Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αστυφύλακας vs Αξιωματικός Αστυνομίας

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
expedition Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 15/Ιουλίου/2011
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση expedition Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αστυφύλακας vs Αξιωματικός Αστυνομίας
    Αποστολή: 30/Δεκεμβρίου/2012 ώρα 21:20
Αρχικά αποστάλθηκε από costasss

Και εγώ εχω να πω Ότι : ΄΄ όποιος είναι έξω από τον χορό πολλά τραγούδια ξέρει΄΄
Συμφωνώ απολύτως.
Επιστροφή στην κορυφή
TASOS M. Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 19/Δεκεμβρίου/2012
  Παράθεση TASOS M. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Δεκεμβρίου/2012 ώρα 23:24

Επειδή γίνεται προσπάθεια σύγκρισης Αξιωματικού με Υπαξιωματικό, θέλω να καταθέσω την άποψη μου με την πείρα που δημιουργήθηκε με τα χρόνια και όχι μισθολογικούς αριθμούς.

Μετά από είκοσι οκτώ χρόνια στο Πολεμικό Ναυτικό προερχόμενος από ΣΜΥΝ, προέτρεψα τον γιο μου και το κατάφερε να πάει για Αξιωματικός και είναι τώρα δευτεροετής στη ΣΝΔ.;

Μετά από τόσα χρόνια μπορώ να διαβεβαιώσω ότι η σύγκριση μεταξύ των δυο κατηγόριων είναι άτοπη, και οποίος πιστεύει ότι υπάρχει κοινός τόπος για τις δυο κατηγορίες, ίσως δεν γνωρίζει τα εξωτερικά του κάθε σώματος.

; Ο Αξιωματικός είναι Αξιωματικός και ο Υπαξιωματικός, ας γίνει και Αξιωματικός κάποια στιγμή δεν παύει να είναι ο φτωχός συγγενής και η «λεκανατζού» του συστήματος

Επιστροφή στην κορυφή
costasss Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 24/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση costasss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Δεκεμβρίου/2012 ώρα 00:33
Αρχικά αποστάλθηκε από TASOS M.

Επειδή γίνεται προσπάθεια σύγκρισης Αξιωματικού με Υπαξιωματικό, θέλω να καταθέσω την άποψη μου με την πείρα που δημιουργήθηκε με τα χρόνια και όχι μισθολογικούς αριθμούς.

Μετά από είκοσι οκτώ χρόνια στο Πολεμικό Ναυτικό προερχόμενος από ΣΜΥΝ, προέτρεψα τον γιο μου και το κατάφερε να πάει για Αξιωματικός και είναι τώρα δευτεροετής στη ΣΝΔ.;

Μετά από τόσα χρόνια μπορώ να διαβεβαιώσω ότι η σύγκριση μεταξύ των δυο κατηγόριων είναι άτοπη, και οποίος πιστεύει ότι υπάρχει κοινός τόπος για τις δυο κατηγορίες, ίσως δεν γνωρίζει τα εξωτερικά του κάθε σώματος.

; Ο Αξιωματικός είναι Αξιωματικός και ο Υπαξιωματικός, ας γίνει και Αξιωματικός κάποια στιγμή δεν παύει να είναι ο φτωχός συγγενής και η «λεκανατζού» του συστήματος

Πολύ σωστά συνάδελφε! Αυτό είπα εξαρχής είναι άτοπη η σύγκριση των 2 αυτών κατηγοριών.
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Δεκεμβρίου/2012 ώρα 01:25
Αρχικά αποστάλθηκε από costasss

Πολύ σωστά συνάδελφε! Αυτό είπα εξαρχής είναι άτοπη η σύγκριση των 2 αυτών κατηγοριών.

+1
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
expedition Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 15/Ιουλίου/2011
  Παράθεση expedition Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Δεκεμβρίου/2012 ώρα 04:28
Αρχικά αποστάλθηκε από TASOS M.

Επειδή γνωρίζω πολύ καλά τη ΣΝΔ έτσι είναι ακριβώς.
Επιστροφή στην κορυφή
XristosSar Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 24/Απριλίου/2017
  Παράθεση XristosSar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Νοεμβρίου/2018 ώρα 15:12
Είμαι τρίτη λυκειου και γουστάρω τρελά να μπω στην ΕΚΑΜ. Εχω δυνατότητες να περάσω και αστυφυλάκων και Αξιωματικών αλλά εδώ δημιουργειτε το προβλημα μου. Η μονάδα αστυφύλακες παίρνει πιο πολλους. Από την άλλη αξιωματικούς παίρνει ελάχιστους ως και κανέναν. Αλλά σαν αξιωματικός έχει μέλλον στον σώμα και δεν ξέρω. Εσείς θα προτεινατε αστυφύλακας και κυνηγάω ένα όνειρο που δεν ξέρω αν θα το πετύχω αλλά έχω τις δυνατότητες ή αξιωματικος που το να πετύχω τι ονειρο μου θα είναι αδύνατο αλλά θα έχω κάτι σίγουρο και σταθερό για το μέλλον;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12