Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 161718
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Xristina67647 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 07/Σεπτεμβρίου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Xristina67647 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας
    Αποστολή: 09/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 01:01
Ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις, τωρα θα σε παω στο υγειονομικο θεμα σαν σωστη πριχτρα 😂 αληθευει πως στις εξετασεις της επιτροπης εισαι μονο με το εσωρουχο; μηπως ακουσες κατι τετοιο για τις γυναικες; η σε βαζουν σε παραβαν και σε εξεταζει καποιος γιατρος; επισης εμενα μου ειχαν βρει το 2016 αναιμια αλλα τωρα προσφατα εκανα εξετασεις και βγηκαν καθαρες, θα υπαρξει καποιο προβλημα που ειχα αναιμια στο ιστορικο μου η οχι;
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 26/Σεπτεμβρίου/2015
  Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 01:35
Αρχικά αποστάλθηκε από Xristina67647

Ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις, τωρα θα σε παω στο υγειονομικο θεμα σαν σωστη πριχτρα 😂 αληθευει πως στις εξετασεις της επιτροπης εισαι μονο με το εσωρουχο; Μηπως ακουσες κατι τετοιο για τις γυναικες; Η σε βαζουν σε παραβαν και σε εξεταζει καποιος γιατρος; Επισης εμενα μου ειχαν βρει το 2016 αναιμια αλλα τωρα προσφατα εκανα εξετασεις και βγηκαν καθαρες, θα υπαρξει καποιο προβλημα που ειχα αναιμια στο ιστορικο μου η οχι;

ναι πραγματι συμβαινει αυτο ειναι μια διαδικασια λιγων δευτερολεπτων μονο μαζι με αλλες υποψηφιες. Οχι αν τωρα δεν εχεις καποιο θεμα και στην δειαρκεια των πκε δεν θα σε κοψουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Xristina67647 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 01:39
Και τωρα παμε στο 1000😂 αν κανεις λιγο παραπανω απο 4' κ 20"" σε κοβουν;
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 01:50

Και τωρα παμε στο 1000😂 αν κανεις λιγο παραπανω απο 4' κ 20"" σε κοβουν;

στην αστυνομια ναι ειναι πολυ πιθανο να κοψουν αν κανεις παραπανω ειδικα στα κοριτσια ειναι πολυ αυστηροι
Επιστροφή στην κορυφή
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Xristina67647 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 01:55
Θά ξεκινησω στιβο οποτε πιστευω να το καταφερω.. η σφαιρα και το μηκος πως τα ειδες ευκολα η εχουν καποιο βαθμο δυσκολιας;
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 02:27

Θά ξεκινησω στιβο οποτε πιστευω να το καταφερω. Η σφαιρα και το μηκος πως τα ειδες ευκολα η εχουν καποιο βαθμο δυσκολιας;

ναι αν ξεκινησεις προπονηση δεν θα εχεις θεμα μεχρι τοτε συνηθως εκει που κοβονται οι κοπελες και εχουν θεμα ειναι το χιλιαρι και η σφαιρα τα υπολοιπα τακαταφερνουν. Ομως αν κανεις την ποπονηση σ δεν θα εχεις καποιο θεμα
Επιστροφή στην κορυφή
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Xristina67647 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 15:33
Marsupilami, ευχαριστω και παλι! Θα ηθελα να σε ρωτησω κατι ακομα, ξερεις αν πρεπει να εχω καποιο πτυχειο στα αγγλικα; πχ lower; Επειδη δεν εχω κανει ποτε μου, ουτε διαθετω καποιο πτυχειο.. αυτο θα συμβαλει αρνητικα ή δεν τους νοιαζει;
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 16:02

Marsupilami, ευχαριστω και παλι! Θα ηθελα να σε ρωτησω κατι ακομα, ξερεις αν πρεπει να εχω καποιο πτυχειο στα αγγλικα; Πχ lower; Επειδη δεν εχω κανει ποτε μου, ουτε διαθετω καποιο πτυχειο. Αυτο θα συμβαλει αρνητικα ή δεν τους νοιαζει;

φιλικα σταματα να με ευχαριστεις γτ νιωθω αμηχανα! Οχι δεν ειναι υποχρεωτικη η κατοχη τ. Ειναι προαιρετικη. Μεσα στην σχολη υπαρχει μαθημα αγγλικων εξειδικευμενο σε αστυνομικα θεματα οχι οπως τ σχολειο. Αλλα μην σε αγχωνει απο τοτε που το εχουμε και εμεις δεν τα θυμομαστε ολα αφου δεν τα εξασκουμε οποτεε. Ε οσοι ειναι profi σιγουρα θα ειναι πιο ανετοι αλλα dont worry διαβασε να βγαλεις τα μορια για την σχολη εκει ειναι τι δυσκολο
Επιστροφή στην κορυφή
konstantinos123 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 09/Αυγούστου/2017
  Παράθεση konstantinos123 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 16:30
Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα και εγω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις οφθαλμολογικές εξετάσεις.
Αναφέρεται πως χρειάζεται οπτική οξύτητα 10/10
και δίνει ενα περιθώριο μυωπίας μέχρι κάποιους βαθμούς.
Εάν υπάρχει μυωπία γυρω στον 1-1.50 βαθμό, δεν επηρεάζεται η οπτική οξύτητα;
Επίσης, το τέστ οράσεως, μπορεί κάποιος να το εκτελέσει με γυαλιά μυωπίας;
Επιστροφή στην κορυφή
Semers Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 06/Αυγούστου/2015
  Παράθεση Semers Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 16:35
Αρχικά αποστάλθηκε από konstantinos123

