Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 141516
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Topcik111 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Topcik111 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους
    Αποστολή: 06/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 21:10
Ρε φιλε. σε περιπτωση που πας με τον συνοδο για να παρεις απαλλαγη και σου λενε να κατσεις ενα βραδυ ο συνοδος σου τι κανει θα κατσει και αυτος μες στο στρατοπεδο; εγω παρουσιαζομαι δευτερα 11/9 θα παω με εναν φιλο μου να παρω ι5 εχω χαρτι απο δημοσιο ψυχιατρο. Θελω την ιδια μερα να τελειωσω να γυρισω σπιτι μου..
Επιστροφή στην κορυφή
jimbeam Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση jimbeam Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 11:56
Τελικα τι εγινε φιλος; Την πηρες?
Επιστροφή στην κορυφή
PostgradUK Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 23/Ιουνίου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση PostgradUK Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Οκτωβρίου/2017 ώρα 02:11
Καλησπέρα! Πρώτη φορά μπαίνω σε αυτό το θέμα δεν γνώριζα τι ισχύει με τις αναβολές λόγω ψυχολογικών προβλημάτων.
Προσωπικά έχω παρελθόν με βαριάς μορφής κρίσεων πανικού που μου προκάλεσε μια σειρά από γαστρίτιδες, ευερέθιστο έντερο, μέτριας μορφής κατάθλιψη και άλλα τραγικά πράγματα λόγω ενός θανάτου. Από τότε έχω επανέλθει συνέχισα τη ζωή μου και τις σπουδές μου, αλλά πάντα με ζαναξ και αποφυγή οποιασδήποτε πιεστικής κατάστασης.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν ο χρόνος αναβολών κρίνεται από μένα ή από τον στρατιωτικό Ιατρό; Και επίσης αν μου αρνηθούν την αναβολή ποιος μπορεί να εγγυηθεί για τη υγεία μου μέσα στο στρατόπεδο;
Μερικές Φορές όταν παθαίνω κρίση πανικού που βγαίνει επιθετική στάση και αργότερα τάση απομόνωσης θα μπορούσαν για παράδειγμα να μου δίνουν αναρρωτικές ώστε να μπορώ να ελέγχω τον εαυτό μου;
Επιστροφή στην κορυφή
bluered Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση bluered Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2017 ώρα 23:16
Καλησπερα σε ολους.

Ξερω οτι οτι θα πω εδω εχει συζητηθει αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη με τη διαδικασια.

Ας πουμε οτι η αναβολη μου ληγει 1 νοεμβριου του 17 - σε αυτη τη περιπτωση τι ακριβως βηματα πρεπει να κανω;

Θελω Ι5 για ψυχολογικους λογους, δεν υπαρχει πιθανοτητα να μπω. Εχω ενα καρο ψυχολογικα και οικονομικα προβληματα.

Σας ευχαριστω παρα πολυ, θα εκτιμουσα να μου πειτε τα επομενα βηματα
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 141516
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.