Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Εκτύπωση από: Ελληνικός Στρατός
Κατηγορία: Στρατός και σώματα ασφαλείας
Όνομα Forum: Προκηρύξεις για επαγγελματίες οπλίτες
Περιγραφή Forum: Προκηρύξεις, μοριοδότηση, ιατρικές εξετάσεις, προϋποθέσεις και αθλήματα
URL: http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=1986
Ημ. Εκτύπωσης: 23/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 21:52

Θέμα: Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες
Αποστολή από: Guests
θέμα: Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες
Ημ. Αποστολής: 10/Οκτωβρίου/2008 ώρα 21:28

ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΨΥΧΟΤΕΧΝΙΚΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗ ΘΑ ΜΑΣ ΡΩΤΗΣΟΥΝ;

Απαντήσεις:
Ημ. Αποστολής: 10/Οκτωβρίου/2008 ώρα 21:40
περισυ στις ψυχοτεχνικες εξετασεις τους βαλανε να περιγραψουνε σε 15σειρες τον ευατο τους και να ζωγραφισουνε μια γυναικα κι εναν ανδρα με χρονο λιγα δευτερολεπτα. φετος ποιος ξερει, δεν ειναι παντα στανταρ

Αποστολή από: Kostas_Topo
Ημ. Αποστολής: 11/Οκτωβρίου/2008 ώρα 03:52
Αρχικά αποστάλθηκε από lolita

περισυ στις ψυχοτεχνικες εξετασεις τους βαλανε να περιγραψουνε σε 15σειρες τον ευατο τους και να ζωγραφισουνε μια γυναικα κι εναν ανδρα με χρονο λιγα δευτερολεπτα. φετος ποιος ξερει, δεν ειναι παντα στανταρ
Αυτα που λες τα βαζουν στην συνεντευξη οχι στα ψυχοτεχνικα. Στα ψυχοτεχνικα εχεις 500 περιπου ερωτησεις απο τις οποιες προκυπτει τι προσωπικοτητα εχεις

Αποστολή από: illy
Ημ. Αποστολής: 11/Οκτωβρίου/2008 ώρα 04:31
Αρχικά αποστάλθηκε από Kostas_Topo

Αυτα που λες τα βαζουν στην συνεντευξη οχι στα ψυχοτεχνικα. Στα ψυχοτεχνικα εχεις 500 περιπου ερωτησεις απο τις οποιες προκυπτει τι προσωπικοτητα εχεις

Όχι Κώστα, δίκιο έχει η κοπέλα!!! Πέρυσι έδινε ο σύντροφος μου κ στα ψυχοτεχνικά είχε ό, τι αναφέρει η κοπέλα...

-------------
Dum spiro spero

Ημ. Αποστολής: 16/Οκτωβρίου/2008 ώρα 15:40

να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά; τα ψυχοτεχνικά μετράνε; δλδ αν δεν τα χεις πάει και τόσο καλά στη συνέντευξη γίνεται να σωθείς απο κει;

Αποστολή από: zzzzzz
Ημ. Αποστολής: 16/Οκτωβρίου/2008 ώρα 17:50
η συνεντευξη ειναι για να σου μορια ενω στα ψυχοτεχνικα προσπαθουν να δουν ποσο καλα στεκει καποιος και να σχηματισουν μια πρωτηεντυπωση για την ψυχοσυνθεση σου.

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 01:59
Aπλα όποιος δεν πατάει καλά θα κοπει. όποιος ειναι νορμάλ θα περάσει...

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 02:34
Αρχικά αποστάλθηκε από a kala

Aπλα όποιος δεν πατάει καλά θα κοπει. όποιος ειναι νορμάλ θα περάσει...
Τί θα γίνει ρε φίλε δηλαδή; Ακόμη θα εξακολουθείς να αρνείσαι να απαντήσεις σε αυτό που σου ρωτάω; Εφόσον θεωρείς τον εαυτό σου τόσο έξυπνο κ μορφωμένο γιατί έγινες ειδικός φρουρός; Εφόσον διαθέτεις τόσα πολλά προσόντα κ σνομπάρεις όλους όσους μπαίνουν στον στρατό!!!

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 02:44
Συνοριακος Φυλακας παρακαλώ.

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 03:26
Αρχικά αποστάλθηκε από α καλα

Συνοριακος Φυλακας παρακαλώ.
ωραία συνοριακός φύλακας, καμια διαφορα δεν βλεπω... εφοσον λοιπον σνομπαρεις ολους αυτους που πηγαινουν στρατο, θέλω να μου θυμισεις με τι διαδικασιες περασες συνορ. φυλακας!!! Εδωσες εξετασεις για να δειξεις τη μορφωση σου μηπως κ δεν το ξερω; Συνεντευξη, αθληματα, αντε κ κανενα βυσματακι κ ολα καλα, συνοριακος φυλακας... Μην ξεχνας λοιπον πως ξεκινησες κ εσυ, με τις ιδιες διαδικασιες μπαινουν κ στον στρατο... Οποτε δεν εισαι σε θεση να κρινεις κανεναν!!! Ή αν ηθελες να συνετίσεις καποιον ας το έκανες με λίγο "τακτ" κ όχι πουλώντας ειρωνία κ έχοντας μεγάλη ιδεα για τον εαυτό σου θεωρώντας ότι κάνεις κάτι το ξεχωριστό... Όλα αυτά πάντα με φιλική διάθεση σου τα λέω

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 05:50
ωραία συνοριακός φύλακας, καμια διαφορα δεν βλεπω... εφοσον λοιπον σνομπαρεις ολους αυτους που πηγαινουν στρατο, θέλω να μου θυμισεις με τι διαδικασιες περασες συνορ. φυλακας!!! Εδωσες εξετασεις για να δειξεις τη μορφωση σου μηπως κ δεν το ξερω; Συνεντευξη, αθληματα, αντε κ κανενα βυσματακι κ ολα καλα, συνοριακος φυλακας... Μην ξεχνας λοιπον πως ξεκινησες κ εσυ, με τις ιδιες διαδικασιες μπαινουν κ στον στρατο... Οποτε δεν εισαι σε θεση να κρινεις κανεναν!!! Ή αν ηθελες να συνετίσεις καποιον ας το έκανες με λίγο "τακτ" κ όχι πουλώντας ειρωνία κ έχοντας μεγάλη ιδεα για τον εαυτό σου θεωρώντας ότι κάνεις κάτι το ξεχωριστό... Όλα αυτά πάντα με φιλική διάθεση σου τα λέω!!! Δηλαδή έναν συνάδελφό σου που δεν έχει σπουδάσει τον υποτιμάς κ τον ειρωνεύεσαι; Πραγματικά θα ήθελα να μάθω... Δηλαδή νιώθω ότι εσύ τους ανθρώπους τους μετρας απο την μορφωση σου κ ετσι δειχνεις οτι δεν τους σεβεσαι... Ολοι ειστε μια ομαδα, ειστε απλοι συνοριακοι, ειστε ολοι το ιδιοι, ετσι στον στρατο είναι ολοι επαγγελματίες οπλιτες. ολοι το ιδιο, τα πτυχια δεν υπαρχουν, αλλα η ικανοτητα κ η μαχητικοτητα... Σου ξαναλεω πως παντα εχω φιλικη διαθεση απεναντι σου...

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 11:30
Συνεντευξη, αθληματα, αντε κ κανενα βυσματακι κ ολα καλα, συνοριακος φυλακας... ;

Για να γνωρίζεις (αν και ειμαι σιγουρος ότι το ξερεις) η προκήρυξη Συνοριακών -Ειδικών Φρουρών δεν εχει συνεντευξη. Και ειναι οι πλεον αξιοκρατικες. Πλεον τα πολιτικά γραφεια μπορουν να επέμβουν όπου υπάρχει συνεντευξη (αν δεν εχεις βυσμα πρεπει να εχεις προσωπικότητα), επίσης στα γραπτά (Πυροσβεστική-Λιμενικό) και στα αθλήματα (σε όλες τις προκηρυξεις. Και στις ανωτέρω και στις στρατιωτικες σχολες και σχολές αστυνομίας). Με τους ΕΠ. ΟΠ. δεν έχω κατι, ίσα ίσα που εχοω αρκετους φίλους και ειναι μια χαρά παιδια. Απλα δεν μπορώ να φανταστώ παιδακια που εχουν τελειώσει μετα βιας ενα γυμνασιο να προσπαθουν με αθεμιτους τρόπους να ''πεταξουν'' εκτος παιδια που έχουν μοχθήσει(όποιος σπούδασε γνωρίζει). Μ αυτό τον τροπο αναβαθμίζεταιο θεσμός των ΕΠ. ΟΠ.

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 15:51
Με λιγα λογια αυτα που λεει ο a kala ειναι σωστα. Υπαρχουν 2 ειδων διαγωνσμοι, οι διαγωνισμοι ΑΣΕΠ και οι απλοι. Στις προκυρηξεις του ΑΣΕΠ δεν λειτουργει το βισμα, και εχεις δικαιωμα ενστασης αν δεις οτι σου δινουν λιγοτερα μορια απο αυτα που πραγματικα εχεις, ενω στις προκυρηξεις πχ του στρατου δεν μαθαινεις ποτε ποσα μορια συγκεντρωσες και δεν εχεις δικαιωμα να κανεις ενσταση για το τελικο αποτελεσμα. Οι διαγωνισμοι του ΑΣΕΠ ειναι κατα 99% αξιοκρατικοι ενω οι υπολοιποι ειναι κατα 99% βισματικοι. Δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 16:32
Αρχικά αποστάλθηκε από α καλα

Συνεντευξη, αθληματα, αντε κ κανενα βυσματακι κ ολα καλα, συνοριακος φυλακας... ;

Για να γνωρίζεις (αν και ειμαι σιγουρος ότι το ξερεις) η προκήρυξη Συνοριακών -Ειδικών Φρουρών δεν εχει συνεντευξη. Και ειναι οι πλεον αξιοκρατικες. Πλεον τα πολιτικά γραφεια μπορουν να επέμβουν όπου υπάρχει συνεντευξη (αν δεν εχεις βυσμα πρεπει να εχεις προσωπικότητα), επίσης στα γραπτά (Πυροσβεστική-Λιμενικό) και στα αθλήματα (σε όλες τις προκηρυξεις. Και στις ανωτέρω και στις στρατιωτικες σχολες και σχολές αστυνομίας). Με τους ΕΠ. ΟΠ. δεν έχω κατι, ίσα ίσα που εχοω αρκετους φίλους και ειναι μια χαρά παιδια. Απλα δεν μπορώ να φανταστώ παιδακια που εχουν τελειώσει μετα βιας ενα γυμνασιο να προσπαθουν με αθεμιτους τρόπους να ''πεταξουν'' εκτος παιδια που έχουν μοχθήσει(όποιος σπούδασε γνωρίζει). Μ αυτό τον τροπο αναβαθμίζεταιο θεσμός των ΕΠ. ΟΠ.
Ξέρεις τι; Αν δεν έχεις κατι με τους επ. οπ , τοτε προς τί ο χαρακτηρισμός "ποντικια"; Κ παλι δεν μου απαντησες σε αυτο που σε ρωτησα... Δηλαδη βλεπεις υποτιμητικα συναδελφους σου που δεν εχουν σπουδασει; Ειναι αδικο να διακρινεις τους ανθρωπους συμφωνα με την μορφωση του!!! Κ εγω που τελειωσα πανεπιστημιο δεν νιωθω οτι υπετερω ή ξεχωριζω απο καποιον που δεν εχει σπουδασει... Μην ξεχνας οτι υπαρχει και η "κοινωνικη μορφωση" που για μενα ειναι πολυ πιο σημαντικο απο την αλλη μορφωση... Κ παρολο που εχω τελειωσει α. ε. ι. θα ειμαι σαν ολους τους άλλους επ. οπ, θα εχω ο, τι αρμοδιοτητες εχουν κ οι αλλοι, δεν θα διαφερω σε κατι... Οσο για τους διαγωνισμους τα γνωριζω όλα οπως ειπες διοτι παντα ενημερωνομαι σε ο. τι αφορα διαγωνισμους κ προκηρυξεις

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 16:51
Να σου πω; Βλεπω οτι συμμετεχεις ενεργα, γιατι δεν γινεσαι μελος-είδες yandr για σενα δουλεύω-; Αφου ουτως η αλλως συμμετεχεις στις συζητησεις ή ακομη μπορεις να δωσεις συμβουλες για το δικο σου επαγγελμα... Ή ακομη εφοσον εχεις τελειωσεις τεφαα μπορεις να μας πεις κ μερικά tips για τα αθληματα, πως να προπονηθουμε σωστα κ καλυτερα... Θα κρατησεις το nickname χωρις να δωσεις υποχρεωτικά κ λοιπά σου στοιχεια

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 19:39
Θέλω να σου πω σε ποιο θέμα δεν μετραει η μορφωση... Την ώρα της κρίσης θα σε ρωτησει ο εχθρος ποιες οι γραμματικες σου γνωσεις; Εκεινη την ωρα μετραει το θαρρος, το σθενος, η μαχητικοτητα σου... Ολοι εκεινη την ωρα είμαστε ενα σωμα, μια ψυχη!Anyway, πάντως γίνε μέλος Το ίδιο είναι, είτε σαν guest ειτε σαν μέλος του forum, δεν υπάρχει διαφορά

-------------
Dum spiro spero

Ημ. Αποστολής: 23/Οκτωβρίου/2008 ώρα 09:17
Εποπ=βυσματα του θεουλη

Γυναικεσ στον στρατο= αντιο ζωη... Μου θελετε και πολεμο κοριτσια; Εσεισ πολεμο με τα πιατα μπορειτε να κανετε... Αντε και να ξεμαλιασμα... Αιντε μωρε...

