Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 22>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Dimitris Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Dimitris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
    Αποστολή: 08/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 21:42
Το θέμα τις αναβολής μπορώ να το τακτοποιήσω από το φρουραρχείο, η πρέπει να πάω στο στρατιωτικό κέντρο που θα με στείλουν;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 21:44
Αρχικά αποστάλθηκε από Dimitris

Το θέμα τις αναβολής μπορώ να το τακτοποιήσω από το φρουραρχείο, η πρέπει να πάω στο στρατιωτικό κέντρο που θα με στείλουν;

Ναι γίνεται
Επιστροφή στην κορυφή
Dimitris Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Dimitris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 21:50
Που πρέπει να απευθυνθώ για να πάρω Αναβολή; δεν γνωρίζω από στρατολογικά θέματα.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 21:54
Αρχικά αποστάλθηκε από Dimitris

Που πρέπει να απευθυνθώ για να πάρω Αναβολή; Δεν γνωρίζω από στρατολογικά θέματα.

Πάρε τηλέφωνο στο φρουραρχείο της περιοχής σου. Αν είσαι από αθήνα το τηλ είναι αυτό 210-7496349 η αυτό 210-7496355
Επιστροφή στην κορυφή
ΔΗΜΗΤΡΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΔΗΜΗΤΡΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Απριλίου/2011 ώρα 02:43
Σε ευχαριστω πολυ και κατι ακομη μολις μου ερθει το χαρτι μπορω να παω στο φρουαρχειο για να μην τρεχω τελευταιες μερες και τι θα χρειαστω για να την παρω ενω δεν εχω χαρτια οτι εχω ψυχολογικα;

Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Απριλίου/2011 ώρα 02:47
Αρχικά αποστάλθηκε από ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Σε ευχαριστω πολυ και κατι ακομη μολις μου ερθει το χαρτι μπορω να παω στο φρουαρχειο για να μην τρεχω τελευταιες μερες και τι θα χρειαστω για να την παρω ενω δεν εχω χαρτια οτι εχω ψυχολογικα;

Θα πας φρουραρχείο θα πάρεις παραπεμπτικό (θα τους πεις για ψυχολόγο) θα στο δώσουνε και θα πας να σε εξετάσει ο γιατρός.
Επιστροφή στην κορυφή
ΔΗΜΗΤΡΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΔΗΜΗΤΡΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Απριλίου/2011 ώρα 02:52
Ενταξει αλλα τι ειναι το παραπεμπτικο ; Και αν με εξεταση δεν θελω να πω οτι ειμαι τρελος και τετοια αλλα την αληθεια οτι για οικονομικους λογους μου ειναι δυσκολο να μπω! Θα μου δωσουνε η θα θελει ολοκληρη ιστορια και παραμυθεια; Και ευχαριστω για την υπομονη σου... ΄)
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Απριλίου/2011 ώρα 02:54

Ενταξει αλλα τι ειναι το παραπεμπτικο ; Και αν με εξεταση δεν θελω να πω οτι ειμαι τρελος και τετοια αλλα την αληθεια οτι για οικονομικους λογους μου ειναι δυσκολο να μπω! Θα μου δωσουνε η θα θελει ολοκληρη ιστορια και παραμυθεια; Και ευχαριστω για την υπομονη σου... ΄)

Είναι το χαρτί που χρειάζεσαι για να σε εξετάσει ο γιατρός, θα του πεις για οικονομικούς λόγους απλά θα στην χρεώσει ως αναβολή για ψυχολογικούς λόγους
Επιστροφή στην κορυφή
ΔΗΜΗΤΡΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΔΗΜΗΤΡΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Απριλίου/2011 ώρα 03:15
Πω πω τωρα ειλικρινα μου εφυγε ενα βαρος μιλαμε σε ευχαριστω και παλι! Κατι τελευταιο και σε καληνυχτω ειναι σιγουρο οτι θα μου δωσει εννοω σου εχει τυχει περιστατικο η εχεις σιγουρη πηγη που να το σιγουρευει;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Απριλίου/2011 ώρα 03:21

Πω πω τωρα ειλικρινα μου εφυγε ενα βαρος μιλαμε σε ευχαριστω και παλι! Κατι τελευταιο και σε καληνυχτω ειναι σιγουρο οτι θα μου δωσει εννοω σου εχει τυχει περιστατικο η εχεις σιγουρη πηγη που να το σιγουρευει;

Θα σου δώσει εύκολα. Το οικονομικό πρόβλημα το εκτιμάνε οι γιατροί...
Επιστροφή στην κορυφή
ΔΗΜΗΤΡΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΔΗΜΗΤΡΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Απριλίου/2011 ώρα 06:04
Κατι αλλο ειμαι απο δραμα γινεται να παρω απο το φρουαρχιο θεσσαλονικης αναβολη μου ειπανε να παω εκει γιατι εδω δεν θα μου δωσουνε γιατι θα πουνε οτι δεν ειναι η αρμοδιοτητα τους και οτι οταν παω εκει θα με στειλουν σε γιατρο στο 414 δηλαδη κατα ποσο αληθευει αυτο που εγγραπψα και σε ποιο φρουαρχιο να παω τελικα;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Απριλίου/2011 ώρα 07:00

Κατι αλλο ειμαι απο δραμα γινεται να παρω απο το φρουαρχιο θεσσαλονικης αναβολη μου ειπανε να παω εκει γιατι εδω δεν θα μου δωσουνε γιατι θα πουνε οτι δεν ειναι η αρμοδιοτητα τους και οτι οταν παω εκει θα με στειλουν σε γιατρο στο 414 δηλαδη κατα ποσο αληθευει αυτο που εγγραπψα και σε ποιο φρουαρχιο να παω τελικα;

Ναι θεσσαλονική θα πάς
Επιστροφή στην κορυφή
στελιος 22 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση στελιος 22 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Απριλίου/2011 ώρα 20:55
Ξερει κανεις το τηλ απο το φρουαρχειο θεσσαλονικης;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Απριλίου/2011 ώρα 21:10
Επιστροφή στην κορυφή
τζονης 25 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση τζονης 25 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Απριλίου/2011 ώρα 05:36
Παιδια ειμαι απο δραμα και θελω να παρω αναβολη λογου οικονομικων απο το φρουαρχιου θεσσαλονικης και μου ειπανε να πω οτι μενω εκει και οχι δραμα αλλιως δεν θα μου δωσουν και να παω δραμα να παρω που εκει δεν εχει στρατιωτικο νοσοκομειο για να παρω τι να κανω για να παρω ; Και ποσο αληθευει αυτο;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Απριλίου/2011 ώρα 13:03
Αρχικά αποστάλθηκε από τζονης 25

Παιδια ειμαι απο δραμα και θελω να παρω αναβολη λογου οικονομικων απο το φρουαρχιου θεσσαλονικης και μου ειπανε να πω οτι μενω εκει και οχι δραμα αλλιως δεν θα μου δωσουν και να παω δραμα να παρω που εκει δεν εχει στρατιωτικο νοσοκομειο για να παρω τι να κανω για να παρω ; Και ποσο αληθευει αυτο;

Λαλακίες σου λένε "για κοινωνικούς λόγους (χορηγείται μόνον μια φορά), όπου στην αίτηση θα πρέπει να επισυναφθούν επίσημα έγγραφα που να αποδεικνύουν τους λόγους αυτούς"

Θα πας στο στρατολογικό γραφείο που ανήκεις ούτε φρουραρχείο ούτε νοσοκομείο
Επιστροφή στην κορυφή
τζονης 25 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση τζονης 25 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Απριλίου/2011 ώρα 20:52
Ναι ομως θελω αναβολη για 6 μηνες οχι για την επομενη εσσο και δεν θελω να τρεχω μεχρι το στρατοπεδο για αυτο μου ειπανε για φρουαρχιο! Απλα να ξερω ισχυει οτι πρεπει να πω οτι μενω απο θεσς η να πω δραμα
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Απριλίου/2011 ώρα 21:17
Αρχικά αποστάλθηκε από τζονης 25

Ναι ομως θελω αναβολη για 6 μηνες οχι για την επομενη εσσο και δεν θελω να τρεχω μεχρι το στρατοπεδο για αυτο μου ειπανε για φρουαρχιο! Απλα να ξερω ισχυει οτι πρεπει να πω οτι μενω απο θεσς η να πω δραμα

Φίλε για κοινωνικούς λόγους παίρνεις μόνο για 3 μήνες. Για 6 μηνες πρέπει να πάρεις για ψυχολογικούς οπότε θα στείλουνε στο 424
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 22>