Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 9>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
ΣΕΡΑΦΕΙΜ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΣΕΡΑΦΕΙΜ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι
    Αποστολή: 17/Απριλίου/2007 ώρα 01:51
Καλησπέρα παρουσιάζομαι κι εγώ και το χαρτί μου αναφέρει Μεσσολογγι...
ξέρει κανείς τίποτα να με κατατοπήσει;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2007 ώρα 15:49
Όπως μπορείς να διαβάσεις και στο Που Παρουσιάζομαι; στο Μεσολόγγι έχουμε ένα ακόμη Κέντρο Εκπαίδευσης νεοσυλλέκτων Πεζικού (2/39 Σύνταγμα Πεζικού Μεσολόγγι).

Προσωπικά δεν γνωρίζω τίποτα παραπάνω, αν και έχω ακούσει ότι είναι ΟΚ. ’λλωστε στα περισσότερα ΚΕΝ, ΟΚ είναι τα πράγματα.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιωργος2 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 28/Αυγούστου/2007
  Παράθεση Γιωργος2 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2007 ώρα 16:42
Καποιον Καραμουζας στο επωνυμο τον ξερατε; Δεν θυμαμαι ακρυβος τον βαθμο του αλλα ηταναρκετα μεγαλος!
Επιστροφή στην κορυφή
geo_opus Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 11/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση geo_opus Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαΐου/2009 ώρα 05:08
Γειά σας. Μπορεί να μας δώσει κάποιος, που υπηρέτησε πρόσφατα, πληροφορίες για το 2/32 ΣΕ στο Μεσολόγγι; Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Edward Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 20/Ιουλίου/2009
  Παράθεση Edward Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουλίου/2009 ώρα 21:18

Παιδιά καλησπέρα,

Εχώ πάρει το χαρτί και παρουσιάζομαι στο 2/39 ΣΕ/ΕΟΔ Μεσολογγίου. Ξέρει κανεί τίποτά για αυτό; Τι ειδικότητες εχει και τα λοιπά;
Επιστροφή στην κορυφή
geo_opus Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 11/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση geo_opus Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιουλίου/2009 ώρα 00:00
Την μόνη ειδικότητα που μπορεί να σου δώσει το 2/39 είναι τυφεκιοφόρος, βεβαια αν πάρεις άλλη π. Χ. Ολμηστής, οδερπάς η πολυβολητής θα κάνεις εκπαίδευση κατευθείαν στην μονάδα ή σε άλλο κέντρο.

Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουλίου/2009 ώρα 01:13
Οι Τ/Φ και οι Οδηγοι εκπαιδευονται και στο μεσολογγι.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Αυγούστου/2009 ώρα 22:53
Ξεπει κανεις τι παιζει με μεσολλογγι; Καλο ΚΕΝειναι; Απο μεταθεσεις μετα; Παιζει να παω υλικου πολεμου;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Αυγούστου/2009 ώρα 18:09
Απ'οτι εμαθα ειναι καλα στο μεσολογγι. Κι εγω 17 αυγουστου παρουσιαζομαι...
πληροφοριες δεκτες
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Αυγούστου/2009 ώρα 17:09
Παρουσιάστηκα εκει τον μαιο και σε σχεση με εμπειριες αλλων παιδιων απο αλλα κεντρα, το 2/39 μαλλον ειναι λιγο δυσκολο αλλα και παλι μη νομιζετε οτι μιλαμε για κατι το φοβερο. Στα συν του ειναι οτι το μεσολογγι ειναι ωραια πολη οταν εχεις εξοδους αλλα μιλαμε για πολυ περιορισμενο χρονο σε αυτες (εκτος π-σ-κ).

οι εγκαταστασεις ειναι ψιλοτραγικες και φροντιστε να εχετε μαζι σας αμετρητα ψιλα για τα μηχανηματα που πουλανε νερο μιας και το κψμ εκει ανοιγει σπανια.

απο αποψη λοχων τωρα κατα γενικη ομολογια ο πρωτος ειναι ο καλυτερος για τους στρατιωτες αλλα αν εξαιρεσει κανεις τον τεταρτο δεν εντοπισα τιποτε φρικτες διαφορες μεταξυ των τριων πρωτων.

εχετε στο μυαλο σας οτι "κεντρο ειναι θα περασει" και οτι η υπολοιπη θητεια εχει ελαχιστες ομοιοτητες με το κεντρο. Α και τη θεωρια που θα σας διδαξουν εκει προσπαθηστε να την μαθετε αφου ετσι θα γλιτωσετε αρκετο πρηξιμο στη μοναδα που θα πατε.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2009 ώρα 02:11

Γεια σας. Εγω υπηρετω αυτην την περιοδο Στο 2/39 ΣΕ Μεσολλογγιου. Ορκιστικα χθες και εχω παρει την λεγομενη αδεια ορκομωσιας, μεθαυριο επιστρεφω στο στρατοπεδο. Ειμαι Στον 4ο Λοχο και 4η διμοιρια. Γενικα καλα ειναι, αν και δεν λειπουν οι αγγαρειες (τουαλετες καθαρισμος ΚΨΜ κτλ). Αλλο προβλημα ειναι η υπερβολικη ζεστη που επικρατει, γι αυτο πρεπει να γινεται συχνα μπανιο για να φευγει ο ιδρωτας. Ο συνταγματαρχης του ΚΕΝ Λεγεται Ευθυμιος Σωκος και ο λοχαγος μας Γ. Μασιας και ειναι οι δυο αρκετα καλοι και ευγενικοι.

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 17:46
Ολοι απο το μεσολογγι θα τα πουμε οταν βρεθουμε εξω... Δεν αργει η μερα της απολυσης...

Nassos: Μην βρίζεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 03:28
Σειρα 273 περασα πολυ καλα μεσσολογγι σαν νεος και σαν παλιος τον τωρινο διοικητη σωκο τον ειχα υποδιοικητη γαμο τα ατομα
Επιστροφή στην κορυφή
chrishpap Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 23/Μαΐου/2009
  Παράθεση chrishpap Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 21:11
249 σειρα μεσολογγι ολα μια χαρα
Επιστροφή στην κορυφή
palios Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 11/Νοεμβρίου/2009
  Παράθεση palios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Νοεμβρίου/2009 ώρα 02:43
paidia eimai 264 seira kai parousiastika mesologgi.meta piga giannena kai meta ebro.oso kai skata na sas fanei o stratos na kserete oti i eksw zwi meta einai poli poio skata...
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Ιανουαρίου/2010 ώρα 16:20
Ζωάρα το Μεσολόγγι.
Εκεί παρουσιάστηκα.
Χαιρετισμούς στον Αρχιλοχία τον Χοντρό (Μαγειρία) απο τον Στρατηγό.
Θα καταλάβει αυτός.
Καλή θητεία μάγκες μου.
Επιστροφή στην κορυφή
nikosfa Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2010
  Παράθεση nikosfa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 03:43
Το στρατοπεδο ειναι απιστευτο. Μια χαρα ολα. Οπως πρεπει να ειναι αυστηρα κ ολα σε ταξη... Το φαι μια χαρα. Κ γενικα πιστευω οτι ειμαι τυχερος που ειμαι εκει. Οποιος πει οτι ο στρατος ειναι δισκολος, Δεν την παλευει... Ειναι μια λεξη κ μονο. Πιθαρχεια. Απλα περναμε μια χαρα... Μονο η χασουρα χρονου ειναι αυτο που με πειραζει. Και συμβουλη να πατε οσο νοριτερα μπορειτε. Ειμαι 26, εχω βαλει τη ζωη μου σε προγραμμα με δουλεια κ γυναικα και νιωθω το στρατο μεγαλη χασουρα. Οσο μικροτερος τοσο το καλυτερο. Αυτα με αγαπη και μη μασατε. Θελει χαβαλε, καθολου μα καθολου αγχος και πολυ θετικη σκεψη και ενεργεια!
Επιστροφή στην κορυφή
sakis1988 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 13/Ιανουαρίου/2010
  Παράθεση sakis1988 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 05:14
Μπορω να πω οτι ο 3 λοχος που ειμαι εγω εχει λιγο παραπανω τρεξιμο... Κατα τα αλλα μια χαρα ειναι!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 9>