υ. Γ.akala προχώρα σε θέλει όλη η χώρα...illy μπράβο σου που τελείωσες το πανεπιστίμιο... Αλλά το βυσματάκι το έχουμε και για καβάτζα ε;

-------------

Ημ. Αποστολής: 23/Οκτωβρίου/2008 ώρα 16:43
Αρχικά αποστάλθηκε από a08

εποπ=βυσματα του θεουλη

Γυναικεσ στον στρατο= αντιο ζωη... Μου θελετε και πολεμο κοριτσια; Εσεισ πολεμο με τα πιατα μπορειτε να κανετε... Αντε και να ξεμαλιασμα... Αιντε μωρε...

Υ. Γ.akala προχώρα σε θέλει όλη η χώρα...illy μπράβο σου που τελείωσες το πανεπιστίμιο... Αλλά το βυσματάκι το έχουμε και για καβάτζα ε;
οχι, γιατί θα έπρεπε;

Ημ. Αποστολής: 23/Οκτωβρίου/2008 ώρα 19:39
Αρχικά αποστάλθηκε από a08

εποπ=βυσματα του θεουλη γυναικεσ στον στρατο= αντιο ζωη... Μου θελετε και πολεμο κοριτσια; Εσεισ
πολεμο με τα πιατα μπορειτε να κανετε... Αντε και να ξεμαλιασμα... Αιντε
μωρε...

υ. Γ.akala προχώρα σε θέλει όλη η χώρα...illy μπράβο σου που τελείωσες
το πανεπιστίμιο... Αλλά το βυσματάκι το έχουμε και για καβάτζα ε;

ενω με τους αντρες στο στρατο ειδαμε μεγαλη προκοπη... μη βαζεις ποτε ολους στο ιδιο σακι γιατι κανεις δεν ειναι ιδιος με κανεναν... και στην τελικη οι περισσοτεροι αντρες ψαχνουν τροπους να βγουν γιωταδες για να γλυτωσουν το στρατο οποτε μαλλον αυτοι δεν εχουν τα κοτσια για εκει ενω οι γυναικες εχουν αποδειξει οτι και στο σπιτι τα καταφερνουν και στη δουλεια τους(οποια και αν ειναι αυτη απο εκπαιδευτικος μεχρι αξιωματικος)

Αποστολή από: xristinakate
Ημ. Αποστολής: 23/Οκτωβρίου/2008 ώρα 20:04
τί θα γίνει ρε φίλε δηλαδή; Ακόμη θα εξακολουθείς να αρνείσαι να απαντήσεις σε αυτό που σου ρωτάω; Εφόσον θεωρείς τον εαυτό σου τόσο έξυπνο κ μορφωμένο γιατί έγινες ειδικός φρουρός; Εφόσον διαθέτεις τόσα πολλά προσόντα κ σνομπάρεις όλους όσους μπαίνουν στον στρατό!

xaxaxaxa! Δοσεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε! !

-------------

Ημ. Αποστολής: 23/Οκτωβρίου/2008 ώρα 20:10
Αρχικά αποστάλθηκε από xristinakate

τί θα γίνει ρε φίλε δηλαδή; Ακόμη θα εξακολουθείς να αρνείσαι να απαντήσεις σε αυτό που σου ρωτάω; Εφόσον θεωρείς τον εαυτό σου τόσο έξυπνο κ μορφωμένο γιατί έγινες ειδικός φρουρός; Εφόσον διαθέτεις τόσα πολλά προσόντα κ σνομπάρεις όλους όσους μπαίνουν στον στρατό!

Και το αστείο έιναι ότι τελικά είναι συνοριακός φύλακας κ εγώ επέμενα να τον ρωτάω γιατί επέλεξε να γίνει ειδικός φρουρός, χαχαχαχαχα

-------------
Dum spiro spero

Αποστολή από: yandr
Ημ. Αποστολής: 23/Οκτωβρίου/2008 ώρα 22:58
Δεν έχει κανένα νόημα αυτή η συζήτηση.

Ο καθένας επιλέγει στη ζωή του ό, το νομίζει καλύτερο και ό, τι μπορεί να επιτύχει.

Κοροϊδεύοντας ο ένας τον άλλο δεν βγαίνει τίποτα και θα σας παρακαλούσα να συνεχίσουμε με πληροφορίες για τα ψυχοτεχνικά των εποπ.

-------------

Ημ. Αποστολής: 24/Οκτωβρίου/2008 ώρα 02:41
Αρχικά αποστάλθηκε από yandr

δεν έχει κανένα νόημα αυτή η συζήτηση.

Ο καθένας επιλέγει στη ζωή του ό, το νομίζει καλύτερο και ό, τι μπορεί να επιτύχει.

Κοροϊδεύοντας ο ένας τον άλλο δεν βγαίνει τίποτα και θα σας παρακαλούσα να συνεχίσουμε με πληροφορίες για τα ψυχοτεχνικά των εποπ.
δεν κοροιδεύω κανεναν, απλα τον ρωτουσα επανειλημμένα για ποιο λογο επελεξε να γινει ειδικος φρουρος, ενω το επαγγελμα του ηταν συνοριακος φυλακας... Διαβασε ο, τι εχει ειπωθει κ πιο πριν! Αυτο που δεν καταλαβες ειναι οτι στην ουσια γελουσα με μενα που μπερδεψα το επαγγελμα του! Ή πολύ απλά μπορείς να διαγράψεις posts που θεωρείς ότι είναι άσχετα με το συγκεκριμένο θέμα... απο μένα έχεις όλο το ελεύθερο

-------------
Dum spiro spero

Αποστολή από: yandr
Ημ. Αποστολής: 24/Οκτωβρίου/2008 ώρα 11:57
Δεν θέλω να διαγράψω τίποτα, απλά λέω να επικεντρωθούμε στο κυρίως μέρος της συζήτησης.

Αν έγινε κάποια παρεξήγηση νομίζω μπορούμε όλοι να την ξεπεράσουμε.

-------------

Ημ. Αποστολής: 24/Οκτωβρίου/2008 ώρα 13:33
Αρχικά αποστάλθηκε από yandr

δεν θέλω να διαγράψω τίποτα, απλά λέω να επικεντρωθούμε στο κυρίως μέρος της συζήτησης.

Αν έγινε κάποια παρεξήγηση νομίζω μπορούμε όλοι να την ξεπεράσουμε.

όχι yandr, όλα καλά Απλά το είπα για να μην τρώει χώρο στον server

Ημ. Αποστολής: 04/Νοεμβρίου/2008 ώρα 23:26
Στα χυχοτεχνικα τεστ οι απαντησεισ που θα δωσουμε θα τισ δει ο ψυχολογοσ που ειχαμε και στη συνεντευξη; κουλο αλλα το εχω απορια.

