Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 10111213>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Themis82 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 29/Νοεμβρίου/2013
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Themis82 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing
    Αποστολή: 05/Δεκεμβρίου/2013 ώρα 06:39
Καλησπερα παιδια. Ειμαι καινουργιος στο φορουμ και θα ηθελα μια διευκρινηση. Τον Γεναρη παρουσιαζομαι και θελω να δηλωσω αλεξιπτωτα. Γνωριζω οτι τα ταττουαζ επιτρεπονται αλλα θελω να μαθω αν θα εχω πολυ περισσοτερο καψωνι λογω οτι εχω απο ενα μανικι λιγο πιο πανω απο τον αγκωνα και στα δυο χερια. Επισης ενα ταττουαζ που καλυπτει ολη την επιφανεια της πλατης. Στα πλευρα και κατι αλλα μικρα σε διαφορα σημεια κυριως ποδια. Επισης θα εχω προβλημα στην εκπαιδευςη λογω piercing στη ρωγα; ( θα φοραω διαφανο σιλικονης για να μην φαινεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Themis82 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Themis82 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Δεκεμβρίου/2013 ώρα 03:43
Καλησπερα παιδια. Ειμαι καινουργιος στο φορουμ. Γνωριζω οτι τα τατουαζ - δερματοστιξια δεν απαγορευονται στις ειδικες δυναμεις. Ωστοσο θα εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα που εχω δυο μανικια μεχρι λιγο πανω απο τον αγκωνα, ενα που ειναι ολοκληρη η πλατη και κατι μικρα απο τη μεση κ κατω;
Επιστροφή στην κορυφή
Αρης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 10:22
Καλημέρα παιδιά, έχω ένα μικρό τατουάζ στον καρπό τα αρχικά της οικογένειας μου! Υπαρχει περίπτωση να μην με πάρουν στις Ειδικές Δυνάμεις (αλεξίπτωτα) γι αυτό το θέμα;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 16:34
Αρχικά αποστάλθηκε από Αρης

Καλημέρα παιδιά, έχω ένα μικρό τατουάζ στον καρπό τα αρχικά της οικογένειας μου! Υπαρχει περίπτωση να μην με πάρουν στις Ειδικές Δυνάμεις (αλεξίπτωτα) γι αυτό το θέμα;

Δεν θα έχεις πρόβλημα.
Γενικά υπάρχει θέμα μόνο με τα πολύ εμφανή τατουάζ και μάλιστα σε σημεία όπως πχ σε λαιμούς κλπ. Δηλαδή ακραίες καταστάσεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Ελληνας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ελληνας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 21:06
Εχω ενα σκουλαρικι στο αυτι θα μπορω να μπω στις ειδικες δυναμεις;

Επιστροφή στην κορυφή
Kourtembeu Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 01/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Kourtembeu Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 23:14
Αρχικά αποστάλθηκε από Ελληνας

Εχω ενα σκουλαρικι στο αυτι θα μπορω να μπω στις ειδικες δυναμεις;

Δεν θυμάμαι να ήταν ποτέ ΜΠΑΡ, οι Ειδικές Δυνάμεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Ελληνας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ελληνας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 02:03
Ναι αλλα αν το εβγαζα θα μπορουσα να μπω;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 20:43
Αρχικά αποστάλθηκε από Ελληνας

Ναι αλλα αν το εβγαζα θα μπορουσα να μπω;

Φυσικά φίλε μου και μπορείς.
Επιστροφή στην κορυφή
ΕΒΡΟΣ Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 28/Αυγούστου/2014
  Παράθεση ΕΒΡΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαρτίου/2015 ώρα 08:38

Στην 243 στο κεεδ δεν τους δεχτικαν αλλα μονο στην 243 γιατι στην μοναδα 505 βρηκα παλιους αλλα και νεους με τατοο και σκουλαρκι τα φορουσαν στην εξοδο. Νομιζω στην 25η ημερα στο κεεδ μας ξεβρακοσαν Και κοιταζαν πισω απο αυτια και σωμα. Οταν ηρθαν τα αποτελεσματα απο σχαλ πολλοι που περασαν για ο τοτε σβεα τους ειχαν παει στο ηδη στο πεζικο και τους Εψαχναν.

Επιστροφή στην κορυφή
Bourne Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Απενεργοποιημένο Μέλος

Μέλος από: 02/Μαρτίου/2015
  Παράθεση Bourne Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαρτίου/2015 ώρα 12:32
Ενας φιλος μου εχει ενα ταουαζ στο κεφαλι ακριβως οπως του mike tyson αν εχετε δει λετε να μην τον δεχτουν?
Επιστροφή στην κορυφή
zetitsa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση zetitsa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαρτίου/2015 ώρα 20:52
Καλησπερα σας θα ηθελα ν ρωτησω σχετικα με τα τατουαζ Θελω να κανω τατουαζ αλλα δισταζω λιγο γιατι ειχα διαβασει σε ενα αρθρο οτι πρεπει να προσεχουμε τα μελανια γιατι μπορει να ειναι και μολυσμενα και οτι επεισεις πρεπει να ρωτησουμε τον καλιτεχνη για τα μελανια και να δουμε αν εχουνε εμπορικο σημα και απο που ειναι η προελευση τους. Παντως ειχα ακουσει πριν τρια χρονια οτι μια κοπελα στην ιταλια εφυγε απο την ζωη οταν εκανε τατουαζ Επαθε συπιτικη καταπληξια και οτι μαλλον ηταν αλλεργικη σε καποιο απ τα μελανια που χρησιμοποιηθικαν διλαδη οτι μαλλον ηταν μολυσμενα και απο τοτε ειχα ξεχασει την ιδεα του τατου εσεις τι μου συμβουλετε να κανω; Πρεπει να ρωτησουμε τον καλιτεχνη σχετικα με τα μελανια που χρησιμοποιει; Και επισης δεν θα τον φερουμε σε δυσκολη θεση; Θα περιμενω απαντηση σας ευχαριστω...
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαρτίου/2015 ώρα 21:46
Αρχικά αποστάλθηκε από zetitsa

Καλησπερα σας θα ηθελα ν ρωτησω σχετικα με τα τατουαζ Θελω να κανω τατουαζ αλλα δισταζω λιγο γιατι ειχα διαβασει σε ενα αρθρο οτι πρεπει να προσεχουμε τα μελανια γιατι μπορει να ειναι και μολυσμενα και οτι επεισεις πρεπει να ρωτησουμε τον καλιτεχνη για τα μελανια και να δουμε αν εχουνε εμπορικο σημα και απο που ειναι η προελευση τους. Παντως ειχα ακουσει πριν τρια χρονια οτι μια κοπελα στην ιταλια εφυγε απο την ζωη οταν εκανε τατουαζ Επαθε συπιτικη καταπληξια και οτι μαλλον ηταν αλλεργικη σε καποιο απ τα μελανια που χρησιμοποιηθικαν διλαδη οτι μαλλον ηταν μολυσμενα και απο τοτε ειχα ξεχασει την ιδεα του τατου εσεις τι μου συμβουλετε να κανω; Πρεπει να ρωτησουμε τον καλιτεχνη σχετικα με τα μελανια που χρησιμοποιει; Και επισης δεν θα τον φερουμε σε δυσκολη θεση; Θα περιμενω απαντηση σας ευχαριστω...

Οι περισσότεροι χρησιμοποιούν καλά μελάνια.
Ωστόσο αν θέλει να λέγεται σωστός επαγγελματίας φυσικά και θα σου απαντήσει εκτενώς σε όλες σου τις ερωτήσεις και ενδεχομένως να σου δείξει και αναλυτικά το πως κάνει την δουλειά του.
Να σε ενημερώσω μόνο όμως το ότι το παρόν νήμα αναφέρεται σε πολίτες που καλούνται να υπηρετήσουν την θητεία τους κατόπιν επιθυμίας στις Ειδικές Δυνάμεις και το ενδεχόμενο του να μην τους δεχτούν λόγω των ταττού.

Επιστροφή στην κορυφή
Vasss Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 04/Σεπτεμβρίου/2011
  Παράθεση Vasss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Μαρτίου/2015 ώρα 20:26
Αρχικά αποστάλθηκε από Bourne

Ενας φιλος μου εχει ενα ταουαζ στο κεφαλι ακριβως οπως του mike tyson αν εχετε δει λετε να μην τον δεχτουν;

Αν κάνει μπαμ, υπάρχει σοβαρή περίπτωση να τον κόψουν.
Επιστροφή στην κορυφή
john951 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 26/Μαΐου/2015
  Παράθεση john951 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Μαΐου/2015 ώρα 17:33
Καλησπέρα παιδιά έχω ένα ταττοο μέσα από το μπράτσο σε πάπυρο ο τολμων νικα θα υπάρχει πρόβλημα;
Επιστροφή στην κορυφή
Soap Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 11/Μαΐου/2015
  Παράθεση Soap Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Μαΐου/2015 ώρα 02:33
Απολύτως κανένα.
Πάλι με Φάνη Πετραλιά, πάλι δικια μας θα'ναι...
Επιστροφή στην κορυφή
Greeksoldierfs Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Greeksoldierfs Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2015 ώρα 02:42
Γειά σας παιδιά. Μπαίνω φανταρος σε ένα μήνα και θέλω να μπω ΕΔ. Έχω ένα τατουάζ 3 γράμματα στον αριστερό πήχη. Υπάρχει περίπτωση να με κοψουν;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Οκτωβρίου/2015 ώρα 20:29
Όχι.
Επιστροφή στην κορυφή
ΛΟΚΑΤΖΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΛΟΚΑΤΖΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Νοεμβρίου/2015 ώρα 00:19
Παιδια καλησπέρα! Θελω να ρωτησω εχω 2 ταττουαζ στα ποδια στα γαστροκνημια στους τενοντες μικρα με αρβυλα δεν φαινονται και ένα στη γαμπα... Θελω ειδικες δυναμεις αλλα φοβάμαι ότι δεν θα με παρουν λογω αυτων... Θα μπορεσω να μπω η θα με κοψουν;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 10111213>