Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μεταθέσεις αστυνομικών

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 13>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
αναγνωστης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση αναγνωστης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Μεταθέσεις αστυνομικών
    Αποστολή: 14/Ιουνίου/2010 ώρα 20:53
Μακαρι να ειναι ετσι
Επιστροφή στην κορυφή
ΓΙΩΡΓΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΓΙΩΡΓΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουνίου/2010 ώρα 19:53
Καλησπερα ειμαι αστυφυλακας και θα ηθελα να σας ρωτησω αν γινεται να μετατεθω αφου ο ετεροθαλης μου αδελφος (ιδιο πατερα) ειναι αμεα;
Επιστροφή στην κορυφή
alexissak Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 05/Μαρτίου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση alexissak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουνίου/2010 ώρα 20:05
Δυστυχως συναδερφε δεν δικαιουσαι ! πρεπει να ειναι μελος της -δικης σου- οικογενειας δηλαδη παιδι η' συζυγος σου για να υπαχθεις σε αυτην την κατηγορια. εσυ συγκρινεσαι μονο με αυτους που εχουν τον ιδιο τοπο συμφεροντων ως προς την συγκεντρωση μοριων κ την σειρα πρωτερεοτητας.
Επιστροφή στην κορυφή
διον Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση διον Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουλίου/2010 ώρα 00:27
Ειμαι υπαρχιφυλακας παραγωγικης σχολης με τοπο συμφεροντων την αθηνα και υπηρετω αθηνα 13 χρονια, αν ζητησω μεταθεση για κω χωρις τοπο συμφεροντος θα μου ερθει αρχικα μεταθεση για δωδεκανησα και επειτα δειλωνεις σε ποιο νησι επιθυμεις αν και οι αλλοι δεν εχουνε τοπο συμφεροντος την κω ποιος προηγειται στην σειρα προτιμισεις που θα εχει δηλωση; Βαση ετων υπηρεσιας και βαθμου η βυσματικα δεν υπαρχει αξιολογηση?
Επιστροφή στην κορυφή
alexissak Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση alexissak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουλίου/2010 ώρα 17:07
Συναδερφε τα μορια μετρανε για την αστυνομικη διευθυνση κ στην περιπτωση σου τα δωδεκανησα. Μετα η τοποθετηση σε συγκεκριμενη υπηρεσια της διευθυνσης κ εδω στην κω γινεται με αντικειμενικα κ κοινωνικα κριτηρια. Κοινως με βυσμα ! Μπορει να βρεθεις καρπαθο, ροδο κ σε οποιο νησι ανοικει στα δωδεκανησα...
...

Επεξεργάστηκε από SREK - 19/Ιουλίου/2010 ώρα 17:08
Επιστροφή στην κορυφή
supermario Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση supermario Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιουλίου/2010 ώρα 21:09
Αρχικά αποστάλθηκε από SREK

Συναδερφε τα μορια μετρανε για την αστυνομικη διευθυνση κ στην περιπτωση σου τα δωδεκανησα. Μετα η τοποθετηση σε συγκεκριμενη υπηρεσια της διευθυνσης κ εδω στην κω γινεται με αντικειμενικα κ κοινωνικα κριτηρια. Κοινως με βυσμα ! Μπορει να βρεθεις καρπαθο, ροδο κ σε οποιο νησι ανοικει στα δωδεκανησα...
...
εγω ειμαι απο αθηνα και φετος αν με το καλο μπω σαεα (λογικα πιστευω μεσα ειμαι) Ψηνομαι να χωθω σε κανα νησακι...
Το μεγαλύτερο πρόβλημα τησ Ελλάδας είναι ότι είναι γεμάτη από εμάσ τουσ Έλληνεσ...
Επιστροφή στην κορυφή
IRAS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση IRAS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2010 ώρα 23:12
Παιδια ηθελα να ρωτησω καθε ποσα χρονια ενας αξιωματικος της ελληνικής αστυνομιας κάνει μεταθέσεις; Έχει συχνές μεταθέσεις;

Επίσης, ποσα λεφτα παιρνει ενας αστυφυλακας μεσα στην σχολή;
...

Επεξεργάστηκε από Nassos - 29/Αυγούστου/2010 ώρα 04:10
Επιστροφή στην κορυφή
supermario Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση supermario Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2010 ώρα 12:12
Αρχικά αποστάλθηκε από IRAS

Παιδια ηθελα να ρωτησω καθε ποσα χρονια ενας αξιωματικος της ελληνικής αστυνομιας κάνει μεταθέσεις; Έχει συχνές μεταθέσεις;

Επίσης, ποσα λεφτα παιρνει ενας αστυφυλακας μεσα στην σχολή;
...
κοιταξε Φιλε οι μεταθεσεις δεν ειναι στανταρ. Δεν σου υπογραφει κανεις συμβολαιο. Εννοειται πως δεν ειναι καθε 2-3 χρονια οπως στο στρατο σε ακριτικα μερη. Και να ξερεις τους αστυνομικους τους στελνουν κυριως σε πολεις (Αθηνα-Θεσσαλονικη) Και λιγοτερο στην επαρχια...
Το μεγαλύτερο πρόβλημα τησ Ελλάδας είναι ότι είναι γεμάτη από εμάσ τουσ Έλληνεσ...
Επιστροφή στην κορυφή
Gandalf12345 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 31/Αυγούστου/2010
  Παράθεση Gandalf12345 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 12:03
Θελω και εγω να ρωτησω μερικα πραγματα σχετικα με τις μεταθεσεις. Εαν κανω πολιτικο γαμο στη Θεσσαλονικη οπου ειναι και η κοπελα μου και εχω τοπο συμφεροντων εκει θα με τραβηξει πιο συντομα με μεταθεση πανω; Εχω ακουσει οτι ο πολιτικος γαμος ειναι σαν παραθυρακη σε τετοιες περιπτωσεις.

Και αν οντος γινεται να με τραβηξει πιο νωρις, ποσο καιρο θα παρει μεχρι να με τραβηξει πανω και τι ενεργειες θα πρεπει να κανω εγω απ τη μερια μου στην υπηρεσια μου;
Επιστροφή στην κορυφή
ΕΛΕΝΗ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΕΛΕΝΗ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Οκτωβρίου/2010 ώρα 14:45
Καλημερα. επειδη ειμαι δασκαλα και υπηρετω στη θεσπρωτια μου ειπαν οτι αν προσκομισω βεβαιωση ο συζυγος μου θα παρει επιπλεον 5μορια για τη μεταθεση του στην ηγουμενιτσα. ισχυει;
Επιστροφή στην κορυφή
alexissak Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση alexissak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2010 ώρα 04:04
Πράγματι ισχύει κατι τετοιο. Αν η σύζυγος εργάζεται σε τοπο διαφορετικό απο τον τοπο που υπηρετείς παιρνείς 5 μόρια κάθε ετος, ασχετα αν εργάζεται στον τοπο συμφερόντων σου ή οχι. Αρκεί να ξεκινήσει την εργασία της πριν την 30/8 ωστε να παρει τα μορια του ετους στις επόμενες μεταθέσεις.
Επιστροφή στην κορυφή
ΕΛΕΝΗ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΕΛΕΝΗ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2010 ώρα 12:18
Καλημερα. μπορειτε να μου πειτε, αν σας ειναι ευκολο, τι λεει η παραγραφος 4 του αρθρου 12 για τις μεταθεσεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2010 ώρα 17:25
Αρχικά αποστάλθηκε από ΕΛΕΝΗ

Καλημερα. Μπορειτε να μου πειτε, αν σας ειναι ευκολο, τι λεει η παραγραφος 4 του αρθρου 12 για τις μεταθεσεις;

4. Δικαίωμα υποβολής αίτησης μετάθεσης για υπηρεσίες άλλης περιοχής μετάθεσης έχουν οι αστυνομικοί από το βαθμό του αστυφύλακα μέχρι του Αστυνόμου Β' που την 15η Σεπτεμβρίου του ιδίου έτους συμπληρώνουν τρία (3) συνεχή έτη σε υπηρεσίες της ίδιας περιοχής μετάθεσης ή ένα (1) έτος σε Υπηρεσία δυσμενούς διαβίωσης, ενώ για Υπηρεσίες εντός της αυτής περιοχής μετάθεσης ή του αυτού τόπου, απαιτούνται δυο (2) έτη στον αυτό τόπο ή ένα (1) έτος σε Υπηρεσία δυσμενούς διαβίωσης. Για τους αστυνομικούς που επιθυμούν να υπηρετήσουν σε Υπηρεσίες δυσμενούς διαβίωσης, εντός της αυτής περιοχής μετάθεσης, αρκεί η συμπλήρωση ενός (1) έτους στον αυτό τόπο. Οι προαναφερόμενοι χρονικοί περιορισμοί δεν εφαρμόζονται για τους ανώτερους και ανώτατους αξιωματικούς. Ο χρόνος φοίτησης στις Παραγωγικές Σχολές δεν προσμετρείται για τη θεμελίωση του δικαιώματος υποβολής της αιτήσεως μετάθεσης. Όσοι συμπληρώνουν ένα χρόνο σε Υπηρεσία δυσμενούς διαβίωσης μετατίθενται υποχρεωτικά σε άλλη Υπηρεσία της προτίμησης τους εντός της ιδίας περιοχής μετάθεσης, εφόσον επιθυμούν και υπάρχει κενή οργανική θέση.
Επιστροφή στην κορυφή
ΧΡΗΣΤΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΧΡΗΣΤΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Οκτωβρίου/2010 ώρα 15:57
Καλημερα! ηθελα να σας ρωτησω ανα ξερετε ποσα μορια παιρνει καποιος που υπηρετει στο καρλοβασι της σαμου και εχει τοπο συμφεροντων τη θεσπρωτια
Επιστροφή στην κορυφή
alexissak Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση alexissak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Οκτωβρίου/2010 ώρα 20:31
+
Αρχικά αποστάλθηκε από ΧΡΗΣΤΟΣ

Καλημερα! Ηθελα να σας ρωτησω ανα ξερετε ποσα μορια παιρνει καποιος που υπηρετει στο καρλοβασι της σαμου και εχει τοπο συμφεροντων τη θεσπρωτια
Δεν ειναι δυσκολο να τα υπολογισεις Μονος σου. Υπολογιζοντε ως εξης : Τα ναυτικα μιλια απο Σαμο Μεχρι Πειραια επι (Χ) τρια, συν (+) Τα χιλιομετρα Απο Πειραια Μεχρι Θεσπρωτια επι (Χ) Ενα. Ολα μαζι ειναι τα συνολικα μορια της αποστασης αφου τα διαιρεσεις Με το 100. Υπαρχει ομως οριο στα μορια αποστασης Που μπορεις να παρεις Κ αν δεν κανω λαθος το μεγιστο ειναι 11 κατ΄ετος.
...
Επιστροφή στην κορυφή
ΧΡΗΣΤΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΧΡΗΣΤΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Νοεμβρίου/2010 ώρα 12:33

Ευχαριστω πολυ. μηπως σας ειναι ευκολο να μου διευκρινησετε εαν παιρνει για καθε ετος υπηρεσιασ 1 μοριο η΄2μορια το ετος;

Επιστροφή στην κορυφή
alexissak Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση alexissak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Νοεμβρίου/2010 ώρα 19:28
Καθε ετος υπηρεσιας ανεξαρτητα που υπηρετεις, ακομα κ στον τοπο συμφεροντων σου, παιρνεις ενα (1) μοριο. ...
Επιστροφή στην κορυφή
ΧΡΗΣΤΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΧΡΗΣΤΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Νοεμβρίου/2010 ώρα 11:58
Ευχαριστω παρα πολυ για τις διευκρινησεις. το θεμα ειναι οτι κανενας δεν μπορει να μου πει ποσα μορια παιρνω ακριβως δουλευοντας στην αθηνα και εχω τοπο συμφεροντων την ηγουμενιτσα. τα χιλιομετρα ειναι 465. θα παρω 5μορια δηλαδη;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 13>