Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 17>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

G_angel01 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 08/Φεβρουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση G_angel01 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι
    Αποστολή: 08/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 02:31
Δικαιουμai 9μηνο (λογω 2 μεγαλυτερων αδερφων γυναικων), &Θα πρεπει να απολυθω 13 φεβρουαριου. Το προβλημα μ ειναι οτι το δηλωσα (στην τοπικο στατολογικο γραφειο) αργα (10 ιανουαριου) &Μεχρι στιγμης δεν εχει ερθει καποιο χαρτι στη μοναδα μ ακομα οτι απολυομαι... Πως πρεπει να κινηθω; ;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 18:30
Θα υπηρετήσεις κανονικά 12-μηνο και εις υγείαν. Έχω προειδοποιήσει πολλές φορές στην παρούσα συζήτηση για τον κίνδυνο αυτό.

Αν είσαι τυχερός ίσως να σου έρθει νωρίτερα, αλλά έχεις μεγάλη πιθανότητα να κάνεις κανονικότατο 12-μηνο.

Εάν κάποιος σε συμβούλεψε να το κάνεις αυτό για να μην μείνεις αμετάθετος (υπάρχουν και τέτοιοα έξυπνα site), μπορείς να του ζητήσεις να κάνει αυτός την επιπλέον θητεία στη θέση σου.
Επιστροφή στην κορυφή
isiodhos Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 16/Απριλίου/2009
  Παράθεση isiodhos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Απριλίου/2009 ώρα 19:46
Είμαι ο δευτερος από τρία αδέρφια, ο αδερφός παρουσιάστηκε το 1996 και έκανε 18μηνο. Εγώ τι θητεία κάνω τελικά;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Απριλίου/2009 ώρα 20:31
Εγω παιδια ειμαι ο μεγαλυτερος απο τρια ζωντα αδελφια 1 αγορι και ενα κοριτσι μονο που η περιπτωση μου εχει ως εξης οι γονεις μου εχουν χωρισει και η μητερα μου ξαναπαντρευτηκε και τα αδελφια μου ειναι απο αλλο πατερα σας γνωστοποιω πως την κηδεμονια μου κατεχει η μητερα μου... Γνωριζετε αν θα εχω μειωμενη θητεια; Σας παρακαλω αν μπορειτε να με βοηθησετε γιατι στις 18 Μαη παρουσιαζομαι!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαΐου/2009 ώρα 05:50
Καλησπερα σε ολους.
υπηρετω ηδη Στην αεροπορια εχοντας μπει με την γ'εσσο 2008.
εχω αλλα 2 αδερφια οπου ο ενας εκανε θητεια πριν πολλα χρονια{18μηνο}
ο αλλος μου αδερφος οπου ειμαστε διδυμοι εκανε 12μηνο (δεν ισχυε τοτε η τριτεκνια) και απολυθηκε το 2006. Εγω δικαιουμαι 9μηνο λογω τριτεκνιας;
θα παρακαλουσα σε μια απαντηση.
ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2009 ώρα 14:49
Δηλαδή εγώ σαν παιδί τρίτεκνης οικογένειας θα πάω εξάμηνο;
Επιστροφή στην κορυφή
πειραιωτης Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 28/Ιουλίου/2008
  Παράθεση πειραιωτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουνίου/2009 ώρα 06:14
Παιδια ενα φιλαρακι μου εχει μια απορια! Ο πατερας του εχει παντρευτει 2 φορες! Στο πρωτο του γαμο εκανε 2 γιους και στον δευτερο τον φιλο μου που ειναι κ ο μικροτερος! Δηλαδη ειναι αδελφια απο τον ιδιο πατερα και διαφορετικη μανα! Θεωρειτε μελος πολυτεκνης οικογενοιας; Με το στρατο τι γινεται; Δικαιουται μειωμενη θητεια;
Επιστροφή στην κορυφή
tonis Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 24/Ιουνίου/2009
  Παράθεση tonis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουνίου/2009 ώρα 21:34
Εχω διδυμο αδερφο... Και μια αδερφη... Ποιος κανει μειομενη θητεια;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Αυγούστου/2009 ώρα 14:25

Ρε παλικάρια όλοι ξέρουμε οτι ι θητεια μειωθηκε στους 9 μηνες... Σε περιπτωση που ο αλλος ειναι 3τεκνος υπαρχει μειωμενη θητεία; Και αν ναι ποσο μειωνεται;

Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Αυγούστου/2009 ώρα 14:27
Φίλε μου μην το παρακάνουμε κιόλας... Το 3μηνο παραμένει 3μηνο.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Αυγούστου/2009 ώρα 14:30
Δν καταλαβα... Ποιο 3μηνο παραμένει 3μηνο;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Αυγούστου/2009 ώρα 14:31
Φίλε γράψε λάθος άντί για 3τεκνος διάβασα 3μηνο.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Αυγούστου/2009 ώρα 14:33
Τεσπα ξερεις τελικα αν υπαρχει μειωμενη θητεια; ¨
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Αυγούστου/2009 ώρα 14:39

Είστε 3 αγόρια ή όχι;

Άν είστε αγόρια και είσαι ο μεγαλύτερος τοτε κάνεις 8 μήνες.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Αυγούστου/2009 ώρα 14:41
Ναι 3 ειμαστε και ειμαι ο μεγαλυτερος...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 21:52
Καλησπερα σε ολους. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με την μειωμενη θητεια κ το ποτε πρεπει να κοψω την αναβολη μου. Ειμαστε 3 αδερφια στην οικογενεια εγω κ 2 κοριτσια. Υπαρχει καποιο οριο στην υλικια ετσι ωστε να κανω μειωμενη θητεια η δεν ισχυει κατι τεοιο κ θα κανω μειωμενη θητεια;
κ για να γινει αυτο ποτε πριν πρεπει να παω να κοψω τν αναβολη μου στην στρατολογια κ τι χαρτια χρειαζοντε να παω;
Επιστροφή στην κορυφή
GenerX Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση GenerX Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 00:29
9 μήνες θα υπηρετήσεις έτσι κι αλλιώς
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 00:34

Δηλαδη μειωση λογο οτι Ειμαστε τριτεκνη οικογενεια δεν εχει;

Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 17>