Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΔΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 676869
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Godrego Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 19/Μαρτίου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Godrego Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΔΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις
    Αποστολή: 17/Μαΐου/2018 ώρα 01:41
Αρχικά αποστάλθηκε από Nassos

Δεν υπηρετούν ΥΕΑ στα ΟΥΚ που ανήκουν στο Πολεμικό Ναυτικό.

ΥΕΑ (ΣΕΑ - Σημαιοφόρος Επίκουρος Αξιωματικός) στο ΠΝ δέχονται συγκεκριμένες ειδικότητες, ως επί των πλείστων όσοι ειναι κάτοχοι πτυχίων Ιατρικής ή πτυχιούχοι ΑΕΝ.

α) Υφίσταται ότι πλέον δεν εξετάζουν σε έλξεις για την αποδοχή;
β) Το παιδί που απάντησες λέει κάτι για 1000 μέτρα.3200 μέτρα δεν είναι το τρέξιμο;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαΐου/2018 ώρα 09:40
Δεν γνωρίζω ποία είναι τα κριτήρια. Ανέτρεξε σε προηγούμενες σελίδες για τα όρια.
Επιστροφή στην κορυφή
Godrego Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 19/Μαρτίου/2018
  Παράθεση Godrego Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαΐου/2018 ώρα 10:13
Αρχικά αποστάλθηκε από Nassos

Δεν γνωρίζω ποία είναι τα κριτήρια. Ανέτρεξε σε προηγούμενες σελίδες για τα όρια.

Τα έχω διαβάσει όλα σχεδόν, έχω αποθηκευμένες προτάσεις μελών και στον ελεύθερο μου χρόνο τα ξανά τσεκάρω μήπως μου διέφυγε κάτι. Το πρόβλημα είναι ότι συνεχώς αλλάζουν όλα και τα περισσότερα περί στρατού είναι απαρχαιωμένα. Για αυτό και ρωτάω, μην νομίζεις ότι είμαι σαν το 90% που δεν κοιτάει τίποτα απολύτως απλά λέει τα δικά του, ή τουλάχιστον προσπαθώ να μην είμαι. Απλά ένας κοινός πατριώτης που τον κυριεύει η μη-σιγουρία είμαι ρε παλικάρι.

Πάντως ευτυχώς που υπάρχει και αυτό το φόρουμ γιατί δεν θα ξέραμε που πατάνε τα 4 με τόσες διαφορετικές απόψεις τριγύρω στο διαδίκτυο

Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαΐου/2018 ώρα 12:50
Κανένα πρόβλημα και μπράβο που αφιερώνεις χρόνο για ανάγνωση.

Λοιπόν, βρήκα στην ιστοσελίδα του ΓΕΣ τι ισχύει για τους ΥΕΑ των Ειδικών Δυνάμεων που πάνε ΣΕΑΠ

Απαιτούμενα όρια:

Δρόμος δύο (2) μιλίων (3.200 μ.) σε χρόνο μικρότερο των 20 ́ (20 Βαθμοί)

Κάμψεις αγκώνων:30 επαναλή­ψεις τουλάχιστον, σε χρόνο 2 ́ (20 Βαθμοί).

Διπλώσεις του κορμού με τα χέρια στην ανάκαμψη και τα γόνατα διπλωμένα:35 επαναλή­ψεις τουλάχιστον, σε χρόνο 2 ́ (20 Βαθμοί).

Σε περίπτωση μη επίτευξης ενός εκ των παραπάνω ορίων, ουποψή­φιος βαθμολογείται με μηδέν στη συγκεκριμένη δοκιμασία.

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 676869
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.