Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ζ' ΜΑΚ

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 234
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Vessty Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 03/Μαΐου/2011
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Vessty Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ζ' ΜΑΚ
    Αποστολή: 05/Φεβρουαρίου/2013 ώρα 19:49
Φιλε μου οπως διαβασα θα γινει εξαιρεση στο συγκεκριμενο θεμα... Εγω θελω να ελπιζω τουλαχιστον !
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Φεβρουαρίου/2013 ώρα 20:13
Αρχικά αποστάλθηκε από Vessty

Φιλε μου οπως διαβασα θα γινει εξαιρεση στο συγκεκριμενο θεμα... Εγω θελω να ελπιζω τουλαχιστον !

’λλο "θα" γινει, και άλλο "προσπαθούν" να γίνει. Έχει διαφορά στην έννοια φίλε μου, διότι το ένα τελεσιδικεί ένα αποτέλεσμα, και το άλλο φανερώνει απλώς μια προσπάθεια. Ελπίζω να έγινα κατανοητός, Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Vessty Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Μαΐου/2011
  Παράθεση Vessty Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Φεβρουαρίου/2013 ώρα 20:26
Αρχικά αποστάλθηκε από dn24

Αρχικά αποστάλθηκε από Vessty

’λλο "θα" γινει, και άλλο "προσπαθούν" να γίνει. Έχει διαφορά στην έννοια φίλε μου, διότι το ένα τελεσιδικεί ένα αποτέλεσμα, και το άλλο φανερώνει απλώς μια προσπάθεια. Ελπίζω να έγινα κατανοητός, Ευχαριστώ.
Δυστυχως ναι :(
Επιστροφή στην κορυφή
typos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση typos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Φεβρουαρίου/2013 ώρα 07:21
Αρβυλα μετα απο 50αρα το κατακαλοκαιρο μυριζει...300 ειναι πανω κατω η δυναμη της Ζ τωρα, και θα βγουν στη γυρα να βρουν αλλους τοσους;
Επιστροφή στην κορυφή
Πολυβολιτής Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πολυβολιτής Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουνίου/2013 ώρα 15:56
Διάβασα πως η Ζ'ΜΑΚ (και το ΕΤΑ) πρόσφατα εκπαιδεύτηκε στο ΚΕΝΑΠ. Καινούργιο αντικείμενο δεν είναι αυτό για τη Ζ';
Επιστροφή στην κορυφή
Πολυβολιτής Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πολυβολιτής Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιουνίου/2013 ώρα 02:01
Αυτά είναι τα διακριτικά της Ζ'ΜΑΚ τα οποία έχουν μοιραστεί στα στελέχη της (δεν ξέρω άμα είναι μόνο για αξιωματικούς ή όχι). Το πάνινο το είδα στην απονομή θηραιού της ΔΔΕΕ. Το μεταλλικό το έχετε δει πουθενά; Συνήθως τέτοια διακριτικά απονέμονται μετά από σχολεία ή κύκλους εκπαιδεύσεως. Το παίρνουν μετά την εκπαίδευσή τους μήπως;(λέγεται ότι διαρκεί 18 μήνες)
Επιστροφή στην κορυφή
Πολυβολιτής Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πολυβολιτής Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουνίου/2013 ώρα 16:26
Δε μπόρεσα να τα ανεβάσω. Ψάξτε τα στο ίντερνετ άμα θέλετε.
Επιστροφή στην κορυφή
Λαζαρος4 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Λαζαρος4 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιανουαρίου/2015 ώρα 19:12
Καλησπερα επειδη εχω μπερδευτει με το φορουμ θα ηθελα να με συγχωρεσετε που αναπτυσω ενα θεμα το οποιο μπορει να εχει αναπτυχθει ηδη... Θα κοψω την αναβολη Απο την σχολη μου και θα μπω τον μαρτιο φανταρος... Οταν ειχα περασει στο περιοδευων (πριν 4 χρονια) ειχα δηλωσει οτι θελω ειδικες δυναμεις πολεμικου ναυτικου αλλα δεν γνωριζα οτι δεν περνουν ναυτες παρα μονο μονιμους και αργοτερα μου ηρθε το χαρτι το οποιο μου ελεγε οτι θα κανω την θητεια μου στο Πολεμικο ναυτικο απλα... Αλλα οπως σας εγραψα ειχα παρει αναβολη... Σημερα μιλησα στο τηλεφωνο με την στρατολογια και τους ειπα οτι με εχουν στειλει στο πολεμικο ναυτικο αλλα εγω θελω να υπηρετησω στους αλεξιπτωτιστες και μου ειπαν οτι δεν γινεται να υπηρετησεις σε αλλο σωμα παρα μονο σε αυτο που σε εχουν στειλει και τους ρωτησα αν υπαρχει τμημα ειδικων δυναμεων στο πολεμικο ναυτικο και μου ειπαν οτι υπαρχει η Ζ-ΜΑΚ... Ηθελα να σας ρωτησω κατα ποσο ειναι ευκολο να μπεις εκει μεσα ποσο διαστημα και τι αθληματα χρειαζεται για να περασεις και επισης τα βυσματα πανε και ερχονται εκει;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιανουαρίου/2015 ώρα 20:13
Η Ζ' ΜΑΚ ανήκει στις Ειδικές Δυνάμεις του Στρατού Ξηράς και πάνε μόνο μόνιμοι.

Δεν υπάρχει άλλη επιλογή, θα υπηρετήσεις ως απλός Δίοπος στο Πολεμικό Ναυτικό.

Επιστροφή στην κορυφή
DEATHSTROKE Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 23/Σεπτεμβρίου/2015
  Παράθεση DEATHSTROKE Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Σεπτεμβρίου/2015 ώρα 19:34
Καλησπέρα παιδιά είμαι καινούργιος στο forum, θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να υπηρετήσει κάποιος στη ΜΑΚ Ζ' ως έφεδρος αξιωματικός; ασχέτως αναφέρω ότι σπουδάζω στην ΑΕΝ Σύρου και τον Ιούλιο θα πάρω το πτυχίο μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Σεπτεμβρίου/2015 ώρα 21:38
Όχι.
Επιστροφή στην κορυφή
Anonymous Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Anonymous Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Απριλίου/2017 ώρα 16:28
Καλησπέρα σας είμαι μαθητής της Β Λυκείου και θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να μπω στην Ζ Μακ από Ευελπίδων.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Απριλίου/2017 ώρα 17:37
Φυσικά και μπορείς.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 234
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.