Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 6789>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
SnowRecon Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 17/Ιουνίου/2015
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση SnowRecon Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες
    Αποστολή: 17/Ιουνίου/2015 ώρα 12:11
Καλησπερα σας Πατριωτες εχω μια ερωτηση και θα ηθελα να απαντηθη οσο το δυνατον πιο συντομα εαν γινεται. Γινεται να πας Ο. Υ. Κ για να κανεις την θητεια σου η θελει καποιο μεσο. Ευχαριστω εκ τον προτερων
Επιστροφή στην κορυφή
marinos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση marinos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2015 ώρα 15:14
Καλησπέρα παιδιά να κάνω μια ερώτηση κάποιος που πάει στην μακ μπορεί να παρεί ειδικότητα υποβριχιών καταστοφών
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2015 ώρα 18:54
Όχι αγόρι μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Μάχημος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μάχημος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Οκτωβρίου/2015 ώρα 02:37
Καλησπερα, τι κανουμε Παιδες; Πλεον αξιζει να υπηρετησεις σε νησι ΜΑΚ; Τα στρατοπεδα ειναι οργανωμενα πειθαρχημενα; Τους θερινους μηνες η διαβιωση θα ναι καλη πιστευω συγκριτικα με χειμωνα. Τωρα η διαβιωση στις εξοδους ειναι καλη; Οι ανθρωποι ειναι μετρημενοι φιλοξενοι δικαιοι γιατι θεωρω πως το λαθρομεταναστευτικο θα τους εχει επηρεασει... Παλαιοτερα ειχα διαβασει ενα νησι ειχε 400 κατοικους κ ηλθαν λογικα λαθραια 1200 πραγματικα απαραδεκτο... Ειναι ενας βασικος λογος που θα δηλωσω για να δω τι παιχνιδι παιζεται εις βαρος των ακριτικων νησιων
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιανουαρίου/2016 ώρα 09:24
Αρχικά αποστάλθηκε από Μάχημος

Καλησπερα, τι κανουμε Παιδες; Πλεον αξιζει να υπηρετησεις σε νησι ΜΑΚ; Τα στρατοπεδα ειναι οργανωμενα πειθαρχημενα; Τους θερινους μηνες η διαβιωση θα ναι καλη πιστευω συγκριτικα με χειμωνα. Τωρα η διαβιωση στις εξοδους ειναι καλη; Οι ανθρωποι ειναι μετρημενοι φιλοξενοι δικαιοι γιατι θεωρω πως το λαθρομεταναστευτικο θα τους εχει επηρεασει... Παλαιοτερα ειχα διαβασει ενα νησι ειχε 400 κατοικους κ ηλθαν λογικα λαθραια 1200 πραγματικα απαραδεκτο... Ειναι ενας βασικος λογος που θα δηλωσω για να δω τι παιχνιδι παιζεται εις βαρος των ακριτικων νησιων
Ρωτάς, για τα στρατόπεδα.εδώ θα βρείς τις πληροφορίες που ζητάς,10 σελίδες νήμα, οπότε καλή σου ανάγνωση. Όσον αφορά την διαβίωση στα νησιά, τον χειμώνα ειδικά για ποικίλους λόγους, δεν είναι εύκολα τα πράγματα.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
Lokatzis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Lokatzis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2016 ώρα 18:29
Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις για το σχολείο αμφίβιων καταδρομών.
1) Πόσο διαρκεί η βασική εκπαίδευση των εκπαιδευόμενων και πως συνεχίζουν μετά από αυτή;
(χωρίς να υπολογίζουμε βασική εκπαίδευση στο ΚΕΕΔ και την ΠΕΝ που νομίζω ότι αυτά μαζί είναι 3 μήνες έναν η βασική και δυο η ΠΕΝ)
2) Το επίπεδο δυσκολίας του σχολείου καθώς και το ποσοστό επιτυχίας;
3) Εάν σε ένα άτομο τού αρέσει το υγρό στοιχείο αξίζει να περάσει το σχολείο αυτό;
4) Τα οφέλη που έχει ο απόφοιτος του σχολείου αυτού;
(εάν για παράδειγμα παίρνει κάποιο πτυχίο που του επιτρέπει να κάνει καταδύσεις όπως τα πτυχία PADI για όποιον έχει ακουστά)
5) Πότε καλούν άτομα στο σχολείο και αν υπάρχουν κάποια κριτήρια;

Ευχαριστώ
Και ελπίζω να μην σας κούρασα

Επιστροφή στην κορυφή
Caveira Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 02/Μαρτίου/2015
  Παράθεση Caveira Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Αυγούστου/2016 ώρα 15:42
Δεν υπαρχει σχολειο αμφιβιων καταδρομεων. Εκτος αν εννοεις το υποβρυχιων καταστροφεων του στρατου ξηρας το οποιο ομως απευθυνεται μονο σε στελεχη.
Επιστροφή στην κορυφή
GREEKDIVER Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 17/Αυγούστου/2017
  Παράθεση GREEKDIVER Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2017 ώρα 15:45
Σαν φανταρος μπορεις να μπεις αμφιβιους Και υπαρχει σχολειο αμφιβιων η λεγομενη Ζ ΜΑΚ, αλλα μονο τα στελεχη περνάνε Ζ μακ
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2017 ώρα 16:26
Η Ζ' ΜΑΚ είναι Μονάδα και όχι Σχολείο ΕΔ.
Επιστροφή στην κορυφή
GREEKDIVER Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 17/Αυγούστου/2017
  Παράθεση GREEKDIVER Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2017 ώρα 21:23
Σωστα μοναδα συγνώμη για το λαθος
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
Επιστροφή στην κορυφή
Xaiko Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 02/Σεπτεμβρίου/2017
  Παράθεση Xaiko Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 03:07
Παρακαλω λυστε μου την απορεια. Για να καταταχθει κανεις στους Ζ Μακ πρεπει να ειναι μονιμος; Η μπορει και ενας κοινος φανταρος των Ε. Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 10:00
Πλέον μόνο μόνιμοι στην Ζ'ΜΑΚ λεβέντη μου.
Επιστροφή στην κορυφή
_KOURSAROS_ Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 04/Μαΐου/2010
  Παράθεση _KOURSAROS_ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 12:27
Αρχικά αποστάλθηκε από Xaiko

Παρακαλω λυστε μου την απορεια. Για να καταταχθει κανεις στους Ζ Μακ πρεπει να ειναι μονιμος; Η μπορει και ενας κοινος φανταρος των Ε. Δ.

Αν έχεις βύσμα μπορείς να πας και στην Ζ' ΜΑΚ.
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Επιστροφή στην κορυφή
_KOURSAROS_ Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση _KOURSAROS_ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 12:30
Αρχικά αποστάλθηκε από D.Y.K

Πλέον μόνο μόνιμοι στην Ζ'ΜΑΚ λεβέντη μου.

Είχα σειρά μου που εκπλήρωσε την θητεία του στη Ζ'ΜΑΚ και μάλιστα είχε έρθει και σαν έφοδος στη σκοπιά με εξάρτηση, όπλο κλπ. Της Ζ'ΜΑΚ.
Επιστροφή στην κορυφή
Xaiko Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 02/Σεπτεμβρίου/2017
  Παράθεση Xaiko Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 12:33
Αλλά αν δεν κάνω λάθος ακόμα και αν μπεις.. κάνεις μόνο αγκαριες.. Στο κάτω κάτω πως να συναγωνιστεις τους μονιμαδες εκεί.. έχουν λιώσει είδη στη γυμναστική.. Εγώ θα πάω και θα είμαι σαν μαλακας.

Απ'οτι φενετε σιγά σιγά ο στρατός θα γίνει για μόνιμους :/
Επιστροφή στην κορυφή
_KOURSAROS_ Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση _KOURSAROS_ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 12:42
Αρχικά αποστάλθηκε από Xaiko

Αλλά αν δεν κάνω λάθος ακόμα και αν μπεις. Κάνεις μόνο αγκαριες. Στο κάτω κάτω πως να συναγωνιστεις τους μονιμαδες εκεί. Έχουν λιώσει είδη στη γυμναστική. Εγώ θα πάω και θα είμαι σαν μαλακας.

Απ'οτι φενετε σιγά σιγά ο στρατός θα γίνει για μόνιμους :/

Κάνεις και αγγαρείες μαζί με όλα τ' άλλα, όσο για τους λιωμένους από την γυμναστική μόνιμους θα περιμένω να μου πεις την γνώμη σου όταν με καλό απολυθείς.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 12:46
Πλέον ΔΕΝ υπηρετούν έφεδροι στην Ζ'ΜΑΚ με ή χωρίς βύσμα 100%.
Επιστροφή στην κορυφή
Laskaris Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 31/Μαρτίου/2015
  Παράθεση Laskaris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 12:55
Οι λίγοι έφεδροι που υπάρχουν στην Ζ ΜΑΚ είναι μόνο για βοηθητικές εργασίες όπως εστιάτορες ή καψιμητζηδες και για υπηρεσίες. Δεν έχουν καμμία επαφή με τις δραστηριόρητες της μονάδας.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 6789>