Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου

Υγειονομικές εξετάσεις για επαγγελματίες οπλίτες

Εκτύπωση από: Ελληνικός Στρατός
Κατηγορία: Στρατός και σώματα ασφαλείας
Όνομα Forum: Προκηρύξεις για επαγγελματίες οπλίτες
Περιγραφή Forum: Προκηρύξεις, μοριοδότηση, ιατρικές εξετάσεις, προϋποθέσεις και αθλήματα
URL: http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=845
Ημ. Εκτύπωσης: 25/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 05:40

Θέμα: Υγειονομικές εξετάσεις για επαγγελματίες οπλίτες
Αποστολή από: nassia
θέμα: Υγειονομικές εξετάσεις για επαγγελματίες οπλίτες
Ημ. Αποστολής: 23/Ιουλίου/2007 ώρα 18:00
Γιατι ειναι σημαντικες οι ιατρικες εξετασεις; Εγω ξερω οτι δεν εχω καποιο προβλημα υγειας. Κοβουν με το παραμικρο;

Απαντήσεις:
Αποστολή από: hawk
Ημ. Αποστολής: 23/Ιουλίου/2007 ώρα 20:23
ΟΙ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ..
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΩΣ ΜΟΝΙΜΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΝΑΣ ΤΗΝ ΛΕΓΟΜΕΝΗ " ΕΤΗΣΙΑ " .
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΣΟΥ..
ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΛΗ ΜΑΤΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΑΝ ΕΣΥ ΜΠΕΙΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ... ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΕΚΤΗΣΕΣ ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ.
ΕΧΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΤΙΣ ΓΕΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ..
ΕΓΩ ΩΣ ΕΦ. Υ. ΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΟΥΝΑ ΥΠΟ ΤΑ ΟΠΛΑ ΗΤΑΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ 12 ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ..
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΜΑΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΟΙ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ.
ΔΕΝ ΚΟΒΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΟΥΝ ΑΝ ΕΝΤΟΠΙΣΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙ ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ Η ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΘΗΤΕΙΑ ΣΟΥ.
.. ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΡΤΙΜΕΛΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΤΠΟΚΡΙΘΕΙΣ ΣΤΑ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ.
ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ.

-------------

Αποστολή από: Guests
Ημ. Αποστολής: 09/Νοεμβρίου/2007 ώρα 00:59
Ti eidous iatrikes exetaseis ginontai;

Ginontai atomika i omathika;

Exo akousei oti parousiazesai mprosta se epitropi giatron
telios gymnos;Einai alitheia;

-------------

Αποστολή από: yandr
Ημ. Αποστολής: 09/Νοεμβρίου/2007 ώρα 01:09
Για ΕΠΟΠ ρωτάς ή γενικά για το στρατό;

-------------

Ημ. Αποστολής: 09/Νοεμβρίου/2007 ώρα 20:04
ναι, περίππου. Μπαίνεις μέσα σε παραβαν και έρχεται ένας ιατρος.
Αν ειναι γυναικα σου λέει, συνήθως να "τα" πιάσεις και να τα μετρήσεις.
Αν είναι αντρας μάλλον στα πιάνει.
Σε εμένα έπεσε γυναίκα...

Ημ. Αποστολής: 07/Απριλίου/2008 ώρα 19:18
Γεια σας, ήθελα να ρωτήσω οι γυναίκες κάνουν επιπλέον εξετάσεις εκτός απο αίματος (όσον αφορά τα γυναικολογικά); και αν ναι ξέρει κανείς ποιες;

Αποστολή από: eleni sti
Ημ. Αποστολής: 07/Απριλίου/2008 ώρα 20:47
Αν η ερωτηση σου ειναι αν περνας απο γυναικολογο ειναι οχι. Στις ιατρικες εξετασεις γινονται αιματολογικες και ουρων απο τις οποις οταν θα περασεις και απο την επιτροπη θα εχει και επανω στο φακελο σου αν εισαι εγκυος η οχι(σε περιπτωση που ειναι καποια κοβεται αυτοματα. Επισης μπαινουν ολες μαζι σε ενα χωρο γδυνονται και μενουν με το κατω εσωρουχο μονο και περναει μια επιτροπη γιατρων διαφορων ειδικοτητων και σε βλεπουν.

-------------

Ημ. Αποστολής: 08/Απριλίου/2008 ώρα 21:55

σε ευχαριστώ για την απάντηση και όντως μου έλυσες την απορία. Ρωτάω γιατί έχω κάνει λαπαροσκόπηση και φοβάμαι μήπως με κόψουν

Ημ. Αποστολής: 08/Απριλίου/2008 ώρα 23:49
Επειδη δεν ξερω ακριβως τι ειναι αυτο αν εχεις τομη(γινεται και με λειζερ; )θα σε ρωτησουν τι ειναι αυτη η τομη θα τους πεις αλλα δεν νομιζω να σε κοψουν

-------------

Αποστολή από: ΔΕΑ(ΠΖ)83
Ημ. Αποστολής: 20/Απριλίου/2008 ώρα 17:57

ΜΕ ΠΟΣΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΥΩΠΙΑ ΣΕ ΒΓΑΖΟΥΝ Ι2. ΕΓΩ ΕΧΩ 2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΕΚΑΣΤΟΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΟΠΩ ΣΤΙΣ ΥΓΕΙΩΝΟΜΙΚΕΣ ΕΞΑΙΤΑΣΕΙΣ; ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ... ΚΟΨΑΝΕ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΩΣ ΥΠΕΡΒΑΡΟ ΜΕ ΒΑΡΟΣ 90 ΚΙΛΩΝ. ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΔΙΜΟΙΡΙΑ ΜΟΥ ΕΠΟΠ ΜΕ ΒΑΡΟΣ 107 ΚΙΛΑ. ΠΕΡΑΣΕ ΤΟ 2006 ΕΝΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΤΟΣ ΚΟΨΑΝΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ. ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ; ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΒΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!

