Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 02/Μαΐου/2011 ώρα 23:15 από Greek_Army
Αρχικά αποστάλθηκε από akpe

Καλησπερίζω!

Αρχικά να ευχαριστήσω για τις απαντήσεις σας, γλυτώσατε πολύ κόσμο από κόπο και άγχος! Πολύ ορθοστασία από τις 7 μέχρι νωρίς το μεσημέρι, ήλιος, περπάτημα. Να'ναι καλά τα παιδιά που υπηρετούν στο φρουραρχείο και οι ανώτεροί τους που ήταν εξηπηρετικότατοι και μάλιστα καθήσανε μέχρι τις 6+ προκειμένου να υπογράψουν για όλους μας.

Έχοντας ξεμπερδέψει τώρα απο φρουραρχείο, στην στρατολογία αύριο που θα παω τα χαρτιά χρειάζεται να έχω μαζί μου μόνο τα χαρτιά από φρουραρχείο, δηλαδή χαρτί κατάταξης, γνωμάτευση γιατρού, παραπεμπτικό από φρουραρχείο και το χαρτί από το 414;

2. Κάποιος μας έλεγε πως για αναβολή για λόγους υγείας τους ζήτησαν επικυρωμένα αντίγραφα πτυχίου ή πιστοποιητηκού σπουδών (;) και απολυτηρίου λυκείου (!). Κατανοητό αν πρόκειται για κατάταξη, τα ζητάνε μάλιστα για να δικαιολογήσουν αναβολές σπουδών, αλλά για νεα αναβολή μάλλον σε ράδιο αρβύλα μου κάνει...

1. Επίσης, οι αναβολές περνάνε από επιτροπή;

1. Φυσικά περνάς από επιτροπή αλλιώς δεν παίρνεις αναβολή το χαρτί από το 414 δεν μετράει. Ο γιατρός εκεί απλά έγραψε την γνωματευσή του και σου έβγαλε μια ένδειξη, τώρα δεν ξέρω τι σου είπανε στην στρατολογία αλλά νομίζω ότι δεν χρειάζεται να πας εκεί. Αλλά μόνο από την επιτροπή απαλλαγών. Μα καλά στο 414 δεν σου είπανε ότι πρέπει να περάσεις από επιτροπή;

2. Φυσικά και είναι ράδιο αρβύλα που κολλάνε αυτά τα έγγραφα;