Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΔΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 70>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
drams Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 13/Ιανουαρίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση drams Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΔΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις
    Αποστολή: 02/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 14:19
Α ρε thanos και εγώ από Δράμα είμαι.. Μπαίνω τώρα στις 11 στο Μ. Π πόσο καιρό ήσουν στην Ε' μοίρα; Σας βλέπαμε κάθε μέρα από την αερολέσχη να τρέχετε εκεί μπροστά κάτω από τον Κορύλοβο...
Από πότε είσαι στην Δράμα; Τον Οκτώβριο ήσουν στον Υπερμαραθώνιο του Παρανεστίου;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 15:07

Φίλε thanos, θα μπορούσες να μου δώσεις ορισμένες πληροφορίες σχετικα με ΥΕΑ (ΕΔ); Παρουσιάζομαι Θήβα (ΠΒ) με ένδειξη ΥΕΑ, μπορώ να δηλώσω και να υπηρετήσω σαν ΥΕΑ (ΕΔ); Γνωρίζεις κάποιον που ήρθε στις (ΕΔ) με παρόμοιο τρόπο; Παλεύεται η εκπαίδευση στους ΥΕΑ;

ΕΥχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Leukopyrgitis Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ

Μέλος από: 13/Ιουλίου/2007
  Παράθεση Leukopyrgitis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 15:31

Απ' ό, τι έχω ακούσει, περνάς ΣΕΑΠ και μετά σχολή ΕΔ στο Πεύκο.

Αν γίνεται όμως ως ΔΕΑ να κάνεις μετάταξη από το ΠΒ στις ΕΔ, δεν ξέρω...
Επιστροφή στην κορυφή
302 amaliada Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 16/Ιανουαρίου/2008
  Παράθεση 302 amaliada Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 19:09
δεν γινεται αυτο.. ΥΕΑ (ΚΔ) πανε μονο οσοι ειναι απο ειδικες δυναμεις.. κανεις αλλος.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 21:09

Ευχαριστώ για την απάντηση, είναι standard αυτό όμως; Με βύσμα δεν γίνεται τίποτα; Αν και δεν με χαλάει και ΔΕΑ (ΠΒ), το βρίσκω κι αυτό εξίσου συναρπαστικό!

Επιστροφή στην κορυφή
gioalex Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 13/Νοεμβρίου/2007
  Παράθεση gioalex Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 15:18
Με ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μεγάλο βύσμα γίνεται. Πάντως στην σειρά μου και την προηγούμενη σίγουρα δεν έγινε κάτι τέτοιο. Και νομίζω ούτε στην επόμενη.
Επιστροφή στην κορυφή
TASOS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση TASOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαρτίου/2008 ώρα 22:44

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ: ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΜΑΙ (ΕΙΧΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΕΦΕΔΡΟΣ), ΘΑ ΠΑΩ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΓΙΑ ΕΦΕΔΡΟΣ Ή ΓΙΑ ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ; ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΕ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Μαρτίου/2008 ώρα 13:48
Παιδια γνωριζετε αν οι ΔΕΑ εχουν γινει 15μηνο απο 17μηνο; Και ποσο δυσκολο ειναι να παραμεινεις εφεδρος αξιωματικος στις ειδικες δυναμεις; Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Απριλίου/2008 ώρα 22:16
Εγώ παρουσιάζομαι τον Μάιο στην Καλαμάτα Διαβιβάσεις με ένδειξη ΥΕΑ. Μπορώ να δηλώσω Ειδικές Δυνάμεις απο Καλαμάτα ; Θα μπορώ να είμαι ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις ;

Εάν δεν με πάρουν ΔΕΑ στις Ειδικές, έχω την δυνατότητα να κάνω απλή θητεία στις Ειδικές η να πάω σαν ΔΕΑ πίσω σαν Διαβιβαστής ;
Επιστροφή στην κορυφή
TASOS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση TASOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2008 ώρα 01:29
Αρχικά αποστάλθηκε από Πάνος

Εγώ παρουσιάζομαι τον Μάιο στην Καλαμάτα Διαβιβάσεις με ένδειξη ΥΕΑ. Μπορώ να δηλώσω Ειδικές Δυνάμεις απο Καλαμάτα ; Θα μπορώ να είμαι ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις ;

Εάν δεν με πάρουν ΔΕΑ στις Ειδικές, έχω την δυνατότητα να κάνω απλή θητεία στις Ειδικές η να πάω σαν ΔΕΑ πίσω σαν Διαβιβαστής ;
ΦΙΛΕ ΠΑΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ 2 ΕΠΙΛΟΓΕΣ:1)ΝΑ ΠΑΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΚΑΙ 2)ΝΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΔΕΑ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ 2. ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΔΕΑ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΔΕΑ. ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΙΣ, ΕΣΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Prince_23 Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 08/Απριλίου/2008
  Παράθεση Prince_23 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2008 ώρα 03:11
Μπορείς να πάς Ειδικές δυνάμεις και να δηλώσεις οτι θες να πάς για ΥΕΑ αλλά δεν ξέρω γιατι θέλει βύσμα για να γίνεις ΔΕΑ ειδικών δυνάμεων. Και να δηλώσεις για ΥΕΑ δεν είναι απαραίτητο οτι θα μείνεις διαβιβάσεις, μπορεί να πάς σε άλλο σώμα πχ πεζικο ή μηχανικό
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2008 ώρα 12:20
Πιστεύω ότι γίνεται να πας για ΥΕΑ και ταυτόχρονα να αλλάξεις σώμα / όπλο.

Εγώ παρουσιάστηκα Μηχανικό με ένδειξη ΥΕΑ και τελικά έγινα ΔΕΑ Φροντιστής Υγειονομικού.

Ωστόσο θα χρειαστεί σίγουρα βύσμα.
Επιστροφή στην κορυφή
dodos Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 26/Μαρτίου/2008
  Παράθεση dodos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαΐου/2008 ώρα 22:17
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΜΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΕΥΚΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΑΙΟ... ΕΧΩ ΕΝΔΕΙΞΗ ΥΕΑ... Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΩ ΣΑΝ ΔΟΚΙΜΟΣ ΣΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ. ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ... ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΟΓΟΣ;
Επιστροφή στην κορυφή
nikos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση nikos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2008 ώρα 01:25

μαλακιεσ λενε και γω ρεντινα παρουσιαζομαι κανεισ για εκει ;

Επιστροφή στην κορυφή
ΚΩΣΤΑΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΚΩΣΤΑΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαΐου/2008 ώρα 05:09
ΚΙ ΕΓΩ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΜΑΙ ΣΤΟ 505 ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΔΕΙΞΗ ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ ΥΕΑ! ΑΝ ΠΕΡΑΣΩ ΤΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΔΟΚΙΜΟΣ ΣΕ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ Η ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΩΜΑ; ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ
Επιστροφή στην κορυφή
DM90 Δες τη Λίστα

Μέλος από: 23/Μαρτίου/2008
  Παράθεση DM90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουνίου/2008 ώρα 00:23

Παιδία εγώ που είμαι 18 χρονών και θα είμαι απόφοιτος ΤΕΕ σε πολύ λίγο και μάλλον (ελπίζω) φοιτητής ΤΕΙ θέλω να με πληροφορήσει κάποιος, αν φυσικά γνωρίζει σχετικά, με το αν εγώ που δήλωσα περιοδεύον στρατό ξηράς δηλώσω οτί θέλω να πάω ΕΔ, απο εκεί με τα "προσόντα" που έχω και την ηλικία μου θα μπορεί να μου δωθεί η ευκαιρία να γίνω ΔΕΑ;

Επιστροφή στην κορυφή
vasilis Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 22/Μαρτίου/2008
  Παράθεση vasilis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουνίου/2008 ώρα 03:32
παιδια σαν ΔΕΑ στους αμφιβιους καταδρομεις γινετε να παω ετσι;
Επιστροφή στην κορυφή
chemical war Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 12/Μαΐου/2008
  Παράθεση chemical war Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουλίου/2008 ώρα 00:19
ΝΑ σε ρωτησω φιλε, σου ηρθε απο τωρα το χαρτι;
Γιατι εμενα μου ειπαν απο στρατολογια τελη Ιουλιου να το περιμενω!!!
Και κατι αλλο, τι ημερομηνια μπαινεις;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 70>