Ημ. Αποστολής: 20/Απριλίου/2008 ώρα 20:33
Αρχικά αποστάλθηκε από ΔΕΑ(ΠΖ)83

ΜΕ ΠΟΣΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΥΩΠΙΑ ΣΕ ΒΓΑΖΟΥΝ Ι2. ΕΓΩ ΕΧΩ 2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΕΚΑΣΤΟΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΟΠΩ ΣΤΙΣ ΥΓΕΙΩΝΟΜΙΚΕΣ ΕΞΑΙΤΑΣΕΙΣ; ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ... ΚΟΨΑΝΕ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΩΣ ΥΠΕΡΒΑΡΟ ΜΕ ΒΑΡΟΣ 90 ΚΙΛΩΝ. ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΔΙΜΟΙΡΙΑ ΜΟΥ ΕΠΟΠ ΜΕ ΒΑΡΟΣ 107 ΚΙΛΑ. ΠΕΡΑΣΕ ΤΟ 2006 ΕΝΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΤΟΣ ΚΟΨΑΝΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ. ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ; ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΒΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!

Νομίζω ότι το όριο είναι μέχρι 5 βαθμοί. Λογικά απο 1 και πάνω βγαίνεις Ι2 οπότε εσυ δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Όσο για το βάρος παίζει ρόλο και το ύψος. Αν είσαι 1,70 και 90 κιλά είναι λογικό να είσαι παχύσαρκος αν οχι υπέρβαρος. Τώρα αν αυτοί οι ΕΠ. ΟΠ πρίν μπούν είχαν φυσιολογικό βάρος και πέρασαν και τώρα έχουν φτάσει τα 107 κιλά δεν μπορεί κανείς να κάνει κάτι γι'αυτό. Το βόλεμα τις μονιμότητας βλέπεις... αν και τα βύσματα δεν λείπουν από πούθενα...

Ημ. Αποστολής: 13/Μαΐου/2008 ώρα 00:03

τι αιματολογικεσ εξετασεισ κανουν; ολεσ; σιδηρο; αιμοσφαινινη; υπατητιδεσ; aids; ευχομαι γιατι ποτε δεν ξερεισ τι γινεται...

Ημ. Αποστολής: 13/Μαΐου/2008 ώρα 01:43
Νομιζω οτι τις κανουν ολες αν και δεν ειχα παρατηρησει στο φακελο οταν μας εδωσαν οταν περασαμε απο υγειονομικη επιτροπη

-------------

Ημ. Αποστολής: 13/Μαΐου/2008 ώρα 18:04
Αποκλείεται να τις κάνουν όλες.

Θα ρωτήσω και αν μάθω θα γράψω.

-------------

Ημ. Αποστολής: 07/Ιουνίου/2008 ώρα 12:32
ΓΚΡΕΣΙΑ, ΟΤΑΝ ΣΕ ΜΕΤΡΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΥΨΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ Ή ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΤΡΑΝΕ ΜΟΝΟ ΣΟΥ; ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ Ή ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΑΝΕ; ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΜΕΤΡΗΣΗ; ΕΙΣΑΙ ΞΥΠΟΛΗΤΟΣ, ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΝΑ ΦΟΡΑΣ ΚΑΛΤΣΕΣ ΚΤΛ Ή ΤΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΟΛΑ; Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ; ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ... ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΜΙΛΙ ΚΑΙ ΤΟ 100ΑΡΙ; ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;

Ημ. Αποστολής: 09/Ιουνίου/2008 ώρα 15:17

ακου η μετρηση γινοτανε με αθλητικα παπουτσια πχ αν μια κοπελια ερθει με τακουνια την μετρανε χωρισ παπουτσια... Σε μετρανε μπροστα σε αλλουσ... δεν υπαρχει περιπτωση σε καμια εξεταση να σε παρουν μονο... παντα υπαρχουν περιπου αλλα 19 ατομα... Απο τι θυμαμαι ειναι με 20αδα η ομαδα... στα αγωνισματα προσεχουν το 1000 κ το 100... στα υπολοιπα δεν δεινουν κ τοση σημασια... Εγω εδωσα αθηνα παλαια πεντελη... Για τα υγειονομικα κ τα ψυχοτεχνικα... συνεντευξη εδωσα στο γουδι ¨παπαγου¨ Κ τελοσ αθληματα εδωσα στην ευελπιδων...

-------------

Ημ. Αποστολής: 09/Ιουνίου/2008 ώρα 17:16

γκρεσια, δεν σου ζητανε να βγαλεισ τα παπουτσια; Γιατι καποιοι αλλοι μου ειπαν οτι θα σου ζητησουν να βγαλεισ και τισ καλτσεσ αν φορασ! Αληθευει; Ακομα επισησ, μηπως μπορεισ να μου πεισ στισ ιατρικεσ εξετασεισ τι γινεται; Τι εξετασεισ σου κανουν; Σ ευχαριστω πολυ! !

