Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 30>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
PANOS900 Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 02/Μαΐου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση PANOS900 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα
    Αποστολή: 31/Οκτωβρίου/2008 ώρα 21:45
Φιλε g21ath τιποτα απο τα παραπανω δεν ισχυει...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Νοεμβρίου/2008 ώρα 14:59
Το αγορι μου μπαινει στις 12/11 στο μεγαλο πευκο και θελει οπωσδηποτε να ενταχθει στο σωμα των αλεξιπτωτιστων! Ομως με προβληματιζει κατι... πριν δυομιση χρονια ειχε ενα ατυχημα το οποιο χρεωνει στο ιατρικο του ιστορικο 17 ημερες σε κωμα! Πριν ενα χρονο περιπου οι εξετασεις που ειχε κανει δεν ηταν εντελως καθαρες καθως υπηρχαν καποια εματτωματα... εχει 1,70 περιπου υψος, περιπου 70 κιλα και παρα πολυ γυμνασμενος! Θελει σαν τρελος να καταταγει στους αλεξιπτωτιστεσ... ποσο μπορει να ειναι αυτο εφικτο συμφωνα με τα παραπανω;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Νοεμβρίου/2008 ώρα 19:33
Δεν ξερω κατα ποσο σοβαρο ειναι τα εματωματα παντος ξερω οτι περνας 17 γιατρους. αν τον ιδιο δεν τον ενοχλει δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.12/11 μπαινω και εγω αν ειναι να γνωριστουμε να κανουμε παρεα μεσα
Επιστροφή στην κορυφή
g21ath Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 20/Οκτωβρίου/2008
  Παράθεση g21ath Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Νοεμβρίου/2008 ώρα 13:30

Φιλε panos900 , συγνωμη αν εκανα λαθος , αλλα το 94 που πηγα εγω αυτα ισχυαν βεβαια καταλαβαινω οτι μετα απο 14 χρονια θα χουν αλλαξει πολλα πραγματα , ζητω συγνωμη και παλι απ τους φιλους αν τους μπερδεψα.

Επιστροφή στην κορυφή
drakoulakos Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 16/Νοεμβρίου/2008
  Παράθεση drakoulakos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Νοεμβρίου/2008 ώρα 18:21
Καλησπερα σε ολους. Εγω θα μπω τον αυγουστο φανταρος και κατα προτημιση θελω παω στου Αλεξιπτωτιστες. Αυτο που δεν ξερω ειναι με της ιατρικες εξετασεις. Εχω ελαφρου τυπου σχολιωση, μηπως ξερει κανεις αν θα με παρουν; Επισης εχω και δεξια βουβονοκηλη, δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα γι αυτο. Δεν με εχει πονεσει ποτε, την εχω απο μικρος. Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Legion Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 24/Ιανουαρίου/2008
  Παράθεση Legion Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2008 ώρα 17:04
Με σκολιωση δεν σε παιρνουν στα αλεξ/τα και παντως ειδους προβληματα στην μεση, δηλ. δηλωσε ορεινος καλυτερα αλλα και παλι μηπως σου δημιουργησει προβληματα γιατι ο φορτος μαχης των ε. Δυναμεων ειναι αρκετος και καποιες φορες φτανει τα 40 κιλα ισως και παραπανω με το αναλογο εξοπλισμο της επιχειρησης η της ειδικοτητας πχ διαβιβαστης, πολυβολητης, καταστροφεας... ισως να το σκεφτεις καλυτερα για ναμην το μετανιωσεις καποια στιγμη!
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2009 ώρα 02:04
Δύο ερωτήσεις:

1. Προλαβαίνει κανείς να βελτιωθεί για τις δοκιμασίες στα αλεξίπτωτα μέσα στο ΚΕΕΔ;

2. Αν κάποιος περάσει εκπαίδευση στο Πεύκο και μετά πάει Σχάλ και αποτύχει συνεχίζει τα τπεν για να πάρει τον μπερέ;

Αν ξέρετε πείτε μου.
Ευχαριστώ Πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή
10κωστας50 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Απριλίου/2008
  Παράθεση 10κωστας50 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2009 ώρα 02:33
Αρχικά αποστάλθηκε από Criss

Δύο ερωτήσεις:

1. Προλαβαίνει κανείς να βελτιωθεί για τις δοκιμασίες στα αλεξίπτωτα μέσα στο ΚΕΕΔ;

2. Αν κάποιος περάσει εκπαίδευση στο Πεύκο και μετά πάει Σχάλ και αποτύχει συνεχίζει τα τπεν για να πάρει τον μπερέ;

Αν ξέρετε πείτε μου.
Ευχαριστώ Πολύ!

1. Ρε φίλε αν περιμένεις να μπεις στο ΚΕΕΔ και μέσα σε 12 μέρες απο 20 κάμψεις να κάνεις 60(που πρεπει απαραίτητα να κανεις για αλεξίπτωτα) την πάτησες! (οχι μόνο κάμψεις αλλα και ελξεις, κοιλιακους και μίλι)

2. Εγω προσωπικά δεν μπορω να σου απαντήσω σε αυτό...
’ντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2009 ώρα 18:10

Ειναι καλα αλεξιπτοτιστες παιδια; τι να κανω περναω στρατολογια σε λιγες μερες

Επιστροφή στην κορυφή
10κωστας50 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση 10κωστας50 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2009 ώρα 18:16
Αρχικά αποστάλθηκε από ΣΠΥΡΟΣ

Ειναι καλα αλεξιπτοτιστες παιδια; τι να κανω περναω στρατολογια σε λιγες μερες

Oτι και να δηλώσεις στο περιοδεύον δεν παίζει και καθορίστικο ρόλο!
Ισως να μην παίζει και καθολου...
Αλλα ως προς την ερωτησή σου αν είσαι πολυ καλος στα αθλήματα και δεν φοβάσαι το ύψος αλλα και πολλα αλλα τα οποια εχουν συζητηθεί στα παραπάνω ποστ ειναι καλα στα αλεξίπτωτα... Ξεχωριστή εμπειρία!
’ντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Μάνος Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 10/Δεκεμβρίου/2008
  Παράθεση Μάνος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2009 ώρα 19:43
Μου ήρθε σήμερα το χαρτί και απογοητεύτηκα...
Ένω δήλωσα αλεξίπτωτα και στα 18 μου και όταν έκοψα την αναβολή με φώναξαν καλαμάτα στις διαβιβάσεις...

Προπονούμαι τόσους μήνες, έχω μπει στην νοοτροπία ότι θα πάω ε. Δ. και τώρα πρέπει να πάω για τουλαχίστον 1,5 μήνα εκεί.
Το ξέρω ότι μπορώ να δηλώσω και από ΄κει αλεξίπτωτα αλλά όσο καιρό θα είμαι εκεί πιστεύω ότι οι άλλοι στο πεύκο θα προπονούνται ενώ εκεί...

Θα πάω αύριο στο ρουφ μήπως μπορέσω και το αλλάξω αλλά και στο τμήμα μου είπαν ότι θέλεί μέσο! Έχω καμμία ελπίδα να καταφέρω τίποτα στο ρουφ; ;
Έχω βύσμα αλλά δεν θέλω με τίποτα να βάλω για να με αλλάξουν.

’λλοι δηλώνουν ναυτικό και τους παίρνουν και εγώ που δήλωσα αλεξίπτωτα με στέλνουν καλαμάτα...
Επιστροφή στην κορυφή
πειραιωτης Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 28/Ιουλίου/2008
  Παράθεση πειραιωτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2009 ώρα 23:44
Μανο αν σου εχει ερθει χαρτι καταταξης για αλλου δεν αλλαζει! Μη νομιζεις οτι στο κεεδ κανουν την τρομερη εκπαιδευση που θα χασεις! Και οι δυο σιγουρα θα κανετε εξαντλητικες προβες για την ορκομοσια! Μην αγχονεσαι!
Επιστροφή στην κορυφή
10κωστας50 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση 10κωστας50 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2009 ώρα 00:07
Αρχικά αποστάλθηκε από πειραιωτης

Μανο αν σου εχει ερθει χαρτι καταταξης για αλλου δεν αλλαζει! Μη νομιζεις οτι στο κεεδ κανουν την τρομερη εκπαιδευση που θα χασεις! Και οι δυο σιγουρα θα κανετε εξαντλητικες προβες για την ορκομοσια! Μην αγχονεσαι!

Ακριβως!
Στην ουσία δεν κανεις τπτ και στο ΚΕΕΔ... Λιγο σπασιμο παραπάνω τρως αλλα κατα τ'αλλα μετα την ορκομωσία ειναι τα δύσκολα...
Ερε βήμα 12 μερουλες!
Επιστροφή στην κορυφή
Μάνος Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση Μάνος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2009 ώρα 00:16
Απλά εγώ ήθελα να ορκιστώ στο Πεύκο!
Μήπως ξέρετε μετά από πόσο καιρό ρωτάνε ποιοί θέλουνε να πάνε
Αλεξίπτωτα;
Θα πρέπει να δώσω και εκεί τα αθλήματα ή όποιος δηλώνει τον βάζουν και μετά δοκιμάζεσαι; ;
Επιστροφή στην κορυφή
10κωστας50 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση 10κωστας50 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2009 ώρα 00:19
Αρχικά αποστάλθηκε από Μάνος

Απλά εγώ ήθελα να ορκιστώ στο Πεύκο!
Μήπως ξέρετε μετά από πόσο καιρό ρωτάνε ποιοί θέλουνε να πάνε
Αλεξίπτωτα;
Θα πρέπει να δώσω και εκεί τα αθλήματα ή όποιος δηλώνει τον βάζουν και μετά δοκιμάζεσαι; ;

Απ οσο ξέρω μετα την ορκομωσία δηλώνεις αν που θες να πας...
Οσο για τα αθλήματα τα δίνεις πριν σε πάρουν... Εξάλλου γι αυτο τα δίνεις!
Επιστροφή στην κορυφή
Μάνος Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση Μάνος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2009 ώρα 00:40
Ok! ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2009 ώρα 21:20
Καλησπερα παιδια, εγω παλι θελω πολυ για να να παω φανταρος βλεπετε ειμαι ακομα φοιτητης, απο ατυχια δεν περασα σχολη ικαρων( ειμουν στους επιλαχοντες-λογω των λιγοτερω μοριων απο το λυκιο- αλλα δεν κοπηκαν ατομα για να μπω0 οποτε περασα την αλλη χρονια στο μαθηματικο.

Τεσπα, κανω τζουντο τωρα 15 χρονια και ειμουν και στην εθνικη με ενα προωλημα, δεν μπορεσα να κανω ποτε πανω απο 2 ελξεις, βλατε με να σας κανω καμσεις κοιλοιακους κορεατικα( για οσους ξερουν θα καταλαβουν) ολη μερα.

Για να καταληξω παιζει να ας πουμε να περασω και ας μην κανω ολες τις ελξεις και να κανω παραπανω απο τα αλλα;
Ευχαριστω εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή
nemogr Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 21/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση nemogr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιανουαρίου/2009 ώρα 22:23
Ρε παιδια παρουσιαζομε πεζοναυτης. Μπορω να δοσω για κ εξετασεις Αλεξιπτοτα; Ι οχι;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 30>