Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 234
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Γιαννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιαννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 512 ΤΠ - Διδυμοτειχο
    Αποστολή: 20/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 22:59
Αντώνη κι εγω κεπικ ημουνα το 99 με λοχαγο τον παππου...
Επιστροφή στην κορυφή
gsΠ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gsΠ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαρτίου/2018 ώρα 23:45
Κανεις που υπηρετησε 90-91;
Επιστροφή στην κορυφή
ΓΡΗΓΌΡΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΓΡΗΓΌΡΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαρτίου/2018 ώρα 23:20
Από Μάρτη του 91 μέχρι Ιανουάριο του 92 _ 91Α η 210 στο λόχο διοικήσεως
Επιστροφή στην κορυφή
ΓΡΗΓΌΡΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΓΡΗΓΌΡΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαρτίου/2018 ώρα 23:23
Από Μάρτη του 91 μέχρι Ιανουάριο του 92 - 91Α η 210 στο λόχο διοικήσεως
Επιστροφή στην κορυφή
gsπ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gsπ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουνίου/2018 ώρα 20:41
Σε πετυχα επανω φιλε.207 σειρα στα Λ. Υ. Τ
Επιστροφή στην κορυφή
gsπ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gsπ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουνίου/2018 ώρα 20:45
Ημουν και αρκετους μηνες στο φυλακιο της παγαλας.
Επιστροφή στην κορυφή
ΧΡΗΣΤΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΧΡΗΣΤΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουλίου/2018 ώρα 13:48
196 σειρα. Ημουν Δοκιμος στο φυλακιο της Παγαλας απο Μαρτιο του 1988 ως τον Ιανουαριο του 1989. Απο εκει μετατεθηκα στο 628 ΤΠ. Στα Αλβανικα συνορα. Ελιωσα στην παραμεθοριο. Οσο για την Παγαλα δεν θα την Ξεχασω ποτε. Υπηρετησα με τα καλυτερα παιδια. Το δεσιμο ηταν μοναδικο. Ολοι μια γροθια. Και με Καραποστολου Διοικητη.
Επιστροφή στην κορυφή
gsπ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gsπ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Αυγούστου/2018 ώρα 12:41
ναι! Εγώ ήμουν από Ιανουάριο 91 έως Οκτώβριο
Επιστροφή στην κορυφή
Petros Pamp Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Petros Pamp Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιουνίου/2019 ώρα 15:57
Υπηρέτησα κι εγώ 213 σειρά στο 512. Πριν μετατεθώ έκανα 2ο-3ο γραφείο.
Διοικητής μας ήταν εκείνος ο ψιλός μουστακαλής, ένας λεβέντης, ξέχασα το όνομα του αλλά ακόμα βλέπω την εικόνα του. Σαν ήρωας του '21 ήτανε.
Εκανα και Παγάλα και Ελληνοβουλγαρικά.
Επιστροφή στην κορυφή
gsp Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gsp Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Αυγούστου/2019 ώρα 21:22
Πρέπει να λες το θηρίο από τα Ο. Υ. Κ... Νομίζω τον λέγανε τζιτζιφιλας
Επιστροφή στην κορυφή
Γιαννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιαννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 20:57
Ιδια σειρά.198,89α. Εγώ στον 3ο Λόχο με διοικητή τον ξύλινο (παρατσουκλι). Διοικητής ο κοντοχοντρος τρελαμένος τσιαμαντας.
Στο επάνω το στρατόπεδο, με την ανατολική σκοπιά στα δέντρα. Αργότερα κατέβηκα στο μεγάλο το στρατόπεδο και... ρίζωσα. κάνα μήνα πριν απόληθω πήρα μετάθεση στο Καμπάνι.
Τον Αιμίλιο νομίζω τον θυμάμαι. Αδύνατος με μαύρα γιαλιά.
Πέρασαν τα χρόνια.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 234
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.