Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 424344
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Firm Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Firm Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις
    Αποστολή: 12/Απριλίου/2019 ώρα 18:14
Αρχικά αποστάλθηκε από ChrisGreekArmy

Ευχαριστώ πολύ!!! Για να μπω μεγάλο πεύκο τον Αύγουστο πρέπει να κόψω την αναβολή τρεις μήνες νωρίτερα;
Μέχρι 30 απριλιου.
Επιστροφή στην κορυφή
Guru77 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guru77 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2019 ώρα 14:39
Καλησπερα. Ειμαι υποχρεος με τη Β εσσο για ειδικες δυναμεις. Γνωριζει καποιος επειδη παιρνω ενα χαπι καθημερινα καθε πρωι λογω θυροειδους(υποκλινικος υποθυροειδισμος) αν υπαρχει περιπτωση να κοπω οτι και καλα δεν ειμαι Ι1 που δεχονται οι Ε. Δ ;
Επιστροφή στην κορυφή
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2019 ώρα 15:24
Με το χάπι βγαίνεις εκτός Ειδικών Δυνάμεων.
Επιστροφή στην κορυφή
Guru77 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guru77 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2019 ώρα 16:48
Αρχικά αποστάλθηκε από fsafa

Επειδη ειδα στο φεκ στη κατηγοριοποιηση σωματικης ικανοτητας οτι γραφει υπολειτουργιες η υπερλειτουργιες ενδοκρινολογικων ορμονων ειναι απο Ι1 εως Ι3 δεν υπαρχει πιθανοτητα εγω που απλα ειμαι οριακα πιο πανω απο το οριο και παιρνω το χαπι για να μαι μεσα στα ορια να μπορω να βγω Ι1 ;

Επιστροφή στην κορυφή
fsafas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Απριλίου/2019 ώρα 16:07
Αρχικά αποστάλθηκε από Guru77

Αρχικά αποστάλθηκε από fsafa

Επειδη ειδα στο φεκ στη κατηγοριοποιηση σωματικης ικανοτητας οτι γραφει υπολειτουργιες η υπερλειτουργιες ενδοκρινολογικων ορμονων ειναι απο Ι1 εως Ι3 δεν υπαρχει πιθανοτητα εγω που απλα ειμαι οριακα πιο πανω απο το οριο και παιρνω το χαπι για να μαι μεσα στα ορια να μπορω να βγω Ι1 ;

