Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 34 3536 37 38 43>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
spirospless Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 20/Νοεμβρίου/2017
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση spirospless Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Νοεμβρίου/2017 ώρα 20:17
Θα σου πρότεινα να διαβάσεις λίγο όλα τα θέματα του forum μιας και θα σου λύσουν αρκετές από τις απορίες σου και για ότι άλλο εδώ είμαστε.
Επιστροφή στην κορυφή
ΝΚ10 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΝΚ10 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Ιανουαρίου/2018 ώρα 15:05
Χαιρετώ . Θα μπαρκαρω σε ποσταλι σαν δοκιμος πλοιαρχος. Μπορει κάποιος να μου πει που κυμαίνονται οι μισθοί και αν θα μένω μόνος ή με αλλον στην καμπίνα ;
Επιστροφή στην κορυφή
AntonyK Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 13/Οκτωβρίου/2017
Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση AntonyK Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιανουαρίου/2018 ώρα 16:57
Καλησπερα, ειμαι απο επαγγελματικο λυκειο (ΕΠΑ. Λ) και θελω να ενταχθω στην ΑΕΝ με πανελληνιες. Εκτος απο τα 4 μαθηματα που δινουμε μπορουμε να ανοιξουμε και αλλο πεδιο (Αγγλικα) στις πανελληνιες; Εχω ακουστα πως δινονται 2000 μορια με αριστα το 20. Ισχυει αυτο;
Επιστροφή στην κορυφή
nikos124 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2018
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nikos124 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Ιανουαρίου/2018 ώρα 22:40
Καλησπερα σας! Θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις. Καταρχας εχει καποιο προνομιο παραπανω ενας υποψηφιος πανελληνιων απο εναν υποψηφιο με απολυτηριο για την εισοδο στις σχολες εμπορικου ναυτικου; Ακομη, ενα ατομο με απολυτηριο περιπου στο 17 με λόουερ στα αγγλικα εχει αρκετες πιθανοτητες να μπει (χωρις πανεληνιες); Ευχαριστω προκαταληπτικα!
Επιστροφή στην κορυφή
TRISOR Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 09/Μαρτίου/2018
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση TRISOR Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαρτίου/2018 ώρα 11:24
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! Είμαι πρώτο έτος στην ΑΕΝ με την ειδικότητα των μηχανικών και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αλλάξω ειδικότητα και να πάω για καπετάνιος! Θα ήθελα να ρωτησω αρχικά αν γίνεται. Και αν ναι. Θα πρέπει να κάνω πάλι 10% και να περάσω απ όλες τις εξετάσεις; Ή υπάρχει και άλλος τρόπος! Ευχαριστώ!

Επιστροφή στην κορυφή
Καλαμοος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Καλαμοος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Απριλίου/2018 ώρα 20:23
Γεια σας θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει σίτιση σε ΟΛΕΣ τις σχολές και αν ναι πόσα γευματα την ημέρα δικαιουμαστε;
Επιστροφή στην κορυφή
PRODEATOR Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 23/Μαΐου/2011
Πόντοι: 136
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση PRODEATOR Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Απριλίου/2018 ώρα 13:27
Είχε ψηφιστεί για το ξεκίνημα του φετινού έτους , δηλ για τον περασμένο Οκτώβρη , πως θα επιστρέψει η σύτιση στις Αεν αλλά μέχρι τώρα εκεί έμεινε..
Είς οιωνὸ ς άριστος, αμύνεσθαι περὶ πάτρης
Επιστροφή στην κορυφή
Finrodd Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 04/Μαρτίου/2018
Πόντοι: 32
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Finrodd Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαΐου/2018 ώρα 15:28
Γεια σας. Θα ήθελα να ρωτήσω ποιες εταιρείες της ποντοπόρου παίρνουν Έλληνες δόκιμους ηλεκτρολόγους. Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
Πόντοι: 1876
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαΐου/2018 ώρα 20:28
Προφανώς όλες οι εταιρείες ζητάν τέτοιου είδους εργαζόμενους το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ψάξεις και να στείλεις βιογραφικά σε αρκετές εταιρείες.
Επιστροφή στην κορυφή
ΚρητικόΑιμα Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 08/Μαΐου/2018
Πόντοι: 12
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΚρητικόΑιμα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαΐου/2018 ώρα 18:27
KΑλησπέρα ! Μια ερώτηση θέλω να κανω σχετικα με την σχολή εμποροπλοιάρχων! Ειμαι σπουδαστής της Γυμναστικής Ακαδημίας και καλως η κακως τωρα πλεον στο δευτερο έτος σκεφτομαι για την σχολη αυτη. Αφότου παρω το πτυχιο εννοείται. Θα ήθελα να μαθω αρχικα αν γινεται να εισαχθεις μεσω κατατακτηριων η αν το δεκαεφτα απολυτηριο και προφισενσι αρκουν για να μπεις στην σχολη. Επισης θα ηθελα να μαθω γενικα για την ζωη του ναυτικου και αν αξίζει. Παντα με εψηναν τα πλοια αλλα δεν ξερω αν ειναι αρκετο για να κρατηθω σε αυτή την δουλειά. Τέλος θεωρείται αργα τα 23 χρόνια για να εισαχθώ σε αυτη την σχολή?
Επιστροφή στην κορυφή
Καλαμοος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Καλαμοος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουνίου/2018 ώρα 16:23
Καλησπέρα σας. Βασικά θα ήθελα να ρωτήσω αν η μοριοδοτηση αθλητών μετράει και για τις αεν. Γιατι όλο για τει και πανεπιστήμια ακούω.
Επιστροφή στην κορυφή
death4glory Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 30/Μαρτίου/2015
Πόντοι: 77
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση death4glory Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουνίου/2018 ώρα 19:40
Δεν ισχυει. Ισχυει μονο για ΑΕΙ και ΤΕΙ. Οχι για ακαδημιες (αεν, αστυνομια, πυροσβεστικη, στρατο)
Επιστροφή στην κορυφή
panagiota_mp Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 16/Ιουνίου/2018
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση panagiota_mp Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουνίου/2018 ώρα 14:58
Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει να μου πει εαν η σχολη εμπορικου ναυτικου της πρεβεζας ειναι καλη! Ευχαριστω!

Επιστροφή στην κορυφή
death4glory Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 30/Μαρτίου/2015
Πόντοι: 77
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση death4glory Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουνίου/2018 ώρα 15:35
Το μόνο που ξέρω είναι η σχολή είναι μόνο πλοιαρχων. Σε ότι άλλο μπορώ να σε βοηθήσω στείλε μου μήνυμα μιας και είμαι φοιτητής στην Κρήτη
Επιστροφή στην κορυφή
panagiota_mp Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 16/Ιουνίου/2018
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση panagiota_mp Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουνίου/2018 ώρα 15:48
Σε ευχαριστω και εγω ψαχνομαι τωρα γιατι θα κανω 10% και σκεφτομαι να βαλω πρωτη επιλογη εμπορικο ναυτικο αλλα δεν ειμαι σιγουρη ακομα σε ποια περιοχη να βαλω.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 34 3536 37 38 43>