Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου
Αποστολή: 03/Ιουλίου/2018 ώρα 12:06 από cfm
Λοιπον εκανα την διαδικασια παλι σημερα για την 2η ετησια αναβολη, οποτε γραφω εδω για οποιον εχει αποριες:
εφτασα στο φρουραρχειο 9μιση η ωρα (που ειναι αργα, διοτι μεχρι να πας στο ρουφ μετα, θα βρεις εκει μεγαλη ουρα) με τα χαρτια μου (χαρτι γιατρου, ταυτοτητα, σημειωμα καταταξης).
ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ειναι οτι εχουν μεταφερει πλεον το 414 ακριβως μεσα στο Φρουραρχειο, οποτε δεν χρειαζεται να τρεξεις μεχρι Πεντελη και να ξανακατεβεις Φρουραρχειο (εχουν βαλει κατι λυομενα παραδιπλα ακριβως απο το κτιριο, που ειναι οι ''γιατροι'' του 414). Πας πρωτα στο πρωτο κτιριο που λες τι θες, σου δινουν ενα χαρτι, βγαινεις, πας διπλα στο λυομενο, και μετα τα ξαναφερνεις στο κεντρικο κτιριο.
Οποτε μεσα σε ενα τεταρτο ειχα ξεμπερδεψει και εφυγα με τα χαρτια για Ρουφ. Τετοια ωρα που πηγα βεβαια, Βρηκα σχετικα ουρα (περιμενα κανα 20λεπτο) εδωσα τα χαρτια, εγραψα την δηλωση, μου ειπαν σε ενα μηνα οτι θα μου εχει ερθει συστημενο σπιτι για να περασω απο την (τυπικη) επιτροπη αναβολων-απαλλαγων και ξεμπερδεψα.
Μια εντελως γραφειοκρατικη διαδικασια για αλλη μια φορα, οποτε μην αγχωνεται κανεις.
Το μονο που χρειαζεστε ειναι να εχετε τη διαγνωση του γιατρου, ειτε απο δημοσιο νοσοκομειο, ειτε ιδιωτη (εγω απο ιδιωτη ειχα, δεν μου ειπε κανεις τιποτα) και να ξεκινησετε οσο νωριτερα μπορειτε (οχι οτι καιγεται ο κοσμος, και εγω 9μιση η ωρα τα εκανα, αλλα αμα ειχα παει νωριτερα θα γλυτωνα χρονο απο την ουρα στο Ρουφ και απο την κινηση).