Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Σκουλαρίκια / body piercing στα Σώματα Ασφαλείας

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Magda Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Magda Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Σκουλαρίκια / body piercing στα Σώματα Ασφαλείας
    Αποστολή: 02/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 05:21
Γεια σας! Ξερετε μηπως για τον αν εχεις καποιο πιερσινγ κ μετα βγαλεις τ σκουλαρικι κ δεν το ξαναφορεσεις μπορεις να κοπεις επειδη υπαρχει η τρυπα; Και κανουν ελενχο ν δουν για το αν εχεις;
Επιστροφή στην κορυφή
ziogas191 Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 26/Αυγούστου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση ziogas191 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 14:35
Δεν πειραζει αν εχεις τρυπα, απλα δεν θα το φορας οταν θα ειναι μεσα!
Επιστροφή στην κορυφή
dufra Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 11/Σεπτεμβρίου/2011
  Παράθεση dufra Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 20:10
Ναι δε πειραζει αν εχεις τρυπα. Ολες οι γυναικες εχουν.
Επιστροφή στην κορυφή
ilias Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ilias Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 01:20
Παιδια ενδιαφερομαι για αστυνομικος και εχω σκουλαρικη... Αφτο ειναι προβλημα;
Επιστροφή στην κορυφή
Dimitris Rio Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Dimitris Rio Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Οκτωβρίου/2011 ώρα 07:19
Παιδια μια χαζη ερωτηση... Κοβουν καποιον απο Τρυπα στο αυτι?
Επιστροφή στην κορυφή
Γ.Σκου-Δ-ΣΤΡ Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 30/Σεπτεμβρίου/2011
  Παράθεση Γ.Σκου-Δ-ΣΤΡ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Νοεμβρίου/2011 ώρα 20:51
Ξέρει κάνεις αν Επηρεάζει η τρύπα στο αυτί; Εχω 3.5 χρόνια να βάλω σκουλαρίκι αλλα Φαίνεται Ακομι
Επιστροφή στην κορυφή
35M.K 310 lele Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 23/Σεπτεμβρίου/2011
  Παράθεση 35M.K 310 lele Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Νοεμβρίου/2011 ώρα 21:04
Αρχικά αποστάλθηκε από Γ. Σκου-Δ-ΣΤΡ

Ξέρει κάνεις αν Επηρεάζει η τρύπα στο αυτί; Εχω 3.5 χρόνια να βάλω σκουλαρίκι αλλα Φαίνεται Ακομι

λοιπον αδερφε η τρυπα δν επηρεαζει καθολου... Τα τατοο λενε οτι επηρεαζουν αλλα αυτο ειναι αλλο9 θεμα... !
Θα σε ελευθερωσουμε πενταδαχτηλε η θα μας παρει ο ΧΑΡΟΣ... ΕΛΛΑΔΑ εισαι ΜΙΑ στον κοσμο αλλη καμια η ΚΥΠΡΟΣ ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ και η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ..
Επιστροφή στην κορυφή
νικος 25 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση νικος 25 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Νοεμβρίου/2011 ώρα 22:39
Αρχικά αποστάλθηκε από 35M.K 310 lele

Αρχικά αποστάλθηκε από Γ. Σκου-Δ-ΣΤΡ

λοιπον αδερφε η τρυπα δν επηρεαζει καθολου... Τα τατοο λενε οτι επηρεαζουν αλλα αυτο ειναι αλλο9 θεμα... !
αυτο ελειπε να μας κοψουν επειδη φοραμε σκουλαρικη. Οχι ρε παιδια αν ηταν ετσι στους 1200 θα περνουσαν οι 10!χαχαχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή
ΧΡΙΣΤΙΝΑ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΧΡΙΣΤΙΝΑ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 07:14
Ξέρει κανείς αν πειράζει η τρύπα στη μύτη; Και αν πρέπει να βγάλω το σκουλαρίκι όταν πάω για υψομέτρηση και τις υπόλοιπες διαδικασίες?
Επιστροφή στην κορυφή
SOTOS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση SOTOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 16:22
Αρχικά αποστάλθηκε από ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Ξέρει κανείς αν πειράζει η τρύπα στη μύτη; Και αν πρέπει να βγάλω το σκουλαρίκι όταν πάω για υψομέτρηση και τις υπόλοιπες διαδικασίες;

Στην υψομέτρηση δε πειράζει καθόλου! Στα ψυχοτεχνικά και υγειονομικά καλύτερα να το βγάλεις γιατι δε ξέρεις τι άποψη έχουν οι αξιωμaτικοί που θα σε κρίνουν. Μπορείς κάλιστα να το ξαναβάλεις μόλις τελειώσει η διαδικασία :)

Επιστροφή στην κορυφή
ΧΡΙΣΤΙΝΑ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΧΡΙΣΤΙΝΑ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 19:35
Σ ευχαριστώ πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή
gregory-90 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 10/Φεβρουαρίου/2011
  Παράθεση gregory-90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 18:38
Εγω παιδια παντως απο την περσινη μ εμπειρια σκουλαρηκια, τατουαζ δεν επιτρεπονται. Να φανταστειτε στις ψυχοτεχνικες εξετασεις εκαναν παρατηρηση σε ορισμενους επειδη φορουσαν βερμουδα
Επιστροφή στην κορυφή
ar93 Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 20/Δεκεμβρίου/2010
  Παράθεση ar93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2012 ώρα 20:03
Τα τατουάζ απαγορεύονται σίγουρα, τώρα δεν νομίζω να κόψουν κάποiον επειδή π. Χ έχει τρύπα στο αυτί! Απλά μη φοράτε σκουλαρίκι όταν πάτε στις πκε για να μην προκαλείτε και νομίζω πως όλα θα πάνε καλά!
ΑΓΑΘΑ ΚΟΠΟΙΣ ΚΤΩΝΤΑΙ
Επιστροφή στην κορυφή
gregory-90 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 10/Φεβρουαρίου/2011
  Παράθεση gregory-90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2012 ώρα 21:20
Και πανω απο ολα σοβαροτητα παιδια
Επιστροφή στην κορυφή
ar93 Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 20/Δεκεμβρίου/2010
  Παράθεση ar93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2012 ώρα 22:03
Η σοβαρότητα είναι βασική! Δεν μπορείς να πας και να κανείς τον καραγκιόζη. Ακόμα κι αν σε περάσουν τελικά, δεν νομίζω ότι θα καλοπεράσεις αν μπεις σε στρατιωτική σχολή!
ΑΓΑΘΑ ΚΟΠΟΙΣ ΚΤΩΝΤΑΙ
Επιστροφή στην κορυφή
BARONOS0 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 27/Μαρτίου/2013
  Παράθεση BARONOS0 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Απριλίου/2013 ώρα 01:37
Αρχικά αποστάλθηκε από SOTOS

Αρχικά αποστάλθηκε από ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Ξέρει κανείς αν πειράζει η τρύπα στη μύτη; Και αν πρέπει να βγάλω το σκουλαρίκι όταν πάω για υψομέτρηση και τις υπόλοιπες διαδικασίες;
Στην υψομέτρηση δε πειράζει καθόλου! Στα ψυχοτεχνικά και υγειονομικά καλύτερα να το βγάλεις γιατι δε ξέρεις τι άποψη έχουν οι αξιωμaτικοί που θα σε κρίνουν. Μπορείς κάλιστα να το ξαναβάλεις μόλις τελειώσει η διαδικασία :)
φορατο και στην υπηρεσία μετα... Κατάντησε η ελληνική αστυνομία και ο στρατός σαν την δημοτική αστυνομία, έσχατα
Επιστροφή στην κορυφή
polydoros Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 19/Ιουνίου/2013
  Παράθεση polydoros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουνίου/2013 ώρα 16:28
Πρέπει ή να είστε τόσα αφελείς ή τόσο ανώριμοι όσοι κάνετε τέτοια ερώτηση είναι σαν να ρωτάτε άμα θα μπω στην εκκλησία με σατανική μπλούζα τι θα γίνει τι πειράζει. Και κάτι τέτοια... Εννοείτε ότι πειράζει δεν τα φοράμε και σίγουρα για στρατό ξέρω ότι πέφτει πολύ καψόνι αν σε δουν να φοράς ή να έχεις τρύπα εγώ έκανα για 5 μήνες και ούτε τρύπα απλά επειδή ήθελα να κάνω και την έκλεισα αλλά ακόμα με ενοχλεί ...
ΤΟ ΑΙΜΑ ΚΥΛΑΕΙ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΖΗΤΑΕΙ...
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση