Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 14>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
just_perfect Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 03/Ιουλίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση just_perfect Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ
    Αποστολή: 03/Ιουλίου/2009 ώρα 21:50
Παιδιά φέτος τελείωσα και έχω απολυτήριο 17 9/10 και lower michigan και cambridge ... Θα κάνω τα χαρτιά μου μέσω των προκηρύξεων αλλα αναφέρει κάτι για την μυωπία... Έχω μυωπία 3,75.8α πρέπει να αρχίσω να ετοιμάζω εγχείρηση με laser;
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Μέλος από: 01/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2009 ώρα 22:57

ορια ορασης:ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ:2/10 &Ανω xωρις διωρθωση,8/10 &Ανω με διωρθωση

ΠΛΟΙΑΡΧΟΙ: 4/10 &Ανω xωρις διωρθωση,10/10 με διωρθωση.Δε χρειαζεται να κανει καποιος επεμβαση με lazer απλως θa βγαλει κιτρινο ναυτικο φυλαδιο (σε περιπτωση που δεν Πιασει τα ορια των πλοιαρχων 'η εχει αχρωματοψια) και θα γινει μηχανικος.
just_perfect: Μ΄αυτο το απολυτηριο γιατι δε πας αστυνομικος η' στρατιωτικος;
Επιστροφή στην κορυφή
HellenicEagle Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 04/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση HellenicEagle Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2009 ώρα 23:00
Θα σε κόψουν με τόση μυωπία, μόλις πέρασα τα υγειονομικά και τα έχω φρέσκα... Λοιπόν εμένα που έχω 1 βαθμό μυωπία σε κάθε μάτι με εκόψαν απο πλοιάρχων και έχω ικανότητα μόνο για μηχανικών
Επιστροφή στην κορυφή
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση HellenicEagle Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2009 ώρα 23:03
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω πάντως ένα παλικάρι το έκοψαν που είχε 3 και κάτι μυωπία
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2009 ώρα 23:04
HellenicEagle:Eκανες λαθος που το δεχτηκες μ'αυτο το οριο μυωπιας επρεπε να εισαι πλοιαρχος. Ο αδερφος μου εχει μυωπια 1.50 βαθμο και ειναι ηδη γραμματικος (υποπλοιαρχος).
Επιστροφή στην κορυφή
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση HellenicEagle Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2009 ώρα 23:08
Greko μιας που είσαι μηχανικός και ξέρεις κάποια πράγματα... Μπορώ μετά την σχολή να κάνω κάποιο μεταπτυχιακό σαν μηχανικός ώστε να πάρω κάποια ειδικότητα για στεριά;
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2009 ώρα 23:10
Μην σας ψαρωνουν οι μ@@@@@@@ οι γιατροι... Ακου εκει με 1 βαθμο μυωπια εγινες μηχανικος; Εγω με 4 βαθμους και χωρις γυαλια ειχα 3/10 και με γυαλια 10/10 παραλιγο θα γινομουν πλοιαρχος. Επρεπε να με ενημερωσεις πρωτα φιλε.
Επιστροφή στην κορυφή
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση HellenicEagle Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2009 ώρα 23:10
Ναι ρε γαμώτο το κατάλαβα αλλά τώρα ξέρω γω με τους μ*... Δεν με χαλάει μηχανικός πάντως
Επιστροφή στην κορυφή
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση HellenicEagle Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2009 ώρα 23:11
Μα δεν με εξέτασαν με γυαλιά μου είπαν δεν χρειάζετε
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2009 ώρα 23:24
Καλα μηπως εχεις αχρωματοψια;
Επιστροφή στην κορυφή
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση HellenicEagle Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2009 ώρα 23:26
Οχι ρε τίποτα
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2009 ώρα 23:37

Βαλε δικηγορο να το ψαξει για την μυωπια μην το αφησεις ετσι

Επιστροφή στην κορυφή
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση just_perfect Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιουλίου/2009 ώρα 04:41
Αρχικά αποστάλθηκε από greko_27

ορια ορασης:ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ:2/10 &Ανω xωρις διωρθωση,8/10 &Ανω με διωρθωση

ΠΛΟΙΑΡΧΟΙ: 4/10 &Ανω xωρις διωρθωση,10/10 με διωρθωση.Δε χρειαζεται να κανει καποιος επεμβαση με lazer απλως θa βγαλει κιτρινο ναυτικο φυλαδιο (σε περιπτωση που δεν Πιασει τα ορια των πλοιαρχων 'η εχει αχρωματοψια) και θα γινει μηχανικος.
just_perfect: Μ΄αυτο το απολυτηριο γιατι δε πας αστυνομικος η' στρατιωτικος;
Δεν με ενδιαφερει ουτε η αστυνομια ουτε ο στρατος... Κανονικα μπαινω και σε διαφορες αλλες σχολες μεσω μηχανογραφικου γτ 16χιλιαδες εγραψα αλλα δεν μου αρεσει τιποτα... Και ετσι το σκεφτηκα... Το προτιμω απο ολες τις αλλες σχολες που πιανω... Και μια ερωτηση. Για να απασχοληθω σε δουλειες γραφειου θα πρεπει να εχω εργαστει για καποια συγκεκριμενα χρονια σε ταξιδια;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουλίου/2009 ώρα 00:51

Οπτική οξύτητα

χωρίς γυαλιάμε γυαλιάΑντίληψηχρωμάτων

(1) Υποψήφιοι4/10 - 4/107/10 - 7/10Σε (10) ISHIHΑRA

ΑΕΝ/ΠΛΟΙΑΡΧΩΝή 5/10 -3/10που δείχνονται

επιτρέπονται (3) σφάλματα.

(2) Υποψήφιοι2/10 - 2/106/10 - 6/10Αναγνώριση

ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝτρίχρωμου φανού.

ΠΡΟΣΟΧΗ:

1. Όσοι από τους υποψηφίους/ες χρησιμοποιούν γυαλιά οράσεως, πρέπει να τα φέρουν μαζί τους κατά την εξέτασή τους για την οπτική οξύτητα.

2. Η παραπάνω ΥΕΑΝΕΘ Αθηνών-Πειραιώς συνεδριάζει μόνο κάθε ΤΡΙΤΗ και ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ στον ΠΕΙΡΑΙΑ και επί της οδού Γρηγορίου Λαμπράκη 150 (τηλ 210-4191258).

3. Επίσης οι υποψήφιοι που είναι κάτοχοι Πιστοποιητικού στρατολογικής κατάστασης τύπου Α, βεβαίωσης αναβολής στράτευσης ή Απολυτηρίου στρατού, πρέπει κατά την υγειονομική τους εξέταση να τα φέρουν μαζί τους.

Επιστροφή στην κορυφή
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση just_perfect Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουλίου/2009 ώρα 02:52

Παιδιά έχω απορία για την μυωπία... Πήγα οφθαλμίατρο και τελικά έχω με γυαλιά (μυωπία 2,75) Οπτική οξύτητα παραπάνω από 9/10... Αυτοί ζητάν 7/10... Μου είπε ότι δν χρειάζεται να κάνω laser για την μυωπία εφόσον σύμφωνα με αυτόν δεν υπάρχει πρόβλημα... Εσείς τώρα που τα ξέρετε τα πράγματα απο μέσα τι με συμβουλεύετε; Χρειάζεται η επέμβαση ή οχι... ;

Επιστροφή στην κορυφή
dimitris1986 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 27/Ιουνίου/2010
  Παράθεση dimitris1986 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουλίου/2010 ώρα 02:50
greko η οποιος γνωριζει αν εχεις κανει laser για τα ματια εχεις προβλημα η ολα οκ και σε περνανε; Για πλοιαρχος παντα.
Επιστροφή στην κορυφή
tourlidas Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 10/Φεβρουαρίου/2010
  Παράθεση tourlidas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουλίου/2010 ώρα 12:44
Αρχικά αποστάλθηκε από dimitris1986

greko η οποιος γνωριζει αν εχεις κανει laser για τα ματια εχεις προβλημα η ολα οκ και σε περνανε; Για πλοιαρχος παντα.
Αν εχεις κανει laser για τη μυωπια, εισαι οκ.
Οταν εκανα και εγω τις Υγειονομικες εξετασεις, συναντησα ενα παιδι που ειχε κανει laser και περασε μια χαρα.
Αρα και εσυ θα εισαι ενταξει τοτε.
Επιστροφή στην κορυφή
dimitris1986 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 27/Ιουνίου/2010
  Παράθεση dimitris1986 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουλίου/2010 ώρα 13:22
Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου tourlidas
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 14>