Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 6>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών
    Αποστολή: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 20:27
Αρχικά αποστάλθηκε από νικοσ

Για διας μιλας γρεεκ αρμυ κανονικος φρουρος ειναι γυρο 1000 -1100 αναλογα τα βραδινα Δια επειδη δεν εχουν Βραδυνα μπορει να περνουν τοσα το λεω επειδη εχω Γνωστο που δεν εχει πεσει ποτε κατω απο 1000

μιλάω για τους πρώτους 5-6 μήνες που θα τους κρατάνε λεφτά για την σίτιση των 2μηνών που ήτανε στην σχολή αστυφυλάκων
Υ. Γ και στην διας 1000 ευρώ παίρνουνε και φυσικά έχουνε και βραδυνά

...
Επιστροφή στην κορυφή
νικοσ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση νικοσ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 20:37
Εχουν αλλα πιανετε μισο το βραδινο τους γιατι ειναι μεχρι τις 1 γιαυτο ισως να περνουν λιγο πιο λιγα ναι οτνος στην αρχη τους κρατανε
Επιστροφή στην κορυφή
νικοσ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση νικοσ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 02:51
σαν ειδ. Φρουρος αλλα και με πτυχιο τει παιρνεισ 100ε παραπανω μισθο?
Επιστροφή στην κορυφή
Whiteyez Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 18/Απριλίου/2007
  Παράθεση Whiteyez Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 12:31
Όχι.
Επιστροφή στην κορυφή
sta8hsss Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 27/Αυγούστου/2010
  Παράθεση sta8hsss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 15:38
Αρχικά αποστάλθηκε από νικοσ

σαν ειδ. Φρουρος αλλα και με πτυχιο τει παιρνεις 100ε παραπανω μισθο;
οχι ο μισθος δεν εχει προσαυξησεις...
Επιστροφή στην κορυφή
nikos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση nikos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 16:27
srek η καποιος αλλος με εμπειρια μηπως να μου απαντουσατε και εσεις; Στο λιμενικο πχ ξερω οτι περνεις γυρω στα 100 παραπανω στο μηνιατικο απο καποιον που δεν εχει πτυχιο τει... Στους ειδ φρουρους δεν παει ετσι; Ισως αλλαζει το επιδομα εξωμαληνσησ...
Επιστροφή στην κορυφή
asimike Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Σεπτεμβρίου/2010
  Παράθεση asimike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 17:32
Αρχικά αποστάλθηκε από nikos

srek η καποιος αλλος με εμπειρια μηπως να μου απαντουσατε και εσεις; Στο λιμενικο πχ ξερω οτι περνεις γυρω στα 100 παραπανω στο μηνιατικο απο καποιον που δεν εχει πτυχιο τει... Στους ειδ φρουρους δεν παει ετσι; Ισως αλλαζει το επιδομα εξωμαληνσησ...
στο μηνιατικο σου δν γινεται καποια αλλαγη... Οτι περνεις εσυ με πτυχιο θα περνει και ο αλλος χωρισ...

ΕΛΛΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
alexissak Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 05/Μαρτίου/2010
  Παράθεση alexissak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:09
Δυστυχως στην Αστυνομια ΔΕΝ προβλεπεται καποιο επιδομα για το πτυχιο.
Επιστροφή στην κορυφή
sta8hsss Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 27/Αυγούστου/2010
  Παράθεση sta8hsss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:26
Αρχικά αποστάλθηκε από asimike

Αρχικά αποστάλθηκε από nikos

στο μηνιατικο σου δν γινεται καποια αλλαγη... Οτι περνεις εσυ με πτυχιο θα περνει και ο αλλος χωρισ...
ετσι ακριβως.
Επιστροφή στην κορυφή
ΜΙΡΑΝΤΑ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΜΙΡΑΝΤΑ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 00:03

Να σας ρωτησω κατι ακομα; Υπεβαλα αιτηση για ληψη ειδικου βοηθηματος-προικοδοτηση το δεκεμβριο του 2008. Εχουν ικανοποιηθει οι αιτησεις μεχρι το σεπτεμβρη του 2008. Μηπως γνωριζετε ποτε θα ικανοποιηθει το αιτημα μου; Ευχαριστω πολυ

Επιστροφή στην κορυφή
alex Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση alex Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 15:54
Ειμαι παντρεμενος και εχω ενα παιδι. Ξερει καποιος αν μπω ειδικος φρουρος ποσο θαναι ο μισθος?
Επιστροφή στην κορυφή
panos1986 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 11/Σεπτεμβρίου/2010
  Παράθεση panos1986 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 16:15
Αρχικά αποστάλθηκε από alex

Ειμαι παντρεμενος και εχω ενα παιδι. Ξερει καποιος αν μπω ειδικος φρουρος ποσο θαναι ο μισθος;
ανεβαινει 120 ευρο ο μισθος λογου γαμου κ 45 το καθε παιδι
Επιστροφή στην κορυφή
PETRAN Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Παράθεση PETRAN Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 18:59
makis2010. Ειδικος φρουρος εδω κ 8 χρονια. Τα λεγομενα του μας βαζουν σε σκεψη του τυπου. Αξιζει ολη αυτη μας η αγωνια, το αγχος κ το κλαμα που σιγουρα ολοι μας εχουμε ριξει.

