Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μεταθέσεις Λιμενικών

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 34567 11>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
jelis Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 27/Ιουλίου/2011
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση jelis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Μεταθέσεις Λιμενικών
    Αποστολή: 27/Ιουλίου/2011 ώρα 20:43
Και η κιμωλος τα ιδια μορια εχει. Γιατι κολησατε με την σπιναλογκα; Επειδη εχει πηξει το παληκαρι και θελει να φυγει; Ναι. Τα εχω διαβασει ολα τα προηγουμενα μνμ και ξαναρωταω μετα την 5ετια στη κιμωλο πχ μπορεις να επιστρεψεις αθηνα και αν ναι μονιμα; Αν εχεις την καλοσυνη και γνωριζεις μπορεις να μου απαντησεις σε παρακαλω ειλικρινα?
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Μέλος από: 01/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουλίου/2011 ώρα 20:49
Αρχικά αποστάλθηκε από jelis

Και η κιμωλος τα ιδια μορια εχει. Γιατι κολησατε με την σπιναλογκα; Επειδη εχει πηξει το παληκαρι και θελει να φυγει; Ναι. Τα εχω διαβασει ολα τα προηγουμενα μνμ και ξαναρωταω μετα την 5ετια στη κιμωλο πχ μπορεις να επιστρεψεις αθηνα και αν ναι μονιμα; Αν εχεις την καλοσυνη και γνωριζεις μπορεις να μου απαντησεις σε παρακαλω ειλικρινα;

περνα εσυ και μετα να ανησυχεις που θα πας για μεταθεση... Η 1η σου μεταθεση για 5 χρονια θα ειναι σε νησακι... Μετα ομως κανενας δεν σου εγγυαται οτι θα ερθεις πειραια... Ανετα μπορει να σου φαει τη θεση σου ενα βυσμα... Ειπαμε το λς ειναι το ποιο φαυλο και αναξιοκρατικο σωμα
AIMA TIMH ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
jelis Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση jelis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουλίου/2011 ώρα 20:53
Απλα ρωταω για να δω αν κανω τα χαρτια μου η οχι. Εχω πηξει στο παραμεθωριο μεχρι στιγμης Με σπουδες κλπ...
Επιστροφή στην κορυφή
jelis Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση jelis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουλίου/2011 ώρα 20:58
Αν καποιος δεν εχει πειθαρχικο παραπτωμα εχει κανει 5ετια σε νησι και ειναι σε ενα λιμεναρχειο στην αθηνα π. Χ καθεται μονιμα αθηνα (στον τοπο του); Αν οχι μετα απο ποσα χρονια παιρνει ξανα μεταθεση?
Επιστροφή στην κορυφή
jelis Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση jelis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουλίου/2011 ώρα 21:03
Δηλαδη τυπικα τι γινεται. Μην μου πεις γκρεκο θα ερθει το βυσμα και θα σε στειλει οθωνους. Αν υποθεσουμε οτι το λιμενικο ειναι αξιοκρατικο.
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουλίου/2011 ώρα 21:07

Αν καποιος δεν εχει πειθαρχικο παραπτωμα εχει κανει 5ετια σε νησι και ειναι σε ενα λιμεναρχειο στην αθηνα π. Χ καθεται μονιμα αθηνα (στον τοπο του) ; Αν οχι μετα απο ποσα χρονια παιρνει ξανα μεταθεση;

Θα στο θεσω ποιο απλα για να το καταλαβεις... Κυβερνητης σε πλωτο σκαφος υπηρετει στη ροδο... Τον στελνουν αποσπαση στο καστελοριζο και με δικη του αποφαση αποφασιζει να μεινει στο νησακι αυτο 2 χρονια... Αντι να μεινει 3 χρονια (οπως ισχυε) εμεινε για 5... Ξερεις τι μορια μαζεψε και τι πιθανοτητες ειχε να παει καβαλα (απο οπου καταγετε; ) ... ακομα πηγαινει... ... Δηλαδη μπορει να σε στειλουν παρο για 5 χρονια και μετα να σε στειλουν σαμοθαρακη για καμια 3ετια και μετα... Εαν θελεις να μεινεις αθηνα μια ειναι λυση. Ειδικος φρουρος ή πυροσβεστικη. Και στα 2 θα βγει προκ μεσα στο 2011
AIMA TIMH ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουλίου/2011 ώρα 21:11

Δηλαδη τυπικα τι γινεται. Μην μου πεις γκρεκο θα ερθει το βυσμα και θα σε στειλει οθωνους. Αν υποθεσουμε οτι το λιμενικο ειναι αξιοκρατικο.

οπως και το ελληνικο ποδοσφαιρο... Κοπελα αποτο ΚΛ πειραια πηρε μεταθεση στο αρχηγειο λιμενικου σωματος... Κατσε βγαλε το συμπερασμα μονος σου
AIMA TIMH ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουλίου/2011 ώρα 23:32

Απλα ρωταω για να δω αν κανω τα χαρτια μου η οχι. Εχω πηξει στο παραμεθωριο μεχρι στιγμης Με σπουδες κλπ...

Mην τα κάνεις άστο, ας μπει πραγματικά όποιος το γουστάρει το επάγγελμα
Επιστροφή στην κορυφή
jelis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση jelis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουλίου/2011 ώρα 00:06
Η γνωστη μ... Ρε φιλε δεν θα μπει κανεις τοτε νομιζεις οτι ο κοσμος παει και του βγαινει η παναγια να σπουδασει κλπ για να μπει στο λιμενικο η οτιδηποτε; Τελοσπαντων. Αυτα τα λενε αυτοι που ειναι ηδη μεσα για να μην θιξουν τη δουλεια τους. Θα γυρισει να σου πει ο ε. Φ η ο επ. Οπ π. Χ φιλε δεν ειχα τιποτα καλυτερο να κανω και μπηκα για να μη κοιμαμαι στο δρομο
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουλίου/2011 ώρα 00:11
Δεν είναι μαλακία μεγάλε, αν θες να μπεις θα κάνεις και μερικές θυσίες αν δεν θες ασχολήσου με αυτό που σπούδασες
Επιστροφή στην κορυφή
jelis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση jelis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουλίου/2011 ώρα 04:32
Λες και αμα τα κανω θα με παρουν. κουβεντα να γινεται. Ευχαριστω παντως παιδια για τις απαντησεις.greco κατι αλλο. Και στην πυροσβεστικη βυσματοκατασταση ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουλίου/2011 ώρα 04:41

greco κατι αλλο. Και στην πυροσβεστικη βυσματοκατασταση ειναι;

Έχουμε ξεχωριστό θέμα για την πυροσβεστική μπορείς να το διαβάσεις
Επιστροφή στην κορυφή
jelis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση jelis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουλίου/2011 ώρα 05:07
ok ς ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
Μαριάννα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μαριάννα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2011 ώρα 02:58
Καλησπέρα, επειδή δεν γνωρίζω, ήθελα να ρωτήσω. Αν μπεί Κάποιος Με τις προκηρύξεις που θα γίνουν για το Λιμενικό, Παίρνει Αμέσως μετάθεση; Και οι μεταθέσεις αφορούν όλους; Ακόμα και αυτούς που μπορεί να είναι σε γραφείο; Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2011 ώρα 03:31
Αρχικά αποστάλθηκε από Μαριάννα

Καλησπέρα, επειδή δεν γνωρίζω, ήθελα να ρωτήσω. Αν μπεί Κάποιος Με τις προκηρύξεις που θα γίνουν για το Λιμενικό, Παίρνει Αμέσως μετάθεση; Και οι μεταθέσεις αφορούν όλους; Ακόμα και αυτούς που μπορεί να είναι σε γραφείο; Ευχαριστώ

Όχι αυτοί που θα είναι σε γραφείο μπορούνε να δουλεύουνε και από το σπίτι τους... Α ρε υπουργέ κοιτά πως θα κάνεις το λιμενικό...
Επιστροφή στην κορυφή
Μαριάννα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μαριάννα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2011 ώρα 14:44
Καλημέρα, δηλαδή η Γενική Κατηγορία που λέει στην προκήρυξη, και ζητάει απολυτήριο λυκείου, Είναι οι λιμενοφύλακες, η για κάτι άλλο?
Επιστροφή στην κορυφή
AlexTheGood Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 05/Αυγούστου/2009
  Παράθεση AlexTheGood Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2011 ώρα 14:58
Εγώ που είμαι απο Σάμο, υπάρχει κάποια περίπτωση να με στείλουν π. Χ. Αθήνα;

Γενικότερα έχω κι άλλες ερωτήσεις περι λιμενικού, εαν μπορεί κάποιος να μου στείλει προσωπικό μύνημα για να λύσω τις απορίες.

Ευχαριστώ
Ου πόσοι αλλά που
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2011 ώρα 16:10
Αρχικά αποστάλθηκε από AlexTheGood

Εγώ που είμαι απο Σάμο, υπάρχει κάποια περίπτωση να με στείλουν π. Χ. Αθήνα;

Διάβασε προηγούμενα μηνύματα έχει αναλυθεί μέχρι αηδίας το θέμα των μεταθέσεων

Αρχικά αποστάλθηκε από Μαριάννα

Καλημέρα, δηλαδή η Γενική Κατηγορία που λέει στην προκήρυξη, και ζητάει απολυτήριο λυκείου, Είναι οι λιμενοφύλακες, η για κάτι άλλο;

Nαι για Λ/Φ είναι και μην γράφεις σε άσχετα θέματα
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 34567 11>