Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 44>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
iakovos87 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 27/Δεκεμβρίου/2011
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση iakovos87 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις
    Αποστολή: 27/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 22:33
Ok ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
nikos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση nikos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 00:41
Παιδια δεν εχω καταλαβει αν τελικα καποιος κληρωτος που εχει επιλεγει για αυλωνα να παρουσιαστει πχ, αν μπορει οταν περασει η επιτροπη των ειδικων δυναμεων να δηλωσει οτι θελει; Δηλαδη μπαινω στις ειδικες δυναμεις μονο αν εχω βυσμα ρε παιδια, ειμαστε σοβαροι;
οι επιτροπες δηλαδη δε περνουν παιδια για ειδικες δυναμεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 00:52
Αρχικά αποστάλθηκε από nikos

Παιδια δεν εχω καταλαβει αν τελικα καποιος κληρωτος που εχει επιλεγει για αυλωνα να παρουσιαστει πχ, αν μπορει οταν περασει η επιτροπη των ειδικων δυναμεων να δηλωσει οτι θελει; Δηλαδη μπαινω στις ειδικες δυναμεις μονο αν εχω βυσμα ρε παιδια, ειμαστε σοβαροι;
οι επιτροπες δηλαδη δε περνουν παιδια για ειδικες δυναμεις;

Αμφιβάλλω αν έχεις διαβάσει αυτά που έχουνε γραφτεί για την κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις

Επιστροφή στην κορυφή
ΔΗΜΗΤΡΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΔΗΜΗΤΡΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιανουαρίου/2012 ώρα 20:27
Καλήσπερα σας 8α ηθελά να σας κανώ καποιές ερώτησεις
είμαι 17μισο κ 8ελώ μετά το καλοκαίρι να μπω εθελοντης στα ΛΟΚ
-θελω 1ον να ξερώ αν δεχονταί εθελοντές, και με πιοίες προηποθέσείς;
-επισής τι χαρτία χριάζονταί και που μπορώ να ρωτήσω περισσότερες πληροφορίες;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιανουαρίου/2012 ώρα 20:38
Αρχικά αποστάλθηκε από ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Καλήσπερα σας 8α ηθελά να σας κανώ καποιές ερώτησεις
είμαι 17μισο κ 8ελώ μετά το καλοκαίρι να μπω εθελοντης στα ΛΟΚ
-θελω 1ον να ξερώ αν δεχονταί εθελοντές, και με πιοίες προηποθέσείς;
-επισής τι χαρτία χριάζονταί και που μπορώ να ρωτήσω περισσότερες πληροφορίες;

Ναι δέχονται εθελοντές στους ΛΟΚ.

Μπορείς να απευθυνθείς στο Στρατολογικό γραφείο στο οποίο ανήκεις (λογικά θα έχεις περάσει και περιοδεύων).
Επιστροφή στην κορυφή
Θανος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Θανος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιανουαρίου/2012 ώρα 18:50
Παιδιά Θα Ήθελα Να με Βοηθήσει Κάποιος... Θέλω Να Πάω Ειδικές Δυνάμεις... Η Κατάταξη Μου Λέει Πως Παρουσιάζομαι Αυλωνα Στις 01/02 και Από Κάτω Γράφει Πως Έχω Επιλεγεί Για Τις Ειδικές Δυνάμεις... Πως Θα Γίνει Αυτή Η Επιλογή... ; Θα Περάσω Κάποια Αθλήματα... Θα Έρθουν Να με Πάρουν Από Το Κέντρο. . Υπάρχει Περίπτωση Να Μπω εφόσον Πρώτα Παρουσιάζομαι Τεθωρακισμένα... ;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιανουαρίου/2012 ώρα 20:15
Αρχικά αποστάλθηκε από Θανος

Παιδιά Θα Ήθελα Να με Βοηθήσει Κάποιος... Θέλω Να Πάω Ειδικές Δυνάμεις... Η Κατάταξη Μου Λέει Πως Παρουσιάζομαι Αυλωνα Στις 01/02 και Από Κάτω Γράφει Πως Έχω Επιλεγεί Για Τις Ειδικές Δυνάμεις... Πως Θα Γίνει Αυτή Η Επιλογή... ; Θα Περάσω Κάποια Αθλήματα... Θα Έρθουν Να με Πάρουν Από Το Κέντρο.. Υπάρχει Περίπτωση Να Μπω εφόσον Πρώτα Παρουσιάζομαι Τεθωρακισμένα... ;

Αφού γράφει Ειδικές Δυνάμεις, μπαίνεις στους πεζοναύτες, έχουμε αρκετά θέματα και θα βρεις ότι χρειάζεσαι
Επιστροφή στην κορυφή
bodybuilder625 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 19/Ιουλίου/2011
  Παράθεση bodybuilder625 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιανουαρίου/2012 ώρα 19:23
Παιδια ειδικες δυναμεις γινετε να μπεις και εθελοντης ; Εννοω πριν κλεισεις τα 18
ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΙΡΗΝΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΟ
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιανουαρίου/2012 ώρα 20:12
Αρχικά αποστάλθηκε από bodybuilder625