-------------

Ημ. Αποστολής: 07/Ιουλίου/2008 ώρα 12:50

Λοιπον leon εμενα δεν μου βγαλανε τα παπουτσια ουτε τις καλτσες ...

... σε αλλες κοπελιες τα βγαλανε διοτι φορουσανε τακουνια...
Στις ιατρικες εξετασεις... χμμμ δεινεις αιμα , ουρα, οφθαλμιατρο, στις κοπελες κοιτανε το στηθος, στα αγορια τους ορχεις , σου κοιτανε την σπονδυλικη στηλη, την ακοη... κ κατι αλλες!!!

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 15:59
μηπωσ ξερει κανεισ αν περναμε απο ορθοπεδικο στισ εξετασεισ που θα δωσουμε΄; Ελεγχουν αν εχεισ σπασει ποδι΄;
ειμαστε για πολυ ορα χορισ ρουχα;

-------------

Αποστολή από: lolita
Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 16:15
5λεπτα το πολυ θα μεινεις χωρις ρουχα κ ορθοπεδικος σε βλεπει ναι. θα σε ρωτησουν οι γιατροι γενικα αν εχεις κανει καποια εγχειρηση η κατι αλλο αλλα να πεις οχι κι ολα καλα

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 16:22
ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ 9 ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΕΞΩ ΜΕ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΞΕΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΟΜΟΝΟ ΚΟΥΣΟΥΡΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΡΙΣΜΕΝΟ ΑΠΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΜΕ ΚΟΨΟΥΝ

Αποστολή από: Grecia
Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 16:59
Grecia να σε ρωτισω κατι; μασ εξεταζει ορθοπεδικος στις εξετασεις; ελεγχει αν εχεισ σπασει ποδι; ειμαστε για πολυ ωρα χωρισ ρουχα;

Ναι μας εξεταζουνε, βασικα σε ρωτανε κιολας αν εχεις σπασει, κοιτανε επισης την σπονδυλικη στηλη κ απο ωριλα περναμε για να δει τα αυτια μας αν ακουμε καλα!!!
Δεν ειμαστε πολυ ωρα χωρις ρουχα κ βασικα εισαι μονο με το κυλοτακι χαχαχα

-------------

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 17:10
μμ το θυμαμαι αυτο.. μας εχουν κολημενες στον τοιχο, περνανε απο μπροστα μας οι γιατροι ενας ενας και το ποιο τελειο; χα! γυρνα και ΣΚΥΨΕ!

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 17:49
Σωστα γυρνα κ σκυψε...
ελεος δεν αντεχω παλυ τα ιδια χαχα...
ποσες φορες εχεις δωσει lolita;

Αποστολή από: illy
Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 17:52
Αρχικά αποστάλθηκε από Grecia

Σωστα γυρνα κ σκυψε...
ελεος δεν αντεχω παλυ τα ιδια χαχα...
ποσες φορες εχεις δωσει lolita;

σε τι αποσκοπουσε αυτο; τι ηθελαν να δουν;

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 17:56
Tην σπονδυλικη σου στηλη χαχαχα

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 18:00

Tην σπονδυλικη σου στηλη χαχαχα
σωστοοοοοοοοό

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 18:04
Και εσυ εδωσες;

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 19:24

Και εσυ εδωσες;
οχι φετος θα δωσω για πρωτη φορα... εννοώ σωστή η εξέταση για να εξετασουν την σπονδυλική σου στήλη

Ημ. Αποστολής: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 20:37
Αρχικά αποστάλθηκε από illy

Και εσυ εδωσες;
οχι φετος θα δωσω για πρωτη φορα... εννοώ σωστή η εξέταση για να εξετασουν την σπονδυλική σου στήλη

Και που δινεις εσυ αν επιτρεπετε κ ποτε; Γιατι μεχρι στιγμης κανεις δεν δινει στην ημ/νια που δινω εγω κ μιλαω παντα για το φορουμ...

Ημ. Αποστολής: 19/Οκτωβρίου/2008 ώρα 20:16
Κι εγω εχω λιγη μυωπια και στις εξετασεις θα φοραω τους φακους μου, δεν ρωτανε.

Ημ. Αποστολής: 19/Οκτωβρίου/2008 ώρα 20:20
Καλε ρωτανε απο οτι θυμαμαι... κ αν φορουσες κ γυαλια θα στα βγαζανε στην εξεταση...

Ημ. Αποστολής: 19/Οκτωβρίου/2008 ώρα 20:28
Εμενα περισυ δεν με ρωτησανε, πηγα με τους φακους μου. Καλα αν παει καποιος με γυαλια σιγουρα του τα βγαζουνε

Ημ. Αποστολής: 19/Οκτωβρίου/2008 ώρα 22:23
Πέρυσι, όσοι φορούσαν φακούς επαφής τους ζητούσαν να τους βγάλουν. Εγώ από την άλλη φορούσα τα γυαλιά μου και απλά με εξέτασαν.

Ημ. Αποστολής: 19/Οκτωβρίου/2008 ώρα 23:06
Παιδιά κι εγώ έχω μυωπία και φοράω φακούς. Αλλά αν πάμε με τους φακούς θα μας φωνάξουν; ; γιατί μπορεί να πέσουμε και σε ανάποδο. Όσο για σένα ΕΠΕΟΠ πζ δεν νομίζω να σε κόψουν για αστ/σμό. Στην προκήρυξη λέει μόνο για μυωπία η οποία δεν πρέπει να υπερβαίνει τις 6 ς. Δ. Αλλά για σιγουριά όταν βγει το πρόγραμμα για τις ιατρικές εξετάσεις, πάρε τηλ στο νοσοκομείο και ρώτα! :-)

Ημ. Αποστολής: 20/Οκτωβρίου/2008 ώρα 00:21

λες ομος να μην με κοψουν επιδη εχω αστιγματιζμο; ;

Ημ. Αποστολής: 12/Νοεμβρίου/2008 ώρα 07:12
Η επιτροπή απαλλαγών τι ακριβώς είναι;

-------------

Αποστολή από: kallitexnis
Ημ. Αποστολής: 13/Νοεμβρίου/2008 ώρα 01:01
Αρχικά αποστάλθηκε από μαριαννα

Η επιτροπή απαλλαγών σε ποιό πράγμα;

-------------
ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Αποστολή από: Kostas_Topo
Ημ. Αποστολής: 13/Νοεμβρίου/2008 ώρα 16:50
Αρχικά αποστάλθηκε από ΜΑΡΙΑΝΝΑ

Αν στις ιατρικες εξετασεις σου βρουνε οτι εχεις καποιο προβλημα, τοτε πας στην επιτροπη απαλλαγων η οποια βλεπει τι προβλημα εχεις και αποφασιζει αν μπορεις να συνεχισεις για εποπ η οχι. Αν πχ ο οφθαλμιατρος σου πει οτι εχεις μυωπια 5 τοτε πας στην επιτροπη απαλλαγων η οποια βλεπει την ειδικοτητα που δηλωσες και αποφασιζει αν αν με αυτην την μυωπια εισαι ικανος/η για να ανταποκριθεις στην ειδικοτητα αυτη. Αν κρινουν οτι δεν μπορεις να ανταπεξελθεις τοτε σε κοβουν

-------------

Ημ. Αποστολής: 13/Νοεμβρίου/2008 ώρα 16:53
Ναι αλλα ολοι θα περασουν απ την επιτροπη απαλλαγων, οχι μονο οσοι εχουν κατι

Ημ. Αποστολής: 13/Νοεμβρίου/2008 ώρα 16:59
Αρχικά αποστάλθηκε από lolita

Ναι αλλα ολοι θα περασουν απ την επιτροπη απαλλαγων, οχι μονο οσοι εχουν κατι
Δεν ξερω ακριβως να σου απαντησω. Αξιωματικος στην συνεντευξη μου ειπε οτι στην επιτροπη απαλλαγων πανε μονο οσοι δεν εχουν καθαρες ιατρικες εξετασεις. Τωρα λογικα αν καποιος εχει καθαρες ιατρικες εξετασεις δεν εχει λογο να παει στην επιτροπη απαλλαγων ή και να παει δεν θα τον κοψουν οποτε παλι σαν να μην πηγε ειναι.

Ημ. Αποστολής: 13/Νοεμβρίου/2008 ώρα 17:04
Αν δεις στα χαρτια σου υπαρχει κουτακι "επιτροπη απαλλαγων"που πρεπει να μπει κι εκει σφραγιδα!
Η επιτροπη εκεινη την ωρα ενημερωνεται βλεποντας τις εξετασεις σου και σου λεει αν περασες

Ημ. Αποστολής: 14/Νοεμβρίου/2008 ώρα 01:49
Αρχικά αποστάλθηκε από lolita

Αν δεις στα χαρτια σου υπαρχει κουτακι "επιτροπη απαλλαγων"που πρεπει να μπει κι εκει σφραγιδα!
Η επιτροπη εκεινη την ωρα ενημερωνεται βλεποντας τις εξετασεις σου και σου λεει αν περασες
Πιστεύω ότι σε ενημέρωσαν πιο πάνω. Εν ολίγοις η επιτροπή απαλλαγών καθορίζει το Ι σου δηλαδή την ικανότητα σου ως οπλίτης.

Ημ. Αποστολής: 14/Νοεμβρίου/2008 ώρα 05:12
Ευχαριστώ!

Ημ. Αποστολής: 14/Νοεμβρίου/2008 ώρα 17:26
Ρε παιδιά γιατι όμως να σε κοψουν αν εχεις 5 βαθμους μυωπία; αφού η προκηρυξη λεει πάνω απο 6 αν εχεις κοβεσαι...

Αποστολή από: zzzzzz
Ημ. Αποστολής: 14/Νοεμβρίου/2008 ώρα 17:37
Καποιες ειδικοτητες που εχουν αυξημενες απαιτησεις δεν μπορουν να δεχτουν τη μυωπια οπως ειναι στην αεροπορια.

Ημ. Αποστολής: 14/Νοεμβρίου/2008 ώρα 17:52
Ναι οκ δεκτό... αλλά για το πεζικό δεν νομιζω να σε κοψουν... εξαλλου η τεχνολογια εχει προχωρησει κανεις ενα λειζερ και τελειωσεσ.5 λεπτά υποθεση ειναι! ε; αντε να χεις δηλωσει ειδικοτητα που να ειναι Ι1 και να σε βγαλουν Ι2! θα σε κοψουν; οχι ε; τοτε ειναι που περνας απ την επιτροπή απαλλαγών...

Ημ. Αποστολής: 14/Νοεμβρίου/2008 ώρα 18:15
Αρχικά αποστάλθηκε από maira

Ναι οκ δεκτό... Αλλά για το πεζικό δεν νομιζω να σε κοψουν... εξαλλου η τεχνολογια εχει προχωρησει κανεις ενα λειζερ και τελειωσεσ.5 λεπτά υποθεση ειναι! ε; αντε να χεις δηλωσει ειδικοτητα που να ειναι Ι1 και να σε βγαλουν Ι2! θα σε κοψουν; οχι ε; τοτε ειναι που περνας απ την επιτροπή απαλλαγών...
Αν η ειδικοτητα που δηλωσες ειναι μονο I1 και εσενα σε βγαλουν I2 τοτε θα πρεπει να μεινουν κενες θεσεις στην ειδικοτητα που δηλωσες για να βαλουν εσενα. Με αλλα λογια σε ειδικοτητα I1 δυσκολα μπαινεις αν εισαι I2

Ημ. Αποστολής: 15/Νοεμβρίου/2008 ώρα 21:22
Ναι αλλα δεν σε κοβουν ομως ε; το ενδεχόμενο να σε βαλουν σε αλλη θεση που είναι για Ι2 παίζει; ς ευχαριστώ Κώστα!

Αποστολή από: tzovana18
Ημ. Αποστολής: 21/Νοεμβρίου/2008 ώρα 03:25
Εμενα ενα με ανχωνει οτι θα τσιτσιδωθω μπροστα σε τοσα ατομα και μονο στην ιδεα ντρεπομαι πολυ, το μονο που με κανει να αισθανομαι καλα ειναι οτι θα φοραμε απο κατω και το βρακακι μας ευτηχως.

Ημ. Αποστολής: 21/Νοεμβρίου/2008 ώρα 10:51
Μην σε αγχωνει και τοσο αυτο! Πιστεψε με εκεινη την ωρα
Δεν θα σε νοιαζει καθολου, αληθεια! Ασε που θα εχεις προετοιμαστει καπως
Γιατι πιο πριν θα εχεις βγαλει παλι κατι για καρδιολογο, ακτινογρ. θωρακα
Και το στριπτιζ γινεται τελευταιο συνηθως οποτε απ την κουραση σου παιζει να βαριεσαι να ντυθεις μετα !

Ημ. Αποστολής: 21/Νοεμβρίου/2008 ώρα 11:40
Επειδη εχω περασει απο αυτο το σταδιο ειλικρινα σας λεω δεν εχετε να ντραπειτε τιποτα αφου ολες τα ιδια εχουμε αλλες με λιγο παραπανω χαρισματα και αλλες με λιγοτερα.

-------------

Ημ. Αποστολής: 21/Νοεμβρίου/2008 ώρα 15:14
Ελένη εσύ που έχεις δώσει ξανά για εποπ τελικά με το ύψος τι ισχυει; με παπουτσια μας μετράνε ή χωρίς; ;

Ημ. Αποστολής: 21/Νοεμβρίου/2008 ώρα 23:22
Περισυ με παπουτσια

Ημ. Αποστολής: 22/Νοεμβρίου/2008 ώρα 01:23
Αρχικά αποστάλθηκε από maira

Ελένη εσύ που έχεις δώσει ξανά για εποπ τελικά με το ύψος τι ισχυει; με παπουτσια μας μετράνε ή χωρίς; ;

Ρίξε μια ματιά και στις άλλες συζητήσεις.

Το έχουμε ξαναπεί αυτό...

-------------

Ημ. Αποστολής: 22/Νοεμβρίου/2008 ώρα 15:44

Μακαρι να ειναι το ιδιο και φετος!yandr έχεις δικιο αλλά εχω αγχωθει πολυ και αλλοι λενε με παπουτσια και αλλοι λενε χωρις... σορρυ!

Αποστολή από: zzzzzz
Ημ. Αποστολής: 24/Νοεμβρίου/2008 ώρα 16:26
Καλη αρχη να ευχηθω στους πρωτους που ξεκινανε σημερα με τις εξετασεις και καλη τυχη σε ολους μας... και για οσους ατυχησουν δεν χαθηκε ο κοσμος ενω για οσους πετυχουν να μπουν καλο κουραγιο και δυμανη για να αντεξουν την εκπαιδευση γιατι απο την τοποθετηση και μετα ολα ειναι πιο ροδινα... το ζορι ειναι ολο στο κεντρο...

Αποστολή από: fantomakis85
Ημ. Αποστολής: 27/Νοεμβρίου/2008 ώρα 18:01
Δεν ξερω που πρεπει να το γραψω αυτο αλλα θα το γραψω εδω κ οποιοσ θελει ασ μου απαντησει. Η επιτροπη απαλλαγων τι μασ κανει βρε παιδια; Κ την περναμε ολοι; Η οσοι εχουν καποιο προβλημα απο τα υγειονομικα περνανε απο αυτη την επιτροπη; Ευχαριστω

Ημ. Αποστολής: 27/Νοεμβρίου/2008 ώρα 18:27
Ολοι θα περασουν απ την επιτροπη το εχουμε ξαναπει αυτο.
Δες στα χαρτια σου τελευταια σελιδα εχει 5κουτακια για σφραγιδα/υπογραφη.
Το ενα απ αυτα λεει απαλλαγων.5μερες λεει η προκυρηξη ειναι οι δοκιμασιες, την τεταρτη μερα ειναι επιτροπη απαλλαγων, ξεκαθαρα πραγματα

Ημ. Αποστολής: 27/Νοεμβρίου/2008 ώρα 21:13
Αρχικά αποστάλθηκε από fantomakis85

Δεν ξερω που πρεπει να το γραψω αυτο αλλα θα το γραψω εδω κ οποιοσ θελει ασ μου απαντησει. Η επιτροπη απαλλαγων τι μασ κανει βρε παιδια; Κ την περναμε ολοι; Η οσοι εχουν καποιο προβλημα απο τα υγειονομικα περνανε απο αυτη την επιτροπη; Ευχαριστω
Η επιτροπή απαλλαγών είναι σαν την ΑΣΥΕ(Ανώτατη Στρατού Υγειονομική Επιτροπή). Θα εξετάσει τα αποτελέσματα των υγειονομικών εξετάσεων και θα κρίνει αν πληρείς τις προϋποθέσεις για να εισέλθεις ως ΕΠ. ΟΠ. . Επίσης θα εξετάσει και το Ι σου.

Αποστολή από: fantomakis85
Ημ. Αποστολής: 28/Νοεμβρίου/2008 ώρα 23:13
Ενταξει λολιτα μην βαρασ. Μια απορια ειχα κ δεν ηξερα που να την γραψω... Σε ευχαριστω παντωσ που μου υπενθημισεσ να κοιταξω την προκυρηξη. Καλλιτεχνη σε ευχαριστω...

Αποστολή από: rea1986
Ημ. Αποστολής: 03/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 13:38
Καλημερα... Μπορει καποιος να μου πει σε ποια περιοχη ειναι το νοσοκομειο και ολα αυτα που εξεταζομαστε; Ειμαι απο μεσολογγι και θελω να δω σε ποια περιοχη ειναι για να βρω και ξενοδοχειο κοντα... Ευχαρηστω...

Αποστολή από: Dimitra
Ημ. Αποστολής: 03/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 13:45
Ψυχοτεχνικά, Υγειονομικές Εξετάσεις, Επιτροπή Ψυχοτεχνικών και Επιτροπή Απαλλαγων τα περνάς απο το 414 στην Πεντέλη... Τα αθλήματα τα δίνεις στη Σχολή Ευελπίδων στη Βάρη...

Αποστολή από: rea1986
Ημ. Αποστολής: 03/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 15:23

Ευχαρηστω πολυ... Διευθηνσεις κ τετοια δν εχει; ; αν γνωριζεις απο αθηνα που βολευει να μεινω; ;

Αποστολή από: Peggy
Ημ. Αποστολής: 28/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 19:12

Καλησπέρα σας θα ηθελα να μαθω που γινονται οι ανλογες εξετασεις των εποπ; Υπαρχει ορισμένη επιτροπη στις εκαστοτες κενρτικες επαρχιες ή μονο σε Αθηνα Θεσσαλονικη; Ευχαριστω εκ των προτερων!

Αποστολή από: Marina2
Ημ. Αποστολής: 28/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 22:14
Συνέντευξη μπορεί να περάσεις και σε άλλη περιοχή εκτος Αθηνας και Θεσσαλονικης, που μου διαφευγει αυτη τη στιγμή. Τα υγιεινομικά τα περνάς Αθηνα ή Θεσσαλονικη ανάλογα με τον τοπο που κατοικείς νομιζω. Αν τελικά περάσεις τα υγιεινομικά και σε βρουνε οκ, τοτε την επόμενη μέρα πας για τα αθληματα στην ιδια πόλη.

Ημ. Αποστολής: 28/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 22:17
Σε στρατολογικο νοσοκομειο... Ειχε διαφορες περιοχες θεσσαλονικη, αθηνα, ξανθη και μου διαφευγει τωρα η τεταρτη περιοχη!

Ημ. Αποστολής: 28/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 22:19
Ευχαριστούμε ΙΛΛΙ μου... Μας διαφωτισες και ας σου διαφευγει η 4η περιοχή δεν πειράζει. Φιλάκια!

Ημ. Αποστολής: 28/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 22:22
Αν θυμαμαι καλα μια κοπελα μου ειχε πει οτι περυσι στο στρατοπεδο νταλιπη-θεσσαλονικη-περασαν υγειονομικα... Αλλα δεν θυμαμαι κιολας Μπορει να κανω και λαθος! Αλλα τι λεω; Θα ρωτησω το φιλο μου για να το διασταυρωσω

Αποστολή από: sasa
Ημ. Αποστολής: 28/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 22:39
illy μου περισυ δωσαν ιατρικα στο παλιο 424 της θεσσαλ. Διοτι ακομα το καινουργιο δεν ηταν ετοιμο.

Ημ. Αποστολής: 28/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 22:51
Ευχαριστω πολυ Σασουλα μου... Εγω ομως πως θυμαμαι κατι τετοιο; Καλα ειπα πως μπορει να θυμαμαι και λαθος

Αποστολή από: Peggy
Ημ. Αποστολής: 01/Μαρτίου/2009 ώρα 19:16

Ευχαριστώ! Να ειστε καλά! ...

Αποστολή από: ΝΟΝΗ
Ημ. Αποστολής: 04/Μαρτίου/2009 ώρα 12:55
Καλημέρα έχω 2 ερωτησεις εχω κάνει σκολικοιδιτι έχω τομή και εχω ενα μικρο ταττοο στο ποδι λετε να με κόψουν;

Ημ. Αποστολής: 04/Μαρτίου/2009 ώρα 14:47
Οχι παιδι μου δεν σε κοβουν για αυτα! ...

Αποστολή από: Nicolas_mk2
Ημ. Αποστολής: 04/Μαρτίου/2009 ώρα 14:51
Δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι τοσο Νονη! Το πιθανοτερο ειναι το τατου να μην το προσεξουν καν... Ετσι κι αλλιως ομως δεν θα σε κοψουν γι'αυτο!

Αποστολή από: ΝΟΝΗ
Ημ. Αποστολής: 04/Μαρτίου/2009 ώρα 14:57
Ευχαριστώ παιδια να είστε καλα

Αποστολή από: m15a4c.q.b
Ημ. Αποστολής: 07/Μαρτίου/2009 ώρα 18:03

Ημ. Αποστολής: 22/Μαρτίου/2009 ώρα 22:59
Καλησπερα θα ηθελα να σας ρωτησω καποια πραγματακια! Ειχα καποια ασθενεια στα ματια (ολικη αφακια) κατα την οποια απο οτι διαβασα στην περσυνη προκυρηξη σε περναγαν ακαταλληλο με τη μια. Τον Ιανοθαριο υποβληθηκα σε 2 χειρουργικες επεμβασεις και το προβλημα λυθηκε μερικως, τι θελω να πω μου εχει αφησει 2,5 αστιγματισμο και 2 με 3 στο αλλο. Η απορια μου ειναι μπορω να δουλεψω σαν ΕΠΟΠ που τοσο θελω ευχαριστω. Συγνωμη αν σας κουρασα!

Ημ. Αποστολής: 23/Μαρτίου/2009 ώρα 00:07
Βάγγω αν χρειάστηκε να υποβληθεις σε εγχειριση, σημαινει οτι ηταν κατι αρκετα σοβαρό. Αν ειχες μονο τον αστιγματισμό δεν τιθονταν κανενα θεμα, ομως ειναι εγχειριση που κατα πάσα πιθανότητα θα μπορεσουν να το βρουν! Το θεμα ειναι οτι ειναι ενα σκληρό επαγγελμα και δεν θα ηταν σωστό να επιβαρυνεις την υγεια σου!

Ημ. Αποστολής: 23/Μαρτίου/2009 ώρα 05:18
Μαλιστα δηλαδη αν βρουν οτι εχω κανει επεμβαση που θα το βρουν αυτο ειναι βεβαιο δεν θα με περασουν; Συγνωμη αλλα εγω εκανα την επεμβαση για να δουλεψω στο στρατο και ηλπιζα πως εχω μια ευκαιρια τωρα. Μπορω να ρωτησω καπου πιο συγκεκριμενα καποιο τηλεφωνο ισως;

Αποστολή από: thrakiotis
Ημ. Αποστολής: 23/Μαρτίου/2009 ώρα 05:37
Ισως θα μπορουσες να επισκεφτεις το στρατολογικο γραφειο της περιοχης σου για να μαθεις λεπτομερειες

-------------

Ημ. Αποστολής: 16/Ιουλίου/2009 ώρα 23:33
Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω απο ποσους (ποιους δηλαδη) γιατρους
περναμε για εξεταση στον υγειονομικο ελεγχο;

Ημ. Αποστολής: 17/Ιουλίου/2009 ώρα 01:02
Γεια σας μηπως ξερει καποιος να μου πει απο ποιους γιατρους περναμε στον
υγειονομικο ελεγχο

Αποστολή από: Velerefontis
Ημ. Αποστολής: 17/Ιουλίου/2009 ώρα 01:23
Παθολογο, καρδιολογο, οφθαλμιατρο, ωτοριναλαρυγγολογο, οφθαλμιατρο,
ψυχιατρο, ουρολογικο, ακτινολογικο για ακτινογραφια θωρακος, οδοντιατρο και ορθοπεδικο. Εαν εισαι γυναικα και γυναικολογο

-------------
/diktyo/profile.asp?id=0" rel="nofollow"> /diktyo/diktyo.asp" rel="nofollow - Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων

Ημ. Αποστολής: 17/Ιουλίου/2009 ώρα 15:32
Σε ευχαριστω καλη επιτυχεια αν δινεισ

Ημ. Αποστολής: 17/Ιουλίου/2009 ώρα 15:41
Στεφι σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου, αλλα αυτα τα εχω περασει εδω και 7μιση χρονια. Πρωτη σειρα εποπ βλεπεις και μονιμος πια. Να 'σαι καλα παντως και καλη επιτυχια στις εξετασεις σου

-------------
/diktyo/profile.asp?id=0" rel="nofollow"> /diktyo/diktyo.asp" rel="nofollow - Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων

Ημ. Αποστολής: 18/Ιουλίου/2009 ώρα 00:27
Η αληθεια ειναι οτι εχω καταλαβει πως λειτουργει το φορουμ αλλα δεν
ειχα καταλαβει το ατομο που μας απανταει τι ιδιοτητα εχει. Παντως αν ειναι κ στην συνεχεια οπως ηταν κ στην συνεντευξη μαζι μου ισωσ-ισως να μπορεσω κ εγω καποια στιγμη να απανταω στο φορουμ οπως εσυ! Σορρυ που σε "υποβιβασα"!

-------------

Ημ. Αποστολής: 18/Ιουλίου/2009 ώρα 00:37
Δεν με υποβιβασες και δεν υπαρχει κανενας λογος να ζητας συγγνωμη. Στο forum μου εχει δωθει η ιδιοτητα του συντονιστη και αρμοδιοτητα μου ειναι να συντονιζω οσο πιο σωστα μπορω την ενοτητα μου καθως και να απανταω σε τυχον αποριες, εαν φυσικα γνωριζω. Στην πραγματικη ζωη τωρα οπως σου προανεφερα ειμαι υπαξιωματικος της Πολεμικης Αεροποριας, καταταγης με την πρωτη σειρα Εποπ του 2002. Στο ευχομαι καποια στιγμη να γινεις συναδελφος και εκτος φορουμ και εντος αν σου προταθει. Να εισαι καλα και οτι απορια εχεις εδω ειμαστε...

-------------

Ημ. Αποστολής: 18/Ιουλίου/2009 ώρα 21:24
Γεια σας ηθελα να σας ρωτησω εχω καποιους κιρσους στα ποδια μου
ειναι προβλημα αυτο ωστε να με κοψουν;

Αποστολή από: ratatoulis
Ημ. Αποστολής: 27/Ιουλίου/2009 ώρα 01:44
Παιδια το υψος το μετρανε την πρωτη μερα των υγειονομικων ειναι το πρωτο πραγμα που θα κανουμε με το που παμε στο 414 αν περασουμε και ασσυε εχουν το δικαιομα να μας μετρισουν και αυτοι.

-------------

Ημ. Αποστολής: 27/Ιουλίου/2009 ώρα 03:23
Το πρωτο πραγμα που κανουμε ειναι αιμα και ουρα Το τελευταιο ειναι το υψος-βαρος πριν το ξεγυμνωμα

-------------
Dum spiro spero

Ημ. Αποστολής: 27/Ιουλίου/2009 ώρα 03:26

Στο Ξεγυμνωμα μπορω να ειμαι με της κοπελες εγω;

-------------

Αποστολή από: Su-35
Ημ. Αποστολής: 27/Ιουλίου/2009 ώρα 03:31
Αρχικά αποστάλθηκε από roditiis_1988

Στο Ξεγυμνωμα μπορω να ειμαι με της κοπελες εγω;

Γιατί; Για να τις πάρουν τα γέλια;

-------------

Ημ. Αποστολής: 27/Ιουλίου/2009 ώρα 03:32
Δεν νομιζω

-------------

Αποστολή από: mila82
Ημ. Αποστολής: 27/Ιουλίου/2009 ώρα 13:38
Εγω θυμαμαι την πρωτη μερα μετρησαν υψος-βαρος και μετα καναμε τα σκιτσα ανδρος-γυναικος. Την 2η μερα καναμε εξετασεις αιματος, ουρων, παθολογο, οφθαλμιατρο, ακτινογραφια θωρακος, ξεγυμνωμα.3η-4η μερα ξαναπερασαμε απο συνεντευξη (1-2 λεπτων) ξαναμετρησαν υψος σε οσες φαινοντουσαν κατω απο 1.65. Επειτα περιμεναμε τα αποτελεσματα. Εκει κοβουν ατομα. Οσοι περνανε πανε για τα αθληματα την επομενη μερα. Ισως σε αλλα μερη να γινονται αλλιως.

υγ. Ξεχασα να αναφερω τον καρδιολογο και τον ΩΡΛ.

Αποστολή από: tati
Ημ. Αποστολής: 27/Ιουλίου/2009 ώρα 13:44
Ποτε εδωσες εσυ;
ειναι λιγο περιεργα αυτα που λες.

Ημ. Αποστολής: 27/Ιουλίου/2009 ώρα 13:45
Απο την αποψη οτι αλλιως ειναι το προγραμμα.
δε παιρνει τοσες μερεσ...

Ημ. Αποστολής: 27/Ιουλίου/2009 ώρα 13:58
4-5 μερες κραταει ολο αυτο;
αφου συνεντευξη περναμε τωρα και μολις βγουν τα αποτελεσματα περναμε νοσοκομεια και αθληματα.
εσεις γιατι περασατε και μετα συνεντευξη;

Αποστολή από: mila82
Ημ. Αποστολής: 27/Ιουλίου/2009 ώρα 14:02
Μακαρι φετος να ειναι οπως τα λετε εσεις! Χωρις μετρηση υψους και λιγοτερες μερες αλλα αμφιβαλλω...

Ημ. Αποστολής: 27/Ιουλίου/2009 ώρα 14:25
Η ξαδερφη μου μπηκε το 2007
περασε μονο απο μια συνεντευξη και εφαγε μονο 1 μερα στο 401
και μετα πηγε για τα αθληματα
τι να πω...

Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου