Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΟΥΚ: Πως μπαίνω μόνιμος;

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 212223
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΟΥΚ: Πως μπαίνω μόνιμος;
    Αποστολή: 05/Ιανουαρίου/2020 ώρα 15:43
Για να γίνεις μόνιμο στέλεχος της ΔΥΚ, δηλαδή να μπείς στις Επιχειρησιακές Ομάδες της, πρέπει να είσαι στέλεχος του Πολεμικού Ναυτικού και μόνο.

Προϋπόθεση βέβαια για να γίνεις στέλεχος της ΔΥΚ είναι να περάσεις επιτυχώς το 8μηνο Σχολείο Υποβρυχίων Καταστροφών (ΣΥΚ), όπως και άλλα Σχολεία στη πορεία (Αλεξίπτωτα στη ΣΧΑΛ, Ανορθοδόξου Πολέμου στο ΚΕΑΠ της Ρεντίνας κλπ.), κοινώς πολύ δρόμο.
Επιστροφή στην κορυφή
GetAfterIt Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 05/Ιανουαρίου/2020
  Παράθεση GetAfterIt Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2020 ώρα 08:50
Στέλεχος είσαι μόνο μέσω ευελπίδων;

Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2020 ώρα 08:54
Μέσω ΣΜΥΝ και Σχολής ΝΑυτικών Δοκίμων (ΣΝΔ).

Όσοι είναι από Στρατό Ξηράς λαμβάνουν τη σχετική εκπαίδευση και επιστρέφουν στις μονάδες του ΣΞ που ανήκουν.
Επιστροφή στην κορυφή
GetAfterIt Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 05/Ιανουαρίου/2020
  Παράθεση GetAfterIt Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2020 ώρα 09:05
Όποτε εάν θέλω να γίνω μόνιμος ουκας πρέπει σίγουρα να δώσω πανελλήνιες,
έχω ένα φίλο αυτός είναι μόνιμος ΕΔ έχει κάνει και βατράχι μου είπε, και μου είπε ότι μπορώ να παω ΟΥΚ σαν ΟΒΑ αλλά θα κάνω μόνο υπηρεσίες
Επιστροφή στην κορυφή
κωστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση κωστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2020 ώρα 10:55
Αρχικά αποστάλθηκε από GetAfterIt

έχω ένα φίλο αυτός είναι μόνιμος ΕΔ έχει κάνει και βατράχι μου είπε, και μου είπε ότι μπορώ να παω ΟΥΚ σαν ΟΒΑ αλλά θα κάνω μόνο υπηρεσίες

μονο υπηρεσιες αποκλειεται
Επιστροφή στην κορυφή
fsafsa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafsa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2020 ώρα 16:45
Αρχικά αποστάλθηκε από GetAfterIt

Έχεις υπηρετήσει τη θητεία σου;
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 212223
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.