Παιδια ειδικες δυναμεις γινετε να μπεις και εθελοντης ; Εννοω πριν κλεισεις τα 18

Γίνεται ναι
Επιστροφή στην κορυφή
γιαννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση γιαννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2012 ώρα 16:22
Δηλωσα ειδικες δυναμεις και παρουσιαζομαι 01/02 πεζοναυτες θελω ομως να παω για καταδρομεις τι πρεπει να κανω?
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2012 ώρα 17:02
Όταν παρουσιαστείς τους το λές και αυτοί κανονίζουν τα υπόλοιπα.
Επιστροφή στην κορυφή
myrmidonas Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 05/Ιανουαρίου/2012
  Παράθεση myrmidonas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2012 ώρα 16:39
Μηπως πρεπει να δωσει αγωνισματα η αφου τον επελεξαν κληρωτο παει χωρις να δωσει;
Επιστροφή στην κορυφή
ΝΙΚΟΣ Α/Β΄ ε.α. Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΝΙΚΟΣ Α/Β΄ ε.α. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2012 ώρα 17:00
Αρχικά αποστάλθηκε από bodybuilder625

Για να καταταγείς στο Στρατό γενικότερα σαν εθελοντής [πρότακτος] θα πρέπει να έχεις κλείσει τα 18 και ημερολογιακά.
Επιστροφή στην κορυφή
giwrgos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση giwrgos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2012 ώρα 17:23
Καλησπερα. Μου ηρθε το χαρτο καταταξης για 1/2 αυλωνα ειδικες δυναμεις. Πεζοναυτης θελω. Το stratologia.gr δεν γραφει ΥΕΑ ενω το χαρτι που ηρθε γραφει. Υπαρχει καποιο προβλημα;
και δευτερον. Εγω δεν θελω να παω ΥΕΑ. Τα χαρτια που ειχα δηλωσει οτι εχω ECDL, αγγλικα κτλ να τα δωσω καλου κακου για καμια θεση γραφεα ή οχι; Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2012 ώρα 20:27
Αρχικά αποστάλθηκε από giwrgos

Καλησπερα. Μου ηρθε το χαρτο καταταξης για 1/2 αυλωνα ειδικες δυναμεις. Πεζοναυτης θελω. Το stratologia.gr δεν γραφει ΥΕΑ ενω το χαρτι που ηρθε γραφει. Υπαρχει καποιο προβλημα;
και δευτερον. Εγω δεν θελω να παω ΥΕΑ. Τα χαρτια που ειχα δηλωσει οτι εχω ECDL, αγγλικα κτλ να τα δωσω καλου κακου για καμια θεση γραφεα ή οχι; Ευχαριστω

Φίλε αν θες να πας γραφέας τράβα αλλού έλεος δηλαδή...
Επιστροφή στην κορυφή
typos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση typos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2012 ώρα 20:43
Φιλε ετσι ειναι κανονικα, το site δε λεει κατι, το χαρτι ειναι πιο πληρες, δεν υπαρχει προβλημα απο εκει.

Οσο για τη θεση γραφειου, δε ξερω τις γραμματικες σου γνωσεις, αλλα σκεψου οτι πανε και αλλοι με πτυχια, μαστερ, διδακτορικα κτλπ συν οτι προτιμουν ατομα μεγαλυτερης ηλικιας ή που εχουν δουλεψει ηδη, συν το οτι υπαρχουν και τα βυσματα και δεν υπαρχουν τοσες πολλες θεσεις για γραφιαδες.

Με λιγα λογια, ειναι θεμα τυχης, αν και θα συμφωνησω με το φιλο απο πανω πως αμα θες θεση σε γραφειο, πηγαινε στο πεζικο, γιατι θεση σε γραφειο ειδικων δυναμεων;
Επιστροφή στην κορυφή
giwrgos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση giwrgos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2012 ώρα 21:26
Ρε σεις αμεσως να με φατε. Ειχα ακουσει οτι οι γραγιαδες ειναι κατι σαν ειδοκοτητα για αυτους με πτυχια. Εννοειτε πως δεν παω για να κα8ομαι. Ασκησεις θελω να κανω. Γιαυτο και παω. Τα χαρτια να τα παρω ή οχι; Επειδη ειχα γραψει οταν πηγα να κοψω αναβολη οτι τα εχω
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2012 ώρα 21:55
Τότε διάλεξε γραφέας η ασκήσεις και τα δύο δεν γίνεται, γι'αυτό πέσαμε να σε φάμε, τα χαρτιά και να μην τα πας δεν θα σου πούνε κάτι
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 44>