Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΚΕΕΜ - Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού - Μεταφορών

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 18>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Rojoblanco Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 10/Μαΐου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Rojoblanco Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΚΕΕΜ - Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού - Μεταφορών
    Αποστολή: 12/Μαΐου/2008 ώρα 16:42
εγω 1 μηνα εκατσα στην Σπαρτη... μας πηραν απο το Γυθειο κ μας πηγαν εκει επειδη δεν υπηρχαν καθολου ατομα μεχρι να μπει η 295!! Ευτυχως με εβαλαν μαγειρα στην σχολη υπαξ/κων (ΥΕΑ) κ γλειτωσα απο το πηξιμο που ειχαν οι αλλοι!! Πολλες σκοπιες κ περιπολα...

Καθε πρωι πηγαινα ΚΨΜ (ισως το καλυτερο στον Ε. Σ) επαιρνα την εφημεριδα μου κ αραζα με καφεδακι χαλαρα... περασα 1 μηνα ζαχαρη στο ΚΕΕΜ!! Σε οσους ειναι εκει η προκειται να πανε να δωσουν χαιρετισματα στον Λεωνιδα τον ταξιτζη που θα τους παιρνει στις εξοδους!! ;)
Επιστροφή στην κορυφή
xalkideos Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 19/Απριλίου/2008
  Παράθεση xalkideos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Αυγούστου/2008 ώρα 20:49

λυπον παλικαρια ειμαι 301 σειρα βλεπω πως μπενετε στο κεεμ οπως λεγοταν παλια σεεμ τελωσ παντων 8ελω να σας πω πωσ ειναι μια χαρα στη αρχη 8α πατε στο 2 ταγμα εκει 8α σασ εχουν για αρχη λοιπον εχουμε και λεμε 1ον τα μαγειρια εκει μεσα παιδια ειναι φανταστικα στο 8εμα κα8αρειοτητας 2ον εχεις καλα ατομα στο καλα ατομα ανωτεροι οπωσ ιεα αν8υπολοχαγοι εχει 2 υπολοχαγους και εναν λοχαγο μονο στο 2 ταγμα σας λεω μην μπερδευτιτε α εχει και τον συνταγματαρχη δεν 8α σας πω ονοματα γτ απαγορευετε 3ον 8α κανετε γρηγορα φιλιες 304 εισαστε εσεις το ακουω και τρελενομαι εγω γτ ειμαι 301 σειρα και σε 96 μερες λελε απολυομαι 3ον οπως σας ειπε το αλλο το παλικαρι 8α πηγαινετε ωσ πυρασφαλεια αλλα δεν 8α σας περνουν ολους ειναι χημειο μεσα να το ξερετε 8α περασετε 1 μηνα και κατι φανταστικα για οσυσ εχουν αλλες ειδικοτητες για οσοι ειναι για οδοιγει 8α κατσουν αλλες 4 εβδομαδες αυτη που 8α εχουν διπλωμα και αυτοι που ειναι χωρισ 8α κανουν 6 εβδομαδες μετα 8α σας στειλουν σε μοναδες ειμαι κομοτηνη τωρα απο δω 8α απολυ8ω εχει το 2 ταγμα 3 λοχους ο 1οσ που ειναι ο κεδρικος που ειναι το δοικοιτηριο αριστερα που ειναι ο 3ος που εκει ειναι ο καινουργιος λοχος που βασικα εκει στελνουν τα βιζματα και δεξια ειναι ο 2ος που ειναι λιγο σκατα η εγκαταστασεις μετα οταν τελέιωσετε την εκπαιδευση και σας στειλουν στο 1ο ταγμα για οδοιγει αλουσ αρτοποιυσ και αλλουσ μαγειρεσ που τουσ μαγειρεσ τουσ πανε γει8ειο χημειο και εκει ολοι κανετε σκοπιεσ και ασ εισαστε οδοιγη αμα εισαστε πολλα ατομα μπορει και να σασ πηγαινει 1 μεσα 3 εξω αναλογα ποσο ατομα 8α εισαστε να ξερετε εκει οσοι εχουν μεινει η παλιοι 8α σασ βοι8ισουν σε ποτι 8ελετε να το ξερετε συγνωμη για τα ορ8ογραφικα λα8η απλα γραφω γρηγορα αυτα; ειχα να πω καλα να περασετε και φρονημα

Επιστροφή στην κορυφή
xalkideos Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 19/Απριλίου/2008
  Παράθεση xalkideos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Αυγούστου/2008 ώρα 20:58
και να ξερετε η 304 ειναι Γ ΕΣΣΟ 2008 ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΤΕ ΑΝΤΕ ΑΑ ΚΑΙ ΑΜΑ 8ΕΛΕΤΕ ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΚΙΝΗΤΑ ΜΕ ΚΑΜΕΡΑ ΠΑΡΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΠΑΡΤΕ 2 ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΚΑΜΕΡΑ ΑΛΛΙςΣ 8Α ΣΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 14:09
Χαίρετε...
Πρόκειται το Νοέμβρη να παρουσιαστώ στο σώμα αυτό στη Σπάρτη.. Μπορεί κάποιος να δώσει περισσότερες πληροφορίες καθώς και το που έχει μεταθέσεις;

Ευχαριστώ...
Επιστροφή στην κορυφή
Tristan Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 21/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση Tristan Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 22:16
Από φίλους έχω ακούσει ότι έχουν γίνει αρκετές αυτοκτονίες. Αν γίνουν μερικές ακόμα θα κλείσει. Ισχύει κάτι τέτοιο; Οχι μόνο για το ΚΕΕΜ, αλλα γενικότερα. Ευχαριστώ προκαταβολικά..
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 12:10
Αρβύλα όσο δεν παίρνει.

Ρίξε και μια ματιά στο άρθρο για τις αυτοκτονίες στο στρατό.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2008 ώρα 11:44
Μάγκες στη Σπάρτη θα περάσετε γαμάτααααααααααααααααααα
Μην δίνετε πολύ σημασία σε σπασαρχίδες

Απλά να είστε λίγο τυπικοί και όλα θα πάνε τέλεια.

Οι έξυπνοι γενικά στο στρατό έχουν προβληματάκια

Μην μασάτε, Η σχολή για ΥΕΑ είναι παιδική χαρά

Τα λέμε...
Επιστροφή στην κορυφή
InvisibleHunter Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 12/Αυγούστου/2008
  Παράθεση InvisibleHunter Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Οκτωβρίου/2008 ώρα 13:25
κοιτα φιλαρακι μεταθεσεις δεν υπαρχουν συγκεκριμενες... αν εχεις βισμα... παντου μπορει να σε στειλουν!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Οκτωβρίου/2008 ώρα 17:45
Μου ήρθε χαρτί για Σπάρτη... στις 10/11! Τι ξέρουμε για εκεί;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Οκτωβρίου/2008 ώρα 01:49
Κεεμ σπαρτη και εγω στις 11/11 απο γιαννενα. καλη θητεια μας
Επιστροφή στην κορυφή
STRATIOTIS9077 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 04/Νοεμβρίου/2008
  Παράθεση STRATIOTIS9077 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Νοεμβρίου/2008 ώρα 10:53
11/11 κεεμ σπαρτης απο θεσσαλονικη καλη μας θητεια κ καλοι πολιτεσ
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Νοεμβρίου/2008 ώρα 04:56
Αξιζει το κεν; ευχαριστω πολυ
Επιστροφή στην κορυφή
SKY DIVER Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 03/Νοεμβρίου/2008
  Παράθεση SKY DIVER Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Νοεμβρίου/2008 ώρα 04:59
Αρχικά αποστάλθηκε από illy

Αξιζει το κεν; ευχαριστω πολυ

Normal πράγματα. Δεν έχει ιδιαίτερες διαφορές από τα υπόλοιπα ΚΕΝ με εξαίρεση φυσικά το Πεύκο
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 21:12
Αυτη τη στιγμη βρισκομαι στο ΚΕΕΜ στη σπαρτη. Ειμαστε 1200 στρατιωτες και στελεχη. Στον θαλαμο μου ειμαστε 80 ατομα. Υπηρξαν κρουσματα κλοπων, εχουμε πρεζακια, ρωσοποντιους κτλ.
Το στρατοπεδο ειναι 2ο μεγαλυτερο στην ελλαδα μετα την αυλωνα και ειναι 1100 στρεματα... Οποτε αν εχεις περιπολο απλα την γα... Σες!50 λεπτα κανεις για να κανεις εναν πληρη κυκλο του στρατοπεδου! Η περιπολος ειναι 2ωρη οποτε βγαινεις απο το ΚΕΕΜ για μαραθωνιο...
Το μονο καλο ειναι το φαγητο... ( σχολη εφοδιασμου &μεταφορων)
Αν δεν ειχαμε και καλο φαι... *(&)
Η σπαρτη ωραια πολη αλλα να προσεχετε ενα τραβεστι που υπαρχει εκει και την πεφτει σε φανταρους... εχει ιπατιτιδα γ'
Αυτα τα λιγα...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιανουαρίου/2009 ώρα 22:53
Μάγκες, εγώ είμαι 305 παρουσιάστηκα Θήβα Πυροβολικό και απο 19 Δεκεμβρίου είμαι Σπάρτη ΚΕΕΜ όπου ήρθα για ειδικότητα ΥΚΟΑ (Υπαξιοματικός Κίνησης - Οδηγός Αυτοκινήτου) και θα μείνω μέχρι 30 Γενάρη όπου και την κάνω για μονάδα.

Δεν ξέρω πως θα είναι σαν νεοσύλλεκτος εδώ πάντως τώρα, είναι όλα κομπλέ, αν και στην αρχή είχε λίγο τέντωμα. Επιθεωρήσεις θαλάμων συνέχεια, και γενικά καμπάνιασμα με το παραμικρό. Μετά χαλάρωσαν πολύ τα πράγματα και τώρα το μόνο που κάνουμε είναι 9:00 - 13:00 το πρωί εκπαίδευση στα Στάγιερ τα φορτηγά.

Πρώτο τάγμα τρίτος λόχος είναι πολύ ψάρωμα στην αρχή, αλλά και ο διοικητής (υπολοχαγός Παπαγεωργίου) του λόχου και οι ανθύπολοχαγοί (Ζακάκης, Καραργύρης) είξαι γαμώ τα παιδιά και ξηγούνται αβέρτα τιμητικές αμα είσαι κομπλέ.

Αυτά και καλό κουράγιο κωλόψαρα
Επιστροφή στην κορυφή
jimis Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 15/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση jimis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2009 ώρα 18:35
Πεδια παρουσιαζομε στο κεεμ 10 φευ. Τι ειδικοτιτα να δηλοσω; τι ειναι καλα; εχω πτυχιο μηχανικου αυτοκινιτων απο τεε, για μηχανικος καλα ειναι;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2009 ώρα 19:46
Υποθέτω ότι θα ήταν καλύτερα να πας στο ΚΕΤΧ που είναι οι τεχνικοί.

Για προϋπηρεσία δηλαδή, όχι για τίποτε άλλο.
Επιστροφή στην κορυφή
jimis Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 15/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση jimis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2009 ώρα 23:43
Πεδια με τα πρεζακια, και ρωσοποντιους 8α εχω κανα προβλημα;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 18>