Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 9>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι
    Αποστολή: 10/Ιανουαρίου/2011 ώρα 12:04
Καμμία σχέση αγορίνα, τουλάχιστον όταν παρουσιάστηκα εγώ το 07 ήτανε μια χαρά τα πράγματα!

Βέβαια μην ξεχνάς ότι μια κατάσταση (καλώς ή κακώς) την διαμορφώνουν πάντοτε οι ανώτεροι.

Προφανώς εγώ εκείνη την εποχή 'έπεσα' σε καλά παλικαράκια.
Επιστροφή στην κορυφή
endless Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 10/Ιανουαρίου/2011
  Παράθεση endless Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιανουαρίου/2011 ώρα 12:26

Ελπίζω να ναι όπως τα λες!

Την καλημέρα μου!
Επιστροφή στην κορυφή
neos... Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση neos... Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 18:56

Σε 4 μερουλες εκει μπαινω... Ι 313 ας ενημηρωσει τι παιζει γενικα συνθηκες καλυτερος λοχος ωρα προσελευσης γενικα οτι νομιζει ο καθενας πρεπει να πει... Με θεμα αμαξιου Υπαρχει καβατζα εξω απο στρατοπεδο/; Χωρος δηλ που μπορω να το αφησω με σχετικα ησυχο το κεφαλι μ; Ευχαριστω... Και ς οσουν μπαινουν καλη θητεια!

Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2011 ώρα 00:08
Σε απάντηση της σχετικής ερώτησης που κατέθεσαν οι κ. Κ. Βουλευτές κοινοποίησης προς τον Υπουργό Εθνικής Άμυνας σχετικά με τη λειτουργία του 2/39 Συντάγματος Ευζώνων και σύμφωνα με τα στοιχεία που τέθηκαν υπ’ όψιν μου σας γνωρίζω τα ακόλουθα:

...

Ειδικότερα για το 2/39 ΣΕ, αποφασίστηκαν τα εξής:

α. Η λειτουργία του ως εφεδρικό ΚΕΝ για τη 2011Β΄ ΕΣΣΟ.

β. Η συνέχιση της λειτουργίας του ως ΚΕΝ από τη 2011Γ΄ ΕΣΣΟ.
Επιστροφή στην κορυφή
cpap79 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 18/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση cpap79 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαΐου/2011 ώρα 23:40
Τελικά τον Αυγουστο θα μπεί ΕΣΣΟ εκει?
Επιστροφή στην κορυφή
EYH13 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Σεπτεμβρίου/2011
  Παράθεση EYH13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 16:06
Καληςπερα καποιες προςφατες πληροφοριες για μεςολογγι γιατι ειναι ολες παλιες δημοςιευςεις
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 16:29
Αρχικά αποστάλθηκε από EYH13

Καληςπερα καποιες προςφατες πληροφοριες για μεςολογγι γιατι ειναι ολες παλιες δημοςιευςεις

Τι είδους πληροφορίες;
Επιστροφή στην κορυφή
peripolos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση peripolos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 12:42
Παλουκι... Μεγαλο... Μολις τελειωσαμε απο εκει την εκπαιδευση... Χωρις τηλεοραση, πολυ κουραση, καψιμι με τα βασικα που ανοιγει μια το τοσο... Καλη δυναμη μαγκες γιατι θα την χρειαστειτε
Επιστροφή στην κορυφή
Cake_Boy Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 17/Σεπτεμβρίου/2011
  Παράθεση Cake_Boy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 19:28
Ρε peripalos, σε 9 μέρες μπαίνουμε, μη μας λές αυτά :). Πραγματικά πώς είναι η κατάσταση; Τι επιτρέπουν και όχι; Με λίγα λόγια μπορείς να μας πείς; Δηλ. Υπνόσακοι επιτρέπονται ή σεντόνι; Γενικά ποιός λόχος είναι καλύτερος; Πές μας 2-3 SOS για να είμαστε έτοιμοι. Τα φαγητά κτλ. Όλα :)
Επιστροφή στην κορυφή
jexor Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 24/Σεπτεμβρίου/2011
  Παράθεση jexor Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 05:38
Σε μια μερα παρουσιαζομε μεσολογγι κανενας που να παρουσιαζετε κοντα με εμενα;
πως ειναι εκει;
Επιστροφή στην κορυφή
Κωνσταντινος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κωνσταντινος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Οκτωβρίου/2011 ώρα 03:20
Τι παίζει με αυτή τη μονάδα; Ακούγεται πως από την δ εσσο που θα κλείσει το ΚΕΤΧ της πάτρας έρχονται όλοι εκεί. Έχει καμιά σχέση με Εύζωνες ή είναι απλά το όνομα του; Είμαι 1,90, παίζει μετά την εκπαίδευση να με στείλουν για τσολιά?
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Οκτωβρίου/2011 ώρα 11:50
Ονομάζεται "Σύνταγμα Ευζώνων" επειδή παλαιότερα πολέμαγαν και οι Εύζωνες και έτσι έμεινε το όνομα. Καμία σχέση με το σήμερα.

Για τα άλλα που ρωτάς δές το θέμα της Προεδρικής Φρουράς
Επιστροφή στην κορυφή
Παύλος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Παύλος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Οκτωβρίου/2011 ώρα 15:53
Καλησπέρα και από εμένα. Σε 18 μέρες παρουσιάζομαι και εγώ στο 2/39. Όσα γράφουν οι παραπάνω ισχύει ή έχουν αλλάξει από τότε κάποια πράγματα;
Επιστροφή στην κορυφή
βασιλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση βασιλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2011 ώρα 19:04
Παιδια παρουσιαζομαι 25 του μηνα συνταγμα ευζωνων μεσολογγι. Ξερει κανεις τι παιζει με αυτο και τι ακριβως θα κανω; Να ενημερωσω οτι δεν ειμαι 1.85 που χρειαζεται για να πας προεδρικη φρουρα. Αρα τι κανω;
Επιστροφή στην κορυφή
JORDAN Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση JORDAN Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2011 ώρα 14:57
Παιδες και γω 23/11 συνταγμα ευζωνων. Αν μπορουσε καποιος να δωσει μερικες πληροφοριες θα μουν ευγνωνων! Τελικα απο κει περνας εκπαιδευση για τσολιας; Η καμια σχεση και εχει απλα αυτο το ονομα;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2011 ώρα 15:37
Κέντρο εκπαίδευσης Πεζικού είναι παδιά. Για ιστορικούς λόγους αποκαλείται ακόμη "Σύνταγμα Ευζώνων". Δείτε το παραπάνω σύνδεσμο για τη Προεδρική Φρουρά.
Επιστροφή στην κορυφή
Cake_Boy Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 17/Σεπτεμβρίου/2011
  Παράθεση Cake_Boy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Οκτωβρίου/2011 ώρα 17:53
Μάγκες μόλις τελειώσαμε την εκπαίδευση. Εγώ πέρασα μια χαρά. Είμασταν στο 3ο λόχο. Γενικά εμένα δέν μ'άρεσε καθόλου τα φαγητά και όσο μπορείται να αποφύγεται από την υπηρεσία "εστιατόριο" επειδή όποιος πάει εκέι χάνει όλη τη μέρα του. Στις τουαλέτες δεν λειτουργούν τα καζανάκια, χαλασμένα όλα.2 φορές πηγέναμε στ βολή που βρίσκεται 3 χλμ. Έξω από το στρατόπεδο. Η πρώτη εβδομάδα σχεδόν Δεν κάναμε τίποτα όμως τη 2η και 3η μας ******* :). Έχει πολλές αναφορές (4-5 φορές τη μέρα). Ξυπνάμε 6 ώρα κάθε πρωϊ. Παρόλο αυτά, εγώ πέρασα μια χαρα. Μια φορά βγήκαμε εξωδούχοι. Ρωτήστε ότι θέλεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Gusis Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 18/Οκτωβρίου/2011
  Παράθεση Gusis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Οκτωβρίου/2011 ώρα 16:03
Φιλε μπαινω σε λιγες μερες μπορεις να μου πεις τι αλλο παιζει εκει;
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 9>