Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 11>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
ΠΑΝΟΣ2 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 14/Δεκεμβρίου/2005
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση ΠΑΝΟΣ2 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις
    Αποστολή: 14/Δεκεμβρίου/2005 ώρα 11:38

Να ρωτησω κατι λ. ο. κ για να γινεις εκπαιδευτης ποσο καιρο χρειαζεται εκπαιδευση;

...
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2005 ώρα 17:23

Εκπαιδευτής χωρίς να είσαι μόνιμος;

Δεν νομίζω ότι προβλέπεται κάτι τέτοιο.

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιανουαρίου/2006 ώρα 23:44
προβλεπεται να γινεις εκπαιδευτης, μετα τα πεν (προχωρημενη εκπαιδευση νεοσυλλεκτων) και αν εισαι απο τους καλυτερους η' κωλοφαρδος η' βυσμα!
...
Επιστροφή στην κορυφή
honor Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 05/Ιουλίου/2006
  Παράθεση honor Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2006 ώρα 20:11
ekpaideutis mporei na ginei opoiosdipote..sigoura paizei rolo opos eipe o ksaderfos,o xaraktiras to visma i kolofardia..pantws na kserete oti mporei na min exete ypiresies opos skopies ktl ktl..mporei na min exete oplo alla i euthini einai megali..kata prosopiki mou apopsi thelw na ginw k gw ekpaideutis
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιανουαρίου/2008 ώρα 14:55

Για σε ολους σημερα περασα περιοδευον και διλοσα λοκατζις ποσο δισκολη ειναι η εκπεδευση; Και πως σε περνουν;

Επιστροφή στην κορυφή
302 amaliada Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 16/Ιανουαρίου/2008
  Παράθεση 302 amaliada Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2008 ώρα 01:42
ΠΕΝ οσοι πανε στα λοκ περναμε στο πευκο η στη μοναδα;
Επιστροφή στην κορυφή
eleni sti Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 31/Μαΐου/2007
  Παράθεση eleni sti Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2008 ώρα 23:21
O αδερφος μου τα ΠΕΝ τα περασε στο Μεγαλο Πευκο πριν τα Χριστουγεννα
Επιστροφή στην κορυφή
ΤΣΙΜΠΕ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΤΣΙΜΠΕ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 13:41

λοιπον παιδια σας λεω να πατε στα ΛΟΚ οσοι δεν εχετε παει ειναι και γαμω τις εμπειριες οπλα ασκησης συνεχεια σας λεω χανεται αν δεν πατε εγω ημουν στο πευκο και μετα στην ναουσσα πανεμορφο στρατοπεδο 52. ΛΟΚ 292 λελε και αφιστε τα τζιτζικια τους παλιο γιοταδες να καιγονται στον ηλιο...

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουλίου/2008 ώρα 23:21
Κοιτα να δεις φιλε. Δεν ειμαι κανενας γνωστης ουτε εχω παει στους χιονοδρομους. Απλα επειδη μενω στους προποδες του Ολυμπου (οπου βρισκεται και το ΚΕΟΑΧ) μπορω να σου αναφερω οσα πηρε το αυτι μου. Τα φανταρακια τα ελαχιστα που ανεβαζουνε πανω στο ΚΕΟΑΧ ειναι για να κανουνε τις αγγαρειες και τα σκοπετα για τα στελεχη που περνανε σχολεια εκει. Ολα αυτα με επιφυλαξη, παρε και μια δευτερη+τριτη αποψη.

Υ. Γ - Κανενα νεο για Ρεντινα ρε μαγες η ο, τι εχει να κανει με αλεξιπτωτα;
Μην ντρεπεστε ποσταρετε
Επιστροφή στην κορυφή
ntinoscrypton Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 21/Ιουλίου/2008
  Παράθεση ntinoscrypton Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουλίου/2008 ώρα 23:05
Γεια σας! Με την σειρα μου θελω να κανω και εγω καποιες ερωτησεις. Μπορει καποιος να μας πει πως ειναι μια μερα στα ΛΟΚ. Δλδ; Τι ωρα ξυπνανε το πρωι; Τι ωρα κοιμουντε; Τι ωρα τρωνε; Τις ασκησης που κανουν καθημερινα; Ποσες αδειες περνουν; Τι οπλισμο εχουν; Και γενικα πως περναει τις δυσκολες μερες ενας Λοκατζης. Ευχαριστω πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή
Στεργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Στεργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιουλίου/2008 ώρα 17:57
Παιδια καλησπερα, σημερα εκοψα την αναβολη μου και δηλωσα ΛΟΚ και θα
ηθελα να με ενημερωσετε σχετικα με το τι κανουν οι λοκτζηδες γιατι οσους ρωταω μου λενε μην πας και δεν αξιζει και θα κανεις ολο αγγαρρειες και δεν ειναι οπως παλια.

Ευχαριστω εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή
πειραιωτης Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 28/Ιουλίου/2008
  Παράθεση πειραιωτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Αυγούστου/2008 ώρα 08:15
Παιδια ας μου απαντησει καποιος που ξερει! Για να γινεις εκπαιδευτης πρεπει να εισαι δεα η μπορει να γινει εκπαιδευτης Ενας απλος φανταρος; Σαν εκπαιδευτης εχεις και καποιον βαθμο η οχι;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2008 ώρα 01:59
Καλησπέρα σε ολους.

1)Φεύγω τον Νοέμβριο φαντάρος κ έχω δηλώσει πεζικό. Θέλω να παω ΛΟΚ, διάβασα οτι αυτό μπορεί να γίνει στα ΚΕΝ, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω κάτι για να παώ απευθείας στο Μεγάλο Πεύκο.

2)Αν πολυ δεν μπορει να γινει τιποτα κ αναγκαστικα πρεπει στο ΚΕΝ να δηλωσω για ειδικες δυναμεις, ποιες ειναι οι πιθανοτητες να μη με παρουν, η εστω να μη παω στα ΛΟΚ.

3)Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν οι σωματικες ασκησεις ειναι τοσο αστειες οσο διαβασα εδω μεσα, (εννοω για να σε παρουν στισ Ε. Δ.)
4)Επισης οντως οι ασκησεις ειναι περισσοτερο ψυχολογικες απο οτι σωματικες;

5)Τελος, ενα 8εμα που μου το ανεφεραν παρα πολλοι, ειναι οτι εκτος απο τα πολλα καψονια-αγγαρειες-σκοπιες που μαλλον 8α συναντησω στις ειδικες δυναμεις (οντως ειναι ετσι; )

6)ειναι οτι εκει 8α συναντησω πολλους με χαμηλο μορφωτικο επιπεδο, προβλημα στον εγκεφαλο κ στρατογκαβλους. θεωρω ηλιθιο αυτο κ δε 8ελω να προσβαλλω κανεναν που ενδεχομενως εχει υπηρετησει η' σκεφτεται να παει, αλλα το τελευταιο μου το ανεφεραν κ πολλα ατομα που ηπηρετησαν στισ Ε. Δ. κ ομολογω οτι ειναι ο μοναδικος λογος που σκεφτομαι να "μη παω"

Προσωπικα βλεπω τις Ε. Δ. σαν ενα προσωπικο στοιχημα κ μια εμπειρια ζωης.

Ευχαριστω για το χρονο που διαθεσατε για να διαβασετε το post μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2008 ώρα 02:12
2 Ακομα ερωτησεις αν κ κουρασα

7) οσο αφορα το καπνισμα, καπνιζω εδω κ 7 χρονια, τωρα ειμαι στο 1,5 πακετο τις 2 μερες. θα εχω χοντρο προβλημα στα ΛΟΚ με την εκπαιδευση κ το τρεξιμο; η΄απλως αν το μειωσω δε θα εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα;

8) οσο αφορα το πτυχιο μου στα οικονομικα, διπλωμα ΙΧ, ξενες γλωσσες κ Η/Υ παιζουν κανενα ρολο στις Ε. Δ.

ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 27/Ιουλίου/2008
  Παράθεση Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2008 ώρα 04:24
Πολλές οι ερωτήσεις σου. Θα σου πω κάποια πράγματα. Καταρχήν γαι να πας ειδικές δυνάμεις από το πεζικό πρέπει να περάσεις 3 δοκιμασίες,1χλμ 5 λεπτά,20 καλές κάμψεις,4 έλξεις. Όλα αυτά με κάποια ελαστικότητα Γιατί χρειάζονται άτομα. Στο στρατό θα συναντήσεις όπου κι αν πας το καλύτερο άνθρωπο και τον χειρότερο, το πιο μορφωμένο και τον πιο αμόρφωτο ακόμα και στις ειδικές δυνάμεις. Θα πρέπει να μάθεις να ζεις με όλους. Κόψε το κάπνισμα γιατί θα σε κουράζει γενικά όχι μόνο στο τρέξιμο. Δεν σε κόβουν όμως κι αν μείνεις λίγο πίσω στο τρέξιμο. Τα πτυχία σου θα παίξουν ρόλο αν θες να μπεις σε κάποιο γραφείο και να είσαι βοηθός κάποιου λοχαγού, αλλά θα χάνεις αρκετή από την εκπαίδευση. Αυτά τα λίγα, μην αγχώνεσαι, πήγαινε και θα δεις και μόνος σου το τι παίζει.
Κανείς δεν ξεχνά. Τίποτα δεν ξεχνιέται. Ι ΜΑΚ
Επιστροφή στην κορυφή
πειραιωτης Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 28/Ιουλίου/2008
  Παράθεση πειραιωτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 15:21

Να κανω και εγω μια ερωτηση με τυην σειρα μου! Υπαρχει περιπτωση να περασεις τις δοκιμασιες απο το κεν κ να μη σε καλεσουν στις εδ; Ηλυσιακε και εγω καπνιζω αλλα καταφερνω και τρεχω 8χιλ. Σε μιση ωρα! Θα εχω και εγς προβλημα;

Επιστροφή στην κορυφή
DM90 Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 23/Μαρτίου/2008
  Παράθεση DM90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 15:33
Μπαα... από την στιγμή που έχουν έλλειψη.. εδώ και στις δοκιμασίες είναι ελαστικοί για αυτόν ακριβώς τον λόγο.
Επιστροφή στην κορυφή
ΥΠΑΣΠΙΣΤΗΣ Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 08/Αυγούστου/2008
  Παράθεση ΥΠΑΣΠΙΣΤΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 21:54
Παιδια, εχετε υπ οψιν σας οτι μπορει να πατε ειδ. Δυναμεις και να περασετε δυσκολα. Υπαρχει Πιθανοτητα Ομως να πατε πεζικο και να περασετε πολυ πιο δυσκολα απο οτι θα περναγατε στις ειδ. Δυναμεις. Μιλαω για μαχιμες μοναδες π. Χ στον Εβρο οπου δεν ειναι το ζορι μονο σωματικο (καθημερινη εκπαιδευση, πειθαρχια, επιθεωρησεις, υπηρεσια με 15 χλμ περιπολο με ολο τον προβλεπομενο εξοπλισμο μαζι, την σφαιρα στην θαλαμη και το δαχτυλο στην σκανδαλη , Καθε μερα στο ποταμι, επιφυλακες Σκηνακια Στην υπαιθρο, ακραια φαινομενα χειμωνα, καλοκαιρι), αλλα το κυριοτερο ΄΄βαρια ατμοσφαιρα΄΄στις σχεσεις παλαιων (αλλα νεων στην μοναδα) Φανταρων με παλαιοτερους, ιεραρχια παλιου-νεου και γενικα εισαι στην τσιτα μεχρι να απολυθεις. Προτιμηστε εαν εχετε ορεξη τις ειδ. Δυναμεις οι οποιες ειναι μια ξεχωριστη επειρια στη ζωη ολων, με πολλες εμπειριες, κυρος, μορια και φυσικα με ενθυμιο τον πρασινο μπερε Ή την πουλαδα και οχι το Τζοκευ ή την αρβυλα Του πεζικαριου.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 11>