Δε πίστευα στα μάτια μου σήμερα το πρωί που διάβαζα το φαξ από διάφορα σωματεία αστυνομικών.
Δε θα καταβληθεί το επίδομα νυχτερινών αυτόν το μήνα και είναι αβέβαια τα επιδόματά μας, νυχτερινού και πενθημέρου, από εδώ και έπειτα! Με το φτωχό μου το μυαλό λοιπόν, κάθομαι και σκέφτομαι... Πώς θα πληρώσω τα δάνειά μου; Πώς θα πηγαίνω στη δουλειά; Τι θα τρώω; Πώς θα ζήσω; Είμαι 8 χρόνια στο σώμα και έπαιρνα, όταν ξεκίνησα γεμάτος όνειρα τη σταδιοδρομία μου, περίπου 850e. Μετά από 8 χρόνια, παίρνω περίπου 1200e. Όλα καλά μέχρι εδώ. Τα βγάζω πέρα δύσκολα, αλλά τα βγάζω. Μέσα σε 3-4 μήνες όμως, ο μισθός μου μειώθηκε κατά 150e, και τώρα έρχονται και μου λένε-μάλλον δε μου λένε-μου αρπάζουν άλλα 300e!1200-150-300=750! Πιο λίγα από αυτά που πληρωνόμουν σαν νεοεισερχόμενος ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ! Τι θα κάνω; Πώς θα ζήσω; Το πιο σημαντικό όμως ερώτημα που μου γεννάται είναι πώς θα αντιδράσω; Είμαι μάχιμος αστυνομικός, δε θα δουλέψω; Δε θα ανταποκριθώ σε έκκληση βοήθειας κάποιου πολίτη; Δέ θα τρέξω να προσφέρω ότι μπορώ σε κάποιον που χρειάζεται τη βοήθειά μου; Τι μου φταίει ο καημένος κοσμάκης που χρειάζεται κάποιον να τον προστατέψει; Έχω ήθος και αρχές κύριοι,(ο Θεός να σας κάνει), θα μου τις πάρετε και αυτές; Δε θα σας το επιτρέψω! Δε θα αφήσω πολίτη ανυπεράσπιστο, δε θα παρανομήσω για να με κλείσετε φυλακή εσείς! Δε θα προστατέψω όμως τα συμφέροντά σας! Δε θα χτυπήσω διαδηλωτή που πεινάει, δε θα χτυπήσω τον πατέρα και τη μάνα που έχει κατέβει στους δρόμους γιατί το μωρό του κλαίει. Δε θα συλλάβω πατέρα που κλέβει για το παιδί του. Δυστυχώς θα μου "ξεφύγει"... Μέχρι τώρα προάσπιζα τα συμφέροντα της Ελλάδας σας. Από εδώ και μπρος θα προασπίζω τα συμφέροντα της Ελλάδας μας!
Επιστροφή στην κορυφή
nic007 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 24/Ιουλίου/2010
  Παράθεση nic007 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:08
Πολυ ενδιαφερον. Θα μου επιτρεψεις ομως. Εγω δεν πιστευω οτι ο μισθος του απο 1200 ευρω εγινε τωρα 750. Με τιποτα... Το πολυ 100 ευρω να χασουν το μηνα... Ετσι κλεγονται ολοι...
Επιστροφή στην κορυφή
asimike Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση asimike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:09
Και ομως νικ ετσι ειναι... Αν γινει αυτο που λενε τοσο παει... Μην το ψαχνεις καποτε κλαιγοντουσαν τσαμπα! Τωρα πλεον πρεπει να κλαφτουνε!
ΕΛΛΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
PETRAN Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Παράθεση PETRAN Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:15
Κ εγω το πιστευω νικ. Το ειδα κ σε καποια εφημεριδα σε ενα αρθρο! Ενταξει το αγαπαμε πολυ ολο αυτο αλλα κ 700ευρω. Ειναι πολυ λιγα αν δεν εχεις δικο σ σπιτι στην Αθηνα...
Επιστροφή στην κορυφή
nic007 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση nic007 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:18
Αρχικά αποστάλθηκε από PETRAN

Κ εγω το πιστευω νικ. Το ειδα κ σε καποια εφημεριδα σε ενα αρθρο! Ενταξει το αγαπαμε πολυ ολο αυτο αλλα κ 700ευρω. Ειναι πολυ λιγα αν δεν εχεις δικο σ σπιτι στην Αθηνα...
ναι δεν λεει.
τωρα ας τσακωνονται ποιος θα μπει... !1
χαχαχα... !
Επιστροφή στην κορυφή
SUKHOI Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Παράθεση SUKHOI Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 20:47
ΝΙK007 τα 900-1000 ευρω τα επαιρναν οι ειδικοι φρουροι μαζι μετα επιδοματα! Ο βασικος τους ειναι 650+37 ευρω το επιδομα εξομαλυνσης... Τωρα τα κοψαν! Ο Αδερφος μου ειναι Αξιωματικος και θα παιρνει απο δω και περα κανα 900αρι... Βαλε ποσο θα παιρνουν οι αστυφυλακες και ποσο λιγοτερα οι ειδ. Φρουροι που τραβανε και το λουκι... Διαβαστε και λιγο...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 6>