Πάμε πάλι. Στις Ειδικές Δυνάμεις με χάπι δεν υπηρετείς αυτό ισχύει τόσα χρόνια.
Επιστροφή στην κορυφή
Βασίλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βασίλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαΐου/2019 ώρα 10:43
Καλησπερα σας ,9 μαιου παρουσιαζομαι πεζικο στο σουφλι , κυπρο θελω να παω γνωριζω τις διαδικασιες και ολα απλως εχω προτιμηση 35μκ απο ελδυκ , θελω να ρωτησω σε πιο απο τα 2 θα βρεθω πιο γρηγορα , αν δηλωσω ειδικες δυναμεις για 35 μκ θα με παν κεεδ, η ορκωμοσια στο κεεδ θα αργησει περισσοτερο απο οτι εκει που θα παρουσιαστω ; Επισης η θητεια ειδικες δυναμεις διαρκει περισσοτερο λογω μετεκπαιδευσης η δεν ισχυει αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή
nikos24 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 29/Ιουνίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση nikos24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουλίου/2019 ώρα 08:46
Μια ερωτηση αν ξερει κανεις, υπολογιζα να κοψω αναβολη και να παρουσιαστω το Νοεμβρη αλλα τελικα ειδα οτι με συμφερει καλυτερα να παρουσιαστω φλεβαρη, λογω αλλων υποχρεωσεων (θα δωσω για κατι αλλα πτυχια). Τελικα σκεφτηκα να δηλωσω για 35ΜΚ στην Κυπρο. Θα παρουσιαστει κανενα προβλημα αν παω φεβρουαριο αντι για Νοεμβρη; Μηπως ηταν καλυτερα να παω Νοεμβρη; Επισης, αν δηλωσω για 35ΜΚ και κοπω που με βαζουν μετα, σε πεζικο η σε αλλη μοναδα ειδικων δυναμεων; Γενικα εφοσον ηδη περναω τα αθληματα, τι πιθανοτητες εχουν να με παρουν 35ΜΚ και μηπως αλλαζουν οι πιθανοτητες μου να με παρουν αν παρουσιαστω απο Νοεμβρη, φλεβαρη;
Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Lefteris 2αμαλ Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2019
  Παράθεση Lefteris 2αμαλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουλίου/2019 ώρα 18:24
Εγω θα σου προτεινα να μπεις Νοεμβρη για να προλαβεις και την αδεια των Χριστουγεννων αλλα και του Πασχα. Πρωτα θα περασεις Τα αθληματα στο κεντρο που θα καταταγεις και αν τα περασεις θα παρεις το φυλλο πορειας για τη μοναδα σου μετα. Αφου παρουσιαστεις μετα στη μοναδα σου εκει περα θα περασεις το σχολειο των καταδρομων περιπου 1 μηνα και στο τελος αν βγαλεις την εκπαιδευση θα παρεις και τον μπερε σου. Αν κοπεις απο Ε. Δ (πρωτου παρεις τον πρασινο μπερε ή απλα δεν περασεις θα αθληματα στο κεντρο καταταξης σου πας πεζικο και τους πιο πολλους τους πανε ΕΒΡΟ (ακομα και βυσμα να χεις θα σε φερει το τελευταιο 4μηνο σπιτι σου) .
Επιστροφή στην κορυφή
nikospe Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 08/Ιουνίου/2019
  Παράθεση nikospe Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Αυγούστου/2019 ώρα 14:06
Καλημέρα. Παρουσιάζομαι με την δ εσσο νοεμβρίου(αν και μάλλον θα είναι οκτωβρίου από ότι ακούγεται) και είμαι για πεζικό(ή γενικά στρατό ξηράς τέλος πάντων). Ξέρω ότι τις πρώτες μέρες αφού παρουσιαστείς περνάει κλιμάκιο των ειδικών δυνάμεων που ρωτάει ποιοι θέλουν να πάνε. Αν δηλώσω ξέρετε πότε θα πάω; Ποια είναι η διαδικασία γενικά; Περιμένεις μέχρι την ορκωμωσία και μετά πας μεγάλο πεύκο για εκπαίδευση; Επίσης όταν πας ειδικές δυνάμεις θα διαλέξεις εσύ που θα πας ή θα σε βάλουν όπου να ναι;(Με την προυπόθεση πάντα ότι δεν έχω βύσμα). Γιατί εγώ θέλω για καταδρομείς. Και τέλος ξέρετε αν στις ειδικές δυνάμεις οι άδειες και οι έξοδοι είναι ίδιες με το απλό πεζικό;
Επιστροφή στην κορυφή
ChrisGreekArmy Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 19/Μαρτίου/2019
  Παράθεση ChrisGreekArmy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Αυγούστου/2019 ώρα 23:30
Παιδιά δήλωσα 8μηνη θητεία και δήλωσα και ειδικές δυνάμεις θα μου έρθει το χαρτί για μεγάλο πεύκο η θα με στείλουν αλλού;
Επιστροφή στην κορυφή
nikospe Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση nikospe Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 00:32
Για οσους παρουσιαζονται στο πεζικο, οταν ερθει το κλιμακιο δηλωνεις απλα ειδικες δυναμεις περνας τα αθληματα και μετα την ορκωμωσια πας μεγαλο πευκο οπου περνας εκπαιδευση και παιρνεις τον μπερε και μετα δηλωνεις για ποιο σωμα θες; Ή δηλωνεις κατευθειαν εκει στο πεζικο που θα ερθει το κλιμακιο σε ποι σωμα θες και μετα την ορκωμωσια πας εκει πχ καταδρομεις ή πεζοναυτες οπου παιρνεις το μπερε; Γενικα ποια ειναι η διαδικασια;
Επιστροφή στην κορυφή
The Marine Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 27/Σεπτεμβρίου/2012
  Παράθεση The Marine Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 17:05
Αρχικά αποστάλθηκε από nikospe

Για οσους παρουσιαζονται στο πεζικο, οταν ερθει το κλιμακιο δηλωνεις απλα ειδικες δυναμεις περνας τα αθληματα και μετα την ορκωμωσια πας μεγαλο πευκο οπου περνας εκπαιδευση και παιρνεις τον μπερε και μετα δηλωνεις για ποιο σωμα θες; Ή δηλωνεις κατευθειαν εκει στο πεζικο που θα ερθει το κλιμακιο σε ποι σωμα θες και μετα την ορκωμωσια πας εκει πχ καταδρομεις ή πεζοναυτες οπου παιρνεις το μπερε; Γενικα ποια ειναι η διαδικασια;

Όταν δώσεις αθλήματα δηλώνεις στο κλιμάκιο που θες να πας ακριβώς (ακόμη και την περιοχή πχ καταδρομεας στη δραμα η πεζοναυτης στον αυλωνα κλπ). Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι θα πας εκεί απλά δηλώνεις την επιθυμία σου.
"Θαρσείν Χρή" ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΕΖΟΝΑΥΤΩΝ
Επιστροφή στην κορυφή
nikospe Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση nikospe Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 17:13
Αρχικά αποστάλθηκε από Sailor123

Όταν δώσεις αθλήματα δηλώνεις στο κλιμάκιο που θες να πας ακριβώς (ακόμη και την περιοχή πχ καταδρομεας στη δραμα η πεζοναυτης στον αυλωνα κλπ). Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι θα πας εκεί απλά δηλώνεις την επιθυμία σου.
Και μολις ορκιστεις πας καταδρομεας στη δραμα ή πεζοναυτης στο βολο, κτλ ή πας πρωτα μεγαλο πευκο για ενα διαστημα;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 424344
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.