Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΕΦΠ - Ειδικό Φύλλο Πορείας (επιστράτευση)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 3456>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Αλεξ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αλεξ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΕΦΠ - Ειδικό Φύλλο Πορείας (επιστράτευση)
    Αποστολή: 29/Οκτωβρίου/2018 ώρα 16:38
Η αστυνομία δεν μου έδωσε ακόμα το φύλλο πορείας μου γιατί είμαι σε άλλη πόλη και ούτε στους γονείς μου. Τι μπορώ να κάνω για να πάρω ένα αντιγραφο
Επιστροφή στην κορυφή
Νίκος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νίκος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Οκτωβρίου/2018 ώρα 20:37
Καλησπέρα είμαι ο ΝΙΚΟΣ έχω απόληθει από το τεχνικό σώμα 15 Νοεμβρίου 2012 Δεν έχω αλλάξει ακόμα το λευκό απολυτήριο σαι πράσινο
Επιστροφή στην κορυφή
dimitrios Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση dimitrios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Ιανουαρίου/2019 ώρα 17:06
ηρθε για αλλαγη το εφπ απο λευκο σε πρασινο ειμαι 54 ετων ειναι λογικο αυτο; υπηρετησα ως εφεδρος αξιωματικος
Επιστροφή στην κορυφή
Ευστάθιος Νικολαΐδης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ευστάθιος Νικολαΐδης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 13:42
Μου ήρθε ΕΙΔΙΚΟ ΦΥΛΛΟ ΠΟΡΕΙΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ Το παλιό τι γιγίνετ σε αυτή τη περιπτωση εχω προβλημα
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Thanos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2019 ώρα 00:18
Δεν νομίζω να είναι λογικό κάτι ετοιμάζεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2019 ώρα 07:21
Γιατί, σου έστειλαν ΕΦΠ πράσινου χρώματος και ΦΑΠ;
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Thanos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2019 ώρα 09:02
Για ποιο λόγο αλλάζουν τα φυλα πορειας από λευκά σε πράσινα μετά από 20 χρόνια?
Αυτό έχει γίνει σε αρκετούς τους τελευταίους μήνες
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2019 ώρα 11:24
Μετά από 20 χρόνια μου φαντάζει εξωφρενικό, κάποιοι μπορεί να είναι πλέον άνω των 45 και να ανήκουν στην Εθνοφυλακή.

Πριν 3 χρόνια μου άλλαξαν το ΕΦΠ από Πράσινο σε Λευκό, αν μου το ξαναλλάξουν σε πράσινο τότε ναι θα είναι ανησυχητικό. Γιατί δεν έχω και βαρβάτη ειδικότητα που να το δικαιολογεί αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Thanos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2019 ώρα 11:37
Ακριβός για αυτό νασσο το λέω γιατί Δεν είμαι πάνω από 45 ( στα 40 ) και μετά από τόσα χρόνια μου έστειλαν πράσινο από λευκό σε τάγμα εθνοφυλακης το οποίο είναι πολύ μακριά από τον τόπο κατοικίας μου
Τώρα τι να πω σύμπτωση τόσο πολύ?
Επιστροφή στην κορυφή
Αποστόλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αποστόλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2019 ώρα 17:35
Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας πάνω σε ένα θέμα που παρατήρησα σήμερα ξεψαχνιζοντας το χαρτί απόλυσης μου. Στο χαρτί απόλυσης απτό ΓΕΣ καταγράφομαι ως Καταδρομέας με ειδικότητα ΧΕΛ ενώ στο ειδικό φύλλο πορείας που μου έδωσαν καταγράφομαι ως στρατιώτης πζκ με ειδικότητα τυφεκιοφορος. Πως γίνεται αυτό?
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2019 ώρα 19:25
Καλησπέρα έχω Απολυθεί από τον Νοέμβριο του 99 με αλλαγή εφπ μετά από ένα χρόνο σε λευκό και πριν μια εβδομάδα μου έστειλαν πράσινο δηλαδή μετά από 20 χρόνια έχει συμβεί και σε άλλους και τι ακριβός γίνετε σε αυτή την περίπτωση. να ανησυχώ για μετεκπαίδευση ;
Ευχαριστώ εκ τον προτέρων
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2019 ώρα 22:12
Για κάτι άλλο να ανησυχείς, όχι για τις μετεκπαιδεύσεις. Διάβασε και το μήνυμα του Thanos παραπάνω που του έστειλαν πράσινο ΕΦΠ μετά από πολλά χρόνια.
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2019 ώρα 11:50
Κατάλαβα η το ΓΕΕΘΑ ξέθαυει σχέδια επιστράτευσης η το έχουν είδη κανονησμενο και μαςετοιμάζουν. προσωπικά σε μια τέτοια περίπτωση δεν θα το παίξω Ράμπο πέρασαν οι εποχές που είχαμε κουράγιο πλεον έχουν αλλάξει πολλά
Αλήθεια Η δικιά σας θέση σε περίπτωση επιστράτευσης ποια θα ήταν?
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2019 ώρα 17:00
Θα πάω Αυλώνα και μετά όπου τύχει να με προωθήσουν.

Ελπίζω και εύχομαι να μην γίνουν τα τραγελαφικά των επιστρατεύσεων του 1974 και του 1987.
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2019 ώρα 20:53
Εγώ πάντως μετά από διάφορα περιστατικά που έχουν συμβεί προσωπικά σε περίπτωση επιστράτευσης παιδιά δεν θα ανταποκρίνομουν τώρα τι επιπτώσεις θα είχα μετά δεν το γνωρίζω εάν καπίος γνωρίζει ας μου πει!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2019 ώρα 21:11
Το μόνο σίγουρο είναι ότι σε συλλαμβάνουν και μπορείς να φας μέχρι και 10 χρόνια φυλάκιση.
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2019 ώρα 21:34
Ναι που πιστεύω θα είναι και εξαγορασιμη εαν δεν κανω λαθος
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Thanos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Απριλίου/2019 ώρα 20:42
Καλησπέρα παιδιά μηπος όλα αυτά έχουν σχέση με το παρακάτω άρθρο

http://www.philenews.com/koinonia/eidiseis/article/584182/pente-kainotomies-poy-allazoyn-tin-efedreia-apo-to-2019
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 3456>