Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 26>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ
    Αποστολή: 05/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 19:02

Νομιζω οτι δεν μπορεις αλλα παλι δεν ειμαι κ πολυ σιγουρι... Καλυτερα να ρωτησεις στην στρατολογια...

Επιστροφή στην κορυφή
kallitexnis Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Μέλος από: 23/Ιουνίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση kallitexnis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 06:58

Ποιό πράγμα δεν μπορεί και ποιός. Ας γράψει αναλυτικά την απορία του για να καταλάβω. Ευχαριστώ.

ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
Επιστροφή στην κορυφή
PERI_LAMIA Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 04/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση PERI_LAMIA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 20:22
Γατουλα μου για να αλλαξεις ειδικοτητα θελει προεδρικο διαταγμα! Δηλαδη να ψηφιστει απο την βουλη. Εκτος και αν εχεις βυσμα. Αλλα γιατι να φυγεις απο το ΥΓ; Μεινε εκει ειναι μια χαρα. Ακουσε με ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ !
Επιστροφή στην κορυφή
PERI_LAMIA Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση PERI_LAMIA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 20:25
Οχι φιλε δεν μπορεις να ξανακανεις τα χαρτια σου. Αλλα κ να τα κανεις δεν προκειται να ξαναμπεις στο στρατο
Επιστροφή στην κορυφή
PERI_LAMIA Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση PERI_LAMIA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 20:28
Ναι μπορεις να πας. Και αν σου πουνε καμια μαλ. Κια οτι απαγορευεται κ τετοια βαλε δικηγορο. Ειμαι 100% σιγουρος οτι μπορεις να πας
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Οκτωβρίου/2008 ώρα 20:47
Παιδια και εγω στη σαμο ειμαι απο το καλοκαιρι του 2003 και δεν βλεπω κοντα την μεταθεση για (πβ) λεω. Για αυτο ας ξεχασουν μερικες γυναικες την μεταθεση για αρκετα χρονια εκτος στην περιπτωση γαμου που ειδα πριν... Δεν εχει φυγει ουτε η σειρα που ηρθε στη σαμο το 2002. Μην κανετε ονειρα ουτε αν παντρευτητε ελευθερους επαγγελματιες. Τα εχω ψαξει ολα.by_doken
Επιστροφή στην κορυφή
rea1986 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 30/Αυγούστου/2008
  Παράθεση rea1986 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2008 ώρα 12:00
Καλημερα. Να ρωτησω. Παραμεθωριο ποσες φορες σε στελνουν; Δ΄λ. Αν παω τωρα στον εβρο για 3 χρονια, μετα θα με ξαναστειλουν; Ευχαρηστω.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2008 ώρα 13:37
Αγόρασε πρωτα ενα ορθογραφικό λεξικο!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2008 ώρα 16:10

Νομίζω όμως ότι θα είσαι μια ζωή σε παραμεθώριο!! Έτσι μου έχουν πει και μένα!! Αν όχι σε χωριό τότε σε κάποιο νησί...

Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2008 ώρα 17:09
Αρχικά αποστάλθηκε από oρθογραφια μηδεν

Αγόρασε πρωτα ενα ορθογραφικό λεξικο!
Από πότε κάνουμε μαθήματα νεοελληνικής γλώσσας κ ορθογραφίας στο site; Νόμιζα ότι μπήκα σε λάθος site, ήθελα να ενημερωθώ περί στρατού αλλά μάλλον μπερδεύτηκα! Βρε παιδιά χαλαρώστε λιγάκι, το site είναι καθαρά ενημερωτικό, τί σας πειράζει που υπάρχουν ορθογραφικά λάθη;
Dum spiro spero
Επιστροφή στην κορυφή
zzzzzz Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 20/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση zzzzzz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2008 ώρα 17:29
Αρχικά αποστάλθηκε από rea1986

καλημερα. Να ρωτησω. Παραμεθωριο ποσες φορες σε στελνουν; Δ΄λ. Αν παω τωρα στον εβρο για 3 χρονια, μετα θα με ξαναστειλουν; Ευχαρηστω.

εγω εχω ακουσει οτι μια σε στελνουν μακρια μια πιο κοντα στο σπιτι...
χωρις απαραιτητα να ειναι 3 τα χρονια σε καθε μοναδα...
συνηθως παραπανω σε κρατανε και οχι λιγοτερο.
Επιστροφή στην κορυφή
kallitexnis Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Μέλος από: 23/Ιουνίου/2008
  Παράθεση kallitexnis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2008 ώρα 20:24
Αρχικά αποστάλθηκε από zzzzzz

Αρχικά αποστάλθηκε από rea1986

καλημερα.. να ρωτησω.. παραμεθωριο ποσες φορες σε στελνουν; δ΄λ. αν παω τωρα στον εβρο για 3 χρονια, μετα θα με ξαναστειλουν; ευχαρηστω.

εγω εχω ακουσει οτι μια σε στελνουν μακρια μια πιο κοντα στο σπιτι...
χωρις απαραιτητα να ειναι 3 τα χρονια σε καθε μοναδα...
συνηθως παραπανω σε κρατανε και οχι λιγοτερο..
Λοιπόν: Όταν πας παραμεθώριο δεν θα μείνεις μόνο 3 χρόνια. Θα μείνεις παραπάνω. Εκτός και αν χρειαστεί η υπηρεσία σου την ειδικότητά σου σε άλλη μονάδα. Γενικά οι μεταθέσεις των ΕΠ. ΟΠ. είναι ανα 5 με 7 έτη υπηρεσίας. Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
zzzzzz Δες τη Λίστα

Παράθεση zzzzzz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2008 ώρα 20:33
η μονη πιθανοτητα να σε κρατησουν γυρω στα τρια χρονια σε καποια μοναδα ειναι να τυχεις σε καοια μοναδα που να χαρακτηριζεται εξαιρετικα δυσμενης και οχι απλα παραμεθωριος...
Επιστροφή στην κορυφή
roula Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 15/Οκτωβρίου/2008
  Παράθεση roula Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Οκτωβρίου/2008 ώρα 02:18
μονο σ. π. ε. επ. οπ. εδ. στο κεαπ περνασ και αλεξιπτωτα στη σχαλ.
Επιστροφή στην κορυφή
roula Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 15/Οκτωβρίου/2008
  Παράθεση roula Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Οκτωβρίου/2008 ώρα 02:29

Περνας το σχολειο μονο αν βγει συγκεκριμενη διαταγη, πολυ δθσκολο για πεζικαριο, οι περισσοτεροι την εχουν απο οταν ειχαν υπειρετησει ως εφεδροι και δεν δικαιουνται συντηρηση η οποια γινεται μια φορα το εξαμηνο με χρηματικες απολαβες 1525 ευρω δηλ.3050 το χρονο. Δικαιουνται μονο οσοι υπηρετουν ειδ δυναμεις και οσοι εχουν αποδωθει στο οπλο του πεζικου με 29 εξαμηνα δηλαδη καπου στα 15 χρονια ειδ δυναμεις

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 11:38
H συντήρηση ειναι μια φορα το εξάμηνο περίπου. Τα καθαρα χρήματα για υπξκους-εποπ ειναι 1050ε.
Επιστροφή στην κορυφή
rentzou Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 03/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση rentzou Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Οκτωβρίου/2008 ώρα 14:36

Γεια σας,

ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιος μεταθέσεις εποπ πότε βγαίνουν; Ένας φιλος ειναι αεροπορία έχει 3 χρόνια εποπ, πέριπου μετά απο πόσα χρόνια έχρεται η μετάθεση;
Επιστροφή στην κορυφή
zzzzzz Δες τη Λίστα

Παράθεση zzzzzz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Οκτωβρίου/2008 ώρα 19:54
Αρχικά αποστάλθηκε από rentzou

γεια σας,

ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιος μεταθέσεις εποπ πότε βγαίνουν; Ένας φιλος ειναι αεροπορία έχει 3 χρόνια εποπ, Πέριπου μετά απο πόσα χρόνια έχρεται η μετάθεση;

ειναι αναλογα με την μοναδα, την οικογενειακη κατασταση, τον χαρακτηρισμο της μοναδας (δυσμενης, παραμεθωριος... ) και το βυσμα... Για αλλους νωρις και καλες μεταθεσεις και για αλλους αργα και οχι και τοσο καλες...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 26>