Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου

Μισθός και επιδόματα Λιμενικού

Εκτύπωση από: Ελληνικός Στρατός
Κατηγορία: Στρατός και σώματα ασφαλείας
Όνομα Forum: Λιμενικό
Περιγραφή Forum: Συζητήσεις για το Λιμενικό Σώμα και τους Λιμενοφύλακες
URL: http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=7241
Ημ. Εκτύπωσης: 22/Αυγούστου/2019 ώρα 12:26

Θέμα: Μισθός και επιδόματα Λιμενικού
Αποστολή από: vasman
θέμα: Μισθός και επιδόματα Λιμενικού
Ημ. Αποστολής: 05/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 18:39
Μήπως ξέρει κανένας τον αρχικό μισθό των λιμενοφυλάκων και κάθε πότε βγαίνουν μεταθέσεις;

Απαντήσεις:
Αποστολή από: -erased-
Ημ. Αποστολής: 10/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 13:34
Αρχικά αποστάλθηκε από vasman

Μήπως ξέρει κανένας τον αρχικό μισθό των λιμενοφυλάκων και κάθε πότε βγαίνουν μεταθέσεις;

Για μεταθέσεις δεν ξέρω, αλλά ο μισθός των λιμενοφυλάκων είναι ο αντίστοιχος αυτού του δεκανέα στο μισθολόγιο των ένστολων. Ψάξε συντελεστές και επιδόματα και το βγάζεις.

-------------
Every soldier has two families.Those you raise,and those you raise hell with.

Αποστολή από: Guests
Ημ. Αποστολής: 16/Ιουλίου/2009 ώρα 23:03
Γεια σας παιδες
θα ηθελα οποιος ξερει και θελει
να μου πει πληροφοριες για το τι κανουν οσοι μπουν στο
λιμενικο και ποσο ειναι ο μισθος.
ευχαριστω προκαταβολικα

Ημ. Αποστολής: 13/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 16:25

Τι χρειαζεται για να μπω στο λυμενικο; Και ποιος ειναι ο πρωτος μισθος

Ημ. Αποστολής: 13/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 19:34
Βυσμα. Ο πρωτος μισθος ειναι 950

-------------

Αποστολή από: costasss
Ημ. Αποστολής: 18/Νοεμβρίου/2009 ώρα 20:27

Μήπως ξέρει κανένας τον αρχικό μισθό των λιμενοφυλάκων
1200€

Ημ. Αποστολής: 21/Ιουλίου/2010 ώρα 04:43
Καλησπέρα... Θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει διαφορα στο μισθο αναμεσα σε λιμενοφυλακα και Ο. Ε. Α. Που λογικα θα υπαρχει. Ευχαριστω.

Αποστολή από: 297ΙΜΑΚ
Ημ. Αποστολής: 21/Ιουλίου/2010 ώρα 17:26

Υπαρχει ενα μηνιαιο επιδομα της ταξης των 150 περιπου ευρω, οσο περνουν στο ΕΚΑΜ νομιζω

-------------

Ημ. Αποστολής: 09/Οκτωβρίου/2010 ώρα 05:26
Αρχικά αποστάλθηκε από

Βυσμα. Ο πρωτος μισθος ειναι 950
Αρχικά αποστάλθηκε από costasss

Μήπως ξέρει κανένας τον αρχικό μισθό των λιμενοφυλάκων
1200€
Θα θελατε και οι 2... Τελευταια σειρα Λ/Φ πρωτη μισθοδοσια 750€ για 40 - 56 ωρες την εβδομαδα αναλογα την Υπηρεσια.

-------------

Αποστολή από: Greek_Army
Ημ. Αποστολής: 04/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 22:53
Τελειώσανε και οι κράτησεις που είχε η τελευταία σείρα δόκιμων για την στεγασή τους στην σχολή..

-------------

Ημ. Αποστολής: 05/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 00:18
Αρχικά αποστάλθηκε από Greek_Army

Τελειώσανε και οι κράτησεις που είχε η τελευταία σείρα δόκιμων για την στεγασή τους στην σχολή..
Ναι και τωρα ειναι καπου στο χιλιαρικο κατα μεσο ορο...

-------------

Ημ. Αποστολής: 05/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 05:36
Αρχικά αποστάλθηκε από 297ΙΜΑΚ

1150 πήρε ένας φίλος..

-------------

Ημ. Αποστολής: 05/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 18:24

1150 πήρε ένας φίλος..
Full κομπλε?

-------------

Ημ. Αποστολής: 05/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 18:34

1150 πήρε ένας φίλος..
Full κομπλε?

έχεις πμ

-------------

Αποστολή από: gogos
Ημ. Αποστολής: 20/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 23:47
Καλησπερα. Εχω διαβάσει ολα τα αναρτηθεντα σε αυτο το θεμα για να παρω μια πρωτη γευση. Ενδιαφερομαι να υπηρετησω στο λιμενικο σωμα. Ειμαι πτυχιουχος ΑΕΙ πληροφορικης, αγγλικα, γαλλικα κλπ κλπ. (σαν μοδα εχει γινει :P) ... Αυτο π θα θελα να ρωτησω ειναι : Απο μισθολογικης άποψης ποιά είναι η πιο συμφέρουσα επιλογη π μπορω να κανω για να μπω στο λιμενικο; Υπαρχουν θεσεις π εχουν μεγαλύτερη προοπτική κ σαφώς καλυτερη οικονομική αποκατασταση απο άλλες?

Ημ. Αποστολής: 21/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 19:05
Αρχικά αποστάλθηκε από gogos

Ενδιαφερομαι να υπηρετησω στο λιμενικο σωμα.
Καλη η ερωτηση... οχι, δεν υπαρχουν (για τα προσοντα που ανεφερες) και αν υπαρχουν ειναι μικρες. Ερωτηση, ξερεις με τι ακριβως ασχολειται το Λιμενικο και τι θα κανεις οταν με το καλο μπεις?

Αποστολή από: greko_27
Ημ. Αποστολής: 22/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 03:02

Καλη η ερωτηση... Οχι, δεν υπαρχουν (για τα προσοντα που ανεφερες) και αν υπαρχουν ειναι μικρες.Ερωτηση, ξερεις με τι ακριβως ασχολειται το Λιμενικο και τι θα κανεις οταν με το καλο μπεις;

Δεν χρειαζεται να σου απαντησει γιατι η απαντηση ειναι πολυ απλη:To ΛΣ ασχολειται με το... ψαρεμα

-------------
AIMA TIMH ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!!

Ημ. Αποστολής: 22/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 17:18
Αρχικά αποστάλθηκε από greko_27

Καλη η ερωτηση... Οχι, δεν υπαρχουν (για τα προσοντα που ανεφερες) και αν υπαρχουν ειναι μικρες.Ερωτηση, ξερεις με τι ακριβως ασχολειται το Λιμενικο και τι θα κανεις οταν με το καλο μπεις;
Δεν χρειαζεται να σου απαντησει γιατι η απαντηση ειναι πολυ απλη:To ΛΣ ασχολειται με το... ψαρεμα
Οχι το Λιμενικο ειναι σαν την ΔΕΗ και τον ΟΤΕ, μπαινεις και εξασφαλιζεσαι για μια ζωη, ειναι η τελευταια λυση πριν απο ΕΠΟΠ χαχα...

Αποστολή από: greko_27
Ημ. Αποστολής: 22/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 18:32

Οχι το Λιμενικο ειναι σαν την ΔΕΗ και τον ΟΤΕ, μπαινεις και εξασφαλιζεσαι για μια ζωη, ειναι η τελευταια λυση πριν απο ΕΠΟΠ χαχα...

Οι ΕΠΟΠ παντως ειναι σε καλυτερη μοιρα... Ειδικα στην αεροπορια και στο ΠΝ...

-------------
AIMA TIMH ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!!

Ημ. Αποστολής: 22/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 18:59
Αρκετά ξεφύγαμε.

-------------

Αποστολή από: mamamia
Ημ. Αποστολής: 13/Ιουλίου/2011 ώρα 18:27
Καλησπερα
θα ηθελα να ρωτησω που μπορω να μαθω τι περιπου μισθοδοσια υπαρχει για τους αξιωματ. οικονομικων. ειμαι αποφοιτη τελογιστικης, εγγαμη με 1 παιδι και 68 μηνες προϋπηρεσια σε δημοσιο τομεα σε οικονομικη υπηρεσια.
σας ευχαριστω.

Ημ. Αποστολής: 13/Ιουλίου/2011 ώρα 18:38
Αρχικά αποστάλθηκε από mamamia

Καλησπερα
θα ηθελα να ρωτησω που μπορω να μαθω τι περιπου μισθοδοσια υπαρχει για τους αξιωματ. Οικονομικων. Ειμαι αποφοιτη τελογιστικης, εγγαμη με 1 παιδι και 68 μηνες προϋπηρεσια σε δημοσιο τομεα σε οικονομικη υπηρεσια.
σας ευχαριστω.

http://www.aneaed.gr/?p=361" rel="nofollow - http://www.aneaed.gr/?p=361

-------------

Αποστολή από: cHrisAEN
Ημ. Αποστολής: 28/Ιουλίου/2011 ώρα 01:09
Ο μισθός Που Ξεκινούν Οι Υπαξιωματικοί Γνωρίζει Κανεις;

ευχαριστω

Ημ. Αποστολής: 06/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 21:36

Καλησπέρα!

Γνωρίζει κάποιος να μου πει το μισθό του ανθυποπλοιάρχου ειδικότητας νομικού;
ευχαριστώ πολύ

Αποστολή από: Kostas17
Ημ. Αποστολής: 23/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 15:58
Παιδια ξερει κανεις να μας πει ποσο πληρωνονται οι δοκιμοι σημαιοφοροι κατα τη διαρκεια της 15μηνης εκπαιδευσης; Κατι ειχε παρει το αυτι μου για 200 ευρω λογω κρατησεων.

Επισης πρωτος μισθος μετα το τελος της εκπαιδευσης;
Αν ξερει κανεις που ειναι μεσα να μας πει, γιατι ψαχνω, ψαχνω αλλα με το σημερινο κοψε ραψε δεν μπορω να βγαλω ακρη. Ευχαριστω

Αποστολή από: expedition
Ημ. Αποστολής: 24/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 11:54
Αρχικά αποστάλθηκε από Kostas17

Παιδια ξερει κανεις να μας πει ποσο πληρωνονται οι δοκιμοι σημαιοφοροι κατα τη διαρκεια της 15μηνης εκπαιδευσης; Κατι ειχε παρει το αυτι μου για 200 ευρω λογω κρατησεων.
Και εγώ θεωρώ ότι κάπου εκεί θα είναι. Απο συζητήσεις που έχω κάνει με άτομο που ήταν στην ΣΜΥΝ (υπαξιωματικοί) και έπαιρναν 100€+. Οπότε για τους αξιωματικούς εκτιμώ ότι μπορεί να πλησιάζει τα 200€.

Ημ. Αποστολής: 28/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 16:03
Κανεις εκ των εσω να μας πει τι παιζει ρε παιδια?

Αποστολή από: nikopaok4
Ημ. Αποστολής: 29/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 16:22
Αγχωνεσε κωστα;

Ημ. Αποστολής: 30/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 04:17
Ρε φιλε θελω να κανω το κουμαντο μου, να δω τι καβατζα θελω για τα εξοδα μου στη σχολη, την παραταω την ταβερνα η περιμενω να βγει η ανακοινωση με τους καλουμενους;

Ημ. Αποστολής: 05/Οκτωβρίου/2011 ώρα 02:58
Παιδιά ξέρεις κανείς υπεύθυνα με βάση τα καινούρια δεδομένα τον μισθό ενός λφ και ενός υπαξ;

Ημ. Αποστολής: 10/Οκτωβρίου/2011 ώρα 19:09
Γεια σας παιδια. Λοιπον μετα απο 10 χρονια ΛΦ (τωρα Κελευστης) παιρνω 1250 μο με φουλ νυχτερινα και πενθημερα. Νεος ΛΦ παιρνει τωρα περιπου 800-900-1000 αναλογα ποσα νυχτερινα/πενθημερα κανει. Οσο για Υπαξ περιπου 100 ευρω παραπανω. Αυτααα...

Ημ. Αποστολής: 05/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 04:54
Ξερει κανεις αν οι δοκιμοι λιμενοφυλακες αμοιβονται με το που μπαινουν στη σχολη; Αλλιως ποτε παιρνουν τον πρωτο μισθο?

Αποστολή από: prometheus
Ημ. Αποστολής: 21/Ιουνίου/2012 ώρα 18:21
Καλησπερα... Μωλις επιασα τη μισθοδοσια μου και πρωτη φορα μου εκαναν εντυπωση καποια πραγματα για αυτο αποφασισα να ποσταρω... Το ΤΑΛΣ νεοκαταταξης (1ης καταταξης) παρατηρησα οτι δεν αναγραφεται στη μισθοδοσια σειρας μου ενω σε μενα ναι. Αυτο το πληρωνουμε σε ολη τη σταδιοδρομια μας; ... Επισης στην υγειονομικη περιθαλψη εχω ενα ποσο κοντα στα 83 ευρω... Εκανα εισαγωγη δυο μερες πριν μηνες οποτε δεν ξερω εαν παιζει ρολο... Τελος βλεπω φορος 81 ευρω περιπου... Αυτο παλι απο που προκυπτει; Μερικες φορες ειναι 90, αλλες 50 και τωρα 81... Οποιος μπορει ας βοηθησει στις αποριες μου γιατι στη σελιδα τις ποεπλς δεν βρισκω λυση... Ευχαριστω...

Αποστολή από: ParisS21
Ημ. Αποστολής: 03/Ιουλίου/2012 ώρα 03:32
Γεια σας παιδια! Ηθελα να ρωτησω αμα ξερετε ποσα παιρνουν τωρα πια οι ανδρες του Λιμενικου τον μηνα. Ευχαριστω πολυ!

Ημ. Αποστολής: 09/Νοεμβρίου/2012 ώρα 23:34
Αρχικά αποστάλθηκε από ParisS21

Γεια σας παιδια! Ηθελα να ρωτησω αμα ξερετε ποσα παιρνουν τωρα πια οι ανδρες του Λιμενικου τον μηνα. Ευχαριστω πολυ!
οπως είχα πει και πριν από 2 χρόνια έτσι λέω και τώρα αλλά δεν με πιστευεται : Γύρω στα 1200 ευρώ τον προηγούμενο μήνα ! Τώρα τον επόμενο... Με τις περικοπες... Θα δούμε...

Αποστολή από: gate21ss
Ημ. Αποστολής: 09/Νοεμβρίου/2012 ώρα 23:46

οπως είχα πει και πριν από 2 χρόνια έτσι λέω και τώρα αλλά δεν με πιστευεται : Γύρω στα 1200 ευρώ τον προηγούμενο μήνα ! Τώρα τον επόμενο... Με τις περικοπες... Θα δούμε...

Με τι βάθμο και πόσα χρόνια υπηρεσίας φίλε;

Ημ. Αποστολής: 10/Νοεμβρίου/2012 ώρα 11:57
Αρχικά αποστάλθηκε από gate21ss

Με τι βάθμο και πόσα χρόνια υπηρεσίας φίλε;
Λιμενοφύλακας με 3 χρόνια.850 είναι βασικός, επικυνδινότητας και κάτι άλλα + 180 τα πενθήμερα + 180 τα νυχτερινά δηλαδή καθαρά γύρω στα 1200 !

Ημ. Αποστολής: 13/Νοεμβρίου/2012 ώρα 17:45
Εντάξει;

-------------

Αποστολή από: gate21ss
Ημ. Αποστολής: 14/Νοεμβρίου/2012 ώρα 01:09

Εντάξει;

Οκ φίλος

Αποστολή από: mysterio
Ημ. Αποστολής: 30/Νοεμβρίου/2012 ώρα 21:40
Ξέρει κανείς το αντίστοιχο μισθολόγιο+πενθήμερα κλπ για τους υπαξιωματικούς του ΛΣ κελευστές κλπ;

Αποστολή από: Avatar
Ημ. Αποστολής: 02/Δεκεμβρίου/2012 ώρα 19:11
O αντίστοιχος δεκανέας του ΛΣ είναι ο Λ/Φ ; Αν ναι λέει στον πίνακα με τους μισθούς ενστόλων καθαρό μισθό παίρνει 500 όχι 800 που λένε πιο πάνω 2 χρήστες που λένε ότι είναι λ/φ...

Αποστολή από: nick_
Ημ. Αποστολής: 07/Δεκεμβρίου/2012 ώρα 20:30
Καλησπερα! Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος τι ισχυει με το χρονοεπιδομα και τις μισθολογικες προαγωγες. Τα (ελαχιστα) ετη αποκτησης πτυχιου μετρανε στο χρονοεπιδομα κ τη μισθολογικη προαγωγη; Να σημειωσω οτι ειμαι Σημαιοφορος, επομενως το πτυχιο ηταν προσον καταταξης! Εχω ακουσει διαφορα, οτι δεν μετρανε καθολου, οτι μετρανε εξ ολοκληρου ή οτι μετρανε τα μισα... Γνωριζει καποιος τι τελικα ισχυει;< ="">

Ημ. Αποστολής: 11/Ιουνίου/2013 ώρα 00:32
http://docs.google.com/file/d/0B6-oy2fJuVL6Z2UzYjlhVmZqMDA/edit" rel="nofollow - http://docs.google.com/file/d/0B6-oy2fJuVL6Z2UzYjlhVmZqMDA/edit

-------------

Ημ. Αποστολής: 13/Αυγούστου/2013 ώρα 14:17
960-1000 ευρω με 4% χρονοεπιδομα, με γυρω στις 35ωρες νυχτερινα, με φουλ νυχτερινα οριακα παει στα 1.050 αντε 1.100 αν εχει και 5 σαββατοκυριακα ο μηνας (5 πενθημερα). Αυτα :)

Αποστολή από: 317ρης
Ημ. Αποστολής: 29/Ιουλίου/2014 ώρα 08:34
Ο Μισθος Υπαξ. Λιμ την δεδομενη στιγμη τα ποσα φτανει;

Αποστολή από: Margarita
Ημ. Αποστολής: 08/Αυγούστου/2014 ώρα 08:24
Ο μισθός του Υπαξιωματικού πόσο είναι;
Επίσης στη Σχολή μέσα πληρώνονται;

Αποστολή από: ntoil88
Ημ. Αποστολής: 08/Αυγούστου/2014 ώρα 14:01
Είναι δεν είναι 1000€ και στην σχολή μέσα παίρνεις 50-70€

Αποστολή από: D.Y.K
Ημ. Αποστολής: 12/Οκτωβρίου/2014 ώρα 16:57
Αποζημίωση σε πληρώματα περιπολικών πλοίων και σκαφών του Λιμενικού Σώματος

Με Απόφαση τoυ Υπουργού Ναυτιλίας και Αιγαίου, Μιλτιάδη Βαρβιτσιώτη, πέραν των προβλεπομένων στο ν.2685/1999 και στο π. Δ.200/1993 που αφορούν τις εκτός έδρας αποζημιώσεις των πληρωμάτων, καθορίζεται το ύψος της ημερήσιας αποζημίωσης που θα καταβάλλεται κατά μήνα ανά άτομο στα πληρώματα των Περιπολικών Πλοίων - Σκαφών (Π. Λ. Σ.) του Λιμενικού Σώματος-Ελληνικής Ακτοφυλακής. Το ποσό ανέρχεται στα δεκατέσσερα ευρώ και εξήντα οχτώ λεπτών (14,68 €) ανά ημέρα και θα βαρύνει τον τακτικό προϋπολογισμό του ειδικού φορέα του Αρχηγείου Λ. Σ - ΕΛ. ΑΚΤ.

Η αποζημίωση καθορίζεται ειδικότερα ανά κατηγορία πλοίου σκάφους ως εξής:

Α. Υπηρετούντες στα Π. Λ. Σ Βορειοανατολικού-Ανατολικού-Νοτιοανατολικού Αιγαίου και Βορειοδυτικού Ιονίου:

i) Στα πληρώματα των Π. Λ. Σ. Όλων των κατηγοριών του Λ/Σ Μεγίστης, δεκαπέντε (15) ημέρες.

ii) Στα πληρώματα Π. Λ. Σ. Κατηγορίας Α2 των Λιμενικών Αρχών Αλεξανδρούπολης Σαμοθράκης, Λήμνου, Μυτιλήνης, Χίου, Σάμου, Κω, Πάτμου, Λέρου, Καλύμνου, Σύμης, Ρόδου, Καρπάθου, Κέρκυρας, Ηγουμενίτσας και των υπαγόμενων σε αυτές Λιμενικών Αρχών, πλην του Λ/Σ Μεγίστης, δέκα (10) ημέρες.

iii) Στα πληρώματα Π. Λ. Σ. Κατηγορίας Α3 των ανωτέρω Λιμενικών Αρχών, πλην του Λ/Σ Μεγίστης, έξι (06) ημέρες.

B. Υπηρετούντες στα Π. Λ. Σ. Λοιπών Λιμενικών Αρχών:

i) Στα πληρώματα Π. Λ. Σ. Κατηγορίας Α1, Β1, δέκα (10) ημέρες.

ii) Στα πληρώματα Π. Λ. Σ. Κατηγορίας Α2, Γ1, Δ1, έξι (06) ημέρες.

iii) Στα πληρώματα Π. Λ. Σ. Κατηγορίας Α3, Δ2 τέσσερις (04) ημέρες.

Η αποζημίωση Καταβάλλεται υπό την προϋπόθεση ότι:

Α) κατά την διάρκεια του μήνα εκτελούνται περιπολίες/ αποστολές από τα ανωτέρω Π. Λ. Σ.(πλην των Π. Λ. Σ. Κατηγορίας Α3 και του Λ/Σ Μεγίστης) εκτός ή εντός της περιοχής δικαιοδοσίας της Λιμενικής Αρχής στην οποία έχουν διατεθεί, τουλάχιστον διπλάσιες του αριθμού των ημερών αποζημίωσης, σε αποστάσεις μεγαλύτερες των 20 ναυτικών μιλίων από τη βάση του Π. Λ. Σ. Διάρκειας τουλάχιστον τριών (03) ωρών, ανεξαρτήτως της ώρας εκτέλεσης και των περιπτώσεων αλλαγής ημέρας κατά τη διάρκεια της περιπολίας.

Β) για τα πληρώματα των Π. Λ. Σ. Κατηγορίας Α3, πλην των Π. Λ. Σ. Του Λ/Σ Μεγίστης, κατά την διάρκεια του μήνα εκτελούνται περιπολίες/ αποστολές εκτός ή εντός της περιοχής δικαιοδοσίας της Λιμενικής Αρχής στην οποία έχουν διατεθεί, τουλάχιστον τριπλάσιες του αριθμού των ημερών αποζημίωσης, σε αποστάσεις μεγαλύτερες των 20 ναυτικών μιλίων, διάρκειας τουλάχιστον τριών (03) ωρών, ανεξαρτήτως της ώρας εκτέλεσης και των περιπτώσεων αλλαγής ημέρας κατά τη διάρκεια της περιπολίας. Εφόσον πραγματοποιείται μικρότερος αριθμός περιπολιών κατά μήνα από τα ανωτέρω Π. Λ. Σ. Καταβάλλεται στους δικαιούχους το ανάλογο κατ’ αντιστοιχία ποσοστό αποζημίωσης.

http://www.diorismos.gr/agora-ergasias/20038/apozhmiwsh-se-plhrwmata-peripolikwn-ploiwn-kai-skafwn-tou-limenikou-swmatos" rel="nofollow - Πηγή :Www.diorismos.gr

Ημ. Αποστολής: 06/Μαΐου/2015 ώρα 08:20
Καλημέρα παίδες! Γνωριζει κανείς που περίπου κυμαίνεται ο 1ος μισθος σημαιοφόρου λιμενικου;
Ευχαριστώ!

Ημ. Αποστολής: 25/Μαρτίου/2016 ώρα 21:05
Ο πρώτος μισθος μισθός λιμενοφύλακα αφού τοποθετηθεί ποιός είναι; Βασικός, επιδόματα κλπ.

Αποστολή από: glock
Ημ. Αποστολής: 26/Μαρτίου/2016 ώρα 13:43
Καλημερα κυριοι, ποσα χρηματα παραπάνω παίρνουν τα οεα και ποσα οι ο. Υ. Κ;

Ημ. Αποστολής: 18/Μαρτίου/2017 ώρα 03:13
Αρχικά αποστάλθηκε από mysterio

Ξέρει κανείς το αντίστοιχο μισθολόγιο+πενθήμερα κλπ για τους υπαξιωματικούς του ΛΣ κελευστές κλπ;
Τώρα που μπήκες στο Σώμα έμαθες;

Υ. Γ.To ότι θα τρόλαρα τον εαυτό μου απαντώντας σε μένα δεν το περίμενα... Μήπως να προβληματιστώ;

Πέρα από την πλάκα γνωρίζει κάποιος να μου πει σχετικά με το επίδομα παραμεθορίου τι γίνεται; Σαφώς και γνωρίζω ότι τώρα δεν το παίρνουμε αλλά υπήρχε περίοδος που αυτό καταβαλλόταν στα στελέχη του Λιμενικού όπως και στο Στρατό Ξηράς.:

-------------
Κουράγιο παίδες... όλοι μαζί μπορούμε... και κάτι θα γίνει...

Ημ. Αποστολής: 20/Ιουνίου/2017 ώρα 12:02
ένας χειριστής ειδική μονιμότητας πόσο πληρώνετε;

Ημ. Αποστολής: 16/Ιανουαρίου/2019 ώρα 18:00
Γεια σε όλους, είμαι μαθητής β Λυκείου, όπως μαθαίνω την επόμενη χρονιά που θα δίνω πανελλήνιες θα έχω την ευκαιρία να επιλέξω σχολη αξιωματικών και υπαξιωματικών λιμενικού σώματος. Επειδή διαβάζω πολλά στο διαδίκτυο και ακούω ακόμα περισσότερα από κάποιους θα ήθελα όποιος γνωρίζει να μου λύσει 2απορίες. Πρώτον τα αθλήματα στα όποιος θα εξεταστω μου δίνουν επιπλέον μόρια; Δεύτερον διαβάζω πως ο αρχικός μισθός αξιωματικού ειναι 1150 και του υπαξιωματικου 950.. είναι με κρατήσεις; . Ευχαριστώ.

Ημ. Αποστολής: 17/Ιανουαρίου/2019 ώρα 22:21
Αρχικά αποστάλθηκε από Τασος

Γεια σε όλους, είμαι μαθητής β Λυκείου, όπως μαθαίνω την επόμενη χρονιά που θα δίνω πανελλήνιες θα έχω την ευκαιρία να επιλέξω σχολη αξιωματικών και υπαξιωματικών λιμενικού σώματος. Επειδή διαβάζω πολλά στο διαδίκτυο και ακούω ακόμα περισσότερα από κάποιους θα ήθελα όποιος γνωρίζει να μου λύσει 2απορίες. Πρώτον τα αθλήματα στα όποιος θα εξεταστω μου δίνουν επιπλέον μόρια; Δεύτερον διαβάζω πως ο αρχικός μισθός αξιωματικού ειναι 1150 και του υπαξιωματικου 950. Είναι με κρατήσεις; Ευχαριστώ.
Καλησπέρα φίλε μου και καλή σου δύναμη στην προσπάθεια σου.

Στο πρώτο ερώτημα σου, ΔΕΝ σου δίνουν επιπλέον μόρια τα αθλήματα που θα κληθείς να εξεταστείς ούτε η επίδοση σου σε αυτά παίζει ρόλο απλά πρέπει να περάσεις τα όρια που υπάρχουν.

Όσον αφορά το δεύτερο ερώτημα σου, με το νέο μισθολόγιο που υφίσταται τώρα πλέον, ο νέος Σημαιοφόρος έχει μεικτό βασικό μισθό στα 1155€ και ο νέος Λιμενοφύλακας 985€ αντίστοιχα. Το ίδιο ισχύει και για όλους τους νέους Α/Ξ και ΥΠ/ΑΞ σε όλα τα σώματα ασφαλείας και στρατό.

Για να μην σου βάλω να διαβάσεις ολόκληρο το ΦΕΚ ρίξε μια ματιά σε αυτό το άρθρο και τους πίνακες του http://www.asfalistiko.gr/%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1/%CF%84%CE%BF-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B8%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B9%CE%BF-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%AD%CE%BD%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BB%CF%89%CE%BD-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB/" rel="nofollow - http://www.asfalistiko.gr/%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1/%CF%84%CE%BF-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B8%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B9%CE%BF-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%AD%CE%BD%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BB%CF%89%CE%BD-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB/ και θα καταλάβεις και την εξέλιξη του μισθού με βάση την ιεραρχική άνοδο και τα έτη υπηρεσίας.

Τέλος να ξέρεις ότι τα καθαρά συνολικά ποσά του βασικού μισθού και των επιδομάτων (π. Χ. Νυχτερινά, πενθήμερα κλπ) διαφέρουν από αυτά που θα δεις. Γενικά και λίγο μπακαλίστικα να έχεις στο μυαλό σου ότι σαν Λιμενοφύλακας θα παίρνεις περίπου γύρω στα 900 με 1000€ και σαν Αξιωματικός γύρω στα 1000 με 1100€.

Ημ. Αποστολής: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 10:33
Βρε παιδιά τα 1155 και 985 είναι μεικτά έτσι; Διότι πάω στο μισθολόγιο των ένστολων και υπολογίζω π. χ. σημαιοφόρος με.2 ετη υπηρεσίας παίρνει περίπου 970 ενώ λιμενοφυλακας770

Ημ. Αποστολής: 25/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 23:33
Γνωρίζετε περίπου πόσα άτομα παίρνουν και στις 2 σχολές του λιμενικού;

Ημ. Αποστολής: 14/Μαρτίου/2019 ώρα 01:55
Αρχικά αποστάλθηκε από Πολίτης

Βρε παιδιά τα 1155 και 985 είναι μεικτά έτσι; Διότι πάω στο μισθολόγιο των ένστολων και υπολογίζω π. Χ. Σημαιοφόρος με.2 ετη υπηρεσίας παίρνει περίπου 970 ενώ λιμενοφυλακας770
Ναι μεικτά είναι τα ποσά αυτά που αναφέρονται.

-------------

Αποστολή από: Xanthos
Ημ. Αποστολής: 22/Μαΐου/2019 ώρα 20:11
Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος... αν πχ μπεις στη στολη λιμενοφυλακων η οποια ειναι 6 μηνες.. μεχρι να την τελειωσεις περνεις καποιο μισθο; η κατι εστω για τα εξοδα;

Ημ. Αποστολής: 22/Μαΐου/2019 ώρα 20:48
Αρχικά αποστάλθηκε από Xanthos

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος... Αν πχ μπεις στη στολη λιμενοφυλακων η οποια ειναι 6 μηνες. Μεχρι να την τελειωσεις περνεις καποιο μισθο; Η κατι εστω για τα εξοδα;
Ναι όλοι οι δόκιμοι έχουν μια μισθοδοσία κατά τη διάρκεια της φοίτησης τους στη σχολή, η οποία για τους Λιμενοφύλακες ήταν γύρω στα 200 με 240 ευρώ αν θυμάμαι καλά από φίλους μου που ήταν εκεί. Εμάς στους Υπαξιωματικούς ήταν 103€ μόνο! Μην ρωτήσεις το γιατί δεν γνωρίζω τον λόγο!

-------------

Αποστολή από: Xanthos
Ημ. Αποστολής: 22/Μαΐου/2019 ώρα 21:20
Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση.. νασαι καλα.. οσο γιαυτην την προκυρηξη που λενε οτι θα βγει τι γνωμη εχεις θα βγει η οχι; η ειδικες δυναμεις θα εχουν προτεραιοτητα γνωριζεις; συγνωνη για τις πολλες ερωτησεις αλλα. εχω πληρης αγνοια..

Ημ. Αποστολής: 22/Μαΐου/2019 ώρα 22:53

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση. Νασαι καλα. Οσο γιαυτην την προκυρηξη που λενε οτι θα βγει τι γνωμη εχεις θα βγει η οχι; Η ειδικες δυναμεις θα εχουν προτεραιοτητα γνωριζεις; Συγνωνη για τις πολλες ερωτησεις αλλα. Εχω πληρης αγνοια.
Χωρίς να έχω κάποια προσωπική πληροφόρηση, θεωρώ αρκετά σίγουρο το ότι θα βγει, με βάση αυτά που ακούγονται και γράφονται! Όσον αφορά τις ειδικές δυνάμεις δε νομίζω να έχουν κάποια προτεραιότητα, εκτός εαν υπάρξουν κάποιες θέσεις μόνο για εκεί ή εαν υπάρξουν ξεχωριστές θέσεις για ειδικότητες που αποκτήθηκαν στις ένοπλες δυνάμεις (όπως και στις ειδικές δυνάμεις φυσικά) όπου σε αυτό αποκλείονται αυτόματα οι γυναίκες (το αναφέρω για λόγους ανταγωνισμού). Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να μπεις και να διαβάσεις στο αντίστοιχο θέμα του φόρουμ που αφορά την αναμενόμενη προκήρυξη για Λιμενοφύλακες. Να είσαι καλά και καλή σου τύχη!

-------------

Ημ. Αποστολής: 10/Ιουνίου/2019 ώρα 22:45
Αρχικά αποστάλθηκε από mysterio

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος... Αν πχ μπεις στη στολη λιμενοφυλακων η οποια ειναι 6 μηνες. Μεχρι να την τελειωσεις περνεις καποιο μισθο; Η κατι εστω για τα εξοδα;
Ναι όλοι οι δόκιμοι έχουν μια μισθοδοσία κατά τη διάρκεια της φοίτησης τους στη σχολή, η οποία για τους Λιμενοφύλακες ήταν γύρω στα 200 με 240 ευρώ αν θυμάμαι καλά από φίλους μου που ήταν εκεί. Εμάς στους Υπαξιωματικούς ήταν 103€ μόνο! Μην ρωτήσεις το γιατί δεν γνωρίζω τον λόγο!

Καλησπέρα. Στην ιστοσελίδα διαβάζω για 2 χρόνια η σχολή των λιμενοφυλάκων και 4 των σημαιοφόρων. Εδώ λες για 6 μήνες; Τι ισχύει τελικά;
Ενδιαφέρομαι για την προκύρηξη εκτός πανελληνίων.
Ευχαριστώ.

Αποστολή από: Freddo_Espresso
Ημ. Αποστολής: 10/Ιουνίου/2019 ώρα 23:38
6-8 μήνες από προκήρυξη

-------------
"Όλοι θέλουν το καλό σου, αρκεί να μην είναι καλύτερο από το δικό τους."

Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου