Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 789
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Xaiko Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 02/Σεπτεμβρίου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Xaiko Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες
    Αποστολή: 02/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 13:08
Ευχαριστώ για τις απαντισεις DYK
Koursaros και Laskaris
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 09:01
Επί της ουσίας λεβέντη μου σε παροτρύνουμε 3 άτομα με τις απαντήσεις που σου δίνουμε, να ξεχάσεις την Ζ'ΜΑΚ καθώς πρόκειται για μια αμιγώς επαγγελματική μοίρα των Ειδικών Δυνάμεων με ελάχιστους έφεδρους που δεν έχουν καμία επαφή με τις δραστηριότητες και την αποστολή της μονάδος. Γι'αυτό άλλωστε επέμενα να σου λέω ότι με ή χωρίς βύσμα, η θητεία στην Ζ είναι από αδιάφορη έως ανύπαρκτη. Για μένα δεν υπάρχουν έφεδροι στην Ζ.

Καλή θητεία να έχεις!
Επιστροφή στην κορυφή
tomi_lee Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση tomi_lee Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Νοεμβρίου/2017 ώρα 00:44
Καλησπέρα,
Χαίρομαι που υπάρχει τέτοιο φόρουμ και είναι ενεργό,

Κατά τύχη έπεσα πάνω του και χάρηκα καθώς υπηρέτησα το 2001 στο 3οΕΤΕΘ (Γ'ΜΑΚ) 13 μήνες. Μια πολύ ωραία περίοδο και ένα πολύ ωραίο κεφάλαιο στη ζωή μου.

Από τότε έχω μάθει ότι αλλάξανε πολλά πράγματα, το πιο βασικό ότι το στρατόπεδο στις Καρυές μεταφέρθηκε Λαγκάδα! Ο χώρος στις Καρυές τι έχει γίνει τώρα;
Τι να πρωτοθυμηθώ από εκεί... ’σε-άσε,

Θα χαιρόμουν να μάθω κάποια νέα πιο φρέσκα...

ΜΦΧ
Επιστροφή στην κορυφή
Στεφανος1997 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 01/Φεβρουαρίου/2018
  Παράθεση Στεφανος1997 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 08:32
Καλημέρα ειμαι φαντάρος (ειδικότητα ΧΕΓΚ) στην αεροπορία και αφού τελειώσω τη θητεία μου θα ήθελα να μπω ΕΠ. ΟΠ στις ΕΔ και πιω συγκεκριμένα να γίνω βατραχάνθρωπος. Απο οτι έψαξα τα κριτήρια και τω μέσον να με σπρώξει τα εχω , μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει ή να με πληροφορήσει σχετικά με το όνειρο μου να μπω ΟΥΚ.
Επιστροφή στην κορυφή
_KOURSAROS_ Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 04/Μαΐου/2010
  Παράθεση _KOURSAROS_ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 11:02
Αρχικά αποστάλθηκε από Στεφανος1997

Καλημέρα ειμαι φαντάρος (ειδικότητα ΧΕΓΚ) στην αεροπορία και αφού τελειώσω τη θητεία μου θα ήθελα να μπω ΕΠ. ΟΠ στις ΕΔ και πιω συγκεκριμένα να γίνω βατραχάνθρωπος. Απο οτι έψαξα τα κριτήρια και τω μέσον να με σπρώξει τα εχω, μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει ή να με πληροφορήσει σχετικά με το όνειρο μου να μπω ΟΥΚ.

Για την ώρα ο μόνος τρόπος να μπεις είναι μέσω κάποιας στρατιωτικής σχολής, αν είσαι εντός ορίου ηλικίας, αν δεν είσαι άστο, βρες κάτι άλλο να ασχοληθείς, ΕΠΟΠ τέλος. Λάθος χρονιά γεννηθήκαμε.
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Επιστροφή στην κορυφή
ProWrestler Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 19/Μαΐου/2018
  Παράθεση ProWrestler Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2018 ώρα 19:26
Καλησπέρα σε όλους!
Τον Ιούλη μπαίνω και γω στρατό κλασικά.
Δηλωσα Ειδικές Δυνάμεις φυσικα αλλα καταλάθος (απο μαλακια μου) δηλωσα Σάμο και έμαθα εκεί για το 4ο Ετεθ Θ'ΜΑΚ κτλ.
Με λιγα λογια εκει που δηλωσα ειναι αμφίβιοι καταδρομείς. Εγω ομως δεν ξέρω κολύμπι σχεδον καθόλου, θα εχω προβλημα;
Οποιος μπορεί να απαντήσει.
Ευχαριστω!!

Επιστροφή στην κορυφή
Νικος α. Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος α. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιουνίου/2018 ώρα 17:30
δεν θα υπάρχει καποιο θέμα. εγω ειμουν γ μακ χιο και 2 στρατιώτες που δεν είχαν ιδέα απο κολύμπι απλα τους έκαναν ασκήσεις εξω εξω να πατάνε. δεν μπορουν να σε διώξουν αν δεν υπογράψεις 😉
Επιστροφή στην κορυφή
Jimaras7 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 11/Σεπτεμβρίου/2018
  Παράθεση Jimaras7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 18:30
Καλησπέρα θα ρωτησω κάτι που με απασχολεί αλλά ειναι λιγο ανόητο... Γινεται να έχω κανει την μισή θητεία μου σε άλλο σώμα και με πολύ ισχυρό βισμα να πάω ειδικές δυνάμεις για να συνεχισω την άλλη μισή; Όταν λέω οσχυρο βύσμα εννοω (ταξίαρχο η συνταγματάρχη)...

Επιστροφή στην κορυφή
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 18:38
Αρχικά αποστάλθηκε από Jimaras7

Καλησπέρα θα ρωτησω κάτι που με απασχολεί αλλά ειναι λιγο ανόητο... Γινεται να έχω κανει την μισή θητεία μου σε άλλο σώμα και με πολύ ισχυρό βισμα να πάω ειδικές δυνάμεις για να συνεχισω την άλλη μισή; Όταν λέω οσχυρο βύσμα εννοω (ταξίαρχο η συνταγματάρχη) ...

Όχι.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 789
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.