Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Σχολή Ευελπίδων για γυναίκες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 7>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

tzwrtzina Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 25/Αυγούστου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση tzwrtzina Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Σχολή Ευελπίδων για γυναίκες
    Αποστολή: 25/Αυγούστου/2010 ώρα 20:25
Α γιατι ειχα διαωασει στο σιτε της σχολης πως οι γυναικες δεν μπορουν να μπουν
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Αυγούστου/2010 ώρα 20:29
Μπαίνεις κανονικότατα.
Απλώς οι γυναίκες επειδή είναι περισσότερο μελετηρές αποδίδουν καλύτερα στις πανελλήνιες και συνήθως περνάνε στα σώματα, Εξού και η αρβύλα!
Επιστροφή στην κορυφή
tzwrtzina Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Παράθεση tzwrtzina Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Αυγούστου/2010 ώρα 20:31
Καταλαβα ειναι πιο δυσκολα στα οπλα για μια γυναικα απο οτι στα σωματα και αν ναι τι διαφορες εχουν αν ξερετε δηλαδη
Επιστροφή στην κορυφή
ar93 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ar93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 16:54
Βρε παιδιά εχω μία απορία... Απ'οτι ξέρω στη γυμναστική οι ευέλπιδες κολυμπούν. Εγώ είμαι κοπέλα και θέλω να περάσω ευελπίδων, μία φορα το μήνα Θα έχω τα ρούχα μου (ηλίθια έκφραση ε; ) θα πρεπει να κολυμπω κι εκείνες τις μέρες; Παρακαλώ να απαντήσει κάποιος που γνωρίζει και να μην αρχίσετε να κοροιδεύετε...
Επιστροφή στην κορυφή
konstantina Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Παράθεση konstantina Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 17:21
Κοιτα ναι θα κανεις. Μια φιλη μ κανει χρονια κολυμβητηριο. Απλως μπαινεις στο νερο κ η περιοδος σταματαει. Δεν υπαρχει προβλημα
Επιστροφή στην κορυφή
thanasakis Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 12/Δεκεμβρίου/2010
  Παράθεση thanasakis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 18:01
Τι εννοεις θα εχεις τα ρουχα σου> . δεν κολυμπας με ρουχα αν αυτο εννοεις... Εχεις περασει ηδη στη Σχολη;
Επιστροφή στην κορυφή
ar93 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ar93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 22:00
Οκ, ευχαριστώ για την απάντηση, αν και νομίζω πως αν μπω στη σχολή θα προτιμήσω να χρησιμοποιήσω ταμπόν όταν πρέπει να κολυμπήσω με περίοδο!
Επιστροφή στην κορυφή
roverr24 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2009
  Παράθεση roverr24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 01:43
Οι γιατροι τουλαχιστον στη ΣΝΔ που ημουν δεν αφηναν τις κοπελες να κανουν πολλα πραγματα οταν ειχαν δυσκολες μερες, ειναι ελαστικοι σε αυτο χαλαρωστε...
Δε ζητανε στο στρατο να εισαι ο υπερανθρωπος του Νιτσε, απλα ζητανε να εισαι πειθαρχημενος...
Επιστροφή στην κορυφή
konstantina Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Παράθεση konstantina Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 19:13
Σωστος [:) ]
Επιστροφή στην κορυφή
ar93 Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 20/Δεκεμβρίου/2010
  Παράθεση ar93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 20:36
Ευχαριστώ για την απάντηση Κι ελπίζω να ισχύει το ίδιο και στη σσε, τουλάχιστον για την κολύμβηση! Το οτι είναι ελαστικοί πρώτη φορά το ακούω, οι περισσότεροι παρουσιάζουν τη σχολή σαν μέρος που σου κάνουν βασανιστήρια! Οκ το πιστεύω πω είναι δύσκολα, αλλά δεν νομίζω πως είναι κάτι ανέφικτο...
Επιστροφή στην κορυφή
ar93 Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 20/Δεκεμβρίου/2010
  Παράθεση ar93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 20:38
Όχι βρε... Δεν εννοώ πως θέλω να κάνω μπάνιο με τα ρούχα! Είναι απλά μία χαζή έκφραση... Έχω τα ρούχα μου σημαινει έχω περίοδο... Δεν έχω περάσει στη σχολή, αλλά ελπίζω του χρόνου να είμαι μέσα!
Επιστροφή στην κορυφή
Black_Knight Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 01/Μαΐου/2010
  Παράθεση Black_Knight Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 18:39
Αρχικά αποστάλθηκε από ar93

Το οτι είναι ελαστικοί πρώτη φορά το ακούω, οι περισσότεροι παρουσιάζουν τη σχολή σαν μέρος που σου κάνουν βασανιστήρια

Τύφλα να έχουν Νταχάου και Άουσβιτς
“And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!”
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 18:47
Αρχικά αποστάλθηκε από Black_Knight

Αρχικά αποστάλθηκε από ar93

Το οτι είναι ελαστικοί πρώτη φορά το ακούω, οι περισσότεροι παρουσιάζουν τη σχολή σαν μέρος που σου κάνουν βασανιστήρια

Τύφλα να έχουν Νταχάου και Άουσβιτς
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
Τινα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Τινα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2011 ώρα 22:29

Ποιο ειναι το ποσοστο επιτυχιας σε ΣΣΕ για γυναικες;

Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2011 ώρα 22:37
Αρχικά αποστάλθηκε από Τινα

Τι ποσοστό αν βγάλεις τα μόρια πέρασες, Αν όχι ο επόμενος/η

Υ. Γ Το μηνύμα το είχες στείλει στο θέμα " κατάργηση στρατιωτικών σχολών; " κολλάει εκεί η εδώ καλύτερα πιστεύεις;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Απριλίου/2011 ώρα 12:52
Αρχικά αποστάλθηκε από Τινα

Άν και ο καταλληλότερος για να καλύψει την απορία σου είναι ο Black_Knight ώς Εύελπις, θεωρώ ότι το ποσοστό δεν πρέπει να είναι ιδιαίτερα μεγάλο κυρίως στην αποφοίτηση και όχι τόσο στην ποσοστιαία εισαγωγή στην Σχολή.
Επιστροφή στην κορυφή
Black_Knight Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 01/Μαΐου/2010
  Παράθεση Black_Knight Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Απριλίου/2011 ώρα 17:28
Ποσοστό επιτυχίας μέσω των Πανελληνιων ή πόσες συνεχίζουν και δεν παραιτουνται;
“And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!”
Επιστροφή στην κορυφή
Νικολέτα Δες τη Λίστα

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2011
  Παράθεση Νικολέτα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 01:34
Διάβασα κάποια σχόλια για την εμφάνιση των ανδρών στη σχολή, πχ καλά ξυρισμένοι. Για την εξωτερική εμφάνιση των γυναικών τι ισχύει;
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 7>