Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 41424344>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Ionas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ionas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις
    Αποστολή: 09/Ιουλίου/2018 ώρα 13:04
Καλησπερα παιδες! Οταν ηρθαν σε σας τα κλιμακια στα ΣΥΠΟ/Κεντρα ειχατε περασει τα ιατρικα ετσι; Επισεις περνανε τα κλιμακια και απο Ναυτικο/Αεροπορια; Φιλε Πολίτης18 λογικα αν περασουν απο τριπολη μπορεις να πας. Καποιος φιλος αν μπορει να το επιβεβαιωσει. Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
hellene4 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 26/Αυγούστου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση hellene4 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2018 ώρα 14:10
Καλησπέρα! Στο περιοδεύων είχα δηλώσει πεζικό. Τώρα έκοψα την αναβολή μου και μπαίνω τον Νοέμβριο όμως θέλω να μπω ΛΟΚ. Υπαρχει καποια διαδικασία για να το αλλάξω ή όταν παρουσιαστώ μπορώ να δηλώσω για ειδικές δυναμεις;
Ρωταω επειδη πλεον τα κεντρα καταργηθηκαν
Επιστροφή στην κορυφή
Κατάταξη σε ΕΔ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κατάταξη σε ΕΔ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 10:29
Γεια σας. Έχω πάρει δεύτερη αναβολή 1 χρόνου (πέραν της 10ετούς λόγο σπουδών) για λόγους υγείας. Πλέον είμαι καλά και μπορώ να κόψω την αναβολή αλλά θέλω να υπηρετήσω στις Ειδικές Δυνάμεις.

- Μπορώ να δηλώσω στην στρατολογία οτι θέλω να καταταχθώ στις ΕΔ όταν κόψω την αναβολή;(δηλαδή να παρουσιαστώ Μεγάλο Πεύκο) ή γίνεται μόνο μέσω των κλιμάκιων μετά την κατάταξη στον Ελληνικό Στρατό;

- Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το οτι η αναβολή ηταν για λόγους υγείας; Είχα κάποιες παροδικές αρυθμίες αλλα τώρα είμαι υγειέστατος
Επιστροφή στην κορυφή
king Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση king Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 13:14
Καλημερα, μπαινω φανταρος τον νοεμβρη και θελω να κανω μια ερωτηση. Το τρεξιμο και τις καμψεις τις βγαζω αλλα δεν μπορω να κανω ελξεις. Υπαρχει πιθανοτητα να μπορεσω να καταταχθω στις ειδικες δυναμεις;
Επιστροφή στην κορυφή
νεος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση νεος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 16:47
Παιδια καλησπερα. Θελω να υπηρετησω 35 ΜΚ. Στην parousiasi.army.gr δηλωνω ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ; Και υστρερα απο το κεντρο στην Νεα Περαμο, δηλωνουμε για 35 ΜΚ; Γιατι για την ΕΛΔΥΚ το εχει ξεχωριστα και μας στελνουν σε συγκεκριμενα κετρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Χαος Γενετο Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Χαος Γενετο Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Οκτωβρίου/2018 ώρα 10:29
Ειχα παρει αναβολη 6μηνη για να τελειωσω την σχολη μου απο την επιτροπη αναβολών μεσω ψυχιατρου. Τωρα που κανω διακοπη αναβολης 6 μηνες μετα, ο ψυχιατρος με εβγαλε ι2 ενω του ειχα πει οτι θελω να υπηρετησω Ειδικες Δυναμεις και μου ειπε ζητα επανεξεταση στην μοναδα σου αν θελεις για να σου αλλαξουν το Ι. Εναν μονιμο που ρωτησα μου ειπε ισχυει οτι μπορει να γινει και ενας αλλος μονιμος μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να το κανω απλα λεει να σηκωσω χερι στο κλιμακιο που θα ερθει απο τις ειδικες δυναμεις να περασω αθληματα και μετα θα τα κανονισουν αυτοι. ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΑΠ ΟΛΑ;
Επιστροφή στην κορυφή
ΕΛΛΑΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΕΛΛΑΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2018 ώρα 20:06
Εχω τελειωση το στρατο και θελω να ξανα καταταχθω δε γινετε?
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
  Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Οκτωβρίου/2018 ώρα 00:32
Δεν γινεται οχι! Μονο εαν σε καλεσουν για μετακπαιδευση καποια στιγμη στο μελλον
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Οκτωβρίου/2018 ώρα 19:21
Αρχικά αποστάλθηκε από Neos

Τα κλιμάκια των Ε. Δ. Δεν θα περάσουν από το ΣΥΠΟ, αλλά από τις μονάδες που θα κάνετε την βασική σας εκπαίδευση. Σε εμάς επικράτησε ένα μπάχαλο με αυτό πάντως. Έβαλαν το χλμ να γίνει με τις αρβύλες και έκοψαν αρκετούς που έπιασαν όλα τα όρια και πήραν κάποιους που έπιασαν τα μισά με το ζόρι.

