Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Απάντηση: Λιμενικό σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)
Όνομα:

Μήνυμα:

Emoticons
συνέχεια...
   Ενεργοποίηση Κωδικοί Forum για να διαμορφώσετε το μήνυμα
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.

Μήνυμα
Θέμα: Λιμενικό σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)
Αποστολή: 07/Αυγούστου/2009 ώρα 13:05 από D.S.
Αρχικά αποστάλθηκε από Δ. Υ. Κ

Αδερφε μου για να μπεις στην Ομαδα Ειδικων Αποστολων του Λ/Σ πρεπει να βγει σχετικη προκυρηξη που να ζηταει Λιμενοφυλακες. Υπαρχει μια ειδικη κατηγορια στην οποια παιρνουν ατομα που εχουν τελειωσει Ειδικες Δυναμεις. Δηλωνεις και κανεις εκει τα χαρτια σου και ακολουθεις τις υπολοιπες δοκιμασιες οταν αυτες οριστουν απο το Υπουργειο Εμπορικης Ναυτιλιας.

Οσο για τα παραπανω πτυχια που αναφερεις δυστυχως για την εισαγωγη σου στο σωμα δεν παιζουν ιδιαιτερο ρολο. Οταν και ΑΝ μπεις ομως μπορεις να τα καταθεσεις και αυτοι τα λαμβανουν υποψην για ενδεχομενες καλυψεις οργανικων θεσεων (οπως πλωτα μεσα κ. Λπ, αναφερομαι στο διπλωμα ταχυπλοου σκαφους.)

Αυτα!
Να 'σαι καλά βρε Δ. Υ. Κ.
Έχω τόσες μέρες που περιμένω μια απάντηση από την πρώτη φορά που έθεσα αυτά τα ερωτήματα!
Τώρα μάλιστα!
Να ξέρω που βαδίζω!
Ξέρω ότι υπάρχει αυτή η ειδική κατηγορία στην προκύρηξη των λιμενοφυλάκων!
Απλά δεν ήξερα τίποτα για τα υπολοιπα που ρώτησα!
Αλήθεια! Αν πάω αμφίβιος στις Ειδ. Δυν. Λες να μετράει κάτι παραπάνω "γι' αυτούς" ώστε να μπω σε αυτήν την ομάδα;
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου Στο μήνυμά μου!