Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Είστε προληπτικοί;

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Είστε προληπτικοί;
    Αποστολή: 14/Ιουλίου/2010 ώρα 17:09
Φυλαχτα γουρια ειναι απο τις μερικες συνηθειες των ελληνων που θα μας ακολουθουν παντα. Το φτυσε στο κορφο σου η μαυρη γατα ειναι καθημερινες ατακες μας. Αλλωστε καθε λαος εχει τους δικους του οιωνους καλους η κακους.
Επιστροφή στην κορυφή
kampf Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 07/Αυγούστου/2009
  Παράθεση kampf Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουλίου/2010 ώρα 00:04
Εγω στο "ματι" πιστευω παντως
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
Επιστροφή στην κορυφή
ΜΑΡΙΑ21 Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 21/Απριλίου/2010
  Παράθεση ΜΑΡΙΑ21 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουλίου/2010 ώρα 00:35
Συμφωνω και εγω για το ματι
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουλίου/2010 ώρα 00:46
Tη βασκανια τη δεχεται κ η Εκκλησια, αλλωστε υπαρχει κ ειδικη ευχη κατα της βασκανιας... κ εγω το πιστευω ακραδαντα το ματι, ξερω κ την ευχη... Δεν το θεωρω οτι ειμαστε προληπτικοι οσοι το πιστευουν
Dum spiro spero
Επιστροφή στην κορυφή
Black_Knight Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 01/Μαΐου/2010
  Παράθεση Black_Knight Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιουλίου/2010 ώρα 17:55
Κανεις δεν λέει ότι ειναι προληπτικός, αλλά και κανείς δεν ρισκάρει κάνοντας κάτι αντίθετο! Ποιος έσπασε προσφατα καθρεφτη ;
“And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!”
Επιστροφή στην κορυφή
supermario Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση supermario Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιουλίου/2010 ώρα 03:22

Τεταρτη και παρασκευη τα νυχια σου μην κοψεις και κυριακη μην λουστεις αν θες να προκοψεισ... ΧαχαχαχαχαΕΛΕΟΣ!

Το μεγαλύτερο πρόβλημα τησ Ελλάδας είναι ότι είναι γεμάτη από εμάσ τουσ Έλληνεσ...
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2010 ώρα 15:21
Αγόρι ηλικίας 13 ετών χτυπήθηκε από κεραυνό την περασμένη Παρασκευή 13 του μήνα, ακριβώς στη μία και 13 πρώτα λεπτά (13:13) το μεσημέρι. Τυχαίο; «Δε νομίζω», θα απαντήσουν οι προληπτικοί για τους οποίους η Παρασκευή και 13 είναι παραδοσιακά ημέρα εξαιρετικής γκαντεμιάς. Ατυχία βουνό είχε ο 13χρονος Βρετανός ο οποίος παρακολουθούσε ένα αεροπορικό σόου στο Σάφολκ της ανατολικής Αγγλίας όταν χτυπήθηκε από κεραυνό με αποτέλεσμα να υποστεί εγκαύματα στον ώμο και να οδηγηθεί στο νοσοκομείο. www.ethnos.gr Να σημειωθεί πως γύρω του υπήρχαν άλλα περίπου 150.000 άτομα τα οποία δεν έπαθαν τίποτα. Είναι να μη σου (κακο) τύχει, που λένε.
Επιστροφή στην κορυφή
Hyper Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 15/Ιουλίου/2010
  Παράθεση Hyper Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2010 ώρα 18:40
Δε πιστευω καθολου σε προληψεις γουρια και οτιδηποτε αλλο το ματιασμα το αποδεχεται και η εκκλησια οντως αλλα εγω ποτε μου δεν το πιστεψα και ποτε μου δεν με εχει πιασει. Οσο τα πιστευεις τοσο πιο πιθανο ειναι να βλεπεις φαντασματα και να νομιζεις οτι σου συμβαινουν παραξενα πραγματα. Πιστεψτε στον εαυτο σας κ αφηστε προληψεις κ προκαταληψεις
Επιστροφή στην κορυφή
ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 17/Αυγούστου/2010
  Παράθεση ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2010 ώρα 00:58

Και εγω τα ιδια δεν πισετευω προληψεις κτλ

ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΒΡΥΧΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΩΦΩΝ
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 12:11

Απο τη μια πιστευω και απο την αλλη λεω ελα μωρε μπαρουφες ειναι αυτα. Ειμαι σαβατογεννημενη και απ οτι μου λενε οι γυρω μου οταν ιδιως ειμαι θυμωμενη αυτο που θα πω τους βγαινει. Επισης εχω προσεξει οτι οταν κοιτω καποιον/α σκονταφτει η πεφτει κατω. Τις περισσοτερες φορες. Οχι παντα. Ετσι τα αποφευγω αυτα. Αλλιως δεν ξερω πως να το εξηγησω. Αυτο συμβαινει Μονο ομως ς αυτο που θα πω εγω και εκει που θα κοιταξω.

Επιστροφή στην κορυφή
Signaller Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2010
  Παράθεση Signaller Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 10:19
Προσωπικά δεν είμαι προληπτικός. Αλλά υπάρχουν ώρες ώρες που έρχονται έτσι τα πράγματα και αναρωτιέσαι...
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Επιστροφή στην κορυφή
nandy24 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 09/Σεπτεμβρίου/2010
  Παράθεση nandy24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 10:23
Αρχικά αποστάλθηκε από Rafale

Απο τη μια πιστευω και απο την αλλη λεω ελα μωρε μπαρουφες ειναι αυτα. Ειμαι σαβατογεννημενη και απ οτι μου λενε οι γυρω μου οταν ιδιως ειμαι θυμωμενη αυτο που θα πω τους βγαινει. Επισης εχω προσεξει οτι οταν κοιτω καποιον/α σκονταφτει η πεφτει κατω. Τις περισσοτερες φορες. Οχι παντα. Ετσι τα αποφευγω αυτα. Αλλιως δεν ξερω πως να το εξηγησω. Αυτο συμβαινει Μονο ομως ς αυτο που θα πω εγω και εκει που θα κοιταξω.

θέλεις να έρθεις μια βόλτα από το γραφίο που δουλεύω να μελετήσεις το αφεντικό μου; Ε ε ε ε;
Επιστροφή στην κορυφή
nandy24 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Παράθεση nandy24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 10:26

Τις μαύρες γάτες τις λατρεύω, το 13 είναι ο τυχερός αριθμός μου, μέχρι στιγμής έχω χάσει το μέτρημα πόσους καθρέφτες έχω σπάσει... Οπότε δεν είμαι ιδιάετρα προλιπτική... Ίσως μόνο στο μάτι να πιστεύω... Πάντως συνηθώς με χρισιμοποιηούν για γούρι... Ειδικά στο τάβλι χε χε χε χε

Επιστροφή στην κορυφή
Signaller Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2010
  Παράθεση Signaller Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 10:28
Αρχικά αποστάλθηκε από nandy24

Τις μαύρες γάτες τις λατρεύω, το 13 είναι ο τυχερός αριθμός μου, μέχρι στιγμής έχω χάσει το μέτρημα πόσους καθρέφτες έχω σπάσει...

Τα κάνεις επίτηδες ;
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Επιστροφή στην κορυφή
nandy24 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Παράθεση nandy24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 10:55
Τους καθρέφτες ; Μπά είμαι ολίγον ατσούμπαλι με τα γυαλικά... Χε χε χε αλλά γκρουσουζια δεν μου έχουν φέρει... Όταν έχει Τρίτη 13 ή Παρασκευή 13 από το πρωί όλα μου πάνε ρόδινα... Τι να πεις...
Επιστροφή στην κορυφή
ILIAS KRITI Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 08/Οκτωβρίου/2010
  Παράθεση ILIAS KRITI Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 01:48
Αρχικά αποστάλθηκε από nandy24

Τους καθρέφτες ; Μπά είμαι ολίγον ατσούμπαλι με τα γυαλικά... Χε χε χε αλλά γκρουσουζια δεν μου έχουν φέρει... Όταν έχει Τρίτη 13 ή Παρασκευή 13 από το πρωί όλα μου πάνε ρόδινα... Τι να πεις...
Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
Επιστροφή στην κορυφή
ILARXOS Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 24/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση ILARXOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 04:35
Πάντα ρόδινα να σου πάνε!
και σε εσένα και σε όλους!
τώρα, όσον αφορά το ερώτημα, απαντώ με ένα μονολεκτικό "ΟΧΙ".
Επιστροφή στην κορυφή
ΤΟΝΙΚ Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 19/Ιουνίου/2010
  Παράθεση ΤΟΝΙΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Αυγούστου/2011 ώρα 03:26
Επι του θεματος, δεν πιστευω σε προληψεις. Οσο για τα ματιασματα κλπ υπαρχουν ευχες της εκκλησιας ακριβως γιατι αυτα προϋπηρχαν και θελωντας να ενισχυθουν οι χριστιανοι θεσπισθηκαν οι ευχες αυτες.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12>