Σοβάρα μιλάς τώρα...

Α ρε Καμμένε ιδού το μεγαλείο σου... Γυρνάς με χιτώνια των ΟΥΚ και έχεις καταντήσει τον σοβαρό στρατό ... Κωλοχανείο
Επιστροφή στην κορυφή
ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Οκτωβρίου/2018 ώρα 19:27
Αρχικά αποστάλθηκε από Neos

Τα κλιμάκια των Ε. Δ. Δεν θα περάσουν από το ΣΥΠΟ, αλλά από τις μονάδες που θα κάνετε την βασική σας εκπαίδευση. Σε εμάς επικράτησε ένα μπάχαλο με αυτό πάντως. Έβαλαν το χλμ να γίνει με τις αρβύλες και έκοψαν αρκετούς που έπιασαν όλα τα όρια και πήραν κάποιους που έπιασαν τα μισά με το ζόρι.

Επίσης, τα κλιμάκια Ειδικών Δυνάμεων έρχονται στα ΣΥΠΟ ή μετά στις μονάδες ρε παιδιά έχουμε μπερδευτεί;

Σε ένα άρθρο που διάβασα λέει οτι ΣΥΠΟ μένεις μόνο 3 μέρες :

Στα Σημεία Υποδοχής Οπλιτών, σύμφωνα με την εφημερίδα «Δημοκρατία», οι νεοσύλλεκτοι θα παραμένουν ως 3 ημέρες για τις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις και για να παραλάβουν ιματισμό και στη συνέχεια θα προωθούνται στις μονάδες για την εκπαίδευσή τους σε όπλα και ειδικότητα και το υπόλοιπο της θητείας τους.
Επιστροφή στην κορυφή
Panosss Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 04/Απριλίου/2016
  Παράθεση Panosss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Οκτωβρίου/2018 ώρα 11:03
Καλησπέρα στην ομάδα. Θα ήθελα να κανω μια ερώτηση και παρακαλώ όποιος ξερει να μου απαντήσει. Στο περιοδεύων δηλωσα πεζικό και τώρα θέλω να πάω αλεξιπτωτα. Υπάρχει δυνατότητα κατα την παρουσίασή μου στο πεζικό να κανω κάποια αίτηση κάτι και να το αλλαξω αυτό;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Ω ξειν', αγγέλλειν Λακεδαιμονίοις ότι τήδε κείμεθα τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι
Επιστροφή στην κορυφή
liakosgr Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 27/Ιανουαρίου/2019
  Παράθεση liakosgr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2019 ώρα 19:03
Καλησπερα ηθελα να ρωτησω αν γινεται την πρωτη μερα που παρουσιαζομαι να διαλεξω ειδικες δυναμεις ενω ειμαι στρατο ξηρας?
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2019 ώρα 19:08
Φυσικά και μπορείς. Σας ρωτούν άλλωστε.
Επιστροφή στην κορυφή
liakosgr Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 27/Ιανουαρίου/2019
  Παράθεση liakosgr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2019 ώρα 19:43
Τελεια σας ευαχριστω πολυ! Με το κινητο τι μπορω να κανω για να μην μου το παρουν; Επισης ειδικες δυναμεις μπορω να το εχω?
Επιστροφή στην κορυφή
ChrisGreekArmy Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 19/Μαρτίου/2019
  Παράθεση ChrisGreekArmy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2019 ώρα 18:54
Γεια σας θέλω να κάνω μια ερώτηση ειδικές δυνάμεις ΛΟΚ πόσο διαρκεί η θητεία;
Επιστροφή στην κορυφή
firm Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση firm Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2019 ώρα 19:16
Σε ολο τον στρατό ξηράς ειναι 9 μήνες.
Επιστροφή στην κορυφή
ChrisGreekArmy Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 19/Μαρτίου/2019
  Παράθεση ChrisGreekArmy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαρτίου/2019 ώρα 16:14
Ευχαριστώ πολύ!!! Για να μπω μεγάλο πεύκο τον Αύγουστο πρέπει να κόψω την αναβολή τρεις μήνες νωρίτερα;
Επιστροφή στην κορυφή
Γκεστ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γκεστ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Απριλίου/2019 ώρα 17:27
Έχω κατανεμηθεί στο Πολ. Ναυτικό και μπαίνω με την Β ΕΣΣΟ αυτό το Μάιο.
Ξερει κανείς αν περνουν κλιμάκια των ΕΔ απο το κέντρο όπως γίνεται στο Πεζικό; Και αν γενικά μπορώ να υπηρετήσεις Ειδικές Δυνάμεις.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 41424344>