Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 25>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Snakeshit Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 03/Δεκεμβρίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Snakeshit Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες
    Αποστολή: 16/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 02:24
Ευχαριστώ. Δεν υπάρχει στο λεξικό...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 21:35
Καλησπερα παιδια. Τον φεβρουαριο μπαινω εχω δηλωσει πρωτη επιλογη αλεξιπτωτα και μετα πεζοναυτες. Παρολο που εχω πατερα ανωτατο αξιωματικο θελω να μαθω μερικα πραγματα απο καποιους που εχουν παει προσφατα. Πρωτα απο ολα ειμαι 1.90 90 κιλα δεν εχω τραυματιστει ποτε στη ζωη μου, δεν εχω κανενα προβλημα υγειας, εχω αριστη οραση.
1 θα παω κατευθειαν για εκπαιδευση στις εδ η σε καποια μοναδα και μετα θα περασω εξετασεις για εδ;

2 οι ακριβεις δοκιμασιες ποιες ειναι; Εχω διαβασει πολλες εκδοχες εδω μεσα θελω μια ακριβη απαντηση αν γινεται. Ποσες καμψεις ελξεις κλπ κλπ (τελευταια συνεχως το παλευω να αυξησω τις επιδοσεις μου αλλα ακομα βγαζω 50 καμψεις και μονο 6 ελξεις)

3 οι ιατρικες εξετασεις που περναω ποιες ειναι;

4 στα αλεξιπτωτα χωρις μεσο δεν γινεται τπτ;

ευχαριστω πολυ προκαταβολικα
Επιστροφή στην κορυφή
PANEAS Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 19/Δεκεμβρίου/2009
  Παράθεση PANEAS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιανουαρίου/2010 ώρα 20:45
Τι σειρα εισαι 10κωστα50;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιανουαρίου/2010 ώρα 00:22
Παιδια αληθευει οτι μπορεις να αλλαξεις μοναδα οταν πας στο πευκο; ειχα δηλωσει αλεξιπτωτα αλλα θελω να αλλαξω σε ορεινο για τον λογο οτι δεν θελω να μεινω κρητη ισχυει αυτο και ποσο ευκολο ειναι;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2010 ώρα 15:21
Παιδια ισχυει οτι στα αλεξιπτωτα πληρωνουν; επειδη παρουσιαζομαι στις 9 για αυτο θελω να ξερω τι παιζει...
Επιστροφή στην κορυφή
ventouza29 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 17/Σεπτεμβρίου/2009
  Παράθεση ventouza29 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2010 ώρα 19:13
Αρχικά αποστάλθηκε από ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑ

Παιδια ισχυει οτι στα αλεξιπτωτα πληρωνουν; Επειδη παρουσιαζομαι στις 9 για αυτο θελω να ξερω τι παιζει...

ναι...
Επιστροφή στην κορυφή
10κωστας50 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Απριλίου/2008
  Παράθεση 10κωστας50 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2010 ώρα 19:44

Παιδια ισχυει οτι στα αλεξιπτωτα πληρωνουν; Επειδη παρουσιαζομαι στις 9 για αυτο θελω να ξερω τι παιζει...

Μεγαλε μην πας πριν μαθεις την απαντηση...
Δεν σε χρειάζονται...
’ντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Επιστροφή στην κορυφή
ventouza29 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 17/Σεπτεμβρίου/2009
  Παράθεση ventouza29 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2010 ώρα 20:19
Αρχικά αποστάλθηκε από 10κωστας50

Μεγαλε μην πας πριν μαθεις την απαντηση...
Δεν σε χρειάζονται...

παιδια σε μενα το λετε; Αν εκανα κατι λαθος πειτε μου...
Επιστροφή στην κορυφή
Doma8 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 07/Φεβρουαρίου/2010
  Παράθεση Doma8 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 21:50
τι ειναι η εμπλοκη παρακαλω; ...
Επιστροφή στην κορυφή
ΟΑΑΕΕ02 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 06/Φεβρουαρίου/2010
  Παράθεση ΟΑΑΕΕ02 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 22:04

Εμπλοκη ειναι οταν μενεις μεσα γιατι δεν μπορει να γινει αλλιως

Επιστροφή στην κορυφή
Doma8 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Doma8 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 22:09
Τι εννοεις Λοχια ; Δεν καταλαβα. Μπορεις να μου Το πεις καλυτερα!

Επιστροφή στην κορυφή
ΟΑΑΕΕ02 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση ΟΑΑΕΕ02 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 22:19

Λοιπον ενα ενα. Εμπλοκη, κυριολεκτικα, παθαινει ενα οπλο οταν μπλοκαρει. Μεταφορικα τωρα, εμπλοκη ειναι οταν πρεπει να βγεις εξοδουχος και λογω υποχρεωσεων της μοναδας, ασκησεις -υπηρεσιες, μενεις μεσα στο στρατοπεδο

Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 22:22
Παίδες, αν θέλετε το συζητάτε είτε στο σχετικό θέμα είτε μέσω ΠΜ.
Επιστροφή στην κορυφή
Velerefontis Δες τη Λίστα
Κυανόκρανος
Κυανόκρανος

Μέλος από: 26/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση Velerefontis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 22:25
Ναι οκ, σορρυ.(Δασκαλε που διδασκες και νομο δεν εκρατεις) [LOL]
Επιστροφή στην κορυφή
Doma8 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Doma8 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 22:26
Sorry !Ok καταλαβα

Επιστροφή στην κορυφή
ΟΑΑΕΕ02 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση ΟΑΑΕΕ02 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 22:28
Συγνωμη...
Επιστροφή στην κορυφή
ker10 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ker10 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 00:14

Γείας παιδειά μένω 1000χιλιόμετρα από αθήνα και αλλα τοσα απο κρητη (δηλαδη δεν το κανω για ναμαι κοντα καποθ). Ειμαι 1.80 75 κιλα 22 χρονων , δεν εχω παει ποτε γυμναστηριο, αθλουμε σπιτι οσο μπορω και πεζω μπαλα. Θελω να παω για να παρω μια καλη εκπαιδευση, για την εμπειρια, γιατι δεν θελω να βαριεμαι σαν απλος φανταρος. Να το προσπαθησω; Η ειναι λαθος σκεψη; Αυγουστο παρουσιαζομαι και απ' οτι διαβαζω παιρνουν ακομα...

Επιστροφή στην κορυφή
ΟΑΑΕΕ02 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση ΟΑΑΕΕ02 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 12:54
Αρχικά αποστάλθηκε από ker10

Γείας παιδειά μένω 1000χιλιόμετρα από αθήνα και αλλα τοσα απο κρητη (δηλαδη δεν το κανω για ναμαι κοντα καποθ). Ειμαι 1.80 75 κιλα 22 χρονων, δεν εχω παει ποτε γυμναστηριο, αθλουμε σπιτι οσο μπορω και πεζω μπαλα. Θελω να παω για να παρω μια καλη εκπαιδευση, για την εμπειρια, γιατι δεν θελω να βαριεμαι σαν απλος φανταρος. Να το προσπαθησω; Η ειναι λαθος σκεψη; Αυγουστο παρουσιαζομαι και απ' οτι διαβαζω παιρνουν ακομα...

παιρνουν ακομα, και βεβαια αξιζει να προσπαθησεις, συγχαρητηρια για τον τροπο σκεψης σου
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 25>