Αποστολή από: lolita
Ημ. Αποστολής: 05/Νοεμβρίου/2008 ώρα 00:11
Μπορει να ειναι οι ιδια επιτροπη μπορει οχι.
Βασικα ολες αυτες οι εξετασεις μαζι κρατανε 5μερες.
Π. Χ. Δευτερα-τριτη υγειονομικες εξετασεις, τεταρτη στρατοπεδο για τις ψυχοτεχνικες, πεμπτη νοσοκομειο για απαλλαγων κ παρασκ. οι αθλητικες δοκιμασιες. Ετσι εγραφε το προγραμμα μου δηλ. περισυ κ με μενα ετυχε σε μια μερα να τελειωσω ολες τις ιατρικες εξετασεις την τριτη ειχα στρατοπεδο για ψυχοτεχν. (να ζωγραφισουμε) αλλα και τεταρτη στρατοπεδο παλι για ψυχοτεχνικα...
Δλδ. Ποτε δεν ξερεις μ αυτα...

Ημ. Αποστολής: 06/Νοεμβρίου/2008 ώρα 16:54
Σε ευχαριστώ πολύ lolita mou

Ημ. Αποστολής: 25/Νοεμβρίου/2008 ώρα 01:47
Ξερετε τι ρωτανε περιπου στα ψυχολογικα τεστ εποπ στρατου;

Ημ. Αποστολής: 25/Νοεμβρίου/2008 ώρα 14:25
Κωνσταντινε τα ψυχοτεχνικα ηταν παλι ζωγραφια ανδρα και γυναικας;

Ημ. Αποστολής: 25/Νοεμβρίου/2008 ώρα 15:24
Και να φανταστεις οτι η ζωγραφικη δεν ηταν ποτε το φορτε μου... Αντε να δω τί θα ζωγραφισω εκει! Ουτε εναν ηλιο δεν μπορω να ζωγραφισω! Αλλοι το εχουν, εγω δεν το εχω... πριν δεν σε κοροϊδεψα, ελπιζω να μην παρεξηγηθηκες!

Ημ. Αποστολής: 25/Νοεμβρίου/2008 ώρα 19:26

Κάτι ακόμη... Κωνσταντινε, εκτος από αυτά που ζήτησαν για να περιγραψεις τον εαυτό σου, δεν σε ρωτησαν κάτι άλλο; Ερωτησεις που να πηγαζουν απο τη ζωγραφια ή απο αυτα που εγραψες για σενα;

Ημ. Αποστολής: 27/Νοεμβρίου/2008 ώρα 19:06
Καλησπερα σας... Με κοψανε σημερα στα ψυχοτεχνικα. Και εν το μεταξυ περασαν αλλοι γιοταδες! Τελος παντων... Να κανω και εγω μια ερωτηση. Τωρα που με κοψανε στα ψυχοτεχνικα σημαινει πως ειμαι Ι2; Αν ναι αυριο δεν θα παω στα αθληματα. Παρακαλω να απαντησει μονο αμα ξερει.

Ημ. Αποστολής: 27/Νοεμβρίου/2008 ώρα 20:32
Οχι ιλλυ. Εμενα με ρωτησαν γιατι θελω να μπω στον στρατρο + ηλικια ++++ κλπ κλπ... Και στο τελος με ρωτησαν να τους αναλυσω αυτο που εγραψα για το τομαρι μ, δλδ, τι εννοω οταν λεω αυταρχικος.
Αυτα.

Ημ. Αποστολής: 27/Νοεμβρίου/2008 ώρα 21:22
Σου λενε εκεινη την ωρα οτι κοβεσαι;

Ημ. Αποστολής: 27/Νοεμβρίου/2008 ώρα 21:26

Ναι

Ημ. Αποστολής: 27/Νοεμβρίου/2008 ώρα 22:59
Δεν πειραζει Κωνσταντινε μου, απο το τιποτα τουλαχιστον εχεις το δικαιωμα για ΠΖ... Απλα μου εκανε εντυπωση γιατι στα ψυχοτεχνικα, δεν σου εξηγησαν γιατι; Μπες και ως μελος αν θελεις Θα καταλαβεις γιατι Καλη συνεχεια, ολα θα πανε καλα!

Ημ. Αποστολής: 28/Νοεμβρίου/2008 ώρα 01:40
Μπορεις να μας πεις τι σε ρωτησανε τι σε βαλανε να κανεις και με τι αιτιολογια σε κοψανε;

Αποστολή από: lolita
Ημ. Αποστολής: 28/Νοεμβρίου/2008 ώρα 03:17
Αρχικά αποστάλθηκε από Kwstantinos

Καλησπερα σας... Με κοψανε σημερα στα ψυχοτεχνικα. Και εν το μεταξυ περασαν αλλοι γιοταδες! Τελος παντων... Να κανω και εγω μια ερωτηση. Τωρα που με κοψανε στα ψυχοτεχνικα σημαινει πως ειμαι Ι2; Αν ναι αυριο δεν θα παω στα αθληματα. Παρακαλω να απαντησει μονο αμα ξερει.

Δεν καταλαβα... ησουνα για ειδικες δυναμεις; Κοπηκες στα ψυχοτεχνικα αλλα σου ειπαν συνεχιζεις για πεζικο, ετσι; Αν ετσι κοπηκες νομιζω ειναι λαθος λεξη, μαλλον εκρινε η επιτροπη οτι δεν εισαι για ειδικες δυναμεις.
Τι εννοεις περασαν αλλοι γιοταδες; Αν σου ειπαν οτι θα δωσεις τα αθληματα και εσυ περασες κι εσυ γιοτας υποθετω... βασικα σου ειπαν απο κει οτι θα δωσεις τ αθληματα; Ρε συ δεν καταλαβαινω ετσι οπως τα λες

Αποστολή από: rea1986
Ημ. Αποστολής: 28/Νοεμβρίου/2008 ώρα 11:45

Καλημερα... Εχω να μπω καιρο και θελω να καταλαβω αν ο παραπανω αναφερομενος εννοει οτι κοπηκε και γιατι... Ευχαρηστω.

Αποστολή από: Kwstantinos
Ημ. Αποστολής: 28/Νοεμβρίου/2008 ώρα 17:32

Αρχικά αποστάλθηκε από Kwstantinos

Δεν καταλαβα... ησουνα για ειδικες δυναμεις; Κοπηκες στα ψυχοτεχνικα αλλα σου ειπαν συνεχιζεις για πεζικο, ετσι; Αν ετσι κοπηκες νομιζω ειναι λαθος λεξη, μαλλον εκρινε η επιτροπη οτι δεν εισαι για ειδικες δυναμεις.
Τι εννοεις περασαν αλλοι γιοταδες; Αν σου ειπαν οτι θα δωσεις τα αθληματα και εσυ περασες κι εσυ γιοτας υποθετω... βασικα σου ειπαν απο κει οτι θα δωσεις τ αθληματα; Ρε συ δεν καταλαβαινω ετσι οπως τα λες
Ναι δηλωσα ΕΔ και με κριναν ακαταλληλο για ΕΔ. Και πηραν κατι αλλα ατομα ( κοριτσια ) τα οποια ειναι μονο για τις δυμαμεις καταδρομων στα μυρμηγκια. ελεος... Θα δειτε και θα καταλαβετε.

