Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Βία στα γήπεδα

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 7>
Ερώτηση: Πως αντιμετωπίζετε τον αθλητισμό;
Ψήφος Επιλογή Ψηφοφορίας Ψήφοι Στατιστικά Ψηφοφορίας
120 [62.18%]
0 [0.00%]
23 [11.92%]
16 [8.29%]
24 [12.44%]
10 [5.18%]

Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

alexissak Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 05/Μαρτίου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση alexissak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Βία στα γήπεδα
    Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:11
Οι κυρωσεις ειναι βαρυτατες! Συμφωνα με τον νεο (2009) νομο ''ΠΕΡΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΤΗΣ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΒΙΑΣ'' ο κατηγορουμενος (α) δεν θα εχει αναστολη της ποινης κ (β) η εφεση δεν θα εχει ανασταλτικο χαρακτηρα!
τι σημαινει αυτο; Απλα οποιος συλληφθει για επισοδεια στο γηπεδο η' που σχετιζονται με τον αθλητισμο ασχετα με το ποινικο του μητρωο θα φαει ποινη την οποια θα εκτιση αμεσα με φυλακιση (χωρις αναστολη) χωρις να ειναι ελευθερος μεχρι να γινει το εφετειο οπως ισχυει στα υπολοιπα αδικηματα (ανασταλτικος χαρακτηρας εφεσησ)
αναμενουμε για την εφαρμογη του στους συλληφθεντες μηπως κ βαλουν μυαλο!
η' σπιτι σας η΄ στην φυλακη!
ΤΕΛΟΣ!

Επεξεργάστηκε από SREK - 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:13
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:13
Για μένα ήτανε λόγος ναι όταν ο άλλος είναι 50 και 60 χρονών και τον έχουνε όρθιο δύο ώρες Και τον βαράει η ζέστη στο κεφάλι λογικό είναι και να βρίσει και να φερθεί αναλόγως. Και εσύ κρίστι έχεις δηλώσει ότι δεν πηγαίνεις γήπεδο. Οπότε δεν μπορείς να τοποθετείς την αποψή σου χωρίς να το έχεις ζήσει από κοντά

Επεξεργάστηκε από Greek_Army - 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:15
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:14
Συμφωνω απολυτα srek. Αντε να δουμε θα μπει ενα τελος ετσι ωστε να μην χανονται ζωες στα γηπεδα; Και μενουν αναπηροι πισω; Οψομεθα!
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:20
Αρχικά αποστάλθηκε από Greek_Army

Για μένα ήτανε λόγος ναι όταν ο άλλος είναι 50 και 60 χρονών και τον έχουνε όρθιο δύο ώρες Και τον βαράει η ζέστη στο κεφάλι λογικό είναι και να βρίσει και να φερθεί αναλόγως. Και εσύ κρίστι έχεις δηλώσει ότι δεν πηγαίνεις γήπεδο. Οπότε δεν μπορείς να τοποθετείς την αποψή σου χωρίς να το έχεις ζήσει από κοντά
ναι γηπεδο δεν πηγαινω αλλα Δεν ζω και σε σπηλια. Ενημερωνομαι. Μη μας κλειδωνεις και την αποψη μας βρε γμακ. Ημαρτον πια. Επειδη δηλ δεν πηγαινω στο γηπεδο δεν μπορω να εχω αποψη; Τελος παντων. Δηλ γι αυτο δημιουργουνται ολα αυτα στα γηπεδα; Γιατι εχουν αναμονη 2ωρη; Και στο γηπεδο δεν πηγαινω γιατι ξερω οτι υπαρχουν και ανεγκεφαλοι που η αναμονη τους τσιτωνει και μπορει να μου κανουν κακο.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:22
Κρίστι για πήγαινε οργανωμένη εκδρομή από αθήνα-θεσσαλονίκη σαν φίλαθλος και δες πως συμπεριφέρονται μερικοί και μετά θα καταλάβεις γιατί υπάρχει βία στα γήπεδα αν δεν ζήσεις κάτι από κοντά δεν μπορείς να έχεις ολοκληρωμένη άποψη.

Επεξεργάστηκε από Greek_Army - 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:22
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:25
Εγω δεν θα βρω τους λογους που υπαρχει βια στα γηπεδα. Απλα ειμαι κατα της βιας στα γηπεδα και γενικα κατα της βιας. Αυτοι που πανε οργανωμενοι οπως λες φταινε οι οργανωσεις τους που τους φανατιζουν και αυτοι ακολουθουν υπνωτισμενοι. Και για τις οργανωσεις φταινε οι πιο πανω και παει λεγοντας. Αποψη εχω για τη βια μεσα και εξω απο τα γηπεδα. Δεν χρειαζεται να ειναι ολοκληρωμενη.

Επεξεργάστηκε από Rafale - 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:28
Επιστροφή στην κορυφή
alexissak Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 05/Μαρτίου/2010
  Παράθεση alexissak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:26
Για αυτο να σταματησουν τωρα οι οργανωμενες μετακινησεις να κλεισουν κ οι συνδεσμοι που δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο γιαφκες για να τελειωνουμε! οργανωμενοι εγληματιες!
εχει τοσα προβληματα η Ελλάδα εχουμε κ τα γηπεδα!
ελεος πια ξεσπαστε καπου αλλου!
Επιστροφή στην κορυφή
Su-35 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 26/Απριλίου/2008
  Παράθεση Su-35 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:26

Για τα παράνομα πράγματα υπάρχουνε κυρώσεις οπότε ρίξε το μπαλάκι στους υπεύθυνους
Ε καλα δεν ειμαι εδω για να πεταξω μπαλακια σε υπευθυνους. Και να σκοτωθουν μεταξυ τους δεν μου καιγεται καρφι. Απλα λεω οτι ειναι παρανομο και δεν ειναι δικαιωμα τους οπως προανεφερες.

Εκτος απο τον κινδυνο που διατρεχει η υγεια τους (αλλα και τριτων οπως η εγκυος που δεν γουσταρουν να πλακονονται) καταστρεφουν τα αθληματα, τις γυρω περιοχες αλλα και τις ομαδες τους με αποκλεισμο εδρας και προστιμα. Οι χουλιγκανς ειναι ατομα χαμηλου πνευματικου επιπεδου που εχουν ομαδοποιηθει και ενεργουν σαν αγελες εχοντας ως στοχο την καταστροφη. Οσο λιγοτερα τετοια περιθωριοποιημενα ατομα τοσο το καλυτερο.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:30
Αρχικά αποστάλθηκε από Rafale

Εγω δεν θα βρω τους λογους που υπαρχει βια στα γηπεδα. Απλα ειμαι κατα της βιας στα γηπεδα και γενικα κατα της βιας. Αυτοι που πανε οργανωμενοι οπως λες φταινε οι οργανωσεις τους που τους φανατιζουν και αυτοι ακολουθουν υπνωτισμενοι. Και για τις οργανωσεις φταινε οι πιο πανω και παει λεγοντας.

η παραπληροφορία στην αποκορυφωσή της, εγώ είμαι 23 και είμαι οργανωμένος από τα 17 μου έχω γυρίσει όλη την ελλάδα και την ευρώπη και έρχεσαι τώρα εσυ και λες περι υπνωτισμού αυτό που λες δεν ισχύει. Δεν είναι όλοι οι οργανωμένοι φανατισμένοι και παίζουνε ξύλο απλά βρίσκουνε ποιο φτηνά εισιτηρία ποιο φτηνές εκδρομές και δεν χρειάζεται να ψάχνουνε καιρό πριν

Επεξεργάστηκε από Greek_Army - 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:30
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:31
Εν κατακλειδι και γιατι; Δεν μπορεις δηλ να πας σε ενα γηπεδο και να παρακολουθησεις ομορφα και ωραια την αγαπημενη σου ομαδα πρεπει να γινεις ανεγκεφαλος και να πλακωνεσαι με τον αλλον της αλλης ομαδας;
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:34

Αρχικά αποστάλθηκε από Rafale

Εγω δεν θα βρω τους λογους που υπαρχει βια στα γηπεδα. Απλα ειμαι κατα της βιας στα γηπεδα και γενικα κατα της βιας. Αυτοι που πανε οργανωμενοι οπως λες φταινε οι οργανωσεις τους που τους φανατιζουν και αυτοι ακολουθουν υπνωτισμενοι. Και για τις οργανωσεις φταινε οι πιο πανω και παει λεγοντας.

η παραπληροφορία στην αποκορυφωσή της, εγώ είμαι 23 και είμαι οργανωμένος από τα 17 μου έχω γυρίσει όλη την ελλάδα και την ευρώπη και έρχεσαι τώρα εσυ και λες περι υπνωτισμού αυτό που λες δεν ισχύει. Δεν είναι όλοι οι οργανωμένοι φανατισμένοι και παίζουνε ξύλο απλά βρίσκουνε ποιο φτηνά εισιτηρία ποιο φτηνές εκδρομές και δεν χρειάζεται να ψάχνουνε καιρό πριν
εε δεν ειπα οτι ολοι οι οργανωμενοι ειναι φανατισμενοι. Οι μισοι και παραπανω ομως ειναι. Απλα υπαρχει ενας συνδυασμος φτηνων εισιτηριων και φθηνου ξυλου. Το τερπνον μετα του ωφελιμου.

Επεξεργάστηκε από Rafale - 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:36
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:34
Αυτό σου έγραψα παραπάνω δεν είναι όλοι οι οργανωμένοι φίλαθλοι τραμπούκοι. Οπότε αυτό που Είπες περι υπνωτισμού είναι "άστοχο"

Υ. Γ. Κρίστι μήπως έχεις κάνει γκάλοπ και ξέρεις ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των οργανωμένων πάιζουνε ξύλο;

Επεξεργάστηκε από Greek_Army - 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:36
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:39
Δεν εχω κανει γκαλοπ. Εχεις κανει εσυ; Να μας πεις που κυμαινεται; Αλλο βεβαια τωρα η βια και αλλο οι οργανωμενοι. Αυτοι ειναι ενα αλλο μεγαλο θεμα. Δεν ειναι παντως κακο να εχουμε διαφορετικες αποψεις. Ετσι προαγουμε το διαλογο. Και συνεχιζει η συζητηση.

Επεξεργάστηκε από Rafale - 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:49
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:41
Εγώ επειδή ασχολούμαι πιο πολύ με αυτό το θέμα λογικό δεν είναι να γνωρίζω κάποια πράγματα παραπάνω; Και συνεχίζεις και δίνεις άστοχα παραδείγματα. Το φτηνό εισιτήριο δεν είναι πακέτο με το φτηνό ξύλο κανείς δεν σε αναγκάζει να κάνεις κάτι χωρίς την θελησή σου

Επεξεργάστηκε από Greek_Army - 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:46
Επιστροφή στην κορυφή
ΣΠΥΡΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΣΠΥΡΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:44
Να φυγετε να πατε αλλου !
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:45
Λογικο ειναι να γνωριζεις κατι παραπανω αφου ασχολησαι αλλα μην βγαζεις και οφ την αποψη του αλλου Χαρακτηριζοντας την αστοχη. Μπορει πχ να ποσταρουνε και αλλα ατομα που ειναι οργανωμενα και να εχουν αλλη αποψη με σενα. Δεν εχει να κανει οποτε. Αποψεις ειναι αυτες. Και θα ακουσουμε διαφορες. Υπομονη μονο να εχουμε και γερα στομαχια.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:49
Άστοχα είναι οργανωμένοι-οργανώσεις =υπνοτισμός, φτηνή εκδρομή-φτηνό εισιτηρίο=φτηνό ξύλο τελοσπάντων δεν το συνεχίζω
Επιστροφή στην κορυφή
Su-35 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 26/Απριλίου/2008
  Παράθεση Su-35 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 20:49
Αρχικά αποστάλθηκε από SREK

Για αυτο να σταματησουν τωρα οι οργανωμενες μετακινησεις να κλεισουν κ οι συνδεσμοι που δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο γιαφκες για να τελειωνουμε! Οργανωμενοι εγληματιες!
εχει τοσα προβληματα η Ελλάδα εχουμε κ τα γηπεδα!
ελεος πια ξεσπαστε καπου αλλου!

Συμφωνω και εγω. Απο την αλλη ομως το κρατος τρεμει το ενδεχομενο μηπως η συσσωρευμενη καφριλα και το ξεσπασμα των οργανωμενων εκτονωθουν καπου αλλου.
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 7>