Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 13>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing
    Αποστολή: 28/Απριλίου/2006 ώρα 16:55
Θελω να μπω ο. Υ. Κ αλλα εχω πολλα τατου ολο το χερι και το ποδι. Θα με παρουν;
Επιστροφή στην κορυφή
H2HCombat Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 25/Απριλίου/2006
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση H2HCombat Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2006 ώρα 20:27
ΟΥΚ δεν παίρνουν πία ούτως ή άλλως αν δεν είσαι μόνιμος.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαΐου/2006 ώρα 15:02

ναι αλλα θα με παρουν; εκοψα την αναβολη και μπενω νοεμβρη για ουκ.

και ΛΕΩ στα τεςτ που θα μου κανουν (τρεξιμο, κολημπικ. τ. λ) οταν δουν τα ταττοο θα με απορηψουν;

Και για τη θητεια ξερω πως ειναι 5 χρονια.

Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαΐου/2006 ώρα 18:28
Σου εξήγησε ότι για να μπεις ΟΥΚ θα πρέπει να προσληφθείς ως Επαγγελματίας Οπλίτης.

Δεν γίνεται απλά υπηρετώντας τη θητεία σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2006 ώρα 14:50

ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΜΟΝΗΜΟΣ! ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ;

Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2006 ώρα 14:55
Για να μπεις μόνιμος θα πρέπει να περιμένεις τις σχετικές προκυρήξεις.

Δεν γίνεται μέσω της στρατιωτικής θητείας.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2006 ώρα 14:58

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΘΗΤΕΙΑ;

Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2006 ώρα 15:03
Καλύτερα ρίξε μια ματιά στο σχετικό άρθρο για τους Επαγγελματίες Οπλίτες, όπου θα βρεις πλήθος από πληροφορίες (μοιριοδότηση, προσόντα, μισθοί, επαγγελματική εξέλιξη κ. λπ).
Επιστροφή στην κορυφή
πανοσ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση πανοσ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2006 ώρα 15:06

ΩΡΑΙΟΣ!

Επιστροφή στην κορυφή
finix Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 26/Ιουλίου/2007
  Παράθεση finix Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιουλίου/2007 ώρα 02:38
Αν δεν είσαι απο παρααγωγική σχολή, μην θεωρήσεις ότι με του που θα μπεις στον στρατό και κάνεις αναφορά για ΟΥΚ να εγκριθεί.
Επιστροφή στην κορυφή
Kokkkorasss Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Kokkkorasss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Αυγούστου/2007 ώρα 04:25
Eidikes dynameis me tattoo tha exw problem;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Αυγούστου/2007 ώρα 20:08
Δε νομίζω και σίγουρα δεν περιλαμβάνεται στην επίσημη λίστα... προσόντων!
Επιστροφή στην κορυφή
Παυλος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Παυλος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Νοεμβρίου/2007 ώρα 07:56
Γεια σας παιδιά. Μπαινω τον Φεβρουαριο και εχω δηλωσει αλεξιπτωτα. Με ενδιαφερει ΠΟΛΥ να ξερω αν 8α εχω προβλημα με τατουαζ στο μπρατσο. Εχω ενα ολο κι ολο αλλα εχω ακουσει οτι παλι κοβομαι. Ισχυει; Εχω ελπίδες; Οποιος ξερει σας παρακαλω πειτε μου!! Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
262 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση 262 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Νοεμβρίου/2007 ώρα 12:44
καλη σου μερα φιλε μου. κατ αρχασ δεν σημαινει οτι επειδη δηλωσεσ αλεξιπτωτα θα πασ κιολασ. η επιλογη γινεται στο κεντρο και ειδικα για αλεξιπτωτα ειναι λιγο βυσματικη. οσο για τατου δεν υπαρχει κανενα προβλημα, σχεδον ο καθε φανταροσ εχει τατου
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2007 ώρα 02:51
ρε μαγκες με τατουαζ σε παιρνουν ειδικες δυναμεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2007 ώρα 13:40
Αρχικά αποστάλθηκε από κοστας

ρε μαγκες με τατουαζ σε παιρνουν ειδικες δυναμεις;

Γενικά όχι. Μόνο σε περίπτωση που είναι μικρό και σε μη εμφανές σημείο.

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Δεκεμβρίου/2007 ώρα 14:50
οπωσ εχω πει και πιο παλια δεν υπαρχει προβλημα με τα ταττοο. παρακαλω οποιοσ δεν εχει υπηρετισει στισ ειδικεσ να μη λεει ασυναρτησιεσ
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Δεκεμβρίου/2007 ώρα 15:00
Όταν ερχόντουσαν αξιωματικοί από Ειδικές Δυνάμεις για επιλογή φαντάρων στο ΚΕΤΘ, από τα πρώτα που ξεκαθάριζαν ήταν "να μην υπάρχουν σε εμφανή σημεία τατουάζ".

Αν στη πορεία αλλάζουν στάση, αυτό δεν το ξέρω.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 13>