Αποστολή από: rea1986
Ημ. Αποστολής: 28/Νοεμβρίου/2008 ώρα 18:23
Ποιοι λογοι παιζουν για να σε κοψουν στα ψυχοτεχνικα; ; δηλ. Τι πρεπει να τους λες; ;

Ημ. Αποστολής: 02/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 11:44

Στα ψυχοτεχνικα κοβουν για οποιο λογο τους καπνισει. Μπορει να σε κοψουν γιατι εισαι ακομα στο σχολειο, γραφεις ανορθογραφα, εχεις κακη αρθρωση, εξωτερικη εμφανιση, δεν εχεις στρατιωτικη συμπεριφορα, εκανες χαλια σχεδιο/αυτοπεριγραφη, κακη Ψυχολογια Κ. Α...

Αυτα βεβαια εγιναν για τις ΕΔ οπου Καμποσους τους εστειλαν στα Ο-Σ.
Κριμα για μερικα παιδια που ειχαν αθλητικες ικανοτητες αλλα κοπηκαν στα ψυχοτεχνικα.
Αντιθετα αφησαν μερικες γυναικες Στις δοκιμασιες ΕΔ Που παιζει και να μην εκαναν ουτε 1 αγωνισμα σωστα.
Ελπιζω τις ημερες των αποτελεσματων να μη φριξουμε...

Αποστολή από: tzovana18
Ημ. Αποστολής: 02/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 15:25
Τωρα απορω τη ψαχνεται να βρειτε στα ψυχοτεχνικα σε κοβουν πολυ και ο λογος ειναι το βισμα εκει μετραει πολυ στα ψυχοτεχνικα εκοψαν πολλους κολους αμα εχεις βισμα καλο σε περνανε στα ψυχοτεχνικα αυτος ειναι ο λογος μπορει καποιος να εκανε ορθογραφικα λαθη να ειχε γελεια και ανωριμη συμπεριφορα να ειχε και κακη εξωτερικη εμφανιση και να τον περασαν επειδη ειχε το βισμα το καλο εγω πιστευω οτι εκει εδειξαν ποιος ειχε και ποιος δν ειχε μην λεμε οτι θελουμε και το ειπα και το ξαναλεω καλος κακος δν ζουμε στην δημοκρατια στην βισμοκρατια ζουμε αμα με το καλο μπουμε τον ιανουαρια μεσα θα δειτε ατομα που δν ηρθαν καν στα αθληματα ουτε και που τα εβγαλαν και ξερετε γιατη γιατη αυτη ειναι η ελλαδα μασ.

Ημ. Αποστολής: 10/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 02:05

Ποση ωρα σας πηραν τα ψυχοτεχνικα; Απο την ωρα που φτασατε στο νοσοκομειο μεχρι που να φυγετε

Ημ. Αποστολής: 10/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 03:07
Ενα τεταρτο διωρια απο την ωρα που μπαινουμε στην αιθουσα για να ζωγραφισουμε τις ανθρωπινες φιγουρες-γυναικα/αντρα- κ να κανουμε μια αυτοκριτικη

Αποστολή από: τινα
Ημ. Αποστολής: 02/Μαρτίου/2009 ώρα 22:55
Ρε παιδια θυμαται κανεις που εδωσε για εποπ συγκεκριμενες ερωτησεις που σου κανουν στον υπολογιστη; Εχω μια φιλη αλλα θυμοταν πολυ λιγα π. Χ τι ειναι ο σεξισμος κ αλλα τετοια κουλα. Αν ξερει κανεις ας πει για να εχω μια πρωτη ιδεα μπας κ πεσει καμια ερωτηση περιεργη να την ψαξω Λιγο

Αποστολή από: ΝΟΝΗ
Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2009 ώρα 14:33
Αρχικά αποστάλθηκε από illy

Και να φανταστεις οτι η ζωγραφικη δεν ηταν ποτε το φορτε μου... Αντε να δω τί θα ζωγραφισω εκει! Ουτε εναν ηλιο δεν μπορω να ζωγραφισω! Αλλοι το εχουν, εγω δεν το εχω... Πριν δεν σε κοροϊδεψα, ελπιζω να μην παρεξηγηθηκες!
μια απο τα ιδια ζωγραφικη δεν τιν παω και πολυ τιποτα αλλο να τους πουμε να μας βαλουν

Αποστολή από: Velerefontis
Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2009 ώρα 14:51
Εγω παντως που δε μπορω ουτε μια ισια γραμμη να τραβηξω, θυμαμαι οτι ειχα ζωγραφισει (τροπος του λεγειν) εναν ανδρα και μια γυναικα κσι στα επαγγελματα ειχα βαλει δημοσιος υπαλληλος (τι πρωτοτυπο ε; ) και φοιτητρια αντιστοιχα

-------------
/diktyo/profile.asp?id=0" rel="nofollow"> /diktyo/diktyo.asp" rel="nofollow - Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων

Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2009 ώρα 17:08
Αρχικά αποστάλθηκε από Velerefontis

Εγω παντως που δε μπορω ουτε μια ισια γραμμη να τραβηξω, θυμαμαι οτι ειχα ζωγραφισει (τροπος του λεγειν) εναν ανδρα και μια γυναικα κσι στα επαγγελματα ειχα βαλει δημοσιος υπαλληλος (τι πρωτοτυπο ε;) και φοιτητρια αντιστοιχα
Δημόσιος Υπάλληλος;

Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2009 ώρα 17:10
Ναι, αυτο μου ηρθε εκεινη την ωρα

-------------
/diktyo/profile.asp?id=0" rel="nofollow"> /diktyo/diktyo.asp" rel="nofollow - Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων

Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2009 ώρα 17:15
Καλα δε παιζεσε ! Να σου πω ηταν πολυ δυσκολο για να μπείς;

Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2009 ώρα 17:27
NoΝη το εχω ξαναγραψει και παλαιοτερα. Οταν καταταχθηκα το 2002 ο θεσμος ακομα, ηταν κατι το αγνωστο σε ολους. Και σε εμας και στα ανωτερα κλιμακια. Προσωπικα, πιστευω και δεν εχω κανενα προβλημα να το πω, οτι αν εδινα τωρα για εποπ, ουτε απ'εξω δε θα περναγα. Πρωτον γιατι δεν εχω βισμα και δευτερον ειμαι σιγουρος οτι θα βρισκοντουσαν ατομα με πολλα περισοτερα μορια απο εμενα. Τοτε ομως το μορφωτικο επιπεδο των πρωτων εποπ ηταν επιπεδου λυκειου και σπανιοτατα αποφοιτων τει. Για αει ουτε λογος. Καπου εκει λοιπον χωθηκα και εγω.

-------------

Αποστολή από: Antonis21
Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2009 ώρα 18:19
Σε μας δεν ειχε ζωγραφιες και τετοια. Καναμε το κλασσικο ψυχολογικο τεστ του Πανεπιστημιου της Μινεσοτα,MMPI (Minnesota Multiphasic Personality Inventory) ειναι αυτο με τις σχεδον 600 ερωτησεις σε μια ωρα.
Κατοπιν καποια επομενη μερα περνουσαμε απο συνεντευξη και μας ρωτουσαν διαφορα πραγματα, για πιο λογο διαλεξες να μπεις στον Στρατο και λοιπα τετοια, οι ερωτησεις μπορει να ηταν οτιδηποτε, απο κατι δυσκολο, μεχρι μονο το ονομα σου.

Επιπροσθετα, οταν εκπεδευομουν για ναρκαλιευτης, προς το τελος της εκπαιδευσης μας ξανακοσκινησαν ιατρικα, και ξαναπερασα ψυχιατρο, μονο συνεντευξη αυτη τη φορα και μας ρωτουσαν πως αισθανεσαι που εχεις αυτη την ειδικοτητα και πολλα διαφορα.

-------------

Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2009 ώρα 19:12
Αρχικά αποστάλθηκε από Antonis21

Σε μας δεν ειχε ζωγραφιες και τετοια. Καναμε το κλασσικο ψυχολογικο τεστ του Πανεπιστημιου της Μινεσοτα,MMPI (Minnesota Multiphasic Personality Inventory) ειναι αυτο με τις σχεδον 600 ερωτησεις σε μια ωρα.
Κατοπιν καποια επομενη μερα περνουσαμε απο συνεντευξη και μας ρωτουσαν διαφορα πραγματα, για πιο λογο διαλεξες να μπεις στον Στρατο και λοιπα τετοια, οι ερωτησεις μπορει να ηταν οτιδηποτε, απο κατι δυσκολο, μεχρι μονο το ονομα σου.

Επιπροσθετα, οταν εκπεδευομουν για ναρκαλιευτης, προς το τελος της εκπαιδευσης μας ξανακοσκινησαν ιατρικα, και ξαναπερασα ψυχιατρο, μονο συνεντευξη αυτη τη φορα και μας ρωτουσαν πως αισθανεσαι που εχεις αυτη την ειδικοτητα και πολλα διαφορα.

600 ερωτήσεις σε 1 ωρα Φαντάζομαι ότι θα ήταν πολυ απλές !

Αποστολή από: Antonis21
Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2009 ώρα 21:34
Οι απαντησεις ηταν τελειως μηχανογραφημενες, απαντουσες με ενα Α η Ψ για Αληθες η Ψευδες.

-------------

Αποστολή από: Marina2
Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2009 ώρα 22:53

Αντωνη μου εσυ προφανώς θα εδωσε για κάποια στρατιωτική σχολη γιαυτο περασες τετοιο τεστ. Στις εξετάσεις υποψήφιων ΕΠΟΠ δωσαμε ψυχοτεχνικά ακριβώς 2 φυλλα χαρτιου. Στη 1η σελιδα σου ζητουσε να ζωγραφίσεις μια γυναικεία και μια αντρική μορφή, τιποτα παραπάνω. Στη 2η σελίδα σου ζητούσε να γράψεις μια παράγραφο που εκει θα περιεγραφες τον εαυτό σου... Μετά τις ιατρικές εξετάσεις περνούσες από μια επιτροπή ψυχολόγων, οπου το μόνο που μας ρωτούσαν ηταν την ειδικότητα που επιλέξαμε, τι κάνουμε αυτή τη στιγμή στη ζωη μας και δεν κρατούσε πάνω απο 2 λεπτά για τον καθένα μας... Αυτά ηταν ολα και ολα τα ψυχοτεχικά μας!

-------------

Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2009 ώρα 23:03
Εμεις ειχαμε δωσει και ενα ερωτηματολογιο 200 ή 250 ερωτησεων

-------------

Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2009 ώρα 23:12
Τώρα Βελερεφόντη μου πάνε και αυτά... Γιατι να κουράζονται οι ανθρωποι αφου οποιοι θελουν οι πολιτικοί θα μπουν ακόμη και αν δεν ειναι εντελώς "καλά"

Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2009 ώρα 23:25
Καλα, μη τρελαινεσαι μαρινακι. Και στη δικη μου σειρα υπηρχαν ατομα που δεν στεκαν και πολυ καλα ή ηταν μπλεγμενοι με αλλα πραγματα

-------------

Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2009 ώρα 23:30
Καταλαβαίνω τι εννοεις Βελερεφόντη μου... Το θεμα ειναι αυτοί πως ειναι διατεθιμένοι να τα αντιμετωπίσουν ολα αυτά.

Ημ. Αποστολής: 04/Μαρτίου/2009 ώρα 12:32
Ωραία πράγματα !

Αποστολή από: 286_lele
Ημ. Αποστολής: 07/Μαρτίου/2009 ώρα 14:27
Κοιταχτε να δειτε με τις υπαρχουσες συνθηκες της κοινωνιας ολο και περισσοτεροι νεολαιοι στρεφονται στον ''κακο'' δρομο αρα λογικο ειναι σε μια συνεντευξη η σε τοξικολογικες να τα βρει σκουρα αυτος που θα δηλωσει ΕΠΟΠ. Ας μην τους κατηγορουμε ομως αφου αυτο θελουν οκ. Γνωμη μου φυσικα...

Ημ. Αποστολής: 08/Μαρτίου/2009 ώρα 01:21
Αρχικά αποστάλθηκε από 286_lele

Κοιταχτε να δειτε με τις υπαρχουσες συνθηκες της κοινωνιας ολο και περισσοτεροι νεολαιοι στρεφονται στον ''κακο'' δρομο αρα λογικο ειναι σε μια συνεντευξη η σε τοξικολογικες να τα βρει σκουρα αυτος που θα δηλωσει ΕΠΟΠ. Ας μην τους κατηγορουμε ομως αφου αυτο θελουν οκ. Γνωμη μου φυσικα...
Συμφωνώ απόλυτα μαζι σου, καθένας κάνει τις επιλογές του και δεν μπούμε εμεις να τον κρινουμε ή μαλλον δεν εχουμε το δικαιωμα να τον κρινουμε. Ομως ξερουν οτι θα πάνε για ΕΠΟΠ και οτι θα περάσουν από κάποιες εξετάσεις που σιγουρα θα ξεσκεπάσουν κάποια πράγματα, δεν ειναι λίγο αανόητο που δηλώνουν συμετοχή ξέροντας οτι και να περάσουν μετά θα φυγουν;

Αποστολή από: D.Y.K
Ημ. Αποστολής: 20/Ιουνίου/2009 ώρα 16:27
Ερωτηση :

Στις ψυχοτεχνικες οι ερωτησεις καθοριζονται αναλογα με την ειδικοτητα που επιλεγει ο καθενας η ειναι γενικα για ολους ιδιες;

-------------

Ημ. Αποστολής: 20/Ιουνίου/2009 ώρα 16:45
Αρχικά αποστάλθηκε από Δ. Υ. Κ

Ερωτηση :

Στις ψυχοτεχνικες οι ερωτησεις καθοριζονται αναλογα με την ειδικοτητα που επιλεγει ο καθενας η ειναι γενικα για ολους ιδιες;

ΔΥΚ μου, βασικά οι ερωτησεις και ο αριθμός ερωτησεων ειναι βάση του μορφωτικου επιπέδου (αναλογα με τα χαρτια που εστειλες) και κατ επέκταση και της ειδικοτητας. Για παραδειγμα σε εμένα ως σπουδάστρια μου έκαναν 6 ερωτησεις. Σε παιδια γυμνασιου κανανε μονο 3. Στην δικη μου ομαδα ετσι πηγε το πραγμα. Μην νομιζεις οτι μετραει ομως πολυ αν θα δωσεις σωστη απάντηση. Αυτοι θα κοιταξουν τις αντιδρασεις σου. Π. Χ αν δεν την ξέρεις την απάντηση να πεις: "Δεν την γνωριζω (στα ισια) αλλα πιστευω οτι ειναι το ταδε... ! ". Επειτα θα σε ρωτησουν πχ. Για τις σπουδες σου, αν σε ενοχλουν οι μεταθέσεις, αν εργάζεσαι... ΚαΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΕΤΈΠΕΙΤΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΊΑ, ΟΤΑΝ ΟΠεράσεις δηλαδη απο ψυχολογους (εκει δεν κραταει πανω απο 3 λεπτα).

Ημ. Αποστολής: 20/Ιουνίου/2009 ώρα 17:00
Οκ ευχαριστω πολυ!

-------------

Αποστολή από: Paola
Ημ. Αποστολής: 25/Ιουνίου/2009 ώρα 23:24

Καλησπέρα παιδιά...25 και σημερα! Μπορεί καποιος να μου πει που ξεκιναει η διεξαγωγή των διαδικασίων; Εννοω σε στρατοπεδο Ή στρατιωτικο νοσοκομειο; Ευχαριστώ!

Ημ. Αποστολής: 25/Ιουνίου/2009 ώρα 23:38

Σε στρατοπεδο... Και μετα αν περασεις στο επομενο σταδιο τοτε ειναι σε στρατιωτικο νοσοκομειο

Ημ. Αποστολής: 25/Ιουνίου/2009 ώρα 23:49
Τα ψυχοτεχνικα τεστ διεξαγονται τελη του Ιουλιου οπως αναφερει η προκυρηξη η κανω λαθος;

Ημ. Αποστολής: 26/Ιουνίου/2009 ώρα 00:51

Βαγγελη τα ψυχοτεχνικα ειναι μεσα στο 5ημερο με τις ιατρικες εξετασεις και των αθληματων... Οποτε εχεις ακομα μελλον

Ημ. Αποστολής: 26/Ιουνίου/2009 ώρα 18:46
Σε ευχαριστω πολυ!

Αποστολή από: Paola
Ημ. Αποστολής: 26/Ιουνίου/2009 ώρα 23:27
Καλησπέρα παιδιά! Συγγνωμη αν σας ρωταω πολλα... Υπαρχει περιπτωση να μας πουν Για τις εξετασεις σε Τριπολη λογω οτι ειμαι απο Πελοπονησσο, και ακομη Ποσες μερες Διαρκει η ολη διαδικασια (συνολικα ψυχολογικα -υγειονομικα-αθλητικα) Σας ευχαριστω !

Ημ. Αποστολής: 09/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 14:29
Ρε παιδια οποιος εχει δωσει τα ψυχοτεχνικα τωρα σε αυτην την προκυρηξη Σξ ας μας πει λιγο τι παιζει τι ρωτανε αν ειναι αυστηροι κ τετοια

-------------

Αποστολή από: ΧΡΗΣΤΙΝΑ
Ημ. Αποστολής: 09/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 18:44
Είναι περίπου 6 άτομα και σε ρωτάνε ονομ/νυμο τι τελείωσες τι δήλωσες αν σου αρέσει. Αν σε δούνε αγχωμένο σε τρελαίνουν στις ερωτήσεις. Π. Χ. Μετάφρασε παροιμίες κανε διαιρέσεις και άλλα διάφορα να δουν αν μπορείς να απαντάς. Γενικά κόβουν πολύ κόσμο στα ψυχοτεχνικά και προσοχή στο πως θα χαρακτηρισεις τον εαυτό σου στο γραπτό γιατί το κοιτάει κ σε ρωτάει μέσα από αυτό αν γράψεις κάτι περίεργο.

Ημ. Αποστολής: 09/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 18:51
Αρχικά αποστάλθηκε από τινα

Ρε παιδια οποιος εχει δωσει τα ψυχοτεχνικα τωρα σε αυτην την προκυρηξη Σξ ας μας πει λιγο τι παιζει τι ρωτανε αν ειναι αυστηροι κ τετοια
Άραξε. Τυπικές ερωτησούλες σου κάνουν. Είναι νορμάλ η επιτροπή. Τώρα άν σε δεί και κάνεις σαν παπάρας (άγχος, απότομες κινήσεις, σπαστικές κινήσεις κ. Λπ) τότε αυτό σημαίνει ότι κάτι δεν πηγαίνει καλά με την περιπτωσή σου. Μην αγχώνεστε επιτέλους για μπούρδες.

-------------

Ημ. Αποστολής: 09/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 23:33
Ε ρε δυκ πρωτη φορα δινω να μην μαθω τι παιζει; Λογικο ειναι να αγχωνομαι παρασκευη ξεκιναω. Αντε καλη επυτυχια σε ολους παιδια με το καλο

-------------

Αποστολή από: ΧΡΗΣΤΙΝΑ
Ημ. Αποστολής: 09/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 23:34
Συμφωνώ ότι είναι νορμάλ η επιτροπή. Σου λέω τι είδα. Κόπηκαν όσες ήταν αγχωμένες.

Ημ. Αποστολής: 09/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 23:36
Ε ενταξει εγω πιστευω ειναι μεχρι να μπω μεσα σε αυτους γτ ετσι εγινε κ με την συνεντευξη. Ημουν παρα πολυ αγχωμενη αλλα οταν μπηκα μεσα ημουν πολυ ανετη κ τα πηγα καλα

-------------

Ημ. Αποστολής: 10/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 02:30
Αρχικά αποστάλθηκε από τινα

Ε ρε δυκ πρωτη φορα δινω να μην μαθω τι παιζει; Λογικο ειναι να αγχωνομαι παρασκευη ξεκιναω. Αντε καλη επυτυχια σε ολους παιδια με το καλο
Το άγχος δεν σε βοηθάει. Προσπάθησε να το αποβάλλεις για το δικό σου το καλό. Οι επιτροπές δυστυχώς ή ευτυχώς είναι πιο 'καχύποπτες' με τις κοπέλες και άμα σας δούν και αγχωμένες άστα να πάνε.3 Φίλες μου ήδη έχουν κοπεί οι 2 για ηλίθιους λόγους (άγχος, στρές κλπ). Μην κάνετε το ίδιο λάθος και οι υπόλοιπες!

-------------

Αποστολή από: anna.nikos
Ημ. Αποστολής: 10/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 02:33
Δυκ εσυ ολα αυτα που ξερεις; Ποια ειναι η ειδικοτητα σου;

Ημ. Αποστολής: 10/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 02:37

Μόλις έγραψα πιο πάνω ότι έχουν ήδη κοπεί 3 φίλες μου οι οποίες δίνανε αυτές τις μέρες. Είχανε πολύ άγχος και αυτό το περάσανε και στις επιτροπές που τις κρίνανε 'ακατάλληλες' για το στρατιωτικό επάγγελμα. Έχω δηλώσει την 'Υπηρέτης Αντιαρματικών Όπλων'.

-------------

Ημ. Αποστολής: 11/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 19:19
Στα ψυχοτεχνικα ποια ειναι η διαδικασια;

Ημ. Αποστολής: 11/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 22:01
Γεια σας! Σημερα περασα ψυχολογο και εχω να σας πω πως κοβουν πολυ ευκολα κ εκεινη την ωρα, σημερα κοπηκαν αρκετα κοριτσια κ την δευτερα ειναι οι απαλλαγες που αναμενωντε αλλες τοσες... Ειναι πολυ αυστηρα, καλη επιτυχια σε ολες κ ολους!

Ημ. Αποστολής: 12/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 00:07
Καλησπερα! Και εγω σημερα εδινα τη προφορικη ψυχοτεχνικη συνεντευξη Και δεν ειδα να κοβεται καμια, ασε που ηταν ενος λεπτου υποθεση.
αννα εσυ ησουν απο τις τελευταιες;

-------------

Ημ. Αποστολής: 13/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 02:57

Γεια σου τζο, εγω εδινα Θεσσ/νικη, εσυ; Στην μεση περιπου ημουν, αναλογα ποσο αγχωμενη ησουν, αν ησουν νορμαλ τσακ μπαμ... Ετυχε κοπελα πριν μπω που την κρατησαν 10 λεπτα και τελικα την κοψανε...

Αποστολή από: ΔΕΣΠΟΙΝΑ
Ημ. Αποστολής: 13/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 04:13
Στην προηγουμενη προκυρηξη ειχα γνωρισει μια κοπελα απο αλεξανδρουπολη και μου ειπε οτι φοβονταν να μην την κοψουν στα ψυχοτεχνικα γιατι ειχα πολλα ψυχολογικα απο τους γονεις της μου ειπε τρομερες καταστασεις και την ειχαν ποσοι ωρα μεσα και περασε κανονικα. τι μου λετε τωρα και αυτοι που εχουν βυσματα σιγα να μην κοπουν.

Αποστολή από: thrakiotis
Ημ. Αποστολής: 13/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 04:16

Απο οσες ιστοριες σας λενε την 1 απο τις 10 να κρατατε...

-------------

Ημ. Αποστολής: 14/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 02:12
Εδω ειναι που θα μας βαλουν να ζωγραφισουμε μια γυναικα κ εναν αντρα;

Αποστολή από: thrakiotis
Ημ. Αποστολής: 14/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 03:01
Ναι οπως και να κανεις αυτοπεριγραφη

-------------

Ημ. Αποστολής: 14/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 04:12
Καλησπερα αννα, αθηνα εδινα. Εγω ημουν απο τις πρωτες και ολες μπηκαμε και βγηκαμε αμεσως, δε μας ειπε απο την επιτροπη Να κοπηκαμε ή περασαμε. Στο αναφερουν αμεσως αν κοπηκες; Τεσπα, αυριο ειναι ημερα των απαλλαγων, θα χτυπησουν καμπανες! Χαχαχα! Καλη επιτυχια σου ευχομαι...

Ημ. Αποστολής: 16/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 16:11
Παιδια εχει παει κανενας για τις ψυχολογικες και αλλες εξετασεις; Ειχε καθολου αποχή; Και κοπηκαν πολλα ατομα;

Αποστολή από: tati
Ημ. Αποστολής: 16/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 16:16

Ολα σχεδον οσα δεν ειχαν μεσο

Ημ. Αποστολής: 16/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 16:30
Αρχικά αποστάλθηκε από ttsevekidou

Αν εχεις μεσον διαβαινε αν οχι η επιλογη ειναι δικη σου.
δε μπορω να σου πω κατι αλλο.
δεν εφτασα στα αθληματα
ΟΚ. Ευχαριστω. Καμια παραξενη ερωτηση στα ψυχολογικα; Ειχα διαβασει καπου για κατι τρελες ερωτησεις: Τι ομαδα εισαι, ποιοι ειναι οι ηρωες του ΄21 κτλ. Παιζει κατι τετοιο;

Αποστολή από: tati
Ημ. Αποστολής: 16/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 16:32

Για ψυχοτεχνικα τεστ δε μιλας;

Ημ. Αποστολής: 16/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 16:35
Αρχικά αποστάλθηκε από ttsevekidou

Για ψυχοτεχνικα τεστ δε μιλας;

Ναι...

Ημ. Αποστολής: 24/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 23:08
Καλησπερα, να ρωτησω θα περασουμε δυο φορες απο ψυχοτεχνικα;

Μια μερα προφορικα (ζωγραφικη κλπ) και την αλλη γραπτα ;

Τι τεστ γραπτο ειναι αυτο;

Ημ. Αποστολής: 24/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 23:15
Αρχικά αποστάλθηκε από newby

Καλησπερα, να ρωτησω θα περασουμε δυο φορες απο ψυχοτεχνικα;

Μια μερα προφορικα (ζωγραφικη κλπ) και την αλλη γραπτα ;

Τι τεστ γραπτο ειναι αυτο;
μαλιστα! Ειναι δυο μερες... Τη μια μερα ειναι ζωγραφια με γυναικεια κ αντρικη φιγουρα και να κανεις αυτοπεριγραφη και την επομενη μερα ειναι συνεντευξη με τον ψυχολογο... Στην συνεντευξη θα ρωτησει ερμηνεια παροιμιων, αινιγματα, ομοιοτητες-διαφορες (πχ ραντζο-κρεββατι, δορυ-ασπιδα, οβιδα-ναρκη κυριως δηλαδη με στρατιωτικους ορους) και να κανεις μια αριθμητικη πραξη (πολλ/σμο, διαιρεση κλπ)

-------------
Dum spiro spero

Ημ. Αποστολής: 24/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 23:20
Αντε παλι, παλι τα ιδια θα εχουμε με την συνεντευξη. Μονη σου θα πας σε αυτην την Προφορικη εξεταση; Υπαρχει Επιτροπη ή μονο ο ψυχολογος; Εκει μαλλον κοβουν οσους δεν εχουν μεσο ε;
σε ευχαριστω για τον ενδιαφερον σου

Ημ. Αποστολής: 24/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 23:31
Θα περιμενω απαντηση σου... Ειναι η πρωτη φορα που δινω και ειμαι πολυ αγχωμενη...

Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου