Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΥΕΑ ή ΕΛΔΥΚ είναι καλύτερα;

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΥΕΑ ή ΕΛΔΥΚ είναι καλύτερα;
    Αποστολή: 02/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 01:28
Παιδια ακομα δν εχω αποφασισει να επιλεξω ΕΛΔΥΚ Ι ΥΕΑ;
Ειμαι σε μεγαλο διλημα... Παρουσιαζομαι στις 10.2 Μεγαλο Πευκο κ ειμαι υποψηφιος ΥΕΑ...
Καμια συμβουλη;(με επιχειρηματα αν γινεται)

Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 10288
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 12:54
Είναι σαν να λες να επιλέξω αυτοκίνητο ή καλύτερη δουλειά;

Δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο.

Τι θες να επιτύχεις;
Επιστροφή στην κορυφή
elmario Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 26/Ιανουαρίου/2009
Πόντοι: 28
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση elmario Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 20:18
Το κυριοτερο που με απασχολει ειναι τα μορια αλλα πολλα ατομα μ λενε μην κανω την μα$%&Α κ παω ΔΕΑ
Οσοι ειναι παλι στα χρονια του πατερα μου μου λενε να μην το σκευτομαι καν κ να παω
Επιστροφή στην κορυφή
argeadas Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 04/Ιανουαρίου/2009
Θέση: Greece
Πόντοι: 366
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση argeadas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 01:18
ΥΕΑ νομίζω πως είναι καλύτερα.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 9525
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 02:21
Εγω υπηρετησα στην ΕΛΔΥΚ και σε πληροφορω πως δεν παιρνεις καθολου μορια, να επιλεξεις να πας ΥΕΑ εαν σε ενδιαφερει η μοριοδοτηση
Επιστροφή στην κορυφή
elmario Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση elmario Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 05:39
Ναι το ξερω. Μαλιστα εγω σκευτομαι να παω ΥΕΑ κ να δηλωσω Κυπρο ως παραμεθωριο, δν ξερω βεβαι αν θα μπορω να τα βγαζω περα οικονομικα.
Τι λετε, συμφερει;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 05:41
ΦΥΣΙΚΑ ισα ισα που στην κυπρο οι δοκιμοι και γενικα τα στελεχη παιρνουν και μισθο απο την ελλαδα και μισθο απο την κυπρο απλα και εκει δυστυχως μετραει το βυσμα φιλαρακο μου! Καλη σου τυχη παντως και εαν εχεις και αλλες αποριες σχετικες μην διστασεις
Επιστροφή στην κορυφή
Markos_Hdi Δες τη Λίστα
Κυανόκρανος
Κυανόκρανος

Μέλος από: 11/Απριλίου/2008
Πόντοι: 1627
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Markos_Hdi Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 05:43
Mόλις μερικά σχόλια πιο πριν είπανε ότι δεν γίνεται να είσαι ΥΕΑ και να είσαι μέλος της ΕΛΔΥΚ.
Επιστροφή στην κορυφή
elmario Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση elmario Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 05:44
Οταν λες κ απο ελλαδα κ απο κυπρο; Δηλ συνολο καμια 1000 ευρω;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 05:44
εγω για παραδειγμα ειχα εναν ΔΕΑ που επαιρνε συνολο στην κυπρο γυρω στα 1400
Επιστροφή στην κορυφή
elmario Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση elmario Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 05:46
Πεζικο η ειδικες δυναμεις; Γιατι εγω δν θελω ειδικες δυναμεις
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 05:47
Εαν επιλεξεις πεζικο τοτε ξεχνα την μοριοδοτηση ως κληρωτος δλδ φανταρος! Εαν παλι θελεις να μοριοδοτηθεις τοτε επελεξε ειτε ειδικες δυναμεις ως δοκιμος αξιωματικος Η Φανταρος Η Δοκιμος Αξιωματικος στο πεζικο
Επιστροφή στην κορυφή
elmario Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση elmario Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 05:49
Με μπερδεψες τωρα... Κοιτα εγω θελω να με ΥΕΑ πεζικο κ να επιλεξω παραμεθωριο μετα Κυπρο(λεμε τωρα) και να εχω κ μορια... Δεν γινεται; Ζηταω πολλα;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 05:52
δεν ζητας πολλα εαν εχεις βυσμα για να σε επιλεξουν ως ΥΕΑ να πας κυπρο απο εκει και περα καλη επιτυχια σου ευχομαι και ολα θα πανε καλα! Οσο για την μοριοδοτηση παιρνεις μορια κανονικα ως δοκιμος αξιωματικος ωπου και αν υπηρετησεις απλα τα λεφτα στην κυπρο ειναι περισσοτερα γιατι πληρωνεσαι και απο Ελλάδα και απο κυπρο. Τοσο απλα
Επιστροφή στην κορυφή
elmario Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση elmario Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 05:53
Οκ σε ευχαριστω. Εχεις μηπως msn γτι εχω αρκετες αποροιες περι ΥΕΑ
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2>