Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αλλοδαποί στον ελληνικό στρατό

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 9>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
nikosssss Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση nikosssss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αλλοδαποί στον ελληνικό στρατό
    Αποστολή: 17/Απριλίου/2010 ώρα 18:55
Και αυτοι θα ορκιζονται στν σημαια μας κ 8α προβαλλουν κ τν δηθεν ελληνικοτητα τους.
Υ. Γ1: Δεν υπαρχει χειροτερο απο αλβανο με στολη...
Υ. Γ2: Ο lefterisg βλεπει μπροστα...
Επιστροφή στην κορυφή
peter1992 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 17/Μαρτίου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση peter1992 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2010 ώρα 19:26
Απερισκεπτος ψηφοθηρικος λαικισμος
ενα ακομη πληγμα στο στρατευμα
Επιστροφή στην κορυφή
Konstantinos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Konstantinos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Απριλίου/2010 ώρα 11:16
Αφηστε τους να μπουν, θα καλοπερασουν ;) Εγω σου λεω πως θα μπαινουνε τρεις -τρεις θα κανουν τις κλικες τους και θα τραβανε τοιχο-τοιχο ολο το στρατοπεδο. Βεβαια μεχρι να φτασει το στρατοπεδο να εχει 50% Ελληνες και 50% Αλλοδαπους, μετα η ζωη μεσα στο στρατοπεδο θα ειναι μικρογραφια των δρομων της Αθηνας.
Επιστροφή στην κορυφή
Basil Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 04/Μαΐου/2010
  Παράθεση Basil Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαΐου/2010 ώρα 22:09

Τι καλυτερο απο το να βαρας προσοχη στον πακιστανο ταγματαρχη! ... μαζευτειτε ρε και μην περιμενετε να ξεσηκωθουν οι ελληνες στην ιδια τους τη χωρα!

Επιστροφή στην κορυφή
ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Διαγραμμένο μέλος

Μέλος από: 09/Ιουλίου/2010
  Παράθεση ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιουλίου/2010 ώρα 03:38
Αρχικά αποστάλθηκε από TOPOL-M

Ζω να δω α/ΓΕΕΘΑ αλβανό!
Ας γινει κατι τετοιο και τα λεμε
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΝΤΩΝΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΑΝΤΩΝΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2010 ώρα 02:39
Αμερικανοποιουμαστε ολοι σιγα σιγα χωρις να το καταλαβουμε
ενταξει καποιοι αξιζουν την ελληνικη ιθαγενεια ανεξερετως χωρας, οπως παιδια που μεγαλωσαν εδω και ζουν πανω απο 15 χρονια, αλλα δεν σημαινει πως πρεπει να φτανουμε και στο αλλο ακρο
ειδικα στο στρατο θα πρεπει να ειναι πιο επιλεκτικα τα πραματα.
ισως θα αρκουσε να κανανε την απλα την θητεια τους και τιποτε αλλο... η Ελλάδα ειναι αλλιως σε αυτα τα πραματα, χρειαζεται κατανοηση και απο τις δυο πλευρεσ
Επιστροφή στην κορυφή
oldie158 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ

Μέλος από: 23/Αυγούστου/2010
  Παράθεση oldie158 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2010 ώρα 14:07

Αρχικά αποστάλθηκε από lefterisg

Μην μας φανεί παράξενο να μπουν σε καμία ειδική κατηγορία από του χρόνου και να πέρνουν και τα μοριάκια τους...
ναι, είναι πολύ πιθανό

Αρχικά αποστάλθηκε από Konstantinos

Αφηστε τους να μπουν, θα καλοπερασουν
θα αντέξουν φίλε μου, είναι πολύ σκληρότεροι από μας. Και απ ότι μου έχουν πει, ήδη υπάρχουν σοβαρά προβλήματα στα στρατόπεδα μ αυτούς που κάνουν θητεία.

