Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου

Δόκιμοι Σημαιοφόροι Λιμενικού Σώματος

Εκτύπωση από: Ελληνικός Στρατός
Κατηγορία: Στρατός και σώματα ασφαλείας
Όνομα Forum: Λιμενικό
Περιγραφή Forum: Συζητήσεις για το Λιμενικό Σώμα και τους Λιμενοφύλακες
URL: http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=9198
Ημ. Εκτύπωσης: 22/Οκτωβρίου/2019 ώρα 20:33

Θέμα: Δόκιμοι Σημαιοφόροι Λιμενικού Σώματος
Αποστολή από: Guests
θέμα: Δόκιμοι Σημαιοφόροι Λιμενικού Σώματος
Ημ. Αποστολής: 14/Ιουλίου/2011 ώρα 21:14
Καλησπερα.

θελω να ρωτησω οι δοκιμοι σημαιοφοροι θα δουλευουν στα πλοια (δηλαδη ταξιδια κανονικα) η στο λιμεναρχειο;

Απαντήσεις:
Αποστολή από: greko_27
Ημ. Αποστολής: 14/Ιουλίου/2011 ώρα 22:51
Αρχικά αποστάλθηκε από karalmar

Καλησπερα.

θελω να ρωτησω οι δοκιμοι σημαιοφοροι θα δουλευουν στα πλοια (δηλαδη ταξιδια κανονικα) η στο λιμεναρχειο;

Μονον οι αποφοιτοι των αεν εκ ΣΑΛΣ-ΣΝΔ πανε στα πλωτα σκαφη του ΛΣ... Γιατι εαν σε εστελναν τι θα παθαινες;

-------------
AIMA TIMH ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!!

Αποστολή από: domino
Ημ. Αποστολής: 30/Ιανουαρίου/2012 ώρα 22:25
Γειά σας ! Είμαι φοιτήτρια στο τμήμα φυσικής του Αριστοτελείου και τελειώνοντας από εκεί θα ήθελα να μπω στο λιμενικό. Ξέρετε αν αυτό είναι εφικτό και κατά πόσο αξίζει; Οι Δ. Σ. Λ. Είναι ό, τι καλύτερο έχω να σκέφτομαι ή έχετε να προτείνετε και κάποια άλλη επιλογή;
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

Αποστολή από: greko_27
Ημ. Αποστολής: 31/Ιανουαρίου/2012 ώρα 00:06
Αρχικά αποστάλθηκε από domino

Γειά σας ! Είμαι φοιτήτρια στο τμήμα φυσικής του Αριστοτελείου και τελειώνοντας από εκεί θα ήθελα να μπω στο λιμενικό. Ξέρετε αν αυτό είναι εφικτό και κατά πόσο αξίζει; Οι Δ. Σ. Λ. Είναι ό, τι καλύτερο έχω να σκέφτομαι ή έχετε να προτείνετε και κάποια άλλη επιλογή;

Προκηρυξη για αξιωματικους πρεπει να βγει μετα απο 3 χρονια... Μπορει να χρειαστει και περισσοτερο εαν η χωρα βρεθει σε ακομα δυσκολοτερη οικονομικη κατασταση. Για λιμενοφυλακες και υπαξιωματικους μαλλον θα αργησει παρα μα παρα πολυ...2007,2008,2011 βγηκαν οι παλαιοτερες προκηρυξεις.

-------------
AIMA TIMH ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!!

Αποστολή από: mysterio
Ημ. Αποστολής: 07/Οκτωβρίου/2012 ώρα 05:24
Με πτυχίο ΤΕΙ μπορεί κάποιος να κάνει τα χαρτιά του για σημαιοφόρος;

Αποστολή από: Greek_Army
Ημ. Αποστολής: 07/Οκτωβρίου/2012 ώρα 05:33
Σου είχα δώσει να διαβάσεις την προκήρυξη, μην λέμε τα ίδια πράγματα

-------------

Αποστολή από: mysterio
Ημ. Αποστολής: 07/Οκτωβρίου/2012 ώρα 06:01
Έχεις δίκιο με συγχωρείς

Αποστολή από: costasss
Ημ. Αποστολής: 15/Ιουλίου/2013 ώρα 15:09
Αρχικά αποστάλθηκε από domino

Kaλύτερα κανε άλλη επιλογη...

-------------

Ημ. Αποστολής: 09/Σεπτεμβρίου/2013 ώρα 14:33
Οι σχολες (ΑΕΙ, ΑΕΝ, Πολυτεχνεια) που δινονται στην προκυρηξη σημαιοφορων ειναι σταθερα ή σε μερικα χρονια μπορει καποιες να αφαιρεθουν και να προστεθουν αλλες?

Αποστολή από: expedition
Ημ. Αποστολής: 05/Φεβρουαρίου/2014 ώρα 10:10
Αρχικά αποστάλθηκε από Νικος_997

Οι σχολες (ΑΕΙ, ΑΕΝ, Πολυτεχνεια) που δινονται στην προκυρηξη σημαιοφορων ειναι σταθερα ή σε μερικα χρονια μπορει καποιες να αφαιρεθουν και να προστεθουν αλλες;
Γενικά είναι σταθερές αλλά κάποιες φορές υπάρχουν διαφοροποιήσεις.

Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2015 ώρα 16:16
https://diavgeia.gov.gr/doc/%CE%A9%CE%9196465%CE%A6%CE%98%CE%98-%CE%A415?inline=true

αναφερει οτι διαγραφεται ενας επιτυχων απο το πινακα επιτυχοντων των Υπαξ, επειδη οταν εκανε τα χαρτιά του υπηρετουσε την μαμα πατριδα.

Εγω ειμαι επιτυχων στην προκυρηξη των σημαιοφορων αλλα εκανα τα χαρτια μου ενω υπηρετουσα την μαμα πατριδα. Βεβεα η προκυρηξη Στη σελιδα 7 αναφερει οτι εχουν δικεομα ανδρες στρατολογικα ενταξει ή να εκπληρώνουν αυτες. Υπαρχει περιπτωση να διαγραφω απο τον πινακα επιτυχωντων;

Αποστολή από: D.Y.K
Ημ. Αποστολής: 03/Μαρτίου/2015 ώρα 22:37
Αρχικά αποστάλθηκε από μιλτος

https://diavgeia.gov.gr/doc/%CE%A9%CE%9196465%CE%A6%CE%98%CE%98-%CE%A415?inline=true

αναφερει οτι διαγραφεται ενας επιτυχων απο το πινακα επιτυχοντων των Υπαξ, επειδη οταν εκανε τα χαρτιά του υπηρετουσε την μαμα πατριδα.

Εγω ειμαι επιτυχων στην προκυρηξη των σημαιοφορων αλλα εκανα τα χαρτια μου ενω υπηρετουσα την μαμα πατριδα. Βεβεα η προκυρηξη Στη σελιδα 7 αναφερει οτι εχουν δικεομα ανδρες στρατολογικα ενταξει ή να εκπληρώνουν αυτες. Υπαρχει περιπτωση να διαγραφω απο τον πινακα επιτυχωντων;

Δεν υπάρχει περίπτωση να σε διαγράψουν όχι καθώς στην προκήρυξη των Σημαιοφόρων αναφέρει ξεκάθαρα ότι μπορούσες να δηλώσεις συμμετοχή και κατά την διάρκεια της θητείας σου σε αντίθεση με τους Υπαξιωματικούς που έλεγε επίσης ξεκάθαρα ότι οι υποψήφιοι άντρες έπρεπε να έχουν εκπληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις.

Ο εν λόγω λεβέντης ήθελε ακόμη δύο ημέρες μέχρι να απολυθεί από την ημερομηνία που έληγε η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών και όμως έκανε τα χαρτιά του.

Ηθελέστα και παθέστα.

Ημ. Αποστολής: 08/Μαΐου/2019 ώρα 12:20
Παιδιά θα βγει και τώρα μέσα στο Μάϊο προκύριξη λιμενικο χωρίς πανελλήνιες τελευταία φορά το κάνουν αυτό βλέπετε κάθε μέρα στο ίντερνετ είναι μεγάλη ευκαιρία!!!

Εκτύπωση Σελίδας | Κλείσιμο Παραθύρου