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα και εγω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις οφθαλμολογικές εξετάσεις.
Η εξέταση γίνεται με βοηθητικούς φακούς αρκεί να μην ξεπερνούν το όριο που αναφέρει η προκήρυξη
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 21:28
Αρχικά αποστάλθηκε από konstantinos123

δεν θα εχεις καποιο προβλημα να εχςεις και τα γυαλια σ βεβαια οταν θα σε εξετασουν
Επιστροφή στην κορυφή
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Xristina67647 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 22:08
Marsupilami απλα ενιωσα την αναγκη να σε ευχαριστω επειδη με βοηθας και εφυγε ενα τεραστιο αγχος απο πανω μου! Επισης θα ηθελα να ρωτησω εσυ που περασες αστυφυλακων σε εχουν ειδοποιησει ποτε ακριβως θα μπεις στην σχολη; ρωταω για να ξερω πανω κατω ποτε γινεται η εναρξη στην σχολη
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 23:49

Marsupilami απλα ενιωσα την αναγκη να σε ευχαριστω επειδη με βοηθας και εφυγε ενα τεραστιο αγχος απο πανω μου! Επισης θα ηθελα να ρωτησω εσυ που περασες αστυφυλακων σε εχουν ειδοποιησει ποτε ακριβως θα μπεις στην σχολη; Ρωταω για να ξερω πανω κατω ποτε γινεται η εναρξη στην σχολη

δεν μας εχουν ειδιποιησει απο ακομη αλλα στο τμημα μας ειπαν πο 3 εως 15 οκτωβρη
Επιστροφή στην κορυφή
konstantinos123 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 09/Αυγούστου/2017
  Παράθεση konstantinos123 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 14:17
Ευχαριστώ πολυ !
Επιστροφή στην κορυφή
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Xristina67647 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 21:04
< ="text" value="" size="10" >
Marsupilami θα ηθελα να μου γραψεις το προγραμμα των ψυχοτεχνικων και υγειονομικων αν μπορεις και γενικα τι εγινε την πρωτη μερα που πηγατε και γενικα αν μπορεις να με κατατοπισεις..
Επιστροφή στην κορυφή
AlexG7 Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 21/Φεβρουαρίου/2013
  Παράθεση AlexG7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 23:16
Marsupilami κατα 90% ο τυπος (ναι, ο τυπος) τρολαρει. Σταματα να του απαντας.

στην απιθανη περιπτωση που ειναι οντως κοπελα και οντως ρωταει αυτα τα πραγματα (αμφιβαλλω) αντι να τα βρει μονη της (πανευκολο) δεν υπαρχει περιπτωση να περασει ετσι κ αλλιως οποτε μην ασχολεισαι
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 12:59
Αρχικά αποστάλθηκε από AlexG7

Marsupilami κατα 90% ο τυπος (ναι, ο τυπος) τρολαρει. Σταματα να του απαντας.

στην απιθανη περιπτωση που ειναι οντως κοπελα και οντως ρωταει αυτα τα πραγματα (αμφιβαλλω) αντι να τα βρει μονη της (πανευκολο) δεν υπαρχει περιπτωση να περασει ετσι κ αλλιως οποτε μην ασχολεισαι

Επιστροφή στην κορυφή
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Xristina67647 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 16:05
Χαχαχαχαχαχαχαχα alex g7 τι λες ρε παιδι μου; Αρχικα να σου πω οτι δεν τρολαρω και ρωταω σοβαρα καποια πραγματα και επειδη ο marsupilami προσφερθηκε να με βοηθησει διοτι μολις περασε στην σχολη και περασε και απο τις εξετασεις και ξερει καλυτερα, δεν σημαινει πως τρολαρω, ουτε μπορεις να κρινεις αν ειμαι ικανη να περασω στην σχολη.

Επισης να σε πληροφορησω πως το αστυνομικο σου δαιμονιο επεσε εξω. Λυπαμαι. Εσυ για πες μας πριν δωσεις ψυχοτεχνικες και τα υπολοιπα τα ηξερες ολα; Οχι. Οποτε μην το παιζεις φωτεινος παντογνωστης και ναι ειναι σωστο αυτο που ειπες πως ειναι πανευκολο να βρω τις πληροφοριες που χρειαζομαι και να μην πριζω το παιδι (αυτο το λεω εγω) αλλα εχω πληρης αυτογνωσια και ξερω πως τον κουρασα παρολα αυτα δεν αρνηθηκε να απαντησει συνεπως δεν ειχε προβλημα στο να με κατατοπισει.

Εχω βρει πολλα πραγματα πιστεψε με ξερω περιπου τι γινεται και πως απλα απο το αγχος και λογο το οτι το παιδι τωρα τα εδωσε, προτιμω να τον ρωτησω για να μου πει τις δικες του αναλογες εμπειριες και πως το βιωσε. Αλλωστε δεν εχω ξαναδωσει ποτε ψυχοτεχνικες και δεν ξερω τι γινεται και πως. Επισης, η ιστοσελιδα της αστυνομιας απλα δινει ενα προγραμμα και τι χρειαζεται, δεν λεει πως θα ειναι τι θα ακολουθησει.

Αυτο ομως δεν σημαινει πως ειμαι χαζη και δεν μπορω να καταλαβω απλα ρωταω για να δω τις αναλογες εμπειριες ενταξει;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 161718