Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μηδενική εκπαίδευση ΕΠΟΠ

Απάντηση Απάντηση
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
D.O.A. Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 04/Δεκεμβρίου/2019
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 3
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.O.A. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Μηδενική εκπαίδευση ΕΠΟΠ
    Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 13:51
Καλησπέρα.
Είμαι ΕΠΟΠ στην πολεμική αεροπορία με πάνω από 15 χρόνια υπηρεσίας. Ούτε με τις υπηρεσίες έχω παράπονα, ούτε με τους προϊστάμενους, ούτε με τις άδειες. Ειμαι μάλιστα σε σχετικά μάχιμη για την αεροπορία ειδικότητα, αμύνης αεροδρομίων για όσους γνωρίζουν σχετικά.
Έχω τεράστια απογοήτευση με την έλλειψη στρατιωτικής εκπαίδευσης που πέρα από το κέντρο εκπαίδευσης στην Τρίπολη υπήρξε σχεδόν μηδαμινή και μάλιστα από την αρχή της σταδιοδρομίας μου που ήμουν νέος με όρεξη και εξαιρετικά αθλητικός.
Έχω κάνει αναφορές για πολλά σχολεία και εκπαιδεύσεις και ούτε ένα δεν εγκρίθηκε ποτέ. Πάντα έβλεπα μια νωχελικότητα και μία αδιαφορία λες και δεν άξιζα να εκπαιδευτώ ή τους ήταν βάρος να προχωρήσω. Έχω κάνει αναφορές για σχολεία χβρπ, ταχυδρομείου, αγγλικών, πληροφορικής,
stinger ακόμα και για σχαλ, κεαπ ή κεοαχ και σε όλα μου κάνανε κόμπλα. Στο μεταξύ γνωρίζω πολύ καλά ότι η ειδικότητα που έχω πάρει μπορεί μια χαρά να συμετάσχει σε όλα αυτά.
Ούτε ποτέ υπήρξα στην υπηρεσία μου ανόητος ή ανεύθυνος ή έδωσα σημεία πως δε μπορώ να ανταπεξέλθω σε ό, τι μου είχε ζητηθεί.
Όπως και να έχει έχω ξενερώσει απίστευτα και το μόνο που περιμένω είναι το συνταξιοδοτικό όριο στα 50, που μακάρι να ισχύσει και ας είναι και 500€ το μήνα, να πάω στο χωριό μου να ησυχάσω. Δυστυχώς θέλουνε έναν ανεκπαίδευτο στρατό γιωτάδων που να κάνει τις αγγαρείες και τις δημόσιες σχέσεις τους και τίποτα παραπάνω. Κρίμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Πάνος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Πάνος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 17:25
31 μεεδ είσαι;
να σου τρώνε θέσεις τα βύσματα το έχεις σκεφτεί;
Επιστροφή στην κορυφή
D.O.A. Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.O.A. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 20:54
Δεν είμαι στη ΜΕΕΔ μόνο και μόνο επειδή δεν ήθελα να μείνω Αθήνα για δέκα χρόνια τουλάχιστον. Αλλά ίσως τελικά έπρεπε να έχω στραφεί εκεί με οποιοδήποτε κόστος. Καλά, αυτό με τα βύσματα το θεωρώ δεδομένο, αλλά δεν παύει να με ενοχλεί και να μην το δέχομαι. Δε θα πάμε πουθενά έτσι.
Επιστροφή στην κορυφή
oldie158 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ

Μέλος από: 23/Αυγούστου/2010
Πόντοι: 68
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση oldie158 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 08:10
Αρχικά αποστάλθηκε από D.O.A. D.O.A. Έγραψε:

Δυστυχώς θέλουνε έναν ανεκπαίδευτο στρατό γιωτάδων που να κάνει τις αγγαρείες και τις δημόσιες σχέσεις τους και τίποτα παραπάνω. Κρίμα.
Αυτό. Να βγαίνουν οι υπηρεσίες και να τσουλάει ο καιρός. ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.
Επιστροφή στην κορυφή
πανος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση πανος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 11:29
Αρχικά αποστάλθηκε από D.O.A. D.O.A. Έγραψε:

Δεν είμαι στη ΜΕΕΔ μόνο και μόνο επειδή δεν ήθελα να μείνω Αθήνα για δέκα χρόνια τουλάχιστον. Αλλά ίσως τελικά έπρεπε να έχω στραφεί εκεί με οποιοδήποτε κόστος. Καλά, αυτό με τα βύσματα το θεωρώ δεδομένο, αλλά δεν παύει να με ενοχλεί και να μην το δέχομαι. Δε θα πάμε πουθενά έτσι.

η ειδικοτητα σου δικαιολογηται για να πας σχαλ, κεαπ και κεοαχ και να περασεις τα σχολεια που αναφερεις;
εχει και χρονια να βγαλει σχολειο η 31 μεεδ
Επιστροφή στην κορυφή
D.O.A. Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.O.A. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 15:10
Και να σας πω και το άλλο που τελικά έλεγα να το κρατήσω κρυφό αλλά ας το πάρει το ποτάμι; Πρόσφατα έδωσα σε εσωτερική προκήρυξη για μετεωρολόγους επειδή έχω το ανάλογο πτυχίο ΑΕΙ, μήπως και αλλάξει η τύχη μου και βρω κάποιο ενδιαφέρον. Καταρχήν ο προϊστάμενός μου, μου έχει κρύψει οποιαδήποτε προκήρυξη έχει βγει με το φόβο μήπως φύγω και χάσει τους αγγαρειομάχους. Δηλαδή υπήρχε περίπτωση να ενδιαφέρομαι να αναβαθμιστώ και να περιμένω από αυτόν να μάθω γενικά τι σχολείο και τι προκήρυξη βγαίνει; Επίσης στο θέμα της προώθησης των εγγράφων μου υπήρχε σοβαρή καθυστέρηση και σίγουρα εσκεμμένα. Βεβαιώσεις παράπεφταν και χανότανε μέσα σε συρτάρια, καρεκλοκένταυροι λείπανε με άδειες ή απαιτούσανε να περάσω από βδομάδα λόγω φόρτου εργασίας και πολλά άλλα. Το κλίμα γενικά ήτανε τόσο αποκαρδιωτικό που είναι σαν να σου λέγανε: φίλε άστο, δε θα σε αφήσουμε να πας παραπάνω. Τι καταστάσεις είναι αυτές ρε;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση