Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Πως μπορώ να γίνω πιλότος

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Πως μπορώ να γίνω πιλότος
Αποστολή: 27/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 16:40 από Titis
Αρχικά αποστάλθηκε από ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΙ

Γεια σας ειμαι η μαρια και ειμαι μαθητρια λυκειου. Πρωτη φορα μπαινω στο φορουμ και θα ηθελα πολυ να με βοηθησετε με μια απορια που εχω και που με απασχολει πολυ. Οπως καταλαβαινετε θελω να γινω πιλοτος. Του χρονου θα πρεπει να διαλεξω σε ποια κατευθηνση να παω. Θετικη η θεωρητικη. Το επαγγελμα απαιτει λογικα θετικη κατευθηνση αλλα δεν ειμαι καθολου καλη σε αυτα τα μαθηματα οπως στα φιλολογικα. Ξερω ομως τις βασικες και απαραιτητες γνωσεισ... Θα πρεπει να παω οπωσδηποτε στην θετικη κατευθηνση; Θα υπαρξει προβλημα για το σε ποια σχολη θα πρεπει να μπω εαν ακολουθησω θεωρητικη; Θα το εκτιμουσα παρα πολυ εαν απαντησετε στην απορεια μου. Σας ευχαριστω πολυ.
Αν εννοείς πολεμική αεροπορία θα σου πρότεινα να πας τεχνολογική κατεύθυνση γιατί έχει πιο ευκολα μαθηματα και λιγότερο δίαβασμα οπότε θα πιάσεις την Ικάρων ευκολότερα. Αλλά αν δεν είσαι αρκετά καλή στα μαθηματικά και στην φυσική δεν έχεις πολλές ελπίδες γιατί το επίπεδο είναι πολύ υψηλό και είναι μαθήματα βαρήτητας για τον πεδίο της σχολής Ικάρων. Τα υπόλοιπα μαθήματα της τεχνολογικής είναι πολύ ευκολότερα.