Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου

Λάθη στο περιεχόμενο του site

Εκτύπωση από: Ελληνικός Στρατός
Κατηγορία: Γενική θεματολογία
Όνομα Forum: Παρατηρήσεις σχετικά με το site
Περιγραφή Forum: Που πιστεύετε ότι υστερεί το site και τι θα θέλατε να δείτε ακόμη;
URL: http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=477
Ημ. Εκτύπωσης: 20/Νοεμβρίου/2017 ώρα 17:40

Θέμα: Λάθη στο περιεχόμενο του site
Αποστολή από: Guests
θέμα: Λάθη στο περιεχόμενο του site
Ημ. Αποστολής: 10/Απριλίου/2003 ώρα 20:28
h photo poy exete den apeikonizei to NUH ERATW alla kapoio narkali.oxi pos allazoyne polla.oles oi psarobarkes apo makrya idies einai

Απαντήσεις:
Αποστολή από: yandr
Ημ. Αποστολής: 11/Απριλίου/2003 ώρα 13:01

Έχεις δίκιο, θα το διορθώσω κατά τη διάρκεια του ΠΣΚ.

Επί τη ευκαιρία, επειδή είμαι μόνος μου στη δημιουργία, διαχείριση και ανανέωση του site μπορείς να μου μιλάς στον ενικό!

Ως προς το σχόλιό σου για τις ψαρόβαρκες, η αλήθεια είναι ότι έχει παραγίνει το κακό. Αυτά τα πλοία ανήκουν σε μουσείο και θα ήταν πραγματικά αστείο να συμμετέχουν σε πολεμικές επιχειρήσεις.

-------------

Αποστολή από: angmar
Ημ. Αποστολής: 26/Δεκεμβρίου/2006 ώρα 16:17
Φίλε μου, καταρχήν συγχαρητήρια για το site σου. Το βρήκα πολύ ενημερωτικό.

Μόνο που εδώ /plirofories/ierarxia.asp - ΙΕΡΑΡΧΙΑ μας τα έκανες λίγο μαντάρα. Ναύαρχος στην Π. Α. και τούμπαλιν;

Ημ. Αποστολής: 03/Ιανουαρίου/2007 ώρα 14:38
Σωστός, θα διορθωθεί μόλις γυρίσω από διακοπές.

Το 'πρόβλημα' διορθώθηκε, αν και δεν ήταν δύσκολο να καταλάβει κανείς ότι μονάχα η επικεφαλίδα είχε προστεθεί αντίστροφα (Ναυτικό πάνω από τους αξιωμετικούς της Αεροπορίας και τούμπαλιν).

-------------

Αποστολή από: master
Ημ. Αποστολής: 27/Φεβρουαρίου/2007 ώρα 04:18

Γράφτηκα μέλος στο site μόνο και μόνο για να αναφέρω τη δυσαρέσκεια μου για την ανευθυνότητα των μη εγκυρων θεμάτων στο συγεκριμένο site και να προειδοποιήσω τους υπόλοιπους, αν θέλουν να ψάξουν θέματα που αφορούν το στρατό να μπουν στο ΕΠΙΣΗΜΟ site του στρατου!

Εξηγούμαι..
Στο ''Θητεία'' κάπου αναφέρεται σαυτους που δικαιούνται 9μηνη θητεία, πως δικαιούται και ο μεγαλύτερος γιος που εχει πατέρα ανίκανο εργάσίας, που με ενδιαφέρει. Μολις το διάβασα χάρηκα, πάλι καλα όμως που μπήκα και στο επισημο site του ελλ. στρατου όπου έλεγε πως δικαιούται ο μεγαλύτερος γιος ΕΚ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ που έχει πατέρα ανίκανο εργασίας! και φυσικά όπως καταλαβαίνετε ξενέρωσα απίστευτα γιατί εγώ εχω 1 αδερφό, κόιταξα και την τελευταια ενημέρωση και είναι ακριβώς ιδια με αυτου του site
Λυπάμαι...

Ημ. Αποστολής: 27/Φεβρουαρίου/2007 ώρα 14:35
Σε ευχαριστώ για την πληροφορία master, θα διορθωθεί το λάθος.

Εννοείται πως πρέπει να μπαίνεις στο επίσημο site για στρατολογικά θέματα, για να μην πω ότι πρέπει να παίρνεις τηλέφωνο στο στρατολογικό γραφείο που ανήκεις.

Να σε ενημερώσω απλά ότι όταν δημιουργήθηκε αυτό το site δεν υπήρχε καν επίσημος δικτυακός τόπος για τον ελληνικό στρατό.

Μιας και το έψαξες, μήπως μπορείς να κάνεις Post και το URL να το δω και εγώ;

-------------

Αποστολή από: Nassos
Ημ. Αποστολής: 27/Φεβρουαρίου/2007 ώρα 14:47
Υπερβολική η αντίδραση σου Master.

Και εγώ ό, τι απορίες είχα πήγαινα στον Στρατολογικό Γραφείο για να πάρω επίσημες απαντήσεις.

Αποστολή από: master
Ημ. Αποστολής: 01/Μαρτίου/2007 ώρα 02:00
http://www.mod.mil.gr/Pages/MainAnalysisPage3.asp?HyperLinkID=3&MainLinkID=49 - http://www.mod.mil.gr/Pages/MainAnalysisPage3.asp?HyperLinkID=3&MainLinkID=49

Ημ. Αποστολής: 27/Απριλίου/2007 ώρα 18:36
Επανέρχομαι σε ένα θέμα που είναι παλιό, αλλά βλέπω τώρα ότι δεν λέμε το ίδιο πράγμα.

Η σελίδα που ανέφερε ο master γράφει ότι 9μηνη θητεία υπηρετεί ο μεγαλύτερος από τρία ζώντα αδέλφια. Σωστά, και αναφέρεται και εδώ.

Ωστόσο στο δικό μου site αναφέρεται επίσης ότι 9μηνη θητεία διακιούται ο μόνος ή μεγαλύτερος γιος γονέα που είναι ανίκανος για κάθε εργασία ή έχει συμπληρώσει το εβδομηκοστό έτος της ηλικίας του ή διατελεί σε χηρεία.

Αυτή η κατηγορία είναι διαφορετική από την προηγούμενη. Εάν λοιπόν δεν έχει καταργηθεί (και η σελίδα που βρήκες δεν λέει κάτι τέτοιο), τότε θα υπηρετήσεις 9μηνο.

-------------

Αποστολή από: loxias
Ημ. Αποστολής: 10/Σεπτεμβρίου/2007 ώρα 18:23
Λοιπόν αυτό που αναφέρεται στο site και αναφέρει ο yandr είναι σωστό. Ο μόνος ή μεγαλύτερος γιός με γονέα ανίκανο για κάθε εργασία μπορεί να υπηρετήσει μειωμένη θητεία.Master δεν σου φταίει πάντως το site για την έλλειψη ενημέρωσης που έχεις. Απο τη στιγμή που παρουσιάζεσαι έχεις υποχρέωση να μάθεις τα δικαιωματά σου και να ρωτάς τους αξιωματικούς σου. Αυτοί εαν δεν γνωρίζουν έχουν την υποχρέωση με την σειρά τους να σε παραπέμψουν σε κάποιον αρμόδιο

Ημ. Αποστολής: 31/Οκτωβρίου/2007 ώρα 19:21
ο μόνος η ο μεγαλύτερος γιός απο τρία αδέρφια λεει η σελίδα του ελλήνικού στρατού υπηρετούν 9 μηνο και ειναι ασχετο απο την ηλικία η την κατασταση του πατέρα!

Αποστολή από: Themistokles31
Ημ. Αποστολής: 06/Ιανουαρίου/2008 ώρα 14:46
Καλημέρα και χρόνια πολλά,
Θα ήθελα να επιστήσω την προσοχή σας στο ότι στη σελίδα που αναφέρεται στα ατυχήματα της Πολεμικής Αεροπορίας:
/aeroporia/atiximata_1.asp - /aeroporia/atiximata_1.asp
συγκαταλλέγονται και πτώσεις ελικοπτέρων του στρατού ξηράς με κυριότερη αυτή του CH-47 Chinook το 2004. Επειδή επικρατεί σύγχυση σχετικά με το όπλο στο οποίο υπάγεται το κάθε πτητικό μέσο, πιστεύω πως θα ήταν σωστό και ακριβές να αναφέρεται πως τα Chinook και UH-1 ανήκουν στο σώμα του Στρατού.
Με εκτίμηση,
Θεμιστοκλής31

Ημ. Αποστολής: 06/Ιανουαρίου/2008 ώρα 15:14
Έχεις απόλυτο δίκιο Θεμιστοκλή, οπότε διάσπασα τον πίνακα σε τρεις νέους με τον δεύτερο και τρίτο να έχει τα ατυχήματα της αεροπορίας στρατού και ναυτικού αντίστοιχα. Τα ελικόπτερα ΑΒ-205 που έχουν καταπέσει εντάχθηκαν στην Πολεμική Αεροπορία, χωρίς ωστόσο να γνωρίζω αν όντως ανήκαν εκεί, αφού χρησιμοποιούνται επίσης από τον στρατό ξηράς και το ναυτικό.

Τέλος, προτιμώ να αφήσω όλους τους πίνακες στην ίδια σελίδα αντί να την διασπάσω ώστε να είναι συγκεντρωμένα όλα τα ατυχήματα.

-------------

Αποστολή από: Themistokles31
Ημ. Αποστολής: 07/Ιανουαρίου/2008 ώρα 01:24
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση Yandr,
Μια σημείωση ακόμα, τα C130 και C47 ανήκουν στην Πολεμική Αεροπορία
Ευχαριστώ και για την πολύ καλή σου δουλειά σε αυτό το forum και για τις χρήσιμες πληροφορίες που ανεβάζεις
Φιλικά!
Θεμιστοκλής31

Ημ. Αποστολής: 07/Ιανουαρίου/2008 ώρα 13:56
Και πάλι είσαι σωστός. Το ωραίο είναι ότι τα έχω γράψει σωστά στα άρθρα που καταγράφουν τον εξοπλισμό, αλλά όχι και στο άρθρο για τα ατυχήματα.

Θα το διορθώσω πολύ σύντομα.

Ευχαριστώ

-------------

Ημ. Αποστολής: 12/Ιουνίου/2008 ώρα 12:04

Μπράβο για το site. Είναι ότι καλύτερο υπάρχει για να πάρει κανείς μια γρήγορη ενημέρωση για τον εξοπλισμό των ενόπλων δυνάμεων μας.

Στην σελίδα για το Π. Ν. ξέχασες την φρεγάτα ΛΗΜΝΟΣ και στις κανονιοφόρους πρέπει να αφαιρέσεις την ΑΓΩΝ γιατί παροπλίστηκε.

Ημ. Αποστολής: 12/Ιουνίου/2008 ώρα 19:13
Την Λήμνο την είχα στη σελίδα με τις φρεγάτες, αλλά δεν υπήρχε στον γενικό εξοπλισμό του πολεμικού ναυτικού.

Το διόρθωσα.

Ως προς τον ΑΓΩΝ, τον αφαίρεσα και αυτόν.

-------------

Ημ. Αποστολής: 13/Ιουνίου/2008 ώρα 08:12

Κατα λαθοσ αφαιρεσεσ και την κ. φ. ελευθερια. Νομιζω ειναι οτι ειναι ακομα σε υπηρεσια. Σορυ αν γεινομαι μυγιαγκικτοσ!! Εχω μεγαλη αδυναμια στο Π. Ν!!!

Ημ. Αποστολής: 15/Ιουνίου/2008 ώρα 19:16
ΟΚ τώρα;

-------------

Ημ. Αποστολής: 16/Ιουνίου/2008 ώρα 10:21

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Ημ. Αποστολής: 29/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 04:23
Περί κανονιοφόρων :

1) Οι κανονιοφόροι τόλμη και ορμή έχουν ως έτος ναυπήγησης το 1979 ενώ το σωστό είναι 1968 περίπου.

2) Οι κανονιοφόροι πυρπολητής , πολεμιστής έχουν ως έτος ναυπήγησης το 2003 ενώ το σωστό είναι 1992 περίπου.
3)Στα λινκ των κανονιοφόρων , η φοτο που δείχνεις δεν έχει καμία σχέση με τις κανονιοφόρους ούτε θεωρείται παρεμφερή μονάδα. Αυτό είναι ένα τπκ τύπου λάσκος. (2 oto melara + exocet) και στα λινκ των υποβρυχίων αυτο στην φοτο δεν ειναι υποβρυχίο!!
4) Οι κανονιοφόροι μας ΔΕΝ φέρουν harpoon (λινκs) .Προτείνω να τους αφαιρέσεις αν θέλεις από τον οπλισμό.(ασχέτως αν υπάρχει δυνατότητα τοποθέτησης τους …)
5) Ο πυρπολητής έχει μετονομαστεί σε κασος.
6) Σωστά αυτά που γράφεις για τα παράκτια κάτω από το πινακακι. Όμως ο μέσος άσχετος αναγνώστης δεν γνωρίζει σε ποια αναφέρεσαι. Πρέπει να του διευκρινίζεις ότι λες για τα nasty,esterel. Γιατι μπορει να μην μπει στα λινκ.
Ξέρω , ξέρω… μυγιάγγικτος !!!

Ημ. Αποστολής: 01/Οκτωβρίου/2008 ώρα 15:18
Αρχικά αποστάλθηκε από UFO

Περί κανονιοφόρων :

1) Οι κανονιοφόροι τόλμη και ορμή έχουν ως έτος ναυπήγησης το 1979 ενώ το σωστό είναι 1968 περίπου.

Έχεις δίκιο, το έγγραφα και στο άρθρο για τις Asheville. Διορθώθηκε.

2) Οι κανονιοφόροι πυρπολητής , πολεμιστής έχουν ως έτος ναυπήγησης το 2003 ενώ το σωστό είναι 1992 περίπου.

Άλλο ένα λάθος copy - paste. Το ανέφερε και στο άρθρο για τις κανονιοφόρους τύπου Osprey-56. Διορθώθηκε

3)Στα λινκ των κανονιοφόρων , η φοτο που δείχνεις δεν έχει καμία σχέση με τις κανονιοφόρους ούτε θεωρείται παρεμφερή μονάδα. Αυτό είναι ένα τπκ τύπου λάσκος. (2 oto melara + exocet)

Βοήθα με. Σε μποια σελίδα εννοείς; Αν πάντως αναφέρεσαι στην φωτογραφία που υπάρχει στην κορυφή της ιστοσελίδας, είναι απλά μία γενική φωτογραφία που αντιπροσωπεύει την ενότητα του site (Πολεμικό Ναυτικό) και όχι την συγκεκριμένη ιστοσελίδα.

και στα λινκ των υποβρυχίων αυτο στην φοτο δεν ειναι υποβρυχίο!!

Το ίδιο με πάνω.

4) Οι κανονιοφόροι μας ΔΕΝ φέρουν harpoon (λινκs) .Προτείνω να τους αφαιρέσεις αν θέλεις από τον οπλισμό.(ασχέτως αν υπάρχει δυνατότητα τοποθέτησης τους …)

Σε ποια σελίδα αναφέρεσαι; Για βοήθα...

5) Ο πυρπολητής έχει μετονομαστεί σε κασος.

Σωστά, που να προλάβεις και τις μετονομασίες.

Ξέρω , ξέρω… μυγιάγγικτος !!!

Καθόλου, ευχαριστώ πολύ.

Οι διορθώσεις θα ανέβουν σήμερα το βράδυ μάλλον.

-------------

Ημ. Αποστολής: 01/Οκτωβρίου/2008 ώρα 18:53
4)
/naytiko/osprey-56.asp" rel="nofollow - - /naytiko/osprey-55.asp /naytiko/osprey-55.asp" rel="nofollow -

Ημ. Αποστολής: 14/Ιουνίου/2009 ώρα 19:52
"Έτσι, το 2020 το /leksiko_1.asp?bk=pn" rel="nofollow - θα διαθέτει ένα ομοιογενή στόλο 12 Κ/Φ (8 τύπου ΜΑΧΗΤΗΣ,2 τύπου OSΡRΕΥ-55 και 2 τύπου OSΡRΕΥ ΗSΥ-55 ΒΑΤCΗ Ι). Ως προς τα Παράκτια Περιπολικά (Esteral & Asheville), "
Το σωστό είναι:(Esterel &Nasty)

Αποστολή από: MIRAGE2000-5MK2
Ημ. Αποστολής: 14/Ιουνίου/2009 ώρα 20:02
Αρχικά αποστάλθηκε από ufo

Κατα λαθος αφαιρεσες και την κ. Φ. Ελευθερια. Νομιζω ειναι οτι ειναι ακομα σε υπηρεσια. Σορυ αν γεινομαι μυγιαγκικτοσ! Εχω μεγαλη αδυναμια στο Π. Ν!

Α ρε ufo. Έτσι. Ειμαστε οι σύγχρονοι Κανάρηδες. Φωτιά και ατσάλι χωρίς έλεος... Γιούργιααααααααααααααααααααααααααααααα
[TUBE]wInfdDZMMBU[/TUBE]
[TUBE]OtPyK0KrIRM[/TUBE]

Ημ. Αποστολής: 14/Ιουνίου/2009 ώρα 20:14

Ημ. Αποστολής: 14/Ιουνίου/2009 ώρα 21:41

"Έτσι, το 2020 το /leksiko_1.asp?bk=pn" rel="nofollow - θα διαθέτει ένα ομοιογενή στόλο 12 Κ/Φ (8 τύπου ΜΑΧΗΤΗΣ,2 τύπου OSΡRΕΥ-55 και 2 τύπου OSΡRΕΥ ΗSΥ-55 ΒΑΤCΗ Ι). Ως προς τα Παράκτια Περιπολικά (Esteral & Asheville), "
Το σωστό είναι:(Esterel &Nasty)

Το διόρθωσα, ευχαριστώ για την επισήμανση.

-------------

Ημ. Αποστολής: 15/Ιουλίου/2009 ώρα 19:16
Μια διορθωση για τα νουμερα του προσωπικου της πολεμικης αεροποριας.

Επαγγελματίες Οπλίτες (ΕΠ. ΟΠ.) 14.000
οπως αναφερεται και στην σελιδα,
δεν ισχυει σε καμια περιπτωση καθως εχουν προσληφθει μεχρι και σημερα 3150εποπ και μετα τις παραιτησεις, απολυσεις κ διαφορα αλλα, ο αριθμος τους ειναι αρκετα μικροτερος απο 3.000

Στρατεύσιμοι 7.250
Επισης δεν ισχυει
Οι στρατευσιμοι ειναι 5.600, ισως και λιγοτεροι...

Γενικα παντος... Για το εν ενεργεια προσωπικο :

Υπαξιωματικοι - 14.000 (εποπ, εμθ, εθελοντες, εφεδροι)
Αξιωματικοι - 9.000 (ιπταμενοι, εδαφους, εξ υπξκων)

τα παραπανω νουμερα με μια αποκλιση 500 πανω-κατω πιστευω πως ειναι σωστα.

Ημ. Αποστολής: 31/Ιουλίου/2009 ώρα 13:01
Μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα γίνουν πολλές ανανεώσεις σχετικά με το προσωπικό και τον εξοπλισμό του ελληνικού στρατού

-------------

Αποστολή από: DimitrisGR
Ημ. Αποστολής: 23/Ιανουαρίου/2010 ώρα 15:13
Λάθος που λαμβάνω στο μενου : Αρθρα, Στρατοε, Αεροπορια, Ναυτικο, Τεχνολογια καποιες φορές κατα
το browsing.
Resolution:1680x1050
Win 7
Drivers :by vendor
Browser :IE8,Safari

FYI
Ευχαριστώ.

-------------

Ημ. Αποστολής: 24/Ιανουαρίου/2010 ώρα 03:13
Αυτό γίνεται πάντα, γιατί χθες έκανα κάτι αλλαγές που δεν πήγαν και πολύ καλά οπότε τις επανέφερα.

Μπορείς να επιβεβαιώσεις ότι συμβαίνει και σήμερα;

-------------

Αποστολή από: DimitrisGR
Ημ. Αποστολής: 26/Ιανουαρίου/2010 ώρα 01:48
Εχει επανέλθει κανονικα.
Οριοθετηση και Display μια χαρα.
Δεν εχω κάτι "μεμπτο" ως προς τη δομή μεχρι τώρα.
Εαν επιτρεπεται...
Injection απο νέα board version με ξερό κωδικα έκανες ή custoμιά δικιά σου;

-------------

Ημ. Αποστολής: 26/Ιανουαρίου/2010 ώρα 02:15
Έτοιμο είναι το forum αλλά έχω επέμβει αποφασιστικά στον κώδικα.

-------------

Αποστολή από: Su-35
Ημ. Αποστολής: 11/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 11:03
Η κανονιοφορος Ρ62 ΝΙΚΗ/ΝΙΚΗ THETIS/1961 εχει παροπλισθει.

-------------

Αποστολή από: supermario
Ημ. Αποστολής: 15/Μαρτίου/2010 ώρα 03:02
Ρε στραταρχη δεν νομιζεις πως ειναι ωρα να αλλαξεις αυτα που λεει το φορουμ για του εξοπλισμους της ελλαδασ... Εννοω στην κεντρικη σελιδα πανω δεξια Που λεει Π. Ν, Π. Α, κανεις κλικ επανω τουσ Και λεει τι εξοπλισμους εχουν κτλ... Νομιζω πως οι πληροφοριες χρειαζονται ανανεωση (αμα κανω Λαθος διορθωσε με)

Ημ. Αποστολής: 15/Μαρτίου/2010 ώρα 03:30
Κανεις λαθος. Δεν υπαρχουν πουθενα πιο σωστοι πινακες σε οποιοδηποτε site του κοσμου.

-------------

Ημ. Αποστολής: 15/Μαρτίου/2010 ώρα 13:08
Αν έχεις παρατηρήσει κάποιο λάθος, ευχαρίστως να το κοιτάξω.

-------------

Αποστολή από: supermario
Ημ. Αποστολής: 20/Μαρτίου/2010 ώρα 19:17
Αρχικά αποστάλθηκε από yandr

Αν έχεις παρατηρήσει κάποιο λάθος, ευχαρίστως να το κοιτάξω.
Οχι ενταξει φιλε yandr Ειχα κανει λαθοσ. Με διορθωσε ο σου35. Ευχαριστω.

Ημ. Αποστολής: 07/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 17:02
Γεια σας προσπαθω να επικοινωνησω με το στρατολογικο γραφειο αττικης για υποθεση του γιου μου στα νεα τηλ 213 1501703 &4 που βρηκα και δεν απαντουν !
επισης το τριτο που δινετε <213 150 1710> λεει οτι δεν υπαρχει ο αριθμος αυτος !

Ημ. Αποστολής: 07/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 17:18
F-16C/D Block 52+ Fighting Falcon 57/29
http://www.ellinikos-stratos.com/aeroporia/aeroplana_1.asp - Εξοπλισμος Πολεμικης Αεροποριας

Διαφωνω με αυτην την προσθεση. Δεν ειναι το ιδιο. Το σωστο ειναι:

F-16C/D Block 52+ ADNANCED Fighting Falcon 20/10

F-16C/D Block 52+ Fighting Falcon 37/19

-------------

Ημ. Αποστολής: 07/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 17:38
Αρχικά αποστάλθηκε από Su-35

F-16C/D Block 52+ Fighting Falcon 57/29
http://www.ellinikos-stratos.com/aeroporia/aeroplana_1.asp - Εξοπλισμος Πολεμικης Αεροποριας

Διαφωνω με αυτην την προσθεση. Δεν ειναι το ιδιο. Το σωστο ειναι:

F-16C/D Block 52+ ADNANCED Fighting Falcon 20/10

F-16C/D Block 52+ Fighting Falcon 37/19
Η διαφορές μεταξύ 52+ και 52+ Adv είναι πολύ μικρές, όπως αναφέρεται και στο άρθρο για τις http://www.ellinikos-stratos.com/aeroporia/f-16_2.asp - ελληνικές παραγγελίες F-16 .
Ουσιαστικά, η ομαδοποίηση έχει γίνει ανά Block και νομίζω ότι αν διαχωριστούν θα εμφανίζεται μεγαλύτερη η πολυτυπία των αεροσκαφών από ότι πραγματικά είναι.
Θα το σκεφτώ πάντως.

-------------

Ημ. Αποστολής: 07/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 17:47
Αρχικά αποστάλθηκε από ΚΟΛΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Γεια σας προσπαθω να επικοινωνησω με το στρατολογικο γραφειο αττικης για υποθεση του γιου μου στα νεα τηλ 213 1501703 &4 που βρηκα και δεν απαντουν !
επισης το τριτο που δινετε <213 150 1710> Λεει οτι δεν υπαρχει ο αριθμος αυτος !
Καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου, αλλά το έλεγξα ξανά και τα τηλέφωνα είναι 'σωστά'.
Όταν λέω έλεγξα, εννοώ ότι βρήκα τα στρατολογικά γραφεία από το site http://www.army.gr" rel="nofollow - www.army.gr . Να τονίσω επίσης, ότι πριν από μερικούς μήνες είχαν επικοινωνήσει από την Στρατολογία για να αλλαχθούν τα τηλεφωνικά νούμερα.
Τι να πει κανείς;

-------------

Ημ. Αποστολής: 07/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 17:49
Τουλαχιστον μπορεις να το βαλεις ετσι:

F-16C/D Block 52+ / ADNANCED Fighting Falcon 57/29

-------------

Ημ. Αποστολής: 07/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 17:54
Σωστός, θα το κάνω...

-------------

Ημ. Αποστολής: 14/Οκτωβρίου/2010 ώρα 21:51

Δεν υπαρχει πουθενα τηλ επικοινωνιας για το β'σγ θεσσαλονικης. δεν υπαρχει καν σαν επιλογη στα στρατολογικα γραφεια!

Ημ. Αποστολής: 15/Οκτωβρίου/2010 ώρα 00:59
Έχεις απόλυτο δίκιο, προστέθηκε και το http://www.ellinikos-stratos.com/stratologia/stratologika.asp?id=155" >Β' ΣΓ Θεσσαλονίκης

-------------

Αποστολή από: Signaller
Ημ. Αποστολής: 04/Νοεμβρίου/2010 ώρα 13:48
Ο αριθμός των ποστ μου είναι διαφορετικός στο φόρουμ και διαφορετικός όταν βλέπω το προφίλ μου Τώρα το πρόσεξα ...

Ημ. Αποστολής: 04/Νοεμβρίου/2010 ώρα 14:00

Οκ. Έφτιαξε τώρα

Αποστολή από: Rafale
Ημ. Αποστολής: 04/Νοεμβρίου/2010 ώρα 14:47
http://www.ellinikos-stratos.com/syndesmoi_1.asp" >Ελληνικός στρατός Κλικαρω στα στρατιωτικα νοσοκομεια και δεν μου βγαζει σελιδα. ...

-------------

Ημ. Αποστολής: 04/Νοεμβρίου/2010 ώρα 14:50
Επίσης, στο τέλος κάθε ποστ μου, μου βγάζει 3 τελείες (μερικές φορές) ...

Αποστολή από: Rafale
Ημ. Αποστολής: 04/Νοεμβρίου/2010 ώρα 14:57
Οταν το κανεις επεξεργασια βγαζει. Σε αλλη περιπτωση δεν μου ετυχε.

-------------

Ημ. Αποστολής: 04/Νοεμβρίου/2010 ώρα 14:59
Αρχικά αποστάλθηκε από Rafale

θα το τσεκάρω αυτό που λες ...

Ημ. Αποστολής: 04/Νοεμβρίου/2010 ώρα 15:00

http://www.ellinikos-stratos.com/syndesmoi_1.asp" >Ελληνικός στρατός Κλικαρω στα στρατιωτικα νοσοκομεια και δεν μου βγαζει σελιδα...

Έχουν αλλάξει τα URL. Θα τα διαγράψω.

Πάντως υπάρχει το θέμα forum_posts.asp?TID=464" rel="nofollow - Σύνδεσμοι με αμυντικά νέα για όποιον θέλει να συνεισφέρει.

-------------

Ημ. Αποστολής: 04/Νοεμβρίου/2010 ώρα 15:07

Όντως. Έκανα ένα μίνι τεστάκι και ισχύει αυτό που λες

Αποστολή από: Αρβύλος
Ημ. Αποστολής: 24/Νοεμβρίου/2010 ώρα 01:14
Πολύ καλό το φόρουμ, συχαρητήρια. Δύο παρατηρήσεις έχω. Στην κατηγορία όπου φαίνονται νέα Κύπρου και Ελλάδος, πρέπει το ελληνικά να γίνει ελλαδικα. Ελλαδικά Νέα και Κυπριακά Νέα. Για να φαίνεται ότι και οι κύπριοι είναι έλληνες. Δεύτερον, η Εθνοφυλακή καλό θα είναι να πάει με τις Μονάδες και τα ΣΑ και όχι στα λοιπά θέματα.

Ημ. Αποστολής: 24/Νοεμβρίου/2010 ώρα 10:10
Ελλαδικα νεα δεν νομιζω να ειναι το σωστο. Ειναι ελληνικα νεα. Ασχετα με το αν εμεις θελουμε να φαινονται οι κυπριοι ελληνες.

Ημ. Αποστολής: 24/Νοεμβρίου/2010 ώρα 11:33
Όχι, δεν είναι έτσι. Η λέξη "ελλαδίτης" είναι λιγο... Ειδικού χειρισμού. Χρησιμοποιείται μόνο στην περίπτωση που έχουμε την λέξη "κύπριοι". Είναι ελλαδίτες και κύπριοι, χαρακτηρισμοί τοπικοί και όχι εθνικοί. Το έλληνας είναι εθνικός χαρακτηρισμός, τι είσαι; Έλληνας, μπορεί να είσαι έλληνας της Κωνσταντινούπολης, της Κύπρου, της Αστόρια, της Β. Ηπείρου. Το κύπριος είναι τοπικό, τι είσαι; Κύπριος, κρητικός, αθηναίος, κωνσταντινουπολίτης. Ο Στρατός χρησιμοποιεί το ελλαδίτες και κύπριοι. Σε όλα τα έγγραφά του, όπως και σε κάθε είδους επισκέψεις κυπρίων, Τελετες ορκομωσίας όπου ορκίζονται εκτος από ελλαδίτες και κύπριοι κλπ. Δες εδω μια ατελείωτη http://www.google.gr/search?q=%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CF%84%CE%B5%CF%82&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a" rel="nofollow - Λίστα. Νομίζω ότι πρέπει να υιοθετηθεί και από το φόρουμ. ...

Ημ. Αποστολής: 24/Νοεμβρίου/2010 ώρα 11:51
Αρχικά αποστάλθηκε από Αρβύλος

Όχι, δεν είναι έτσι. Η λέξη "ελλαδίτης" είναι λιγο... Ειδικού χειρισμού. Χρησιμοποιείται μόνο στην περίπτωση που έχουμε την λέξη "κύπριοι". Είναι ελλαδίτες και κύπριοι, χαρακτηρισμοί τοπικοί και όχι εθνικοί. Το έλληνας είναι εθνικός χαρακτηρισμός, τι είσαι; Έλληνας, μπορεί να είσαι έλληνας της Κωνσταντινούπολης, της Κύπρου, της Αστόρια, της Β. Ηπείρου. Το κύπριος είναι τοπικό, τι είσαι; Κύπριος, κρητικός, αθηναίος, κωνσταντινουπολίτης. Ο Στρατός χρησιμοποιεί το ελλαδίτες και κύπριοι. Σε όλα τα έγγραφά του, όπως και σε κάθε είδους επισκέψεις κυπρίων, Τελετες ορκομωσίας όπου ορκίζονται εκτος από ελλαδίτες και κύπριοι κλπ. Δες εδω μια ατελείωτη http://www.google.gr/search?q=%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CF%84%CE%B5%CF%82&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a" rel="nofollow - Λίστα. Νομίζω ότι πρέπει να υιοθετηθεί και από το φόρουμ...
για να ειμαι ειλικρινης σε στρατιωτικο εγγραφο πδ και γενικες διαταγες δεν συναντησα τη λεξη ελλαδιτης. Ισως το αντικειμενο μου δεν ειχε να κανει με κυπριους. Στα γραφεια μοναδων αλλα και σε εγ δεν το συναντησα. Τωρα Σε επισκεψεις κυπριων και τελετες ορκομωσιας δεν επεσε σχετικο εγγραφο στα χερια μου. Και γι αυτο μου ειναι αγνωστο.

Ημ. Αποστολής: 24/Νοεμβρίου/2010 ώρα 13:50
Το αίμα των ελλαδιτών που θυσιάστηκαν στο νησί δεν στέγνωσε ακόμα. Ντροπή η χρήση "ελληνικών" που υπονοεί ότι οι κύπριοι δεν είναι έλληνες (δηλαδή είναι βάρβαροι;). Δες http://www.google.gr/images?q=%CE%95%CE%9B%CE%9B%CE%91%CE%94%CE%99%CE%A4%CE%95%CF%82&oe=utf-8&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=el&tab=wi&biw=1261&bih=603" rel="nofollow - Εδω
Δεκάδες οι τύμβοι με ονόματα νεκρών των ελλαδικών ΕΔ.
... ...

Αποστολή από: Black_Knight
Ημ. Αποστολής: 26/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 14:28
Για το G3A3:

Λειτουργεί με τη μέθοδο της εκτόνωσης αερίων και συγκροτείται από τα εξής κύρια μέρη: Ο κορμός μετά της κάννης, το κοντάκιο, ο μηχανισμός του κλείστρου, η πιστολοειδής λαβή μετά του μηχανισμού της σκανδάλης, ο χειροφυλακτήρας, ο φλογοκρύπτης και η γεμιστήρα

ο φλογοκρύπτης δεν είναι κύριο μέρος του όπλου.
Το ξέρω ότι ειναι λεπτομέρεια αλλα αφού το πρόσεξα είπα να το πω

-------------
“And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!”

Ημ. Αποστολής: 26/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 17:43
Σύμφωνα με το επίσημο εγχειρίδιο είναι κύριο μέρος.

-------------

Ημ. Αποστολής: 26/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 18:46

Σύμφωνα με το επίσημο εγχειρίδιο είναι κύριο μέρος.

Το Εγχειρίδιο Εκστρατείας 7-61 του ΕΣ δεν το έχει ως κύριο μέρος

-------------

Ημ. Αποστολής: 26/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 20:17
Σύμφωνα με το

μνημονιο
αντικειμενων βασικησ
εκπαιδευσης ν/ς οπλιτων
δεκεμβριος 2000
τυπογρ. ελληνικου στρατου

είναι κύριο μέρος.

νομίζω ότι πρόκειται για τόσο μικρή λεπτομέρεια που δεν έχει αξία να ασχολούμαστε.

-------------

Ημ. Αποστολής: 26/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 20:29

Σύμφωνα με το

μνημονιο
αντικειμενων βασικησ
εκπαιδευσης ν/ς οπλιτων
δεκεμβριος 2000
τυπογρ. Ελληνικου στρατου

είναι κύριο μέρος.

νομίζω ότι πρόκειται για τόσο μικρή λεπτομέρεια που δεν έχει αξία να ασχολούμαστε.

ΕΕ 7-61
ΤΟ ΤΥΦΕΚΙΟ G3
ANATΥΠΩΣΗ 2004

Καλώς!

-------------

Ημ. Αποστολής: 14/Οκτωβρίου/2011 ώρα 18:35
Με την συνενωση των ΣΓ δεν μπορω να βρω που ανηκει το ΣΓ Δραμας
Αν μπορει καποιος να βοηθησει.

Ημ. Αποστολής: 14/Οκτωβρίου/2011 ώρα 19:57
Από όσα έχω διαβάσει θα δημιουργηθούν 18 Στρατολογικές Υπηρεσίες, όμως προς το παρόν βρίσκω στοιχεία μονάχα για 12.

Προφανώς βρίσκεσαι στις υπόλοιπες 6.

-------------

Ημ. Αποστολής: 08/Νοεμβρίου/2011 ώρα 14:18
2413505300 σ γ βολου το τηλ που εχετε δεν ισχυει πια

Ημ. Αποστολής: 08/Νοεμβρίου/2011 ώρα 16:48
http://www.ellinikos-stratos.com/stratologia/stratologikes-ypiresies.asp" >Τα Στρατολογικά Γραφεία έχουν αντικατασταθεί από τις Στρατολογικές Υπηρεσίες

-------------

Ημ. Αποστολής: 06/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 18:46
Το 1o fax της ΣΥ Θεσσαλιας είναι λάθος. Του λείπει ένα ψηφίο

Ημ. Αποστολής: 07/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 11:58
Έχεις δίκιο και με αφορμή αυτό έλεγξα ξανά τα στοιχεία.

Έντρομος ανακάλυψα ότι έχουν προστεθεί δεκάδες νέα τηλέφωνα και έχουν αλλάξει άλλα, οπότε ανανεώθηκαν πλήρως τα στοιχεία επικοινωνίας με τις στρατολογικές υπηρεσίες.

Απορώ αν έχουν να κάνουν τίποτα καλύτερο από το να αλλάζουν τα τηλέφωνα.

-------------

Ημ. Αποστολής: 21/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 05:22
Καλησπέρα, τα τηλέφων απου έχετε για τη Στρατολογία Καστοριάς δεν λειτουργούν...

Ημ. Αποστολής: 21/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 17:17
Κοιτάζεις το στρατολογικό γραφείο ή την στρατολογική υπηρεσία;

Γιατί τα τηλέφωνα είναι αυτά που δίνει επίσημα η στρατολογία.

-------------

Ημ. Αποστολής: 28/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 14:00
Κανενα απο τα νουμερα τηλεφωνου για την Σ. Υ. Κεντρικης Μακεδνιας Που αναφερει το site δεν απανταει
και το φακελο που εστειλα με ταχυδρομικη υπηρεσια επεστρεψε!

Ημ. Αποστολής: 02/Μαρτίου/2012 ώρα 09:59
Διορθώθηκαν τα νούμερα τα τηλέφωνα (για μία ακόμη φορά)

-------------

Αποστολή από: Tu-160
Ημ. Αποστολής: 02/Απριλίου/2012 ώρα 18:31
http://www.ellinikos-stratos.com/stratos/leopard2_2.asp" >http://www.ellinikos-stratos.com/stratos/leopard2_2.asp

δεν εχει μεγαλη σημασια αλλα η προσφορα της vickers για το challenger 2e αποκλειεται να ηταν 848 δισεκατομμυρια ευρω

Ημ. Αποστολής: 02/Απριλίου/2012 ώρα 18:48
Σωστός, δραχμές ήταν και δεν άλλαξε το νόμισμα το 2002 όπως έγινε στις υπόλοιπες προσφορές.

Θα το διορθώσω...

-------------

Αποστολή από: Tu-160
Ημ. Αποστολής: 07/Απριλίου/2012 ώρα 02:18
Κατι αλλο που προσεξα, επισης σχετικα ασημαντο. Τα νουμερα των f16, καθως και η σελιδα με τις πτωσεις ειναι σωστα; Σε συνολο 170 αεροσκαφων που εχουν παραγγελθει, οι 12 πτωσεις που μετραω δε συμβαδιζουν με τον αριθμο εδω: http://www.ellinikos-stratos.com/aeroporia/aeroplana_1.asp" >http://www.ellinikos-stratos.com/aeroporia/aeroplana_1.asp . Ποσα f-16 εχουμε τελικα;

Ημ. Αποστολής: 07/Απριλίου/2012 ώρα 02:33
Στον πίνακα ατυχημάτων καταγράφονται 10, αλλά περιλαμβάνονται ατυχήματα από το 1990 και μετά. Δεν ξέρω αν έχουν πέσει και άλλα νωρίτερα.

-------------

Αποστολή από: cht
Ημ. Αποστολής: 03/Αυγούστου/2012 ώρα 14:49
Καλησπέρα,

εχω παρατηρήσει κάτι το οποίο με μπερδεύει κάπως.
Σε αυτή τη σελίδα: http://www.ellinikos-stratos.com/thiteia/katataksi_1.asp" >http://www.ellinikos-stratos.com/thiteia/katataksi_1.asp
η πρώτη παράγραφος αναφέρει

"Κατάταξη πραγματοποιείται τέσσερεις (4) φορές κάθε χρόνο (σε τέσσερις σειρές ή http://www.ellinikos-stratos.com/leksiko_1.asp?bk=esso" >ΕΣΣΟ , όπως ονομάζονται). Οι κατατάξεις αυτές γίνονται συνήθως κατά το πρώτο δεκαήμερο των μηνών Φεβρουαρίου (Α' ΕΣΣΟ), Μαΐου (Β' ΕΣΣΟ), Αυγούστου (Γ' ΕΣΣΟ) και Νοεμβρίου (Δ' ΕΣΣΟ).

ωστόσο λίγο πιο κάτω, στο πίνακα που αφορά τις ΕΣΣΟ του στρατού ξηράς και του πολεμικού ναυτικού, οι ΕΣΣΟ είναι έξι (6) και μόνο αυτές της πολεμικής αεροπορίας είναι τέσσερις (4). Τελικά τί ισχύει; Μήπως θα πρέπει η πρώτη παράγραφος να διορθωθεί ή να γίνει λίγο πιο διευκρινιστική;

Ημ. Αποστολής: 03/Αυγούστου/2012 ώρα 16:38
Το δεύτερο. Άλλαξε πάλι φέτος και θα το διορθώσω.

-------------

Αποστολή από: dn24
Ημ. Αποστολής: 14/Δεκεμβρίου/2012 ώρα 02:48
Καλησπέρα, έχουμε ανακοίνωση απο το site της στρατολογίας μεταστάθμευση της ΣΥ Δυτικής Ελλάδας (Πάτρας), υπο νέα διεύθυνση Στο Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού, ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ "A.MOYZAKH". Πάτρα-2610 278903,278925.

-------------

Ημ. Αποστολής: 14/Δεκεμβρίου/2012 ώρα 19:54
Οκ, το άλλαξα...

-------------

Αποστολή από: dn24
Ημ. Αποστολής: 14/Δεκεμβρίου/2012 ώρα 20:53

Οκ, το άλλαξα...

Να σαι καλά

-------------

Ημ. Αποστολής: 24/Απριλίου/2013 ώρα 13:03
Η Στρατολογική Υπηρεσία Δυτικής Ελλάδας έχει μετακομίσει από τον περασμένο Δεκέμβριο. Η νέα διεύθυνσή της είναι: Στρατόπεδο "Μουζάκη", Μαραγκοπούλου κ' Εγλυκάδος 1, Τ. Κ.26331, Πάτρα. Τηλέφωνα:2613610006 και 2613610012.Fax 2610346498.

Ημ. Αποστολής: 09/Μαΐου/2013 ώρα 18:20
Συγγνώμη για την καθυστέρηση, αλλά που το βρήκες αυτό;

-------------

Αποστολή από: Greek_Army
Ημ. Αποστολής: 09/Μαΐου/2013 ώρα 19:09
Στο http://www.stratologia.gr/contact.php" rel="nofollow - http://www.stratologia.gr/contact.php εκεί λογικά.

-------------

Ημ. Αποστολής: 29/Ιανουαρίου/2015 ώρα 11:01
Θα πρέπει Να αναρτήσετε Αναλυτική λίστα με τους δήμους αρμοδιότητας των Στρατολογικών Γραφείων για την καλύτερη διευκόλυνση της αναζήτησης.

Αποστολή από: aeronut
Ημ. Αποστολής: 02/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 12:55
Δεν ερχονται εμαιλ ειδοποιησησς για απαντηση στο θεμα

-------------
GET TO THE CHOPPA!!! ;P

Αποστολή από: lionslaw
Ημ. Αποστολής: 02/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 16:00
Αρχικά αποστάλθηκε από aeronut

Αυτό μου συμβαίνει από την αρχή που έκανα την εγγραφή. Επίσης σήμερα παρατήρησα πως οι πιο πρόσφατες απαντήσεις ξεκινούν από την πρώτη σελίδα και όχι από την τελευταία

Ημ. Αποστολής: 02/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 16:51

Θα το ελέγξω...OK λογικά διορθώθηκε.

Ημ. Αποστολής: 02/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 17:01
Αρχικά αποστάλθηκε από lionslaw

Αυτό μου συμβαίνει από την αρχή που έκανα την εγγραφή. Επίσης σήμερα παρατήρησα πως οι πιο πρόσφατες απαντήσεις ξεκινούν από την πρώτη σελίδα και όχι από την τελευταία

Αυτό ξέρω που οφείλεται, αλλά δεν είμαι και τόσο σίγουρος πως το διορθώνεις ;-)

Προσπάθησε να κάνεις κλικ στο http://www.ellinikos-stratos.com/forum/remove_cookies.asp" >http://www.ellinikos-stratos.com/forum/remove_cookies.asp και μετά ξανά login.

Αποστολή από: sword
Ημ. Αποστολής: 31/Μαρτίου/2015 ώρα 13:26
Καλησπέρα, με όλο το θάρρος, κοίταξα την σελίδα στα άρθρα στρατός, αεροπορία, ναυτικό, και νομίζω οι αριθμοί των στρατευσιμων οπλιτών δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, αν ενδιαφέρεστε έχω έναν πινακα από ένα άρθρο, Μελέτη της ακαδημίας αθηνών για τις επιπτώσεις της υπογεννητικότητας στις ένοπλες δυνάμεις, με πιο απλά λόγια δίνει τα στατιστικά στοιχεια για τον αριθμό τον στρατευσιμων μέχρι το 2028. Αν θέλετε μπορώ να το στείλω εδώ να το κοιτάξετε!

Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου