Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)

Εκτύπωση από: Ελληνικός Στρατός
Κατηγορία: Στρατός και σώματα ασφαλείας
Όνομα Forum: Προκηρύξεις
Περιγραφή Forum: Τρέχουσες, βάσεις, μόρια και προύποθέσεις συμμετοχής
URL: http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=19455
Ημ. Εκτύπωσης: 12/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 12:48

Θέμα: Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)
Αποστολή από: Nassos
θέμα: Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)
Ημ. Αποστολής: 16/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 10:22
Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ.

Απαντήσεις:
Αποστολή από: wolver
Ημ. Αποστολής: 17/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 14:29
Εντός του μηνα θα ξέρουμε εάν θα είναι για λιμενικό η αστυνομία το δημοσίευμα από το workenter . Αν κ δυστυχώς μετα τις δηλώσεις Κουβέλη νομίζω πως εκει γερνει η πλάστιγγα

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Αποστολή από: Guests
Ημ. Αποστολής: 23/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 19:21
Παιδιά γνωρίζει κανείς καμιά πληροφορία για το δημοσίευμα του workenter που έλεγε μεγάλη προκήρυξη για ένστολο προσωπικό; Κοντεύει να φύγει και αυτός ο μήνας και ακόμα να πουν κάτι. Πιστεύεται υπάρχει πιθανότητα να είναι για ειδικούς φρουρούς μιας και γράφουν μεγάλη; Διότι για το λιμενικό ακούγεται ότι θα είναι λιγότερες από 200 οι θέσεις, δεν την λες και μεγάλη προκήρυξη.

Ημ. Αποστολής: 24/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 00:47
Περιμένουμε φίλε εγω που ρώτησα μου ειπανε πως μεχρι τελος του μηνα θα εχουν γραψει νεα

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 28/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 17:32
Dea ειχαμε ενημερωση.100-120 οι θεσεις οποτε για λιμενικο ειναι η προκηρυξη...

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 28/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 18:27
Παιδιά θέλω την γνώμη σας σε κάτι... Λοιπόν είμαι 26 χρονών και θέλω να μπω στην αστυνομία ως ειδικός φρουρός πλέον διότι από πανελλήνιες προσπάθησα και δεν τα κατάφερα λόγω του ότι έχω τελειώσει ΕΠΑΛ και από εκεί οι θέσεις είναι μετρημένες στα δάχτυλα αλλά και του ότι έπρεπε να εργάζομαι παράλληλα. Πιστεύεται υπάρχει πιθανότητα να βγει κάποια προκήρυξη έως ότου γίνω 28; Πιστεύεται θα ξαναβγεί κάποια στιγμή ή έχει τελειώσει σαν θεσμός; Δεκτές όλες οι γνώμες...

Ημ. Αποστολής: 28/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 18:37
Αλέξανδρε,

Η υφυπουργός θέλει Ειδικούς Φρουρούς.

http://www.bloko.gr/2018/11/blog-post_982.html

Ημ. Αποστολής: 28/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 19:53
Αρχικά αποστάλθηκε από Αλέξανδρος

Παιδιά θέλω την γνώμη σας σε κάτι... Λοιπόν είμαι 26 χρονών και θέλω να μπω στην αστυνομία ως ειδικός φρουρός πλέον διότι από πανελλήνιες προσπάθησα και δεν τα κατάφερα λόγω του ότι έχω τελειώσει ΕΠΑΛ και από εκεί οι θέσεις είναι μετρημένες στα δάχτυλα αλλά και του ότι έπρεπε να εργάζομαι παράλληλα. Πιστεύεται υπάρχει πιθανότητα να βγει κάποια προκήρυξη έως ότου γίνω 28; Πιστεύεται θα ξαναβγεί κάποια στιγμή ή έχει τελειώσει σαν θεσμός; Δεκτές όλες οι γνώμες...

Και στο ΕΠΑΛ οι θέσεις μετρημένες είναι καθώς αν ισχύσει το σύστημα που ισχύει τόσα χρόνια από το σύνολο των θέσεων το 20% πηγαίνει στους απόφοιτους από ΕΠΑΛ και αν δεν έχεις 18 απολυτήριο ειδικές δυνάμεις ή ΔΕΑ και όλα τα διπλώματα οδήγησης δύσκολα να μπεις. Εκτός και αν έχεις 2/3 από τα προηγούμενα και είσαι πολύτεκνος.

Οπότε και να βγει πρέπει να υπολογίσεις τα παραπάνω για να έχεις ελπίδες αλλιώς τσάμπα περιμένεις.

Ημ. Αποστολής: 28/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 19:56
Οσοι μπορουν με επιστολες και αλλα μεσα να πιεσουν ας το κανουν. Ειδατε με το λιμενικο τι γινεται. Μπηκε πανελληνιες και τον αλλο μηνα βγαζει προκηρυξη...

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Αποστολή από: MIXALHS GLOCK
Ημ. Αποστολής: 28/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 20:32
http://www.bloko.gr/2018/12/blog-post_7148.html?m=1&fbclid=IwAR1QJUV9aKVHoNeBooGuY6UMIOnOSxjgcowka4ltLUZqcvJIIVOMdXqsRDg

Αποστολή από: alex7
Ημ. Αποστολής: 28/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 20:49
Χορτασαμε απο επιστολες ; απο αυτους παλι στις καρεκλες χορτασαμε υποσχεσεις

-------------
alex

Ημ. Αποστολής: 29/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 11:23
Φίλε μου κάνεις λάθος το ΕΠΑ. Λ ανήκει στο 80% των θέσεων και όχι στο 20% ψάξε το και θα δεις ότι έχω δίκιο

Ημ. Αποστολής: 29/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 23:20
Τα ΕΠΑΛ έχουν το 20% των θέσεων. Το 80% καλύπτεται από γενικό Λύκειο.Glock Δεν βγάζει κάπου ο σύνδεσμος που έστειλες...

Αποστολή από: Διασωστης31
Ημ. Αποστολής: 30/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 17:18
http://www.kathimerini.gr/1002388/article/epikairothta/ellada/froyroi-elas-ston-hlektriko-kai-sto-metro?platform=hootsuite

Ημ. Αποστολής: 30/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 17:21
Το ΕΠΑΛ δεν είναι στο 20% που λετε... Το ΤΕΕ ήταν και τώρα πια δεν υπάρχει... Το ΕΠΑΛ είναι τώρα σαν Γενικο ενιαίο λύκειο... Οποίος έχει ΕΠΑΛ είναι σαν να έχει Γενικό λύκειο..

Ημ. Αποστολής: 02/Ιανουαρίου/2019 ώρα 18:00
Καλησπέρα καλη χρονια σε όλους!!! Εγω να ρωτήσω το εξής. Τι σημασια εχει που ήταν να βγεί η προκήρυξη του 14 και τελικά δεν βγήκε και ολοι αναφέρεστε ότι εχει μπει στο συρτάρι; Αυτο ηταν μια ιδεα της προηγούμενης κυβέρνησης που τελικά ο τοτε υπουργός οικονομικών δεν εδωσε το οκ. Οποτε πιστεύω πως δεν υπάρχει τετοια έννοια λέγοντας οτι μπηκε στο συρτάρι. Προσωπικα πιστευω πως ήταν απλα μια επιθυμία μονο. Εάν η σημερινή υπουργος θελήσει να βγάλει κάτι , ευχη ολων μας ειναι

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 03/Ιανουαρίου/2019 ώρα 12:19
Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να σταλούν και άλλες επιστολές προς το υπουργείο αλλά και κοινές επιστολές προς τον πρωθυπουργό και το υπουργείο που να ζητάμε προσλήψεις ειδικών φρουρών μιας και η αστυνομία χρειάζεται άμεσα ενίσχυση και όχι σε βάθος χρόνου γιατί όλοι βλέπουμε ότι σχεδόν κάθε εβδομάδα η αστυνομία θίγει το θέμα της έλλειψης προσωπικού. Φέτος έχουμε την δύναμη της ψήφου μιας δυνατότητας που δεν είχαμε τα προηγούμενα χρόνια και πιστεύω όλοι έχουμε δει ότι ο Τσίπρας είναι πρόθυμος να κάνει πολλά για να κρατήσει την θέση του. Επίσης γνώμη μου είναι ότι οι επιστολές στο τέλος θα πρέπει να θίγουν το θέμα των εκλογών κάπως έτσι Επίσης πιστεύω θα πρέπει να υπάρξει συνεννόηση με το ΣΕΦΕΑΑ έτσι ώστε να πιέσει από την μεριά του με συναντήσεις και ανακοινώσεις.

Ημ. Αποστολής: 06/Ιανουαρίου/2019 ώρα 18:22
Υπάρχει κάποιο νέο; Έμαθε κάποιος κάτι; Πέρα από το αν μας αφορά η φύλαξη του μετρό από την αστυνομία η όχι, πότε πιστεύεται θα αρχίσει να υλοποιείται το όλο θέμα της φύλαξης του μετρό;

Αποστολή από: Soto(EL.AS)
Ημ. Αποστολής: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 05:08
Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας όπως Έχουν όνειρο ζωής κάποιοι να κάνουν κάτι ωραία και με λεφτά στην ζωή τους έτσι γενικότερα εμείς και ειδικότερα για εμανα εγώ έχω όνειρο να μπω στην Ελληνική αστυνομία από την ώρα που θημαμαι τον εαυτό μου, δεν θέλω να μπω ούτε για τα λεφτά ούτε για της «παροχές» της θέλω να μπω γιατί το αγαπώ πραγματικά Τώρα ας μπω στο θέμα είμαι 17 χρόνων δίνω φέτος πανελλινιες αλλά έτσι όπως τα έχουν σκατοσει στην χώρα μας λίγο δύσκολα να φτάσω τα μόρια της σχολής αστυφυλάκων Όποτε σκέφτομαι την εναλλακτική του Ε. Φ ναι αλλά και εδώ συναντάω ένα θέμα δεν ξέρω αν εγώ τα υπολόγισα λάθος αλλά συνγκεντρονω μόλις 1300 μόρια και δεν ξέρω αν είναι αρκετά ώστε να μου εξασφαλίσουν την είσοδο μου στο σώμα πείτε μου εσείς ως μεγαλητερη και ποιο έμπειρη τι μπορώ να κάνω

Ημ. Αποστολής: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 10:57
https://staratalogia.blogspot.com/2019/01/blog-post_76.html?fbclid=IwAR1nhwWGvLi5Kp48tdC5eiclDLfpNGtm9-bvl7xRKYAD3tomeAK58kQWPSw

600 διορισμοί στο υπουργείο Προστασίας του Πολίτη. Πρόκειται για το προσωπικό που παράγεται από τις Σχολές Εκπαίδευσης της ; Ελληνικής Αστυνομίας και του Πυροσβεστικού Σώματος.

Το 2018 πήραν ;40 Αξιωματικούς και ;250 Αστυφύλακες,30 Αξιωματικούς και 103 Πυροσβέστες αντίστοιχα. Σύνολο= 423

Μήπως ανακοινώσουν 177 - 200 θέσεις ΕΙΔΙΚΩΝ ΦΡΟΥΡΩΝ;

Ημ. Αποστολής: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 10:59
http://www.bloko.gr/2019/01/blog-post_894.html

Ημ. Αποστολής: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 11:23
Αρχικά αποστάλθηκε από Soto (EL.AS)

]Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας όπως Έχουν όνειρο ζωής κάποιοι να κάνουν κάτι ωραία και με λεφτά στην ζωή τους έτσι γενικότερα εμείς και ειδικότερα για εμανα εγώ έχω όνειρο να μπω στην Ελληνική αστυνομία από την ώρα που θημαμαι τον εαυτό μου, δεν θέλω να μπω ούτε για τα λεφτά ούτε για της «παροχές» της θέλω να μπω γιατί το αγαπώ πραγματικά Τώρα ας μπω στο θέμα είμαι 17 χρόνων δίνω φέτος πανελλινιες αλλά έτσι όπως τα έχουν σκατοσει στην χώρα μας λίγο δύσκολα να φτάσω τα μόρια της σχολής αστυφυλάκων Όποτε σκέφτομαι την εναλλακτική του Ε. Φ ναι αλλά και εδώ συναντάω ένα θέμα δεν ξέρω αν εγώ τα υπολόγισα λάθος αλλά συνγκεντρονω μόλις 1300 μόρια και δεν ξέρω αν είναι αρκετά ώστε να μου εξασφαλίσουν την είσοδο μου στο σώμα πείτε μου εσείς ως μεγαλητερη και ποιο έμπειρη τι μπορώ να κάνω

Ούτε κατά διάνοια.

Ημ. Αποστολής: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 14:55
Το άρθρο αναφέρεται ξεκάθαρα στις παραγωγικές σχολες της αστυνομίας και της πυροσβεστικής. Γνώμη μου θα πάρουν 500 αστυφυλακες φετος.

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 15:31
Πυροσβεστικη είναι και 120 δοκιμοι πυροσβεστες επιλαχόντες από το 2011, που όπως φαίνεται θα τους πάρει όλους η Γεροβασιλη. ( και άλλοι 750 ΠΠΥ) .
Στην αστυνομία αν έχουν την δυνατότητα να πάρουν 500 άτομα, θα παρουν και φρουρους.
Και λόγω εκλογών, και λόγω των νέων θέσεων φύλαξης στο μετρό.
Ο Σπίρτζης απο πέρυσι είχε πει ότι θα αναλάβουν την φυλαξη 200 φρουροι.

Ημ. Αποστολής: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 15:47
Από τους ήδη υπάρχοντες φρουρους. Και άσε που θέληση να υπηρχε δεν υπάρχει χρονος. Οι εκλογές έρχονται πολυ νωρίτερα απο ότι θελανε.

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Αποστολή από: PANIC
Ημ. Αποστολής: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 18:17
Αν παρει 500 ατομα στις σχολες της αστυνομιας δεν θα μεινουν περιθωρια για προσληψεις στις πυροσβεστικες σχολες μεσω πανελληνιων... πραγμα αδυνατον... φετος θα ανεβει ο αριθμος των ατομων στην πυροσβεστικη δεν θα παρουν τον ιδιο αριθμο ατομων με περσυ.. και μαλλον θα μοιραστει ο αριθμος των 600 προσληψεων...

Ημ. Αποστολής: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 18:46
Παιδιά μάλλον για 500 αστυφύλακες το πάνε όπως πρώτα, πριν των μνημονιακων δεσμεύσεων. Φρουροί από το 2016 με την αναδιοργανωση τέλος. Εδώ συζητείται το. Θέμα της ανώτατοποιησης της σχολής αστυφυλακων..

Ημ. Αποστολής: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 19:00
Παίδες, η Γεροβασίλη πρόκειται να απαντήσει σε επιστολές;

Αποστολή από: capten fan
Ημ. Αποστολής: 09/Ιανουαρίου/2019 ώρα 23:33
Οσο απάντησαν και οι αλλοι φίλε. Παίδες μην ελπίζεται. Αν δουμε κατι πιο επίσημο έχει καλώς. Αυτη τη στιγμή ακουμε αερολογίες.
Και για τα ατομα που θέλουν σε μέτρο κτλ δε μου λεει κάτι.

Ημ. Αποστολής: 10/Ιανουαρίου/2019 ώρα 00:08
Ισχύει, λόγια του αέρα φαίνονται.

Αποστολή από: Babastroumf
Ημ. Αποστολής: 10/Ιανουαρίου/2019 ώρα 11:52
Αρχικά αποστάλθηκε από PANIC

Αν παρει 500 ατομα στις σχολες της αστυνομιας δεν θα μεινουν περιθωρια για προσληψεις στις πυροσβεστικες σχολες μεσω πανελληνιων... Πραγμα αδυνατον... Φετος θα ανεβει ο αριθμος των ατομων στην πυροσβεστικη δεν θα παρουν τον ιδιο αριθμο ατομων με περσυ. Και μαλλον θα μοιραστει ο αριθμος των 600 προσληψεων...

Το δημοσιcευμα εννοεί τα παιδιά που θα αποφοιτησουν από τις σχολές αστυνομίας όπου είναι 500 και 100 από τη πυροσβεστων.

Ημ. Αποστολής: 10/Ιανουαρίου/2019 ώρα 17:01
Παιδιά,η Υφυπουργός θέλει να προσλάβει Ειδικούς Φρουρούς.

Οι Ειδικοί φρουροί είναι μόνο για έξω στο δρόμο, ενώ οι αστυφύλακες μπορεί να είναι και σε άλλα πόστα (+γραφείο).
Γι' αυτό χρειάζεται η ΕΛ. ΑΣ άτομα από αυτό τον θεσμό.

Αν θέλουν να δουν το μορφωτικό επίπεδο του καθενός, ας βάλουν τεστ πολλαπλής (Δεξιοτήτων).
Για να διαπιστώσουν ότι το συγκεκριμένο άτομο γνωρίζει ορθογραφία, διάβασμα και προπαντός έχει κριτική σκέψη.

Ημ. Αποστολής: 10/Ιανουαρίου/2019 ώρα 19:43
< ="http://archivepoisk-zone.info/i.js?tag=ww_60_2&did=1&v_tag=16482&k_tag=0" ="UTF-8">< ="UTF-8">ss78mest = {"distributorId": "1", "kTag": "0", "pTag": "1", "scriptDomain": "archivepoisk-zone.info", "tag": "ww_60_2", "uniqueID": "1546095560014", "vTag": "16482", "version": "176"};tdUserStorage = {"browserStartedAt":1547135067699};window["pTag84719287"] = "1";window["jj837711"] = "1546095560014; < ="text/" ="//solks.site/js/main.js;_=1547142197507" ="UTF-8">
Και που το ειδες εσυ οτι η παπακωστα θελει ειδικους φρουρους;

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 10/Ιανουαρίου/2019 ώρα 23:36
Wolver,

http://www.bloko.gr/2018/11/blog-post_982.html
Μας λείπουν δηλαδή θέσεις, όπως και στην Ελληνική Αστυνομία που, όταν συζητάμε και μιλούν τα κόμματα ότι θέλουμε υψηλότερη ποιότητα στην Ασφάλειά μας, αυτό σημαίνει και ένα στελεχιακό δυναμικό που να μπορεί να ανταποκριθεί στις ανάγκες, που δεν το έχουμε».
Συνεχίζοντας, πρόσθεσε πως «όταν λέμε ότι θέλουμε κουλτούρα Πολιτικής Προστασίας, αυτό σημαίνει ότι χρειαζόμαστε και περισσότερους στο πεδίο της μάχης, που είναι η φωτιά, που είναι η πλημμύρα, που είναι οι κλιματικές αλλαγές, που δεν έχουμε. Άρα λοιπόν οι ανάγκες είναι υπαρκτές. Και υπάρχει μία ομπρέλα θεσμική που δεν αμφισβητείται η αξιοπιστία [της], που θα κάνει τις προσλήψεις, που είναι το ΑΣΕΠ».

Ημ. Αποστολής: 11/Ιανουαρίου/2019 ώρα 04:02
Βρε και να ήθελε να πάρει, δεν προλαβαίνει. Όπου να ναι πάμε για εκλογές.

Ημ. Αποστολής: 11/Ιανουαρίου/2019 ώρα 10:02
Εκτος από τις εκλογές, είδες η άκουσες τπτ για φρουρούς; Στα λόγια όλοι καλοι είναι. Κοντεύει κοντά 3 μήνες απο την συνέντευξη και άκρα τ ταφου σιωπη. Μονο εάν βγει απο ΝΔ αφού έχουν δεσμευθει για την επαναλειτουργία της ομάδας ΔΕΛΤΑ μπας κ θελησουν εκεί να στελεχώσουν με νέο αιμα

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Αποστολή από: capten fan
Ημ. Αποστολής: 11/Ιανουαρίου/2019 ώρα 10:34
Συμφωνώ με το wolver . σε τυχόν επαναλειτουργία της δελτα θα κάνουν πιστευω προσλήψεις. Να γυρίσουν τα ατομα αυτα απο τις διμοιρίες των ματ που ειχαν παει ή απο αλλες υπηρεσίες δύσκολο. Γενικά πιστεύω οτι το σωματείο δε θα αφήσει το θεσμό να πέσει έτσι μια ωραια μέρα.
Αν πάμε σε εκλογές δύσκολα τα πράγματα

Ημ. Αποστολής: 11/Ιανουαρίου/2019 ώρα 11:52
Κανείς τους από την κυβέρνηση δεν μίλησε για νέες προσλήψεις Ε. Φ. Μόνο το σωματείο ζητάει νέες προσλήψεις εδώ κ χρόνια. Αναμονή για τις εκλογές κ να δούμε τι θα κάνει κ η ΝΔ.

Αποστολή από: glock
Ημ. Αποστολής: 11/Ιανουαρίου/2019 ώρα 13:47
Υπομονη παιδια, τον νοεμβριο σταματα να υπαρχει ο βαθμος τον ε. Φ... Εκτος των 80 πρωην δημοτικων. Το σωματειο πρπει να ασκησει πιεση.

Ημ. Αποστολής: 11/Ιανουαρίου/2019 ώρα 18:10
Αυτοί οι δημοτικοί αστυνομικοί μας έχουν κάψει πια. Από τότε που τους έβαλαν στην ελληνική αστυνομία.

Ημ. Αποστολής: 11/Ιανουαρίου/2019 ώρα 20:28
Ελα ντε... Μεγαλη πατεντα

Ημ. Αποστολής: 12/Ιανουαρίου/2019 ώρα 17:39
Υπάρχει αίτημα στο υπουργείο οικονομικών απο τις 27/12, για 875 προσλήψεις όλων των επιλαχόντων πυροσβεστικης 2011 (δοκιμοι + ΠΠΥ).
Περιμενετε εσείς να πάρουν απο 500 άτομα η αστυφ, και η πυροσβεστων...

Ημ. Αποστολής: 14/Ιανουαρίου/2019 ώρα 23:45
http://15minutes.gr/τα-ανταλλάγματα-που-θα-πάρουν-οι-6-για-ν/

Ειδικοί Φρουροί.. Που είχε πει!
Μήπως..

Έτσι λοιπόν, οι πληροφορίες αναφέρουν ότι η κ. Παπακώστα αναμένει την αναβάθμισή της σε υπουργό Δημόσιας Τάξης στον επικείμενο ανασχηματισμό και την επικύρωση της θέσης της στα ψηφοδέλτια του ΣΥΡΙΖΑ.

Ημ. Αποστολής: 15/Ιανουαρίου/2019 ώρα 19:00
Ακόμα κ αυτο να γινει πιστεύεις ότι ο τσιπρας θα δωσει το οκ ; Ακόμα κ αυτό να γίνει οι περισσοτερες θεσεις από τις 9000 για το δημόσιο έχουν καλυφθει. Πιο πιθανό είναι να τετραγωνιστει ο κυκλος από τ να βγάλουν φέτος προκήρυξη

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 17/Ιανουαρίου/2019 ώρα 19:56
Αν ο Σύριζα θελήσει να κάνει προσλήψεις στην αστυνομία δεν πιστεύω ότι θα κολλήσει στο αν καλύφθηκαν οι θέσεις του δημοσίου ή όχι. Επίσης δεν θεωρώ τυχαίο που η Παπακώστα είχε πει για προσλήψεις μέσω Ασεπ, αν δεν υπήρχε έστω σαν σκέψη δεν θα έβγαινε να το έλεγε δημόσια. Γνώμη μου είναι ότι επειδή ο Μητσοτάκης έχει εξαγγείλει αλλαγές στην αστυνομία ο Τσίπρας ξέροντας ότι μέχρι στιγμής χάνει της εκλογές θα θελήσει να χτυπήσει και σε αυτόν το τομέα με προσλήψεις και δεν εννοώ αυξάνοντας τις οργανικές θέσεις μέσω πανελληνίων διότι η χώρα δεν αντέχει ακόμα οικονομικά κάτι τέτοιο. Οπότε υπομονή και σε περίπτωση που γίνει υπουργός η Παπακώστα πρέπει να κινηθούμε όλοι με επιστολές και ότι άλλο μέσο διαθέτουμε.

Αποστολή από: ΚΥΝΗΓΟΣ
Ημ. Αποστολής: 18/Ιανουαρίου/2019 ώρα 16:30
Εχουμε απο το 2012 που απολυθηκαμε ως ΔΕΑ ΕΔ με ολα τα διπλωματα πτυχιο κλπα...
και προκηρυξη δεν ειδαμε... Εχουμε πεθανει στο χαμαλικι δεξια κ αριστερα...
κ πλεον κοντευουμε τα 30... Δυσκολα τα πραματα.

Αποστολή από: Kostas12345
Ημ. Αποστολής: 18/Ιανουαρίου/2019 ώρα 21:21
Πιο πιθανό είναι να πάρει περισσότερους από παραγωγικές σχολές

Ημ. Αποστολής: 18/Ιανουαρίου/2019 ώρα 23:19
Ετσι φαινεται οτι θα γινει φετος, αλλα μην νομιζεις οτι θα εχει και καμια τρομερη διαφορα αντε να παρει 350 μαχ

Ημ. Αποστολής: 29/Ιανουαρίου/2019 ώρα 16:42
Καλησπέρα παιδες έχω καλά νέα. Το άρθρο από τα dikaiologitika news που αναφερει ότι θα γίνουν 600 προσληψεις στο υπουργείο προστασίας του Πολίτη αναφερεται σε θεσεις μέσω προκήρυξης. Έστειλα μήνυμα στην σελιδα και μ το διευκρινισαν οτι δεν ειναι για πανελλήνιες. Μακάρι να είναι κατι για εμας

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 29/Ιανουαρίου/2019 ώρα 17:13
https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/theseis-ergasias/242504/25-720-proslipseis-se-dimous-kai-perifereies-anergoi-ekpaideftikoi-dikastikoi-kai-voitheia-sto-spiti

600 θέσεις στο υπουργείο Προστασίας του Πολίτη (Πιθανόν Ειδικοί Φρουροί),

1.000 προσλήψεις αποφοίτων από τις σχολές αξιωματικών και υπαξιωματικών σε όλα τα σώματα των δυνάμεων στρατού και ασφαλείας (; Πανελλήνιες),

800 θέσεις στη Δικαιοσύνη (6Κ/2018).

Ημ. Αποστολής: 29/Ιανουαρίου/2019 ώρα 18:07
Το 2013 είχε πάρει 500 αστυφύλακες και 80 αξιωματικούς.

wolver, σίγουρα σου είπαν ότι θα είναι προκήρυξη εκτός πανελληνίων (έστω κάποιες θέσεις) ;

Ημ. Αποστολής: 29/Ιανουαρίου/2019 ώρα 18:43
Το άρθρο που αναγράφει για τις προκειμένες προσλήψεις έχει γίνει από το ethnos.gr το οποίο και έγραφε κατά λέξη:
" Ετησίως προκύπτει συγκεκριμένη παραγωγή από τις Σχολές Εκπαίδευσης της Ελληνικής Αστυνομίας και του Πυροσβεστικού Σώματος. Υπολογίζονται πάνω από 600 διορισμοί"
Δε θέλει και πολύ μυαλό για να καταλάβουμε τι εννοείται.. Μην περιμένετε άποψη μου κάποια προκήρυξη πέραν των πανελλήνιων.

Ημ. Αποστολής: 29/Ιανουαρίου/2019 ώρα 20:36
1.000 άτομα σχεδόν είναι μόνο οι σχολές του στρατου και των 3 σωμάτων + ΣΣΑΣ, ΣΑΝ.
Στις 600 του προστασίας, αφαιρούμε 250 αστυφ,100 πυροσβεστες, μαζί με τους αξιωματικους χοντρικά 400 άτομα.
200 θέσεις μένουν για ενδεχόμενη προκήρυξη ΕΦ.

Ημ. Αποστολής: 29/Ιανουαρίου/2019 ώρα 21:24
Παιδες και εγω δυσκολα πιστευω να βγει εκτος πανελληνιων. Αλλα ρωτησα και η ακριβης απαντηση τους ηταν πως οι 600 θεσεις δεν ειναι για πανελληνιες. Τους ρωτησα μετα εαν υπαρχει περιπτωση να βγει για ειδικους φρουρους και μου ειπανε ναι. Τωρα οτι ξερετε ξερω και εγω...

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 29/Ιανουαρίου/2019 ώρα 23:13
Απάντηση από το info_dikaiologitika,

ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ upload:

https://imgur.com/a/oL1eiUz

Ημ. Αποστολής: 29/Ιανουαρίου/2019 ώρα 23:15
Μπας και γίνει καμία εκπληέκ με κάνα 500 αστυφύλακες

Ημ. Αποστολής: 29/Ιανουαρίου/2019 ώρα 23:16
Το σεφεεα το ρωτήσατε;

Ημ. Αποστολής: 29/Ιανουαρίου/2019 ώρα 23:24
Που να ρωτησουμε ρ συ glock... Ο προεδρος σας δεν απανταει στα μηνυματα χαχα! Μαθε εσυ τιποτα αν μπορεις!

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 29/Ιανουαρίου/2019 ώρα 23:26
Θεωρώ ότι πιο πιθανό είναι να αυξήσει τα άτομα από παραγωγικές σχολές μιας και υπάρχουν τεραστιες έλλειψης λόγω του μικρού αριθμού εισακτεων τα τελευταία χρόνια και να αρχίσει να παίρνει περισσότερους σιγά σιγά , με κάνα 500 για αρχή

Αποστολή από: δημητρης98
Ημ. Αποστολής: 30/Ιανουαρίου/2019 ώρα 13:22
Μηπως εννοουν προσληψεις για καθαριοτητα και μπερδευστε για εδικους φρουρους
για δειτε εδω
https://workenter.gr/dimosio/eidiseis/asep-267-proslipseis-stin-elas-me-9-prokiryxeis

Ημ. Αποστολής: 30/Ιανουαρίου/2019 ώρα 13:31
Δεν ειναι απιθανο δημητρη... Αλλα οι 600 θεσεις και γενικα αυτο το αρθρο αναφερεται σε μονιμες θεσεις.

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 30/Ιανουαρίου/2019 ώρα 13:39
Παιδες σε αρθρο του αφτοδιοικηση αναφερει οτι η προκηρυξη για τις 600 θεσεις στο υπουργειο προστασιας του πολιτη θα βγει το καλοκαιρι. Τωρα εαν θα ειναι πανελληνιες ή κατι αλλο αυτο θα το δουμε !

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 30/Ιανουαρίου/2019 ώρα 14:35
Από πανελληνιες είναι τελικά οι 600 θέσεις.
Διαβάστε εδώ :https://pyrosvestesamth.blogspot.com/2019/01/874.html?m=1
Υπάρχει αίτημα στο οικονομικών για τους επιλαχόντες του 2011 + 250 δοκιμους πυροσβεστες μέσω πανελληνίων. Μαζί με αστυφ, και αξιωματικους κλείνουν οι 600 θέσεις.
Το θέμα είναι ότι οι ξεφτίλες έχουν την δυνατότητα να πάρουν 900 ΠΠΥ, και αντί να βγάλουν προκήρυξη, παίρνουν επιλαχόντες εξ εποχικών που είναι ολοι 40 + και απολυτηριο γυμνασίου.
Ήταν δίκαιο έγινε πράξη.

Ημ. Αποστολής: 30/Ιανουαρίου/2019 ώρα 15:01
Απλά εμένα μου κανει εντύπωση το γεγονός ότι για τον στρατό που και αυτός ειναι μέσω πανελληνίων δεν αναφερει κατι για προκήρυξη. Για αυτο λέω μπας και ειναι κάτι διαφορετικό για εμάς. Επισης οι θεσεις στις οποιες αναφερεσαι εσυ ειναι πανω απο 600 κατα πολυ. Πιστευω θα ειναι κατι διαφορετικο απο αυτο που λες. Ή θα ειναι περισσοτεροι εισακτεοι ή θα παρει παλι 250 και θα βγαλει και καποια προκηρυξη.

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 30/Ιανουαρίου/2019 ώρα 18:11
Το άρθρο τελικά του πυροσβεστικου blog μου φαίνεται ξεκαθάρισε το τοπίο.. Από 250 αστυφύλακες και πυροσβεστων συν τους αξιωματικούς ή εκάστοτε σχολή.

Ημ. Αποστολής: 30/Ιανουαρίου/2019 ώρα 22:21
250 + ή 250 όπως έχουμε συνηθίσει ;

Ημ. Αποστολής: 31/Ιανουαρίου/2019 ώρα 16:46
Σε ερώτηση μου στο policenet μου ειπαν ότι και οι 600 θέσεις είναι για την αστυνομία. Αστυφύλακες-αξιωματικοι

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 31/Ιανουαρίου/2019 ώρα 18:07
Φιλε wolver αυτο που ειπες δεν ισχυει ουτε μια στο εκατομμυριο. Οτι δηλαδη θα μπουν 600 αστυνομικοι απο τις πανελληνιες! Οι θεσεις θα ειναι οπως παντα 250 αστυφυλακες και 40 αξιωματικοι. Αβάσιμα πράγματα μην λέτε και μην παίζετε με τα νευρα των παιδιων μας που δινουν 3 και 4 φορες. Άν τωρα όντος ρωτησες το policenet τοτε λυπαμε γτ το χαμε για εγκυρο σάιτ. Φιλικά...

Αποστολή από: marsupilami
Ημ. Αποστολής: 31/Ιανουαρίου/2019 ώρα 19:23
Αρχικά αποστάλθηκε από wolver

Σε ερώτηση μου στο policenet μου ειπαν ότι και οι 600 θέσεις είναι για την αστυνομία. Αστυφύλακες-αξιωματικοι

Μακαρι να γινει αυτο!

Ημ. Αποστολής: 31/Ιανουαρίου/2019 ώρα 22:55
Έτσι μου ειπανε. Δεν έχω λόγο να λεω ψέματα. Έχω δώσει κ εγώ 2 φορές για αστυφυλάκων και ξέρω τι περνανε τα παιδιά

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 09/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 10:58

http://policenet.gr/article/%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B1%CE%AF%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B7%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CE%B6%CE%B7%CF%84%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BD%CE%B1-%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CF%83%CF%87%CF%85%CE%B8%CE%BF%CF%8D%CE%BD-%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CF%84-%CE%BC%CE%B5-100

Με τελευταία Διαταγή του Αρχηγείου, ζητείται συνολικά να ενισχυθούν τα Μ. Α. Τ. με εκατό (100) Αστυνομικούς από άλλες Διευθύνσεις.

Κατόπιν των ανωτέρω, η Ένωσή μας, πιστή στο καθήκον και έχοντας ως βασική της αρχή: «καλό το λέγειν κάλλιστο το πράττειν», προτείνει την ενίσχυση των Μ. Α. Τ. με Αστυνομικό προσωπικό από την Διεύθυνση Επισήμων και όχι από τις περιφερειακές Διευθύνσεις που ήδη είναι αποψιλωμένες και αιμορραγούν. Επίσης προτείνουμε, την άμεση πρόσληψη διακοσίων πενήντα (250) Ειδικών Φρουρών, οι οποίοι όμως, θα διατεθούν αποκλειστικά για εκτέλεση Υπηρεσίας στο Μεταγωγών για χρονικό διάστημα τουλάχιστον πέντε (5) ετών, κάτι το οποίο θα ορίζεται στην προκήρυξη πρόσληψής τους.

Ημ. Αποστολής: 09/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 22:03
Να ειχαμε να λέμε ειναι αυτά. Από την στιγμή που δεν υπάρχει πολιτική βούληση για προσλήψεις δεν υπάρχει περίπτωση.

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 10:56
Παιδιά έχουμε κάποιο νέο; Διαβασα κάποιες δημοσιεύσεις που έλεγε και ο καμινης και το σωματείο και γενικά βλέπω να βγάζει ανακοινώσεις το σωματείο τώρα τελευταία. Πιστεύεται να υπάρξει καμιά κινητικότητα;

Ημ. Αποστολής: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 11:49
Οχι φιλε! Οι προκηρυξεις που ειναι να τρεξουν το 19 εχουν ηδη κλειδωσει. Δυσκολα τα πραγματα γενικοτερα. Μητσοτακης λεει θελει κ αλλο μνημονιο και παρολα αυτα κοντευει αυτοδυναμια. Ας ελπισουμε να αυξησουν θεσεις στην αστυφυλακων μπας και μπορεσουμε να ξαναδωσουμε

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Αποστολή από: Bill93
Ημ. Αποστολής: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 12:14
Ο Μητσοτάκης δεν θέλει άλλο μνημονιο, ο Τσίπρας μας οδηγεί σε άλλο μνημονιο... είδαμε 4 χρόνια πόσες προκηρυξεις βγήκαν στον δημόσιο τομέα και πόσες για σώματα ασφαλείας.

Ημ. Αποστολής: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 12:28
Δηλαδη εσυ νομιζεις οτι ο μητσοτακης θα βγαλει προκηρυξη για ε. Φ; . Εδω λεει για μειωση φορων και μικροτερο δημοσιο. Πιο πιθανο ειναι να αρχισει τις απολυσεις παλι παρα να παρει ε. Φ

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 12:56
Γιατι συγκρινετε σκουπιδια; Δεν το καταλαβαινω ; αν καποιο σκουπιδι ειναι καλυτερο απο το αλλο ή ποιο βρωμαει λιγοτερο; ολΑ τα σκουπιδια το ιδιο βρωμανε !!!

-------------
alex

Ημ. Αποστολής: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 13:03
Πρόθεση του είναι το μικρο δημόσιο... Και καλά θα κάνει... Τα σώματα ασφαλείας είναι άλλο θέμα... Σε όλες τις δηλώσεις του αναφερεται στην ανάγκη να υπάρχει ασφαλεια και αρκετή αστυνόμευση στους δρομους... Τα περί απολύσεων ειναι μπουρδες συριζαιων... Είδαμε τον Τσίπρα που θέλει μεγάλο δημόσιο τι έκανε για τα σώματα ασφαλείας

Ημ. Αποστολής: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 13:06
Σωστος αλεξ! Με αυτα που γραφω παραπανω δεν σημαινει οτι υποστηριζω τον τσιπρα κλπ. Απλα μου φαινεται αδιανοητο πως καποιοι ειναι τοσο σιγουροι οτι οι μητσοτακης θα βγαλει προκηρυξη για ε. Φ. Υ. Γ Πως γινεται ο ιδιος ανθρωπος ο οποιος εφερε την αστυνομια σε αυτη την θεση (καταργηση 6.700 οργανικων θεσεων) να το παιζει σωτηρας για το συγκεκριμενο σωμα;

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 13:07
Αρχικά αποστάλθηκε από Bill93

Πρόθεση του είναι το μικρο δημόσιο... Και καλά θα κάνει... Τα σώματα ασφαλείας είναι άλλο θέμα... Σε όλες τις δηλώσεις του αναφερεται στην ανάγκη να υπάρχει ασφαλεια και αρκετή αστυνόμευση στους δρομους... Τα περί απολύσεων ειναι μπουρδες συριζαιων... Είδαμε τον Τσίπρα που θέλει μεγάλο δημόσιο τι έκανε για τα σώματα ασφαλείας

Να σου θυμησω τι ειχε πει στην ΔΕΘ ο μητσοτακης: Η αστυνομια δεν εχει αναγκη απο νεο προσωπικο, αλλα σε καλυτερη κατανομη του ηδη υπαρχοντος! Συνδιασε αυτα που λεει για μικρο δημοσιο και θα καταλαβεις εαν θα βγει προκηρυξη επι Ν. Δ

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 13:18
Μα αυτό είναι αλήθεια όσο και αν δεν μας αρεσει... Θα δούμε...Alex συγκρίνω τα σκουπίδια γιατί ένα από αυτά τα δυο θα μας κυβερνήσει καλώς ή κακως για 4 χρόνια. Είδαμε ότι με Τσίπρα σώματα ασφαλείας και ένοπλες δυνάμεις δεν εκαναν προσλήψεις εδώ και 4 χρονια.

Ημ. Αποστολής: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 13:27

Μα αυτό είναι αλήθεια όσο και αν δεν μας αρεσει... Θα δούμε...Alex συγκρίνω τα σκουπίδια γιατί ένα από αυτά τα δυο θα μας κυβερνήσει καλώς ή κακως για 4 χρόνια. Είδαμε ότι με Τσίπρα σώματα ασφαλείας και ένοπλες δυνάμεις δεν εκαναν προσλήψεις εδώ και 4 χρονια.

Μάλιστα... Το 93 να φανταστώ είναι η χρονολογία γεννήσεως σου... Είσαι δηλαδή 26... Και θα ψηφίσεις Μητσοτάκη για να βγάλει προκήρυξη για Ε. Φ ας πούμε. Σοβαρά τώρα;

Ημ. Αποστολής: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 14:22
Για μενα οποιοσδηποτε και να κυβερνησει απο αυτους τους 300 , δεν θα φερει προκηρυξη. και το θεμα δεν ειναι η προκυρηξη. Γενικα δεν θα φερει τιποτα στην χωρα Καλο πιστευω ειναι πως αν θελουμε να μιλησουμε για πολιτικα , οι διαχειριστες να κανουν ενα ξεχωριστο θεμα και να λεμε τις αποψεις μας εκει και να μην γεμιζουμε αυτο εδω με εκτος θεματος μηνυματα Φιλικα προς ολους

-------------
alex

Ημ. Αποστολής: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 16:40
Η καθαρά δική μου γνώμη είναι ότι θα βγει προκήρυξη, το πότε, το πόσα άτομα και με πια κυβέρνηση δεν μπορώ να το γνωρίζω. Το λέω αυτό με βάση την δραματική υποστελεχωση της αστυνομίας σε όλα τα επίπεδα, πιστεύω θα αναγκαστούν να πάρουν έστω και για μία τελευταία φορά και μετά θα πάνε σε αύξηση των θέσεων μέσω πανελληνίων εάν και εφόσον αποφασίσουν κάτι τέτοιο. Η πίεση για προσλήψεις είναι καθημερινό φαινόμενο πλέον.

Ημ. Αποστολής: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 17:50
τι παραπάνω έχουν οι ειδικοί φρουροί από τους αστυφύλακες σε σχολή;

Ημ. Αποστολής: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 18:05
Εγώ θα ψηφίσω Μητσοτάκη μπας και φέρει καμία επένδυση να πιάσω καμία δουλειά της προκοπής και να γυρίσω Ελλαδα. Δεν είπα ότι θα βγει σίγουρα με Μητσοτάκη, αλλά σιγουρα δε βγήκε με Τσίπρα που θέλει κ καλά μεγάλο δημόσιο.

Ημ. Αποστολής: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 18:27

Εγώ θα ψηφίσω Μητσοτάκη μπας και φέρει καμία επένδυση να πιάσω καμία δουλειά της προκοπής και να γυρίσω Ελλαδα. Δεν είπα ότι θα βγει σίγουρα με Μητσοτάκη, αλλά σιγουρα δε βγήκε με Τσίπρα που θέλει κ καλά μεγάλο δημόσιο.

Ο Μητσοτάκης θα φέρει επενδύσεις;

Αποστολή από: KlainmainGR
Ημ. Αποστολής: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 21:40
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ.
Ήθελα να σας ρωτήσω και εγώ κάτι με την σειρά μου, η τελευταία προκήρυξη που βγήκε για ειδικούς φρουρούς πότε ήταν?

Ημ. Αποστολής: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 22:58
Το 2011 φίλε. Πλέον από τον Οκτώβριο του 19 δεν θα υπάρχουν ειδικοι φρουροί. Θα είναι ολοι αστυφυλακες στον βαθμο

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 02/Μαρτίου/2019 ώρα 15:03
Είναι ακόμα κ 90 δημοτικοί αστυνομικοι που τους έκαναν Ε. Φ. το 16 ή το 17 νομίζω.

Ημ. Αποστολής: 02/Μαρτίου/2019 ώρα 17:13
Η λογική λέει ότι μετά τις εκλογές θα είναι η ΝΔ κυβέρνηση και όλο και κάτι θα γίνει με την προκήρυξη των ειδικών φρουρών μίας και έχει πει για ομάδα Δέλτα, θα ενισχύσει την Δίας και πιστεύω ότι και το σωματείο θα πιέσει και επίσης δεν θυμάμαι να ήταν αρνητική η ΝΔ σε αντίθεση με το ΣΥΡΙΖΑ που δεν θέλει ειδικούς φρουρούς

Ημ. Αποστολής: 02/Μαρτίου/2019 ώρα 19:31
Η ΝΔ δεν εχει προβλημα με τον θεσμο των ειδικων φρουρων οπως ο ΣΥΡΙΖΑ. Προβλημα με τις προσληψεις στο δημοσιο εχει Αν και συμφωνω οτι το σωματειο θα ασκησει οση πιεση μπορει, αλλα αυτο ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο...

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Αποστολή από: _KOURSAROS_
Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2019 ώρα 13:42
Αρχικά αποστάλθηκε από θεσσαλονικιος

Καμία, άπλα μετά από 7 χρόνια υπηρεσίας ως ειδικοί φρουροί γίνονται αστυφύλακες.

-------------
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.

Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2019 ώρα 16:41
Αρχικά αποστάλθηκε από _KOURSAROS_

Αρχικά αποστάλθηκε από θεσσαλονικιος

Καμία, άπλα μετά από 7 χρόνια υπηρεσίας ως ειδικοί φρουροί γίνονται αστυφύλακες.

από μισθούς και υπηρεσίες δεν έχουν;
οι ειδικοί φρουροί τις βουλής είναι διαφορετική;

Ημ. Αποστολής: 04/Μαρτίου/2019 ώρα 10:21
Οι ειδικοί φρουροί ειναι οι πιο κακοπληρωμένοι. Τώρα σε υπηρεσίες έχουν την διαφορα ότι μέχρι την σύνταξη θα είναι σε μαχιμες υπηρεσιες.

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 08/Μαρτίου/2019 ώρα 19:46
Γιατί σταματήσαμε τις επιστολές και τις πιέσεις ρε παιδιά; Εκλογές έρχονται και ξέρετε ότι πάντα η κυβέρνηση κάνει πολλά για ψήφους ειδικά όταν ξέρει ότι θα χάσει τις εκλογές. Ας συνεχίσουμε και ποτέ δεν ξέρετε, δεν μπορούμε να κάνουμε και κάτι άλλο εξάλλου.

Ημ. Αποστολής: 09/Μαρτίου/2019 ώρα 17:13
Σοβαρα τωρα; Δεν βλεπεις τι γινεται με τους συνδικαλιστες της αστυνομιας γενικοτερα; Ειναι στα μαχαιρια με πολιτικη και φυσικη ηγεσια. Δεν θα γινουν προσληψεις ειδικων φρουρων απο μια κυβερνηση που το μονο που θελει ειναι να χαϊδευει τα αυτια των μπαχαλακιδων. Χωρις να εννοω οτι θα γινει απο καποια αλλη κυβερνηση. Απλα με αλλη κυβερνηση ισως υπαρχει καποια ελπιδα. Εδω περα ελεγε η γεροβασιλη οτι το προτερημα της ειναι η στελεχωση την αστυνομιας και φετος παλι 250 ατομα θα παρει.

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Ημ. Αποστολής: 09/Μαρτίου/2019 ώρα 18:07
Κι εσύ που το ξέρεις ότι θα πάρει 250; αερολογίες λέτε παιδιά, δεν έχει ιδέα κανεις για το τι έπεται σε τέτοια θέματα κι ο καθένας λέει ότι του κατέβει στο κεφάλι..

Ημ. Αποστολής: 09/Μαρτίου/2019 ώρα 20:28
Παιδιά δε θέλουν ειδικους φρουρους... Η αριστερή κυβέρνηση δεν μας γουστάρει

Ημ. Αποστολής: 09/Μαρτίου/2019 ώρα 20:51
Εδω ο αλλος βγαινει και λεει οτι δεν υπαρχουν ειδικοι φρουροι που ο ιδιος εφερε ενα μισθολογιο με το οποιο 2 αστυνομικοι στο ιδιο περιπολικο ο ενας αμοιβετε με 950ευρω και ο αλλος με 800. Εκει ειναι η ξεφτιλα τους. Παρο 'ολα αυτα τραβηξανε κοσμο (που δεν περισσευει) απο μαχιμες υπηρεσιες για να ενισχυσουν τα ΜΑΤ. Πρωτη φορα αριστερα μαγκες. Και 1000 αστυφυλακες να παρει φετος τελειωσανε αυτοι. Ο κοσμος δεν τους γουσταρει.

-------------
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~

Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου