Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 202122
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Assassin00 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 13/Ιουλίου/2016
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Assassin00 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Επιτρέπονται τα τατουάζ;
    Αποστολή: 27/Ιουλίου/2016 ώρα 15:06
Παιδιά, Μήπως ξέρει κανείς αν επιτρέπονται τα τατουάζ στην πυροσβεστική;
Επιστροφή στην κορυφή
johnny13 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2016
  Παράθεση johnny13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Αυγούστου/2016 ώρα 17:59
Απο οτι διαβασα ειναι αναλογα την προκηρυξη. Δηλαδη υπαρχουν προκηρυξεις που τονιζουν πως οι υποψηφιοι δεν πρεπει να εχουν τατουαζ και αλλες που δεν αναφερουν τιποτα για τα τατουαζ. Αν μπεις σε προκηρυξη που δεν αναφερουν τιποτα για τατουαζ και σε κοψουν επειδη εχεις τατουαζ, τους πας δικαστικος και θα αθωοθεις και θα σε βαλουν φυσικα. Αυτο εκανε και ενας αλλος
Επιστροφή στην κορυφή
Assassin00 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 13/Ιουλίου/2016
  Παράθεση Assassin00 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2016 ώρα 15:15
Κατάλαβα ευχαριστώ
Η ΣΗΜΑΊΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΏ ΈΧΕΙ ΈΝΑΝ ΛΕΥΚΌ ΣΤΑΎΡΟ
Επιστροφή στην κορυφή
hellenic warrior Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση hellenic warrior Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 06:58
Καλησπερα! Ξερει μηπως κανεις αμα σε κοβουν λογο τατουαζ σε εμφανη σημειο αλλα σε προκυρηξη για εποπ η οβα οχι απο Σχολες !

Επιστροφή στην κορυφή
_KOURSAROS_ Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 04/Μαΐου/2010
  Παράθεση _KOURSAROS_ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 13:05
Αρχικά αποστάλθηκε από hellenic warrior

Καλησπερα! Ξερει μηπως κανεις αμα σε κοβουν λογο τατουαζ σε εμφανη σημειο αλλα σε προκυρηξη για εποπ η οβα οχι απο Σχολες !

Δες τα προηγούμενα μηνύματα, έχει απαντηθεί η συγκεκριμένη ερώτηση πάρα πολλές φορές.
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Επιστροφή στην κορυφή
The Marine Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 27/Σεπτεμβρίου/2012
  Παράθεση The Marine Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2018 ώρα 19:01
Πιστευετε εν ετη 2018 και εστω οτι βγαινει προκυρηξη (που δε νομιζω) θα εχουν παλι σαν ορο να μην υπαρχουν τατουαζ στο σωμα του υποψηφιου; Ειδικα και μετα την αποφαση του ΣτΕ λιγο δυσκολο μου φαινεται αλλα ρωταω να δω και τη δικη σας αποψη
Επιστροφή στην κορυφή
Αντωνης2018 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 10/Απριλίου/2018
  Παράθεση Αντωνης2018 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2018 ώρα 19:10
Πιθανοτατα να σε κόβουν εδω δεν επιτρέπουν μουσι δερματοστηξια θα επιτρέψουν
Πειθαρχεία ευπραξιας μήτηρ
Επιστροφή στην κορυφή
Αντωνης2018 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 10/Απριλίου/2018
  Παράθεση Αντωνης2018 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2018 ώρα 19:10
Επισης για ποια αποφαση του ΣΤΕ εννοείς
Πειθαρχεία ευπραξιας μήτηρ
Επιστροφή στην κορυφή
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2018 ώρα 19:10
Οι αποφάσεις του ΣΤΕ είναι για να παίρνουν λεφτά οι δικηγόροι. Από τις αποφάσεις.

Πάλι θα υπάρχει θέμα με τατουάζ.
Επιστροφή στην κορυφή
vardtrooper Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 11/Μαρτίου/2017
  Παράθεση vardtrooper Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2018 ώρα 19:38
Παιδια νομιζω επιτρεπονται τα τατουαζ με εθνικιστικο περιεχομενο αλλα μονο αυτο σε σημειο που να μην φαινεται{π. Χ στηθος κοιλια πλατη (αλλα οχι πανω απο εκει που αρχιζει η μπλουζα) ποδια}. Ο αδερφος της κοπελας μου ειχε παει ειδικες δυναμεις (Ζ ΜΑΚ) και το ειδαν και δεν τον εκοψαν αλλα εκοψαν τον κολλητο του που ειχε τριανταφυλλα.
Επιστροφή στην κορυφή
vardtrooper Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 11/Μαρτίου/2017
  Παράθεση vardtrooper Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2018 ώρα 19:41
Αν και απανταει αναλυτικα ο terminator πιο πριν παιδια (στην προηγουμενη σελιδα)
Επιστροφή στην κορυφή
The Marine Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Παράθεση The Marine Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2018 ώρα 02:08
Αν διαβάσετε τις προηγούμενες σελίδες θα καταλάβετε για ποια απόφαση του ΣτΕ μιλάω η οποία θεωρεισαι αντισυνταγματικό να είναι προϋπόθεση σε προκυρηξη ειδικών φρουρών να μην έχουν τατουάζ και αυτό έγινε το 2014. Προκυρηξη έχει να βγει από το 2011 οπότε δε μπορούμε να ξέρουμε τι θα περιλαμβάνει μια ίσως μελλοντική προκυρηξη
Επιστροφή στην κορυφή
The Marine Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Παράθεση The Marine Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2018 ώρα 02:20
Fsasa τι εννοείς δηλαδή ότι το κράτος δίνει δουλεια στους δικηγόρους; Εδώ όσοι ειδικοι φρουροί από 2008 έως 2011 που κόπηκαν λόγο τατουάζ και διεκδίκησαν τη θέση τους βάζοντας δικηγόρους και κάνοντας δικαστήρια, πήραν αναδρομικά και εντάχθηκαν στην αστυνομία καθυστερημένα βέβαια, ουσιαστικά δεν έχασαν κατι από την όλη υπόθεση (περα από το χρόνο τους) ... Δε νομίζω ότι υπάρχει νόημα να υπάρχει τέτοια προϋπόθεση στις προκηρύξεις, όπως επίσης το να λέμε ότι θα είναι σίγουρο ότι θα βάλουν πάλι μια τέτοια προϋποθεση... Το ότι η Ελλάδα έχει μείνει 50 χρόνια πίσω στις νοοτροπίες το ξέρουμε, το θέμα είναι ότι στην όλη διαδικασία το κράτος στην τελική βγαίνει χαμένο και όχι απαραίτητα ο υποψήφιος ειδικός φρουρός με τατουάζ.
Επιστροφή στην κορυφή
Κώστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κώστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2019 ώρα 12:59
Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω μια γνωμη, έχω τατουάζ εσωτερικά του μπράτσου περίπου μέχρι το ύψος του αγκωνα και φαίνεται μόνο αν σηκωσω το χέρι μου. Με κοντομανικο φαινεται το μισο. Θα έχω πρόβλημα στις υγειονομικές της προκύρηξης του λιμενικού σώματος 2019;
Επιστροφή στην κορυφή
Υποψήφιος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Υποψήφιος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2019 ώρα 19:25
Ναι, δεν επιτρέπονται να φαίνονται ειδικά για το Λιμενικό.
Επιστροφή στην κορυφή
Κώστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κώστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2019 ώρα 20:45
Αρχικά αποστάλθηκε από Υποψήφιος

Ναι, δεν επιτρέπονται να φαίνονται ειδικά για το Λιμενικό.

Νόμιζα ισχύει μόνο για τους ειδικους φρουρους. Κριμα δε μπορώ να συμμετέχω
Επιστροφή στην κορυφή
Κώστας κ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κώστας κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαρτίου/2020 ώρα 20:03
Γνωρίζει κάποιος τι έγινε με τα τατουαζ στους ειδικούς φρουρούς ! Έγραψαν ότι πέρασαν άτομα με μανίκι και στο λαιμό και γενικά σε εμφανή σημεία ! Έχω και εγώ ένα τατουαζ σε εμφανή σημείο αλλά έχω ξεκινήσει εδώ και 3 μήνες αφαίρεση με λέιζερ ! Έχω και χαρτί ότι το βγάζω ! Λέτε να έχω πρόβλημα ;
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 202122