τώρα πέρα απ την πλάκα που έχει το θέμα, η βασική διαφοροποίηση του στρατού από τα πολιτικο-εργασιακά δικαιώματα, είναι ότι για να ΜΗΝ κάνεις λύση εργασιακής σχέσης (κοινώς κοπάνα) όταν τύχουν τα σκούρα, πρέπει να ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ σε αυτή τη ντεμοντέ έννοια που λέγεται ΠΑΤΡΙΔΑ. Κι αυτό δυστυχώς δεν είναι σε θέση να το αντιληφθεί ούτε η πολιτική μας ηγεσία αλλά ούτε και σημαντικό μέρος του λαού μας.
Επιστροφή στην κορυφή
Κάθρυν Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 22/Οκτωβρίου/2010
  Παράθεση Κάθρυν Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 00:21
Επιστροφή στην κορυφή
roverr24 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2009
  Παράθεση roverr24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 00:22
Δεν αλλαζει τιποτα, οι στρατολογοι παντα κοινο σωμα ηταν, ουσιαστικα ειναι αξιωματικοι που εχουν σπουδασει νομικη, απλα τους ανατιθενται επιπλεον καθηκοντα νομικων συμβουλων και προφανως θα χωριστουν σε 2 κατηγοριες
Επιστροφή στην κορυφή
karabill Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 21/Μαΐου/2010
  Παράθεση karabill Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 00:24
Κάθρυν! Τι ειναι αυτο που ανεβασες; Αν ισχυσει θα αρχησει να καταστρεφετε και ο στρατος μας... Δηλαδη να υπηρετης για την πατριδα σου και να σου δινει εντολες καποιος αλλοδαπος... Τι να πω...
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
Επιστροφή στην κορυφή
roverr24 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση roverr24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 00:32
Ειναι παρανομο να λεγονται ΑΕΙ οι σχολες των ΕΔ αν δε δεχονται και ξενους, αυτος ειναι ο νομος ειτε το θελουμε ειτε οχι, στο εξωτερικο και ειδικα στην Αμερικη ο chief test pilot της boeing για το F/A-18 hornet ειναι Ελληνο Αμερικανος και πολλοι μεξικανοι που τελειωνουν το πανεπιστημιο μεσω του στρατου ονομαζονται ανθυπολοχαγοι και εγω ειμαι κατα αλλα ετσι ειναι, στο στρατο θελουν επαγγελματιες πανω απ ολα.
Και εμεις επειδη μιλαμε Ελληνικα τι σημαινει αυτο; Αλλοι ειμαστε βλαχοι, αλλοι Αρβανιτες...
Επιστροφή στην κορυφή
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 26/Μαΐου/2010
  Παράθεση ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 01:06
Τι αλλη ηλιθιοτητα θα δουμε! Ελπιζω να μην ισχυσει αν και το κοβω χλωμο
Την ΠΟΛΗ που μου πήρανε εγώ την θέλω πίσω να μπω μεσ'την ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ και να την λειτουργήσω και μονο τότε ο ΘΕΟΣ την ΠΟΛΗ θα φωτίσει και ο ΥΜΝΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ παντου θα απειχήσει!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 01:18
Ισχύει δυστηχώς.
Επιστροφή στην κορυφή
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 01:24
Αρχικά αποστάλθηκε από Greek_Army

Ισχύει δυστηχώς.
και τωρα δλδ τι; Αυτοι δε θα εχυον υποχρεωσεις και στην χωρα τους; Η ποσο μαλλον με τη θρησκεια. Παιζει κανενα ρολο πια; Βλεπω να μην κανουν πια ουτε προσευχες ουτε επαρσεις.
ευχομαι να μην μπουν πολλοι και ας γινομαι ρατσιστρια. Δεν εχουν δουλεια στον ελληνικο στρατο
Την ΠΟΛΗ που μου πήρανε εγώ την θέλω πίσω να μπω μεσ'την ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ και να την λειτουργήσω και μονο τότε ο ΘΕΟΣ την ΠΟΛΗ θα φωτίσει και ο ΥΜΝΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ παντου θα απειχήσει!!!
Επιστροφή στην κορυφή
roverr24 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση roverr24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 01:37
Στον Αμερικανικο στρατο υπαρχουν ιερεις καθολικοι, προτεσταντες, μουσουλμανοι και Εβραιοι, γιατι υπαρχει πολυπολιτισμικοτητα σε ολες τις βαθμιδες
δε συγκρινω Ελλαδα με Αμερικη ομως
Επιστροφή στην κορυφή
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 01:45

Ο αμερικανικος στρατος σορρυ κ ολας δε θεωρειται στρατος. Τι τους ενωνει; Η σημαια απλα; ...

α! Τωρα το σκεφτηκα. Ο κοινος μισθος και η στολη.
οχι οτι και καποιοι ελληνες δε πανε ακριβως για αποκατασταση αλλα οπως λες ας μη συγκρινουμε την αμερικη με την ελλαδα που εχει κ ας μη το παραδεχομαστε τη θρησκεια ως βαση σε οτιδηποτε! Εξαλλου τι λεμε. ΠΑΤΡΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ!
Επιστροφή στην κορυφή
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 01:50
Ποια λετε να ειναι η ζητηση απο αλλοδαπους για τον ελληνικο στρατο;
Επιστροφή στην κορυφή
roverr24 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση roverr24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 01:53
Εγω προσωπικα δε πιστευω στη θρησκεια, ειμαι αρχαιολατρης γιατι πιστευω οτι αυτη ειναι η Ελληνικη θρησκεια; Πιστευεις οτι πρεπει να με διωξουν απ το στρατο;
Ευαγγελια, ο Αμερικανικος στρατος οπου παει νικαει και μαλιστα μετα απο την εμπειρια του Βιετναμ το δογμα του ειναι να επιτιθεται εχοντας τις μικροτερες απωλειες, μιλαμε για ενα στρατο τεραστιο, με τελεια μεσα με επιστημονες αξιωματικους, μιλαμε για μια αεροπορια που μπορει σε ελαχιστες ωρες να διεξαγει επιχειρησεις σε ολο τον κοσμο με υποστηριξη ιπταμενων ρανταρ, δορυφορων,ELINT COMINT SIGINT JSTARS πολεμικων πλοιων ιπταμενων τανκερ α/φων ηλεκτρονικου πολεμου κτλ κτλ...
ΚΑι θεωρειτε ολοι τη θρησκεια δεδομενη μη ξεροντας βασικα πραγματα για αυτη
Η Θρησκεια οποια και αν ειναι αυτη θελει επισταμενη μελετη και δε μαθαινεται με το να πηγαινεις στην εκκλησια και να θεωρεις τα παντα δεδομενα οπως σου τα εχουνε πει
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 9>