Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 789
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Stelios66 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 07/Οκτωβρίου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Stelios66 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Θητεία στην Πολεμική Αεροπορία
    Αποστολή: 07/Οκτωβρίου/2018 ώρα 23:24
Καλησπέρα παιδιά μπαίνω στρατο νοεμβριο και θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις. Πρώτον όσους πάρουν στην αεροπορία θα παρουσιαστουν τριπολη; δεύτερον τα σκουλαρικια επιτρέπονται ; και τριτον εχω δίπλωμα β κατηγοριας ποσες πιθανοτητες έχω για να με βαλουν οδηγό; Συγγνώμη άμα κούρασα.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιαννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιαννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2018 ώρα 20:02
Δεν ισχυει το πρωτο. Είμαι πατέρας ενός παιδιου και δικαιούμαι 9μηνο, ήρθα όμως και Αθήνα για να είμαι κοντά στην οικογένεα
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 01/Σεπτεμβρίου/2018
  Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Οκτωβρίου/2018 ώρα 22:13
Αρχικά αποστάλθηκε από Stelios66

Καλησπέρα παιδιά μπαίνω στρατο νοεμβριο και θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις. Πρώτον όσους πάρουν στην αεροπορία θα παρουσιαστουν τριπολη; Δεύτερον τα σκουλαρικια επιτρέπονται ; Και τριτον εχω δίπλωμα β κατηγοριας ποσες πιθανοτητες έχω για να με βαλουν οδηγό; Συγγνώμη άμα κούρασα.

Ναι, όλοι όσοι πάνε αεροπορία παρουσιάζονται Τρίπολη. Τα σκουλαρίκια δεν επιτρέπονται, θα πρέπει να τα βγάλεις αν έχεις και φαίνονται. Το μόνο κόσμημα που επιτρέπεται είναι η βέρα αν είσαι παντρεμένος και ο σταυρός αρκεί να είναι μέσα απ τη φανέλα. Η ΕΣΣΟ Νοεμβρίου θα είναι μεγάλη όσον αφορά την αεροπορία και φαντάζομαι πολλοί θα δηλώσουν για οδηγοί, δύσκολο να τους πάρουν όλους.
Επιστροφή στην κορυφή
KamiRai Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2018
  Παράθεση KamiRai Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 00:18
Καλησπερα, θελω να ρωτησω κατι σχετικα με τις εξοδους στην αεροπορια. Θα μπω νοεμβρη και φιλος που ειναι αεροπορια απο σεπτεμβρη και ειναι 3 μεσα 5 εξω, αυτες τις 5 δεν παρουσιαζεται καν στο στρατοπεδο, ειναι λες και εχει αδεια οποτε γυρναει σπιτι του κανονικα! Ειναι απλα μεγαλο το βισμα του ή ισχυει τιποτα τετοια στην αεροπορια; Πολυ ακραιο μου ακουγεται
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 09:19
Έτσι είναι στην Αεροπορία. Παλαιότερα ήταν και 2 μέσα 10 έξω. Για τα δε βύσματα μπορεί να πήγαινε και 2 μέσα 15 έξω.

Έχω γνωστό με πτυχίο μετερεολογίας που όταν υπηρετούσε Ρόδο τον πήγαινε 3 μέσα 20 έξω! Ούτε φοιτητική ζωή να είχε!
Επιστροφή στην κορυφή
KamiRai Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2018
  Παράθεση KamiRai Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 14:21
Ναι το ξερω οτι ειναι αρκετες μερες "εξω" αλλα πιστευα πως ειναι οπως στην ξηρα που βγαινεις μεσημερι και μπορεις να πας το επομενο πρωι αν ειναι κοντα το σπιτι σου και κοιμηθεις εκει. Στην αεροπορια δεν χρειαζεται τις μερες της εξοδου να παρουσιαζεσαι στο στρατοπεδο?
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 14:53
Εννοείται ότι είσαι το βράδυ ή το επόμενο πρωΐ στη μονάδα.

Είναι όπως οι μόνιμοι, το πρωΐ Στρατόπεδο για δουλειές και το μεσημέρι κάθεσαι ή βγαίνεις έξω. Δημόσιος υπάλληλος κυριολεκτικά.

Αφού να φανταστείς ο γνωστός μου στη Ρόδο όταν είχε τόσες ημέρες έξοδο πήγαινε και δούλευε σε καφετέρια συγγενή του, και επέστρεφε το βράδυ επειδή δεν είχε δικαίωμα διανυκτέρευσης.
Επιστροφή στην κορυφή
ΡΑΜΠΟ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΡΑΜΠΟ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Νοεμβρίου/2018 ώρα 18:10
Καλησπέρα κύριοι... Σε 15 μέρες μπαίνω αεροπορία και λόγω μεταπτυχιακού ενδιαφέρομαι να μπω σε μια υπηρεσία στην οποία να είμαι έξω το μεσημέρι και διανυκτέρευση.(έχω ακούσει από δω και από εκεί ότι υπάρχουν άλλα θα ήθελα λίγη κατατόπιση αν γνωρίζει κάποιος κάτι) Κάθε πληροφορία δεκτή. Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Νοεμβρίου/2018 ώρα 21:10
Αρχικά αποστάλθηκε από ΡΑΜΠΟ

Καλησπέρα κύριοι... Σε 15 μέρες μπαίνω αεροπορία και λόγω μεταπτυχιακού ενδιαφέρομαι να μπω σε μια υπηρεσία στην οποία να είμαι έξω το μεσημέρι και διανυκτέρευση.(έχω ακούσει από δω και από εκεί ότι υπάρχουν άλλα θα ήθελα λίγη κατατόπιση αν γνωρίζει κάποιος κάτι) Κάθε πληροφορία δεκτή. Ευχαριστώ.

Ενδιαφερεσαι για Αθήνα;
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
ΡΑΜΠΟ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΡΑΜΠΟ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Νοεμβρίου/2018 ώρα 16:39
Ναι
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2018 ώρα 09:35
Αρχικά αποστάλθηκε από ΡΑΜΠΟ

Ναι

Στείλε προσωπικό μήνυμα
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
ΡΑΜΠΟ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΡΑΜΠΟ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2018 ώρα 15:31
Ενω βαζω κανονικα password kai username δεν συνδεομαι. μου βγαζει συνδεθηκατε επιτυχως αλλα δεν συνδεομαι. δεν μου βγαζει πουθενα ονομα χρηστη. θα δοκιμασω παλι σε λιγο. ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 789
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.