Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 222324
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
stelios.k Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 23/Ιουλίου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση stelios.k Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΑΕΝ - Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού
    Αποστολή: 23/Ιουλίου/2018 ώρα 20:15
Καλησπέρα,
Φέτος τελείωσα το σχολείο, και σκέφτομαι να πάω στην ΑΕΝ για μηχανικός (με απολυτήριο). Έχω απολυτήριο με βαθμό 19,5, καθώς έχω και το Lower.
Μένω στον Πειραιά. Έχω στις σκέψεις μου να πάω η Ασπρόπυργο, ή Χίο ή Κρήτη...
Ποια η δική σας γνώμη για την σχολή του Ασπροπύργου;

Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουλίου/2018 ώρα 01:03
Αρχικά αποστάλθηκε από stelios.k

Καλησπέρα,
Φέτος τελείωσα το σχολείο, και σκέφτομαι να πάω στην ΑΕΝ για μηχανικός (με απολυτήριο). Έχω απολυτήριο με βαθμό 19,5, καθώς έχω και το Lower.
Μένω στον Πειραιά. Έχω στις σκέψεις μου να πάω η Ασπρόπυργο, ή Χίο ή Κρήτη...
Ποια η δική σας γνώμη για την σχολή του Ασπροπύργου;

Ευχαριστώ!

Τη καλύτερη -από πλευράς επιπέδου/δυσκολίας σπουδών-. Εκεί να πας.
Επιστροφή στην κορυφή
Δημήτρης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Δημήτρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουλίου/2018 ώρα 21:35
Είμαι από ναυτικό λύκειο 13% ποσοστό έχω 22700, έχω και το 10% της πολυτεκνια είναι αρκετά;
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιουλίου/2018 ώρα 01:30
Αρχικά αποστάλθηκε από Δημήτρης

Είμαι από ναυτικό λύκειο 13% ποσοστό έχω 22700, έχω και το 10% της πολυτεκνια είναι αρκετά;

Καλησπέρα, υπάρχει ειδικό νήμα αγαπητέ φίλε. Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Πολιτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πολιτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Αυγούστου/2018 ώρα 17:27
Οσο αναφορα τις σχολες πλοιαρχων τα κοριτσια φορανε για στολη φουστα ενω τα αγορια παντελονι ή φορανε ολοι το ιδιο;
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
  Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Αυγούστου/2018 ώρα 13:46
Καταρχας υπαρχουν δυο στολές στις ΑΕΝ μια επίσημη και μία απλη οποια απο τις δυο θες παίρνεις.
Πουκαμισο ασπρο και μαύρο παντελονι που είναι κοινό για όλους αγόρια-κορίτσια και υπάρχει και η επίσημη στολή που είναι μπλέ σκούρο σακάκι και ή μαύρο παντελόνι για τα αγόρια ή μπλέ σκούρα φούστα για τα κορίτσια.
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Αυγούστου/2018 ώρα 17:47
Αρχικά αποστάλθηκε από Πολιτης

Οσο αναφορα τις σχολες πλοιαρχων τα κοριτσια φορανε για στολη φουστα ενω τα αγορια παντελονι ή φορανε ολοι το ιδιο;

Δε φοράνε καμιά στολή στη σχολή. Σε κάποιες σχολές δεν επιτρέπεται να φοράνε σορτσάκια τα αγόρια-δηλαδή βερμούδες, εν ολίγοις επιτρέπεται μόνο μακρύ τζήν παντελόνι, και όσο αφορά τις κοπέλες, να μην είναι προκλητικά ντυμένες με "αποκαλυπτικά" ρούχα.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 222324
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.